Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur. Progesteron hormonu ise hamilelik boyunca düşük yapmayı engelleyen bir hormondur.

Gebeliğin başlangıcından itibaren kanda yükselmeye başlayan beta HCG hormonu hem gebelik tespitinde, hem de dış gebelik tespitinde önemlidir.  Yapılacak gebelik testinde kadının gebe olup olmadığını anlamak için bu hormonun değerlerine bakılır. Ancak beta HCG hormonu gebelik teşhisinde tek başına yeterli olmaz. Bunun dışında ultrasonla rahme bakılarak gebelik kesesi izlenmelidir.

Bir hormon olan beta HCG gebeliğin varlığını tespit etmeye yarar. Bunun tespitinde kullanılan testte plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanan hormon değerlerine bakılır. Bu hormon ayrıca progesteron hormonun devamlı şekilde salgılanmasında etkilidir. Gebelik süresince kadının düşük yapmasını da önler.

Gebelik oluştuğunda beta HCG önce kanda, ardından idrarda artmaya başlar. Döllenmenin olmasıyla 6-8 günde kandaki hormon değeri yükselmeye başlar. Gebelik oluştuğunda da kandaki beta HCG değeri normalin iki katına çıkar. Gebeliğin ilerleyen döneminde de hormonun yükselme hızı yavaşlar, daha stabil şekilde seyreder. Doğumun olmasıyla birlikte bebeğin plasentadan ayrılmasıyla kandaki beta Hcg hormonu da düşüşe geçer ve gebelik öncesindeki değerine iner. Normal bir gebelikte kandaki beta HCG değeri gebelik haftası tespitinde kullanılır.

 

Beta HCG Hormonu Ne İşe Yarar?

Hamilelik tayininde Beta HCG hormonu kullanılır. Bu hormon önce kanda sonra ise idrarda yükseliş göstermektedir. Döllenmeden sonraki 6. ya da 8. günden itibaren Beta HCG hormonu kanda yükselir. Hamilelik oluştuğunda ise Beta HCG hormon değerleri iki katına çıkar. Hamileliğin devam eden aylarında ise Beta HCG hormonundaki değer hızını keserek yavaşlamaya başlar. Gebeliğin normal olarak seyrettiği bir hamilelikte Beta HCG hormonunun değeri içinde bulunulan hamilelik haftasını tayin etmede de görevlidir. Bu hormon testi kısa sürede sonuç veren güvenilir bir testtir.

 

Beta HCG Hormonunun Değerleri Kaç Olmalıdır?

Beta HCG hormonun değeri, hamilelik durumu olmayan bir kadında 0-10 mlU/ml değerindedir. Spermin yumurtayı döllemesiyle birlikte hamilelik oluşur ve Beta HCG hormonundaki değerler artış gösterir. Yapılan kan testindeki sonuçlara göre Beta HCG hormon değeri dikkate alınarak kişide hamilelik olup olmadığı tayin edilir. Beta HCG hormonu döllenmeden sonraki 6. günden sonra yükseliş gösterir. İlk olarak kanda yükseliş gösteren Beta HCG hormonu, birkaç gün sonra idrarda da yükselişe geçer ve bu süreden sonra idrar tahliliyle de gebelik tayini yapılabilir.

 

Hamilelik dönemindeyken Beta HCG hormonu her iki günde bir artış gösterir. Bu artış, bir önceki Beta HCG hormon değerinin tam iki katı olacak şekildedir. Eğer yapılan kan tahlili sonucu hamile kadındaki Beta HCG hormon değeri iki kat artış göstermiyorsa bir problem olduğu anlamına gelir. Hamilelik döneminin son aylarına doğru Beta HCG hormonunun yükselişi yavaşlar ve bir süre sonra sabit bir değerde kalır. Beta HCG hormonu özellikle dış gebelik durumunun tespit edilmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü dış gebelik durumunda Beta HCG hormonu her iki günde bir iki kat artış gösteremez. Bu artış anormalliği kişide dış gebelik durumunun olabileceği ihtimalini beraberinde getirir. Bu da erkenden önlem almak için oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra kişinin Beta HCG hormonundaki değer her iki günde bir iki katına çıkacak şekilde artış gösterirken ultrason görüntülerinde kese gözlemlenmeyebilir. Bu durumda da kişide dış gebelik olabileceği söz konusudur. Eğer Beta HCG hormon değerleri normal olarak görünüyor, ultrason görüntülerinde kese de görünüyor ancak kesenin içerisinde embriyonun varlığı belirlenemiyorsa bu durumda kişide boş gebelik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu tip problemlerin önceden tayin edilmesi ve erken tedavi uygulanması için Beta HCG hormonu ile birlikte ultrason görüntülerinin de önemi büyüktür.

Beta Hcg değeri kaç olmalı

Gebe kalmak isteyen, gebe kaldığından şüphe eden kadınlar için beta Hcg değeri kaç olmalı sorusunun cevabı oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu hormon gebeliği tayininde önemli bir rol oynar. Gebe olmayan bir kadında beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml düzeyindedir. Yumurta hücresi ve sperm döllendiğinde gebelik meydana gelir. Bu andan itibaren kandaki beta Hcg hormonu yükselmeye başlar. Yapılacak kan testiyle bu hormon değerlerine bakılabilir. Bu gebelik tayininde önemli bir etkendir. Beta Hcg hormonunun kandaki yükselişi döllenmeden sonraki 6. günde başlar.

Daha sonra idrarda da yükselişe geçer. Bu aşamada yapılacak idrar tahlilinde de gebelik tayini yapılabilir. Kan testiyle gebeliğin tayini için beta Hcg hormonunun en az 5 mlu/ml düzeyinde olması, bazı hallerde 10 mlu/ml düzeyinde olması koşulu aranır. Bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katına çıkma koşulu da aranır. Hormondaki yükselme bu seviyede olmazsa dış gebelik gibi bir olumsuzluğa işaret edebilir. Bu dış gebeliğin erken aşamada tespit edilmesinde çok faydalı olur. Hormonun beklenen seviyede yükselmesi halinde kadına ultrason tetkiki yapılarak gebelik kesesi görüntülenmelidir. Bu sayede gebeliğin kesin tanısı konulabilir.

 

İkiz Gebelikte Beta HCG Değeri Ne Olmalıdır?

 

İkiz gebelikler, gebelikte ilk haftada yapılan ultrason muayenesinde görülebilmektedir. Gebelikte ilk haftada yapılacak ultrason muayenesinde tek kese yerine çoğul kese olması gebeliğin çoğul gebelik olduğu hakkında bilgi verebilir lakin; gebelikte 1.haftada yapılan ultrason sonucunda görülen keselerden bazıları sonradan yok olabileceği için ebeveynleri yanıştabilmektedir. Çoğul gebeliğin net olarak saptanabilmesi için gebelik teşhisi konulduktan sonra Beta HCG testi yapılmasıdır. İkiz gebelikte beta HCG değeri gebeliğin çoğul olup olmadığı hakkında detaylı bilgi verecektir.

Beta Hcg hesaplama

Gebeliğin başlamasıyla kadının vücudunda beta Hcg denilen gebelik hormonu salınımı olur. Beta Hcg hesaplama yapılacak testle belirlenebilir. Bu hormonun değerlerine bakılarak gebelik tayini yapılması kolaylaşır. İlk aşamada kanda yapılan ölçüm bir süre sonra idrar örneğinden de yapılabilir. Hormonun idrarda yükseldiği dönemde eczanelerden alınan uygun fiyatlı plano testleri sayesinde idrardaki beta Hcg hormonu seviyesi belirlenebilir. Hormonun düşük miktarda olması gebeliğin oluşmadığını gösterir. Ancak idrarda her zaman sağlıklı bir şekilde beta Hcg hesaplama yapılamaz. Her zaman doğru sonuçlara ulaşılamaz. Bu yüzden evde yapılan idrar testinin 1-2 haftalık adet gecikmesinden sonra yapılması önerilir.

İdrarda yüksek oranda beta Hcg hormonu çıksa da, kadının doktora giderek ileri hamilelik testleri, ultrason gibi tetkikler yaptırması daha doğrudur. Çünkü tek başına bu hormonun yüksek çıkması kadının hamile olduğunu kesin olarak göstermez. Beta Hcg hormonu hamilelik dışında tümör, boş gebelik, dış gebelik gibi etkenlerde de yükselebilir. Bu yüzden gebelik tayini için idrar testi sonrasında mutlaka kan testi ve diğer gebelik tetkiklerinin yapılması gerekir.

Hamilelik dönemi içerisindeki kişinin son adet tarihi (SAT) göz önünde bulundurularak hesaplanan gebelik haftaları ve bu haftalara göre Bhcg değerleri aşağıdadır;

 

Gebelik Haftası Beta HCG Değerleri
3. hafta 10 – 50
4. hafta 5 – 425
5. hafta 20 – 7300
6. hafta 1,080 – 56,000
7. – 12. hafta 7,650 – 290,000
13. – 16. hafta 13,300 – 250,000
17. – 24. hafta 4,000 – 165,000
25. – 40. hafta 3,640 – 117,000

Hamilelik dönemi sırasında Beta HCG hormonun değerlendirilmesi için en düşük ve en yüksek değerler baz alınarak ortalama bir değer oluşturulur. Bu ortalama değerin de hamilelik dönemindeki önemi büyüktür.

Gebelik durumunun oluştuğu yumurtlamadan sonraki ilk 20 gün içinde ortaya çıkan Beta HCG Değerleri;

Yumurtlamadan Sonra HCG Değerleri
Gün En Düşük Beta HCG En Yüksek Beta HCG Ortalama Beta HCG
12. gün 17 119 48
13. gün 17 147 59
14. gün 33 223 95
15. gün 17 429 132
16. gün 70 758 292
17.gün 111 514 303
18. gün 135 1690 464
19. gün 324 4310 1061
20. gün 185 3279 1287
21. gün 506 4660 2034
22. gün 540 10.000 2637

5 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebeliğin başlamasıyla birlikte kanda hızla yükselmeye başlayan beta Hcg hormonu her gebelik haftasında belirli düzeylere ulaşır. 5 haftalık gebelikte beta Hcg hormonun düzeyi artık gebeliği iyice hissettirmeye başlar. Bu haftada beta Hcg hormonun değeri 20-7300 mlu/ml aralığında olur. Gebelik süresince bu hormonun ulaştığı seviye gebelik haftasını belirlemeye yardımcı olur. Normal seyreden bir gebelikte kabul edilen belirli seviyeler vardır. Bu seviyelerin altında seyreden beta Hcg hormonu gebelikte düşük, dış gebelik gibi normal olmayan bir durumun varlığını da gösterir bir bulgu olabilir.

Beta Hcg düşüklüğü

Hamilelikte normal şartlarda döllenmeden sonraki 6 günden itibaren kandaki Beta Hcg hormonunun artması gerekir. Bu artış her 2 günde bir daha önceki miktarın iki katına ulaşmalıdır. Böyle istikrarlı bir artış olmadığında, Beta Hcg düşüklüğü tespit edildiğinde gebelik hakkında olumsuz durumlar değerlendirmeye alınır. Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur. Gebe kadınların bu durumda kontrollerini aksatmaması, gebeliğin daha yakından takip edilmesi gerekir.

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri normal gebeliğe göre fark edilir derecede farklılık gösterir. Gebeliğin oluşmasıyla ilk haftalarda yükselmeye başlayan ve bir süre sonra her 48 saatte önceki değerine göre ikiye katlanan beta Hcg hormonu ikiz gebeliklerde tek gebeliğe göre daha fazla yükselir. Hormonun artma hızı 48 saatte 3 katına kadar çıkabilir. Fakat hormonun bu yükselmesini her zaman ikiz gebeliğe yorumlamamak gerekir. Hormon değerlerini daha net olarak gözlemlemek için 2-3 gün aralıklarla 1-2 defa daha gözlemlemekte yarar vardır. Hormonun anormal şekilde artışı belirlenirse ultrason değerlendirmesi yapılmalıdır. Gebelikte ilk 9-14 haftalar arasında yapılacak ultrason tetkikinde ikiz gebelik net bir şekilde belirlenebilir.

Beta Hcg 1.20 ne demek

Hamileliğin başlamasıyla birlikte her iki günde bir beta Hcg hormonu yükselir. Bu yükselme bir öncekinin iki katı kadar olur. Ancak hormonun artması bu şekilde değil ise bir sorunun varlığına işaret eder. Beta Hcg 1.20 ne demek diye doktoruna danışan kadınlarda bulunmaktadır. Bu oran kadının adet gecikmesi olmasına rağmen çıkıyorsa, gebe olmadığına işaret olabilir. Kan testinin bir süre sonra yeniden yapılması sonucu teyit etmeye yardımcı olacaktır. Çünkü gebelik oluştuğunda bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katı kadar yükselmesi gerekir.

2 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebelik takibine 4 haftadan itibaren başlanır. Normalde beta Hcg hormonu döllenmeyle birlikte kanda yükselmeye başlar. Kadınların gebe olmadığı zamanlarda kandaki beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml aralığında olur. Bu nedenle 2 haftalık gebelikte beta Hcg hormonu değeri kadının gebe olduğuna dair net bilgiler vermeyebilir. Hormonun gebeliği düşündürmesi için 5 mlu/ml üzerine çıkması gerekir.

 

 

Son adet tarihinize göre kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki gebelik hesaplama butonuna tıklayarak gebelik hesaplaması yapabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama

 

Benzer Konular
2078 Yorum
 1. Sema altinöz 13 Mart 2018

  14 gun once asilama oldum bugun kam testi yaptirdim 8,94 cikti szce hamilemiyim lutfen yardimci olun\n

 2. Mahinur 11 Mart 2018

  Merhaba adet günüm 8 gün gecikti kan testi yaptırdım 9.79 çıktı 2 gün sonra tekrar kan tahlili yaptırdım 1.2 çıktı ve benim kanamam olmadı değer bu kadar hızlı düşmesi normal mi ?

 3. Ergül 10 Mart 2018

  Mrhba acilde beta baktilar 1390.00 cikti 0.6 hamilesiniz dedi doktr

 4. Esma 10 Mart 2018

  Kan veridm Sonucum 31 çıktı test yaptm bi cizgi cok net digeri silik cikti hamilemiyim sizce doktor bi hafta snra gel dedi

 5. MERVE 09 Mart 2018

  Benim degerim 0.67 çıktı referansta 0.5 çıktı nedir bu hamilemiyim ve günümden 6 gün geçti

 6. Özlem 07 Mart 2018

  Adetim 3 gün geçti kanda gebelik testi yaptırdım sonuç 0.218 çıktı hamilelik var mıdır

 7. Feride 06 Mart 2018

  191.63 hcg değerim cıktı . Kaç haftalıktır. Ve ne zaman keseyi görmek için gitmeliydi.

 8. Leyla 03 Mart 2018

  Meraba dün adet tarihimdi kanda ve idrarda gebelki batırdım idrar pozitif çıktı kan derim ise 8,64 çıktı doktor daha çok yeni dedi pazartesi tekrardan baktır dedı sizce hamilemiyim

 9. ozlem 27 Şubat 2018

  Bugun test yaptim adetim ayin 1inde geliyor ama hamiymisim gibi hissettigim icin denedim C:duz cizgi T:ise yatay cikti sizce test bozukmu yoksa hamilemiyim

 10. Saheda Sesler 22 Şubat 2018

  Birinci tüp bebek denememde beta hcg 13.günde 0,36 çıkmıştı negatifti. Bu ikinci denemem 10.gün beta hcg yaptırdık 2.16 çıktı. 12-14.güne kadar bu değer artarmı.şansım nedir?

 11. Sevda 22 Şubat 2018

  Merhaba benim 6 gunluk adet gecikmem oldu kan testinde beta hcg 0.33cikti hamilelik yok dediler ama hala adet gormedim 6 gunluk gecikmede kan testi dogru sonuc verir mi

 12. Tuğçe 21 Şubat 2018

  Hocam adetim 5 gün geçtikten sonra beta hcg değerim 66.71 çıktı hamilemiyim

 13. Bahar 20 Şubat 2018

  Iyi aksamlar hocam Bugün kan testi verdim 0.57 dedi hemsirem adetim ise 20 gündür geciyo hamilemiyim acaba cevaplarsaniz sevinirim

 14. Emine 19 Şubat 2018

  Iyi günler ben tüp bebek yaptırdım bugün transferin 9.gunu ve beta hcg yptrdim 8.45 cikti hamilelik söz konusumu acaba ...\n\n\n

 15. Yagmur 12 Şubat 2018

  Adetim 5 gün gecikti beta hcg degerim 15 cıktı sizce hamile miyim?

 16. Melisa 10 Şubat 2018

  Merhaba beta değerim 100000 çıktı hamilemiyim

 17. Şule 07 Şubat 2018

  istedo gebelik sonucu icin sonucu doktora gosterdim gebe olabilirsin degerlerin yuksek 2 hafta sonra kadin doguma git dedi ama ben doktora guvenemedim kesin birsey söylemeyince sonuclardan da birsey anlamadim yardimci olurmusunuz litfen \nB HCG Serum 57,08 - 0 - 5,3\nNe demek bu normal mi bu sonuc yarimci olursaniz cok sevinirim

 18. Arzu 06 Şubat 2018

  Mrb benim değerlerim 8984 cıktı bu kaçıncı haftaya tahammül eder..

 19. berivan 05 Şubat 2018

  Ben en son 29 aralıkta adetoldum Bhcg testi bugün yyaptım 1818 çıktı ama kese görülmedi sizce normal mi ve kaçhafta hhamileyim aacaba?

 20. Eylül 02 Şubat 2018

  Merhaba beta hcg 1.004 çıktı gebelik mi oluyor?

 21. Vildan 01 Şubat 2018

  Beta hcg 3938 H kaç haftalık hamileyim acaba

 22. Esma Esen 31 Ocak 2018

  Merhaba Arkadaşlar,\n\nKimyasal gebelik geçirdikten sonra değerinizin sıfırlandığı görene kadar kan tahlil yaptırmanız gerekiyor.\nBeta Hcg\'nin yaklaşık 48 saat içerisinde 2 kat artması gerekiyor. Her gün iki kat değil yani. Genellikle erken tespit edilen gebeliklerde kese görünene kadar ( yani iki günde bir) kan testi yaptırılması istenir. Böylece gebeliğin durumuna hakkında fikir sahibi olunur. \nHormon sonucunuz 10\'un üzerinde gebelikten bahsedilebilir ancak unutmayın ki kese ve bebek görünen kadar gerçek anlamda gebe olunduğundan bahsedilmez.

 23. Hayriye 30 Ocak 2018

  Benim 15 gün günüm geçti kan verdim sonuç 23.8cikti pozitif dediler hamilemiym veyada düşük tehlikesi felan var mi

 24. KADER YILMAZ 30 Ocak 2018

  Mrb hocam benim adetim 13gün geçti idrar testi yaptım sabah ikinci çizgi silik çıktı karin ve bel ağrım sabahları hafif mide bulantim oluyor çok açıkıyorum. Adetim biteli 37 gün oldu yılbaşından bir hafta önce bitmişti. Iki tanede düşügüm oldu sizce ne yapmalıyım 40 günü bekleyip öyle mi kan testi yaptirsam daha iyi olurmu teşekkür edrm.

 25. Sedef 25 Ocak 2018

  Hamilelik testi yaptirdim ve sonuc 8562.9 çıktı ne anlama geliyor

 26. Gönül 19 Ocak 2018

  5,0 kan degeri sonuzum hamilelik var mıdır

 27. Kübra 17 Ocak 2018

  Merhaba test yaptım beta 0.27 0.5 gebelik varmı acaba ???

 28. ayc 14 Ocak 2018

  Son adetim 17.12.2017 12.01.2018 beta hgc değerim 7.60 kasıkda adet olcak gibi ağrım var.göğsümde şişlik gögus ucunda ağrı karında şişlik ve bel ağrım var hamilemiyim acaba

 29. Cansu 09 Ocak 2018

  Bugün hcg testi yaptırdım 3.8 cıktı ama doktor net bir cevab vermedi sizce hamilemiyim değilmiyim

 30. münevver 09 Ocak 2018

  benimdegerim 3 gün önce 23.58 çıktı dün yaptırdım 33. 40 çıktı doktorlar dış gebelik yada özürlü diyorlar

 31. Melis 08 Ocak 2018

  Beta hcg değerim 717,95 çıktı sonuç nedir tahmini

 32. Emel ergüven 04 Ocak 2018

  Merhaba hcg92, 94çikti hamılemiyim acaba bunu ogrenebilirmiyim

 33. Aysun 03 Ocak 2018

  Yedi gün önce tup bebek transferi oldum ağrım çok hastaneye gittim hcg 1 20 çıktı hamilemiyim

 34. sevil 29 Aralık 2017

  selam benim beta hcg 40.42 cıktı acaba hamilemiyim\n

 35. Demet 25 Aralık 2017

  Merhaba 0.5\n0.176\n0.100 çıktı acaba hamilemiyim

 36. nunu 21 Aralık 2017

  merhaba adet olmadan 12 gun geçti. benim hcg 466 cikti. ama 5 gun once 113 ciktı. geçensene diş gebelik yaşadim... dun vagına ultrasıyon cektırdım ama gozukmedı gebelik.. az kahve reng lekeler gordum ilk çamaşırda, sizde ne duşuniyorsunumuz ine diş gebelik oldu ?

 37. Havva 18 Aralık 2017

  Benim degerim 0,412 cikti sizce hamilemiyim

 38. Merve 18 Aralık 2017

  Beta HCG 10000 çıktı hamile miyim ?..

 39. SONGUL 13 Aralık 2017

  merhaba beta hcg 15296 cıktı kac haftalık hamıleyım

 40. Ayse 12 Aralık 2017

  Merhaba HCG 76.4 çıktı acaba hamilemiyim cevap yazarsanız sevinirim

 41. Gulizar 12 Aralık 2017

  Merhaba hocam reglime bir hafta var şüphe üzerine beta-hCG testi yaptırdım sonuç

 42. Aysegul 09 Aralık 2017

  Sonuç. 0.100 çıktı aralık yazıyıo oda 0.5 birim MIu/ML yazıyı kan sonucuma göre hamilelik var mi acaba

 43. Elif altaş 07 Aralık 2017

  Merhaba benim 1518 çıktı ne kadar ya da hamilemiyim

 44. Buse 05 Aralık 2017

  Bende bugün yaptırdım ve 5.1 cıktı adetini bir haftadır geçiyor sizce hamilemiyim

 45. Banu 03 Aralık 2017

  Bugun bthcg yaptırdım ve 1.66 çıktı kanamam var sızce hamilemıyım

 46. Sibel 02 Aralık 2017

  Mera ben 2 gun once adetimden yani test yaptim sonuc 0.5-100 cikti bu ne anlama gelir bilgilendirirseniz sevinirim

 47. Şerıfe 02 Aralık 2017

  Mrb Bn asılama yaptırdım bugun 15 gun kan testi yaptırdım sonucu 1.6 cıktı sizce Hamile mıyım sol kasıgımda sıddetlı Bı agrı oldu ve cok az leke geldı

 48. Münevver 02 Aralık 2017

  2 tane 5. Gun embriyo transferi oldum. 9. Gun bhcg 19.10 cikti yorumunuz nedir

 49. Duygu 01 Aralık 2017

  Adetim gecikti 10 gun kan testi yaptirdim sonuç 2,6 0-5 mlU/ml sizce hamilemiyim

 50. Elif 27 Kasım 2017

  Hocam rutin kontroller için tüm batın ultrasyonda doktor 30mm kistin var dedi ve kan tahlilide yaptırdım hcg1.20 çıktı şuan adetim 3 gün geçikti sizce gebelik olabilirmi ?

 51. Elifc 27 Kasım 2017

  Merhaba hocam adetime iki gün varken kan testi yaptırdım bhcg 1.20 çıktı. Senelerdir bir gün bile şaşmayan adetim gecikti endişeleniyorum yardımcı olurmusunuz

 52. Selin 27 Kasım 2017

  Test yaptirdim adetim gecikti 8 gün ve 1.20 çıktı hamilelik şansı var mi acaba

 53. Zeynep 24 Kasım 2017

  0.133 ile hamile kalmış olabilir miyim hocam

 54. Tuğçe 24 Kasım 2017

  5 gündür sol kasığım belim ve göğüslerim çok ağrıyo adetime 9 gün var kan tahlilinde 1.68 çıktı haftaya gitsem kesinn sonuç alırmıyım gebelik olabilir mi

 55. Feride 21 Kasım 2017

  Merhaba ben Feride \n13 ekim.2017 son adet tarihim.\n27.ekim.2017 de evde gebelik için idrar testi yaptım negatif çıktı. 13. Kasımda hala adet görmediğim için tekrar test yaptım pozitif çıktı.\nBen kaç aylık hamileyim .\n13.kasım da 251.5 HCG çıktı kan değeri\n19.kasımda 660 HCG çıktı\n20.kasımda tekrar istediler 513 HCG çıktı\nAnormal bir durum varmı yardım olun kaç aylık hamileyim .

 56. Meltem 18 Kasım 2017

  Merhaba ben ilişkiden bir hafta sonra test yaptırdım 0.15 çıktı bu değer artar mı yada normal bir değer mi gebelik ihtimali var mı acaba

 57. Ebru 17 Kasım 2017

  Mrb hocam ben tedavi görüyorum klomen hap kullandm ve yumurta catlatma iğnesi vurdular benim HCG ilk sonuç 298.5 cikti 4 gün sonra tekrar yaptirdim 13 e düşmüş ne dene olabilir bende gebelik yokmu simdi doktor net birşey soylemedi

 58. Gülbahar 16 Kasım 2017

  Merhaba ben gülbahar ayın 23 âdet günüm ben bir hafta önce test yaptım negatif çıktı 1.6 sizce bir hafta SonrA tekrar denemem gerekiyor mu değerlerim çok düşükmü

 59. Gülbahar 16 Kasım 2017

  Merhaba benim hcg hormonlum 1.6 çıktı daha âdet günume bir hafta var gecen ay yaptırdığımda 0.6 çıkmıştı O zaman âdet olmuştum sizde hamile olabilir miyim teşekkür ler

 60. Tülay 15 Kasım 2017

  Slm hocam adetım 10gectı gecen cuma kan verdim pazrtesı aldım 42.58 çıktı doktor gıttım dış gebelık olabılır dedı korktum ordan Başka doktara gıttım hemen ordad test yaptım orda 167cıktı doktor haftaya gel kese görünsün bu hafta görünür dedı ne yapmam lazım korkuyorum

 61. Kubra 14 Kasım 2017

  Ben son adetimi eylul ayinin 30 unda gordum ekim ayinda adet olmadim gunum 6 gun gecince kasimin 5 inde kanda test yaptirdim 0.100 cikti dahada adet olmayinca ayin 12 sinde tekrar yaptirdim 2 ye yukselmis degerim boyle yukselmesi normalmi gebelik olabilir mi gec dollenme olma ihtimali var mi

 62. Sabis 14 Kasım 2017

  Benim hcg 36 cikmisti 2gun sonra tekrar yaptirmistim 39 cikti gebelik varmi?

 63. Sultan akkoyun 13 Kasım 2017

  Hocam adetim 5 gün gecikti idrar testo yaptım çok silik bir çizgi cıktı aynı gün başka bir test yaptım negatif cıktı bir gün sonra kan iki gün sonra verdim 0.16 cıktı yani yedi gün geçmişti bugün tekrar iki test yaptım biri pozitif biri negatif cıktı yardımcı olurmusunuz kan tahlilim nasıl sizce

 64. Fatma 10 Kasım 2017

  Merhabalar hocam benim adetim iki üç gün gecikti kan testi yaptırdım sonuç HCG 0.4 çıktı sizce hamilelik şubhesi varmı lütfen bana bı bilgi verirmisiniz

 65. İkra 07 Kasım 2017

  Hayırlı akşamlar 29 eylül son adet tarihim 28 ekimde değerler 80 çıktı doktor hamilelik dedi 1 kasımda değer 300 çıktı bugün gittim değerim 600 sizce normal mi acil cvp bekliyorum

 66. DERYA 06 Kasım 2017

  Merhaba\n\nAdet Dönemimde 4 gün yaşanan gecikme sonucu kan testi yaptırdım 24.10.2017 tarihinde değerim 52,82 çıktı. Bugün tekrar test istedi doktorum 06.11.2017 tarihinde değerim 696,86 çıktı ama doktorum net bir şey söylemiyor çok tedirginim bu normal mi yoksa sıkıntılı bir durum mu var bilemiyorum :(( Konuyla ilgili bilgi alabilirsem çok sevinirim

 67. ZEYNEP 04 Kasım 2017

  Beta hcg testi yaptırdım hocam 0.28 çıktı hamilelik varmı hocam

 68. Esra 02 Kasım 2017

  Beta hcg sonucum 800.2 çıktı sizce kaç haftalık hamileyim

 69. Zeynep 31 Ekim 2017

  Adetime 5 gün var Beta hcg testinin sonucu 0.01 çıktı hamile miyim bu sonuç 5 gün içinde artabilir mi

 70. Zeynep 31 Ekim 2017

  Adetime 5 gün var Beta hcg testinin sonucu 0.01 çıktı hamile miyim bu sonuç 5 gün içinde artabilir mi

 71. sifa 31 Ekim 2017

  Mrb arkadaslar 17 ekimde asilama yapildi. 14 . Gun kan testi dr bugun 31 ekim kan testi yaptim fakat hcg 5 cikti anlamadim negatif mi pozitif mi . Aranizda bu durumu yasayanlar oldumu cvb verirseniz sevinirim.

 72. esra 30 Ekim 2017

  147 hcg nedir

 73. Zehla 28 Ekim 2017

  Mrh ben test yaptirdim beta HCG \nBeta HCG 1.1 bide

 74. Serap 26 Ekim 2017

  Iyi günler kan sonucum 0.21 çıktı acaba hamilemiyim

 75. Ay 26 Ekim 2017

  Folık asit kullanıyorum 5 aydır buay adet olmadım 6 gün oldu betahcg 0.22 bide yan tarafında 0,014-5,219 mIU/mL yazıyo hamilemiyim acaba

 76. gul 22 Ekim 2017

  banada yardmci olun lutfen beta-hcg 51,8 mIU/mL 0-7 çikti sizce hamilemiyim

 77. Aysegul 21 Ekim 2017

  Selam benim de adetime 4 gün var bende kan tahlili yaptirdim bthcg 5,0 cikti sizce bu değer yükselmiş midir hamilemiyimdir çok asiri bel agrim var ve hamileyken ilk ay adet goruyorum

 78. Buse 20 Ekim 2017

  Kan testi yaptırdım 160,90 çıktı nekadarlık hamileyim şimdiden teşekkürler

 79. Gül 20 Ekim 2017

  Merhaba 8 ekimde adet oldum adetim bitti 3 gün sonra lekenme kanamalarım başladı hala da devam ediyor doktora gittim ilk gün beta 88 çıktı iki gün sonra 108 çıktı ama kese görünmedi sizce dış gebelik olma oranı yuksek mi yoksa yükselebilirmi beta hcg?

 80. Gulsah 20 Ekim 2017

  Pko var. Bu yüzden adet günüm ne zaman bilemiyorum. En son 23 Eylül de adet gördüm. 18 Ekim de verdiğim beta hcg 3.54çıktı. Ikı gün sonra tekrar verdim 3.81 çıktı sizce hamile olabilir miyim?

 81. Şeyma 19 Ekim 2017

  Benim ablamın 5 gün günü geçti dün gitti beta hcg hormonu 658,7 çıktı henüz 19 milim demiş cuma günü tekrar gel demiş

 82. gülsüm 19 Ekim 2017

  hocam, adetime 4 gün kala beta hcg değerim 4,7 çıktı bundan sonra hcg değeri yüksek çıkar mı?

 83. Dilek 18 Ekim 2017

  merhaba. adetim 3 gün geçti kan tahlili yaptırdım değerim 0.11 çıktı ama kasıklarımda 5 gündür felaket sancım var. hamilelik olabilir mi

 84. Sevda Sagın 18 Ekim 2017

  Ben dün yaptırdın test internetten sonuç aldım rc etsem yardımcı olabilirmisiniz Beta hcg 238.29 mlu/mlH (

 85. dilara 17 Ekim 2017

  Meraba bugun kan testi yaptirdim 8,64 cikti doktor iki gun sonra gel tekrar yapalim dedi sizce hamilemiyim

 86. Sade 17 Ekim 2017

  Merhaba ben klomen kullandım normalde adetim 10 ekim olması gerekiyor fakat olmadım 13 ekimde kahverengi akıntım oldu iki gün sürdü. 17 ekimde beta HCG 1 çıktı acaba yükselir mi yoksa adet söktürücü içeyim mi

 87. Damla 16 Ekim 2017

  Dün akşam test verdim ve 0-1 hafta 10.32 pozitif sonucunu aldım sonucum nasıl?\n

 88. Lyl 15 Ekim 2017

  Hamilelik testinde ikinci çizgi silik çıktı bata hcg testinde değer 128.4 çıktı acaba hamilemiyim. Doktor net bişey söylemedi?

 89. Gül 15 Ekim 2017

  Merhabalar ilk adet gecikmem de sonucum beta HCG 100 çıktı 1 - 1 bucuk hafta sonra tekrar kan testi yaptırdım 8.89 çıktı bu ne demek oluyor acaba birde bu 8.89 nasıl okunuyor

 90. Melek 15 Ekim 2017

  Merhaba kan tahlili yaptırdım sonuç 129.51 cıktı ama 6 gündür kahverengi tarzında leke geliyor hamile olabilirmiyim

 91. Asmina 11 Ekim 2017

  Beta hcg 76 çıktı doktor hamile oldumu söyledi üçgün sonra tekrar kan testi yaptırdım yeni sonuçlar 2,0-6,0çıktı üstelik adetim de gecikme oldu sizce hamilemiyim lütfen yardımcı olurmsnuz

 92. Fatma 03 Ekim 2017

  Merhabalar ..26.09.2017 tarihinde doktora gittiğimde hamile olduğumu öğrendim değerim 1700 çıktı kese görünmüyordu dört gün sonra gittiğimde kese göründü doktor altı haftalık dedi sizce degerlerim nasıl ..

 93. gülay 03 Ekim 2017

  beta hcg degerim 162.60 birim 0-5 cıktı 1 2 gun sonra yaptırdım kan testinde 368.84 cıktı birim 0-5 cıktı sizce kac haftalık hamileyim

 94. Merve 30 Eylül 2017

  Merhaba ben eczaneden test alıp yaptım tek çıktı sonra kan testi yaptım hcg 15000,00 çıktı hamile miyim acaba cevap verir misiniz nolur zaten iki çocuk annesiyim istemiyorum ama nasıl oldu anlamadım yani hamile olabilir miyim doktor a göstere medim hafta sonu oldu lütfen cevap verin

 95. Merve 29 Eylül 2017

  Merhaba ben kan testi yaptırdım ve sonuçta B-HCG 0.8 203.3 diye bir sonuç çıktı hamilemiyim lütfen cevap yazarmisiniz

 96. Rahime 29 Eylül 2017

  Hocam test yaptim cift. Cikti.kan verdim degerim 4.4 ciktiBetaHCG hamilemiyim ne zamn yukselir scabs

 97. Aysel 29 Eylül 2017

  Merhaba.. Hcg değeri 52.75 çıktı.. Sizce kaç haftalık

 98. Songül 28 Eylül 2017

  Gebelik için kan tahlili yaptırmıştım 49 çıktı hamilemiyim\n

 99. Gul 27 Eylül 2017

  Mrhb bn enfeksiyon durumundan dolayi noroloji bolumune gittim yazagi ilaclar agir oldugu icin gebelik sordu bilmedigimi soyledim.kan testi istedi gecen ay gecikme sonucu ya 0.5 le negatif cikmisti ama bu ay adetime 9 gun kala kan verdim 1.5 cikti bu nedek gebelik ollma.ihtimali varmi adetime daaha 9/gun var tesekkurler...

 100. Aysel 27 Eylül 2017

  Kan testi yaptim sonuc 3117.00 cik bu nedek

Yorum Yazın