Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur. Progesteron hormonu ise hamilelik boyunca düşük yapmayı engelleyen bir hormondur.

Gebeliğin başlangıcından itibaren kanda yükselmeye başlayan beta HCG hormonu hem gebelik tespitinde, hem de dış gebelik tespitinde önemlidir.  Yapılacak gebelik testinde kadının gebe olup olmadığını anlamak için bu hormonun değerlerine bakılır. Ancak beta HCG hormonu gebelik teşhisinde tek başına yeterli olmaz. Bunun dışında ultrasonla rahme bakılarak gebelik kesesi izlenmelidir.

Bir hormon olan beta HCG gebeliğin varlığını tespit etmeye yarar. Bunun tespitinde kullanılan testte plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanan hormon değerlerine bakılır. Bu hormon ayrıca progesteron hormonun devamlı şekilde salgılanmasında etkilidir. Gebelik süresince kadının düşük yapmasını da önler.

Gebelik oluştuğunda beta HCG önce kanda, ardından idrarda artmaya başlar. Döllenmenin olmasıyla 6-8 günde kandaki hormon değeri yükselmeye başlar. Gebelik oluştuğunda da kandaki beta HCG değeri normalin iki katına çıkar. Gebeliğin ilerleyen döneminde de hormonun yükselme hızı yavaşlar, daha stabil şekilde seyreder. Doğumun olmasıyla birlikte bebeğin plasentadan ayrılmasıyla kandaki beta Hcg hormonu da düşüşe geçer ve gebelik öncesindeki değerine iner. Normal bir gebelikte kandaki beta HCG değeri gebelik haftası tespitinde kullanılır.

 

Beta HCG Hormonu Ne İşe Yarar?

Hamilelik tayininde Beta HCG hormonu kullanılır. Bu hormon önce kanda sonra ise idrarda yükseliş göstermektedir. Döllenmeden sonraki 6. ya da 8. günden itibaren Beta HCG hormonu kanda yükselir. Hamilelik oluştuğunda ise Beta HCG hormon değerleri iki katına çıkar. Hamileliğin devam eden aylarında ise Beta HCG hormonundaki değer hızını keserek yavaşlamaya başlar. Gebeliğin normal olarak seyrettiği bir hamilelikte Beta HCG hormonunun değeri içinde bulunulan hamilelik haftasını tayin etmede de görevlidir. Bu hormon testi kısa sürede sonuç veren güvenilir bir testtir.

 

Beta HCG Hormonunun Değerleri Kaç Olmalıdır?

Beta HCG hormonun değeri, hamilelik durumu olmayan bir kadında 0-10 mlU/ml değerindedir. Spermin yumurtayı döllemesiyle birlikte hamilelik oluşur ve Beta HCG hormonundaki değerler artış gösterir. Yapılan kan testindeki sonuçlara göre Beta HCG hormon değeri dikkate alınarak kişide hamilelik olup olmadığı tayin edilir. Beta HCG hormonu döllenmeden sonraki 6. günden sonra yükseliş gösterir. İlk olarak kanda yükseliş gösteren Beta HCG hormonu, birkaç gün sonra idrarda da yükselişe geçer ve bu süreden sonra idrar tahliliyle de gebelik tayini yapılabilir.

 

Hamilelik dönemindeyken Beta HCG hormonu her iki günde bir artış gösterir. Bu artış, bir önceki Beta HCG hormon değerinin tam iki katı olacak şekildedir. Eğer yapılan kan tahlili sonucu hamile kadındaki Beta HCG hormon değeri iki kat artış göstermiyorsa bir problem olduğu anlamına gelir. Hamilelik döneminin son aylarına doğru Beta HCG hormonunun yükselişi yavaşlar ve bir süre sonra sabit bir değerde kalır. Beta HCG hormonu özellikle dış gebelik durumunun tespit edilmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü dış gebelik durumunda Beta HCG hormonu her iki günde bir iki kat artış gösteremez. Bu artış anormalliği kişide dış gebelik durumunun olabileceği ihtimalini beraberinde getirir. Bu da erkenden önlem almak için oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra kişinin Beta HCG hormonundaki değer her iki günde bir iki katına çıkacak şekilde artış gösterirken ultrason görüntülerinde kese gözlemlenmeyebilir. Bu durumda da kişide dış gebelik olabileceği söz konusudur. Eğer Beta HCG hormon değerleri normal olarak görünüyor, ultrason görüntülerinde kese de görünüyor ancak kesenin içerisinde embriyonun varlığı belirlenemiyorsa bu durumda kişide boş gebelik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu tip problemlerin önceden tayin edilmesi ve erken tedavi uygulanması için Beta HCG hormonu ile birlikte ultrason görüntülerinin de önemi büyüktür.

Beta Hcg değeri kaç olmalı

Gebe kalmak isteyen, gebe kaldığından şüphe eden kadınlar için beta Hcg değeri kaç olmalı sorusunun cevabı oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu hormon gebeliği tayininde önemli bir rol oynar. Gebe olmayan bir kadında beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml düzeyindedir. Yumurta hücresi ve sperm döllendiğinde gebelik meydana gelir. Bu andan itibaren kandaki beta Hcg hormonu yükselmeye başlar. Yapılacak kan testiyle bu hormon değerlerine bakılabilir. Bu gebelik tayininde önemli bir etkendir. Beta Hcg hormonunun kandaki yükselişi döllenmeden sonraki 6. günde başlar.

Daha sonra idrarda da yükselişe geçer. Bu aşamada yapılacak idrar tahlilinde de gebelik tayini yapılabilir. Kan testiyle gebeliğin tayini için beta Hcg hormonunun en az 5 mlu/ml düzeyinde olması, bazı hallerde 10 mlu/ml düzeyinde olması koşulu aranır. Bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katına çıkma koşulu da aranır. Hormondaki yükselme bu seviyede olmazsa dış gebelik gibi bir olumsuzluğa işaret edebilir. Bu dış gebeliğin erken aşamada tespit edilmesinde çok faydalı olur. Hormonun beklenen seviyede yükselmesi halinde kadına ultrason tetkiki yapılarak gebelik kesesi görüntülenmelidir. Bu sayede gebeliğin kesin tanısı konulabilir.

 

İkiz Gebelikte Beta HCG Değeri Ne Olmalıdır?

 

İkiz gebelikler, gebelikte ilk haftada yapılan ultrason muayenesinde görülebilmektedir. Gebelikte ilk haftada yapılacak ultrason muayenesinde tek kese yerine çoğul kese olması gebeliğin çoğul gebelik olduğu hakkında bilgi verebilir lakin; gebelikte 1.haftada yapılan ultrason sonucunda görülen keselerden bazıları sonradan yok olabileceği için ebeveynleri yanıştabilmektedir. Çoğul gebeliğin net olarak saptanabilmesi için gebelik teşhisi konulduktan sonra Beta HCG testi yapılmasıdır. İkiz gebelikte beta HCG değeri gebeliğin çoğul olup olmadığı hakkında detaylı bilgi verecektir.

Beta Hcg hesaplama

Gebeliğin başlamasıyla kadının vücudunda beta Hcg denilen gebelik hormonu salınımı olur. Beta Hcg hesaplama yapılacak testle belirlenebilir. Bu hormonun değerlerine bakılarak gebelik tayini yapılması kolaylaşır. İlk aşamada kanda yapılan ölçüm bir süre sonra idrar örneğinden de yapılabilir. Hormonun idrarda yükseldiği dönemde eczanelerden alınan uygun fiyatlı plano testleri sayesinde idrardaki beta Hcg hormonu seviyesi belirlenebilir. Hormonun düşük miktarda olması gebeliğin oluşmadığını gösterir. Ancak idrarda her zaman sağlıklı bir şekilde beta Hcg hesaplama yapılamaz. Her zaman doğru sonuçlara ulaşılamaz. Bu yüzden evde yapılan idrar testinin 1-2 haftalık adet gecikmesinden sonra yapılması önerilir.

İdrarda yüksek oranda beta Hcg hormonu çıksa da, kadının doktora giderek ileri hamilelik testleri, ultrason gibi tetkikler yaptırması daha doğrudur. Çünkü tek başına bu hormonun yüksek çıkması kadının hamile olduğunu kesin olarak göstermez. Beta Hcg hormonu hamilelik dışında tümör, boş gebelik, dış gebelik gibi etkenlerde de yükselebilir. Bu yüzden gebelik tayini için idrar testi sonrasında mutlaka kan testi ve diğer gebelik tetkiklerinin yapılması gerekir.

Hamilelik dönemi içerisindeki kişinin son adet tarihi (SAT) göz önünde bulundurularak hesaplanan gebelik haftaları ve bu haftalara göre Bhcg değerleri aşağıdadır;

 

Gebelik Haftası Beta HCG Değerleri
3. hafta 10 – 50
4. hafta 5 – 425
5. hafta 20 – 7300
6. hafta 1,080 – 56,000
7. – 12. hafta 7,650 – 290,000
13. – 16. hafta 13,300 – 250,000
17. – 24. hafta 4,000 – 165,000
25. – 40. hafta 3,640 – 117,000

Hamilelik dönemi sırasında Beta HCG hormonun değerlendirilmesi için en düşük ve en yüksek değerler baz alınarak ortalama bir değer oluşturulur. Bu ortalama değerin de hamilelik dönemindeki önemi büyüktür.

Gebelik durumunun oluştuğu yumurtlamadan sonraki ilk 20 gün içinde ortaya çıkan Beta HCG Değerleri;

Yumurtlamadan Sonra HCG Değerleri
Gün En Düşük Beta HCG En Yüksek Beta HCG Ortalama Beta HCG
12. gün 17 119 48
13. gün 17 147 59
14. gün 33 223 95
15. gün 17 429 132
16. gün 70 758 292
17.gün 111 514 303
18. gün 135 1690 464
19. gün 324 4310 1061
20. gün 185 3279 1287
21. gün 506 4660 2034
22. gün 540 10.000 2637

5 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebeliğin başlamasıyla birlikte kanda hızla yükselmeye başlayan beta Hcg hormonu her gebelik haftasında belirli düzeylere ulaşır. 5 haftalık gebelikte beta Hcg hormonun düzeyi artık gebeliği iyice hissettirmeye başlar. Bu haftada beta Hcg hormonun değeri 20-7300 mlu/ml aralığında olur. Gebelik süresince bu hormonun ulaştığı seviye gebelik haftasını belirlemeye yardımcı olur. Normal seyreden bir gebelikte kabul edilen belirli seviyeler vardır. Bu seviyelerin altında seyreden beta Hcg hormonu gebelikte düşük, dış gebelik gibi normal olmayan bir durumun varlığını da gösterir bir bulgu olabilir.

Beta Hcg düşüklüğü

Hamilelikte normal şartlarda döllenmeden sonraki 6 günden itibaren kandaki Beta Hcg hormonunun artması gerekir. Bu artış her 2 günde bir daha önceki miktarın iki katına ulaşmalıdır. Böyle istikrarlı bir artış olmadığında, Beta Hcg düşüklüğü tespit edildiğinde gebelik hakkında olumsuz durumlar değerlendirmeye alınır. Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur. Gebe kadınların bu durumda kontrollerini aksatmaması, gebeliğin daha yakından takip edilmesi gerekir.

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri normal gebeliğe göre fark edilir derecede farklılık gösterir. Gebeliğin oluşmasıyla ilk haftalarda yükselmeye başlayan ve bir süre sonra her 48 saatte önceki değerine göre ikiye katlanan beta Hcg hormonu ikiz gebeliklerde tek gebeliğe göre daha fazla yükselir. Hormonun artma hızı 48 saatte 3 katına kadar çıkabilir. Fakat hormonun bu yükselmesini her zaman ikiz gebeliğe yorumlamamak gerekir. Hormon değerlerini daha net olarak gözlemlemek için 2-3 gün aralıklarla 1-2 defa daha gözlemlemekte yarar vardır. Hormonun anormal şekilde artışı belirlenirse ultrason değerlendirmesi yapılmalıdır. Gebelikte ilk 9-14 haftalar arasında yapılacak ultrason tetkikinde ikiz gebelik net bir şekilde belirlenebilir.

Beta Hcg 1.20 ne demek

Hamileliğin başlamasıyla birlikte her iki günde bir beta Hcg hormonu yükselir. Bu yükselme bir öncekinin iki katı kadar olur. Ancak hormonun artması bu şekilde değil ise bir sorunun varlığına işaret eder. Beta Hcg 1.20 ne demek diye doktoruna danışan kadınlarda bulunmaktadır. Bu oran kadının adet gecikmesi olmasına rağmen çıkıyorsa, gebe olmadığına işaret olabilir. Kan testinin bir süre sonra yeniden yapılması sonucu teyit etmeye yardımcı olacaktır. Çünkü gebelik oluştuğunda bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katı kadar yükselmesi gerekir.

2 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebelik takibine 4 haftadan itibaren başlanır. Normalde beta Hcg hormonu döllenmeyle birlikte kanda yükselmeye başlar. Kadınların gebe olmadığı zamanlarda kandaki beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml aralığında olur. Bu nedenle 2 haftalık gebelikte beta Hcg hormonu değeri kadının gebe olduğuna dair net bilgiler vermeyebilir. Hormonun gebeliği düşündürmesi için 5 mlu/ml üzerine çıkması gerekir.

 

 

Son adet tarihinize göre kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki gebelik hesaplama butonuna tıklayarak gebelik hesaplaması yapabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama

 

Benzer Konular
2078 Yorum
 1. Merve 16 Nisan 2019

  Mrb bugün test yaptim çizginin birisi silik cıktı doktora gittim net bişey demedi 2.94 cıktı acaba erkenmi

 2. Bahar 01 Nisan 2019

  Merhaba Ben aşılama oldum 14. Gün bthcg 5.47 cıktı doktor iki gin sonra gel tekrar bakalım dedi tutma ihtimali var mıdır

 3. aysun 27 Mart 2019

  Merhaba arkadaşlar, biz eşimle en son 6 martta birliktelik yaşadık ve eşim daha sonra şehir dışına çıktı. Ancak adet tarihimden 5 gün geçmesine rağmen henüz adet olmadım, kanda test yaptım 0,100 cıktı. İlk defa adetim gecikiyor daha önce başıma böyle bir şey gelmedi. Normal adet tarihimde, adet olduğumda yaşadığım bütün belirtileri yaşadım, bel ve karın ağrısı, göğüs şişkinliği ama daha sonra geçti. Şuanda sadece bel ağrım var sürekli olarak. Geç döllenme nedir bilmiyorum ama bu kadar zamanda geç döllenme olmaz diyede düşünüyorum. İlişkiden 21 gün sonra geç döllenme olmaz herhalde. Yardımlarınızı bekliyorum

 4. Nuran 22 Mart 2019

  Meraba hocam benim 4 günüm geçti kan tahlili yaptım kan değeri 315 çıktı ikiz gebelik olabilirmi ve belimde ağrı var normalmi bu ağrı

 5. Ayşe Nur Ö 18 Mart 2019

  Adetim 6gün gecikti kan testinde sonucum 1398 çıktı ne kadarlık hamile olabilirim.

 6. Neslihan 17 Mart 2019

  En son Şubat\'ın 3 de adet oldum birde Mart ayınin 7\'sinin gecesi karnıma ağrı girdi alt bolgem agriyip sizladi 15 dk sonra flnda kanamam oldu az bişey bida gelmedi ama karnimda ağrı,miğde bulantısı, kabızlık, miğde yanması,belim ve sırt ağrım var,baş dönmesi, halsizlik,yorgunluk,şişkinlik, sık sık idrara çıkma ,adet gecikmesi mi yoksa yerleşme kanaması mi anlamadım ? Ayin 11 de kan testi negatif çıktı 1,20 hgc ve daha olmadım ?

 7. Seher 01 Mart 2019

  Merhabalar kan ve idrar tahlili yaptim beta hcg 7.27 çıktı. Doktor sınırda olabilecegimi söyledi. Ancak ben pek Bir şey anlamadım yardımcı olabilirmisiniz

 8. Abı hayat 28 Şubat 2019

  Canım Bi sorum olacaktı yardımcı olur musunuz. 2.81 çıktı hamilemiyim. İşin tuhaf tarafı ilişkiden 2 gün sonra yaptım testi sonuç sanki yüksek mi ya

 9. Gül 24 Şubat 2019

  Regl gunume 8 gun var hcg yaptırdım 0.524 cıktı doktor negatif dedi sizce adet olana kadar yukselmez mi

 10. Habibe Doğam 21 Şubat 2019

  Bu sabah idrar testi yaptım 2.cizgi silik çıktı hamileyim diye düşündüm daha adetime bir gün var geçmedi sonra merak Edip kan testi yaptırdım beta HCG 1.87 çıktı düşük büyük ihtimal ama gebelik olma olasılığı az da olsa var mı çok merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 11. Beyza 16 Şubat 2019

  Adetime 6 gün kala idrar testi yaptım ve 2 çizgi çıktı ama ikincisi diğeri kadar kırmızı değildisonra hemen gidip kan verdim kanda da beta hcg değerim 20 çıktı sizce hamile miyim ?

 12. Sultan 18 Ocak 2019

  Son adet tarihim 5 Ocak , 14 Ocak tarihinde ilişki oldu , 16 Ocak beta baktım 5 çıktı üç ay önce küretaj oldum . Bu bir gebelik ihtimali olabilir mi ?

 13. Gözde nur 16 Ocak 2019

  Tüp bebek 11 gün 14.22 çıktı hamile iyim acaba???

 14. Seher 10 Ocak 2019

  Merhaba benim beta hcg de sonuc 2.0 referans aralığı ise 0-5 çıktı hamile miyim yoksa değilim miyim?

 15. Özlem 09 Ocak 2019

  Merhabalar son adet tarihi 03 11 2018 beta-hcg 5099.0cikti acaba kaç haftalık hamileyim oltrasyona daha girmedim

 16. Busra 07 Ocak 2019

  42.56cikti hamilesin dediler doğru mu szice

 17. Busra 07 Ocak 2019

  42.56cikti hamilesin dediler doğru mu szice

 18. Servetnur 29 Ağustos 2018

  Benim adetim 5 gun gecikti.dün idrar testi yaptim pozitif çıktı. Bugünde kan testi yaptim. beta hcg 2115,95 çıktı acaba hamilemiyim lütfen yardimci olun..

 19. FUNDA KISA 28 Ağustos 2018

  Beta-hCG (Total hCG) 291.6 mIU/mL 0 1 test sonucum bu cıktı hamılemıyım?

 20. Ebru 28 Ağustos 2018

  Ben ayın 24ünde kan aldırdım bthcg 5000 çıktı 27sinde tekrar verdim yine aynıydı bu gün doktora sordum neden artış göstermediğini doktor sınırda zaten dedi bu ne demek acaba\n

 21. Gizem 27 Ağustos 2018

  Bugün kan testi yaptırdım 2.2 cıktı ve adetime 5 gün var sizce hamile olma şansım var mı. 5 gün sonra değerler artabilirmi

 22. Gizem 27 Ağustos 2018

  Bugün kan testi yaptırdım 2.2 cıktı ve adetime 5 gün var sizce hamile olma şansım var mı. 5 gün sonra değerler artabilirmi

 23. Gizem 27 Ağustos 2018

  Bugün kan testi yaptırdım 2.2 cıktı ve adetime 5 gün var sizce hamile olma şansım var mı. 5 gün sonra değerler artabilirmi

 24. Gizem 27 Ağustos 2018

  Bugün kan testi yaptırdım 2.2 cıktı ve adetime 5 gün var sizce hamile olma şansım var mı. 5 gün sonra değerler artabilirmi

 25. Gizem 27 Ağustos 2018

  Bugün kan testi yaptırdım 2.2 cıktı ve adetime 5 gün var sizce hamile olma şansım var mı. 5 gün sonra değerler artabilirmi

 26. gulbin 27 Ağustos 2018

  merhaba hocam son adet tarihim 27.07.2018 2.hamileliğim bugunku hcg 2217 çıktı 4.haftaya gore doktor yuksek dedi 7haftada keseleri kontrol edelim ikiz hamilelik oluşabilir dedi sizcede oylemidir

 27. Melike 17 Ağustos 2018

  Daha önce dış gebelik geçirdim. Son adet tarihim 17 temmuz. Adetime bir gün önceden test yaptim pozitif çıktı. Beta HCG değerim 20.08 normal mi. Doktorum şimdilik şüpheli gebelik iki gün sonra tekrar test yaptır dedi. Korkuyorum

 28. Sena 17 Ağustos 2018

  Merhaba ben kast testi yaptırdım ilk sonucum 0.14 Dü ikinci testim.0.26 referansım 0 2.90 hamile olma ihtimalim varmı sizce ilk testi mi 3 gün sonra yaptırmıştım erken mi davrandım sizce

 29. Munavvar 15 Ağustos 2018

  Merhaba benim HCG 5.00 çikdi hamilemiyim

 30. Hasret 15 Ağustos 2018

  Mrb kolay gelsin ben üç gün önce test yaptım 0.87 çıktı bugün tekrar yaptım1.1 çıktı bu neye işarettir hamilemizin acaba

 31. Tuğçe 15 Ağustos 2018

  Adetin 8 gün gecikti beta HCG 2617 kese ne zaman görülür ?

 32. Ayșe 14 Ağustos 2018

  Ben kan testi yaptirdim sonuc 176.05 cikti acaba kac haftalık hamileyim

 33. leyla 13 Ağustos 2018

  -Erkek ve Gebe Olmayan Kadın

 34. Bahar 10 Ağustos 2018

  Merhaba adetim 4gün gecikti\nBeta-hCG sonucum 17,09 dokuz çıktı\nDoktorum yerinde değildi sonucu gösteremedim\nSizce hamilemiyim?

  • anneleronline 11 Ağustos 2018

   Bize kalırsa hamilesiniz. Ama en kısa sürede doktorunuzla görüşebilirsiniz.

 35. Elif 10 Ağustos 2018

  İyi günler benim 08.08.2018 çarşamba günü beta hcg 59.70 cıktı 10.08.2018 cuma yani bugünde 123.70 doktorum net bi cevap vermedi acaba hamilemiyim

 36. Nurgul 09 Ağustos 2018

  Merhabalar 10 gün önce beta hcg testimde 2.0 çıktı bugün tekrar yaptırdım 186 çıktı doktorum 1 haftalik hamilesin dedi sizce kaç haftalik hamileyim?

 37. Esra 09 Ağustos 2018

  Merhaba 5 haftalik hamileyim kan sonucum 1200 cikti sizce normalmi?

 38. Senem 07 Ağustos 2018

  İyi günler benim 21 aylık oğlum var 40 lı iken sütüm kesildi. Şimdi ise göğsüm şiş ve ara ara süt geliyor bel ve kasık ağrım olur midem bulantım var ara ara baş dönmem de oluyor buğün doktora gittim kan tahlili verdim kan sonucuna göre beta hcg 1 çıkmış hamile olabilme ihtimalim varmı dr erken gebelik belirtileri de olabilir dedi sonuca göre hamilemiyim acaba

 39. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 40. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 41. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 42. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 43. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 44. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 45. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 46. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 47. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 48. Mücahide 07 Ağustos 2018

  Merhabalar hocam adetim 3 gün gecikti adet olmadım bugün yani ayın 7 sinde test yaptık beta sonuç

 49. Devran 28 Temmuz 2018

  Merhabalar ben 1 haziranda düşük yaptım yani adet kanaması ile düşürdüm ..şimdi adet tarihine göre 8.haftada olmam gerekir ama kese gelişimi çok yavaş olduğu için 5 hafta 4 günlük olmuşuz ..dünden beri hastanede yatıyorum beta değerim dün saat 12 de 7900 idi, Bu sabah saat 7 de verdiğim beta değerim 9800 olmuş artış iyi mi sizce ..Bu kesenin gelişiminin geri olması kötü bir durum mu

  • anneleronline 29 Temmuz 2018

   Kesenin gelişiminin size göre geri olması gelişimsel süreçteki hormonal yapıya veya başka bir soruna işaret edebileceği gibi anlık hormon değişimlerinden de kaynaklı olabilir. Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz

 50. Aaaaa 27 Temmuz 2018

  Merhabalar, adetim 7 gün geçti idrar testi yaptım pozitif çıktı. Çarşamba günü yani 25.07.2018 tarihinde kan verdim HCG 107.98 çıktı. Doktor 2 gün sonrası için tekrar kan istedi yani bugün 27.07.2018 kan verdim bu sefer 137.54 çıktı. Bundan önce 2 kere düşük yaptım. Doktor doğru düzgün sorularıma cevap vermedi ve 2 gün sonra yine kan istedi.. Bir problem olduğu belli ama ney

 51. İsmihan 27 Temmuz 2018

  SAT 20 haziran 2018 geçen hafta perşembe ultrasonda kese görülmedi ama çarşamba verdiğim kan testinde beta hcg 1153

  • anneleronline 29 Temmuz 2018

   Büyük ihtimal ile gebesiniz gebelik testi veya doktor kontrolünüzden sonra kesin durum ortaya çıkacaktır.

 52. saliha 25 Temmuz 2018

  merhabalar hocam.ben test yaptim sonucum 1.6 cikti.daha adetime 10 gun var hamile kalabolirmiyim yada hamilemiyim

 53. Huriye 24 Temmuz 2018

  Merhaba son adet tarihim 26.06.2018 \n19.07 b hcg sonucum 33.1\n21.07 b hcg sonucum 74\n23.07 sonucum 113.10 acaba sağlıklı bir gebelikmi ? Ve kaç haftalık\n

 54. adile ibili 23 Temmuz 2018

  merhaba bnm beta hcg değerim 1922.4 hamilemiym varsa kaç haftalık?

 55. Aysun 22 Temmuz 2018

  Merhaba ben 2 doğum yaptım 2de yumurtalık kisti ameliyatı oldun bide kürtajım var şu anda hamileyim ve 6 buçuk santim kist var yine sanırım 6 haftalık hamileyim ama 2 Dr a gittim keseyi zor gördüler kisti in patlama ihtimali var ne yapmam gerekiyor zaten 4 ameliyat geçirdim kist patlarsa yine ameliyat dediler bebek de olursa toplam 6 ameliyat olacak ve ben çok korkuyorum masa da kalırım diye ne yapmalıyım

 56. Aysun 22 Temmuz 2018

  Merhaba ben 2 doğum yaptım 2de yumurtalık kisti ameliyatı oldun bide kürtajım var şu anda hamileyim ve 6 buçuk santim kist var yine sanırım 6 haftalık hamileyim ama 2 Dr a gittim keseyi zor gördüler kisti in patlama ihtimali var ne yapmam gerekiyor zaten 4 ameliyat geçirdim kist patlarsa yine ameliyat dediler bebek de olursa toplam 6 ameliyat olacak ve ben çok korkuyorum masa da kalırım diye ne yapmalıyım

 57. Bhr 21 Temmuz 2018

  Merhaba 5 gün adetim gecikmede kan testi yaptırdım acil de 0.13 çıktı lütfen yardım edin sonuç nedir tam olarak

 58. Baharrrrr c 21 Temmuz 2018

  Hocam 5 gün adetim gecikti ve kan sonucumda 0.13 cıktı sonuç nedir acaba hamilelik varmıdır sizce

 59. Bahar 21 Temmuz 2018

  Hocam 5 gün adetim gecikti ve kan sonucumda 0.13 cıktı sonuç nedir acaba hamilelik varmıdır sizce

 60. Mnwr 18 Temmuz 2018

  Benim sat 7 haziran bugün kan testi yaptım 513 çıktı 11 gün gecikti adetim normalmi daha önce bir düşük birde boş gebelik yaşadım lütfen yardımcı olur musunuz\n

  • anneleronline 20 Temmuz 2018

   Normalde 16 - 17. günde bu değerde olmalı. Doktorunuza görünmenizde fayda var

 61. Songül 04 Temmuz 2018

  Merhabalar hocam, son adet tarihim 24.05.2018 di,02.07.2018 tarihi de kan testi yaptırdım 5026 çıktı ,04.07.2018 tarihinde yine yaptırdım 6843 çıktı sizce sonuç nedir

  • anneleronline 13 Temmuz 2018

   Bizce hamileliğe çok yakınsınız :) Esenle kalın

 62. yeter 03 Temmuz 2018

  beta hcg 14.01 doktora gittim hamilelige dgru gittigimi siyledi dhrumu acaba erken cevab verirmisiniz

 63. Elif 01 Temmuz 2018

  Merabalar ben iki ay önce kan testine göre hamileydim sonra biyokimyasal düşük yaptım.uzun bi süre lekelenme oldu tekrar test yaptırdım bhcg 27.00 cıktı adetime beş gün var aceba hamile olabilirmiyim yada gecen seferki gibi dusuk tehlikesi olabilirmi

 64. Papatya 24 Haziran 2018

  5.77beta hcg bu sonuçla hamile miyim...

 65. Ece 20 Haziran 2018

  Beta hcg degerlerim 2861 cikti sizce kac gunluk veya kac haftaliktir

 66. TUĞBA 19 Haziran 2018

  adetim 2 gün gecikti bugün kan tahlilimde 70 cıktı beta hcg hamilemiyim ?

 67. Eda 19 Haziran 2018

  Hocam iii günler. En son adet tarihim 26 nisan ama şuan gebeligim ultrasonda zor göründü 9 mm büyüklüğünde daha değerlerim 6.bin cıktı kanda .bu normal mi acaba çok merak ediyorum yardımcı olurmusunuz

 68. Ayşe 17 Haziran 2018

  Mrb günüm 6 gün geçti kan testinde 1.1 çıktı sonuç . Daha önceki testlerde 0.1 çıkıyor du bunun anlamı nedir

 69. Deren 11 Haziran 2018

  Degerim 0.58 cikti hemsire aralik 0 5 dedi hamile miyim

 70. Tuğba 04 Haziran 2018

  Benim HCG sonucum 953 ama normal değer olarak 0-10 yazıyor hamilemiyim?

 71. Serpil 29 Mayıs 2018

  Merhaba betahcg degerim 2867,0 a 0_5 çıktı acaba hamilemiyim ? Saglıklı bir gebelikmi ?

 72. Filiz 26 Mayıs 2018

  Hocam merhaba ben bugün idrar testi yaptım silik bir çizgi cıktı emin olamadim kan verdim değerim 142 cıktı calisan bana zayif pozitif dedi.3 gün sonra tekrar gel bakalım dedi.Bugun 4 günü geçti hastalığımin. Cevap verirseniz sevinirim. Hamilemiyim?

 73. Tugba 22 Mayıs 2018

  1aydir adet olmuyorum HCG sonuc514 çıktı hamile miyim

 74. Gülsen 21 Mayıs 2018

  Beta hcg 0,52 çıktı sonuç nedir acaba

 75. Canan 18 Mayıs 2018

  Son adet tarihim 6 nisan 5 gün önce kan testi yaptırdım ilk gün 300 çıktı ikinci gün 646 çıktı üçüncü gün 806 çıktı normal mi dış gebelik dedi doktor olabilir mi

 76. Canan Ulukan 18 Mayıs 2018

  Son adet tarihim 6 nisan ilk gitmemde 300 idi ikinci gitmemde 646 idi son gitmemde 806 dış gebelik olabilir mi

 77. Canan Ulukan 18 Mayıs 2018

  Beta HCG degerim 806 dış gebelik olabir mi

 78. Elif 15 Mayıs 2018

  Benim adetime 3 gün kala Beta hgc yaptırdım ve 0,3 çıktı yani negatif adetime 2 gün var hala adet olmadım agrimda yok normalde 3 4 gün erken olurdum sizce hamile olabilir miyim

 79. Aylin 13 Mayıs 2018

  Hocam adetim 10 gün gecikti kan tahlilim 0,12 çıktı doktor ultrasonda içi dolu görünüyor dedi gördüğü doluluk adet kanı olabilirmi 10 gün sonra yine gel gebelikten şüpheleniyorum dedi adet olursanda 3. Günü gel dedi ben 2 gün sonra yine tahlil yaptırsam değerde artış varsa hamile olduğum söylenebilirmi

 80. Ayşe 09 Mayıs 2018

  Merhaba beta hcg şuan 7,25 çıktı adetime 9 gün var daha çok düzenli adet olurum gününe gündür lekelenme oldu 2 gün günde 1 kez olarak hemen test yaptırdım 7, 25cikti dış gebelikten korkuyorum

 81. Busra 09 Mayıs 2018

  Benim beta hcg hormon testimde 8.83 cikti doktorum pazartesi tekrar yaptir dedi acaba hamilemiyim cok agrilarim sancilarim asiri mide bulantim kusmam var yardimci olun kizlar

 82. sibel 04 Mayıs 2018

  Hanimlar asilama yaptirdim doktorun dedgi gunden 2gun once test yaptim 0.47 cikti hamile olahilirmiyim bu degerle hamile kalaniniz oldumu

 83. melike 02 Mayıs 2018

  hocam ben bugun kan testi yaptırdım sonuç 2.6 cıktı sizce bu gebelik midir cvp verırseniz cok sevınecem \n

 84. Sevgi 02 Mayıs 2018

  Beta hcg 1.20 çıktı bu ne demek

 85. Nuray 29 Nisan 2018

  1 hafta günüm geçti kan tahlili yaptırdım sonuç 0 1000 cikti

 86. Selma 20 Nisan 2018

  Merhaba,\nBenim son adet tarihim 5mart ona gore hesap edersek 6haftalik. Doktora gittigimizde alttan yada ustten goremedi. Kanda hcg 1000 degerlerindeydi.ve sagliksiz bir gebelik oldugunu izlememiz gerektigini belirtti. Sali gunu horman olcumu yapcak ve yine kan testi isticek. O arada alttan bakinca keseyi gordu ama bos dedi. Beni bu surecte neler beklio acaba..

 87. Mıne 18 Nisan 2018

  Merhabalar ban kac aylık hamıleyım cok ogrenmek ıstıyorum 7484.86 beta böyle çıktı\n

 88. tubaaa 18 Nisan 2018

  merhaba beta hcg sonucu 443.3 çıktı nedir bunun sonucu???????

 89. Emine 18 Nisan 2018

  Birliktelikten 10 gün sonra kan testinde değer karşısında

 90. Arife 06 Nisan 2018

  Iyi gunler hcg testi yaptirdim ilk testim 465.8 ikinci testi yaptirdim sonuc 923.6 ne kadarlik acaba bilgi verirmisiniz

 91. Leyla özgür 03 Nisan 2018

  Mrb hocam kan testim de 3.0 çıktı sizce var midir

 92. sevgi 31 Mart 2018

  adetimden 11 gun gecti ama dogum kontrol hapi aliyordum kan tahlili yaptirdim sonuc 2162 cikti hicte beklemiyordum cevap verirmisiniz

 93. Gül 31 Mart 2018

  Merhaba hocam, dün akşam hamilelik testi yaptım çift çıktı sabah yaptım tek çıktı kan tahlili yaptırdım ve sonu. 5.57 böyle bir durum da ne olabilir? dr. 3gün sonra katlaması gerkir dedi. Fakat farklı birşey olabilir mi?

 94. Berfin 28 Mart 2018

  İyi günler son adet tarihim 8 Şubat 26 Mart\'ta kan tahlili yaptırdım 0.100 çıktı ve hâlâ adet olmadım bu normal mi hamile olabilir miyim veya olasılık varmı dir son adet tarihimin üstünden 19 gün geçti hala adet olmadım

 95. Selda 23 Mart 2018

  Merhaba BTA HCG sonucu 818\'0 çıktı ne demek acaba\n

 96. ebru 17 Mart 2018

  merhaba\ngeçen hafta bhcg değeri 37 iken bugün 1090 çıktı.çoğul gebelik olablir mi ?

 97. Elif 15 Mart 2018

  Merhaba hocam bugün tahlil yapıldı sonus 1.20 cıktı

 98. Mavi 14 Mart 2018

  Merhaba, gebelik testi yaptırdım ve Beta HCG sonuç kısmında 0,129 referans kısmında da 0,1-5 yazıyor. Bu durumda sonuç ne olmuş oluyor? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim..

 99. Meryem 13 Mart 2018

  Iyıgunler hocam.Ben7subat son adet tarımmartın7 sınde evde test yaptım cızgının bırı sılık cıktı kan testı yaptırdım41 cıktı doktor hamıle olabılırsınız. De olmayabılırsınızde dedı bende bırhafta sonra once pembe leke geldı bırgun sonrada cok sancılı bır adet gordum ben sımdı hamılemıyıyım degılmıyım aydınlatırmısınız

Yorum Yazın