Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur. Progesteron hormonu ise hamilelik boyunca düşük yapmayı engelleyen bir hormondur.

Gebeliğin başlangıcından itibaren kanda yükselmeye başlayan beta HCG hormonu hem gebelik tespitinde, hem de dış gebelik tespitinde önemlidir.  Yapılacak gebelik testinde kadının gebe olup olmadığını anlamak için bu hormonun değerlerine bakılır. Ancak beta HCG hormonu gebelik teşhisinde tek başına yeterli olmaz. Bunun dışında ultrasonla rahme bakılarak gebelik kesesi izlenmelidir.

Bir hormon olan beta HCG gebeliğin varlığını tespit etmeye yarar. Bunun tespitinde kullanılan testte plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanan hormon değerlerine bakılır. Bu hormon ayrıca progesteron hormonun devamlı şekilde salgılanmasında etkilidir. Gebelik süresince kadının düşük yapmasını da önler.

Gebelik oluştuğunda beta HCG önce kanda, ardından idrarda artmaya başlar. Döllenmenin olmasıyla 6-8 günde kandaki hormon değeri yükselmeye başlar. Gebelik oluştuğunda da kandaki beta HCG değeri normalin iki katına çıkar. Gebeliğin ilerleyen döneminde de hormonun yükselme hızı yavaşlar, daha stabil şekilde seyreder. Doğumun olmasıyla birlikte bebeğin plasentadan ayrılmasıyla kandaki beta Hcg hormonu da düşüşe geçer ve gebelik öncesindeki değerine iner. Normal bir gebelikte kandaki beta HCG değeri gebelik haftası tespitinde kullanılır.

 

Beta HCG Hormonu Ne İşe Yarar?

Hamilelik tayininde Beta HCG hormonu kullanılır. Bu hormon önce kanda sonra ise idrarda yükseliş göstermektedir. Döllenmeden sonraki 6. ya da 8. günden itibaren Beta HCG hormonu kanda yükselir. Hamilelik oluştuğunda ise Beta HCG hormon değerleri iki katına çıkar. Hamileliğin devam eden aylarında ise Beta HCG hormonundaki değer hızını keserek yavaşlamaya başlar. Gebeliğin normal olarak seyrettiği bir hamilelikte Beta HCG hormonunun değeri içinde bulunulan hamilelik haftasını tayin etmede de görevlidir. Bu hormon testi kısa sürede sonuç veren güvenilir bir testtir.

 

Beta HCG Hormonunun Değerleri Kaç Olmalıdır?

Beta HCG hormonun değeri, hamilelik durumu olmayan bir kadında 0-10 mlU/ml değerindedir. Spermin yumurtayı döllemesiyle birlikte hamilelik oluşur ve Beta HCG hormonundaki değerler artış gösterir. Yapılan kan testindeki sonuçlara göre Beta HCG hormon değeri dikkate alınarak kişide hamilelik olup olmadığı tayin edilir. Beta HCG hormonu döllenmeden sonraki 6. günden sonra yükseliş gösterir. İlk olarak kanda yükseliş gösteren Beta HCG hormonu, birkaç gün sonra idrarda da yükselişe geçer ve bu süreden sonra idrar tahliliyle de gebelik tayini yapılabilir.

 

Hamilelik dönemindeyken Beta HCG hormonu her iki günde bir artış gösterir. Bu artış, bir önceki Beta HCG hormon değerinin tam iki katı olacak şekildedir. Eğer yapılan kan tahlili sonucu hamile kadındaki Beta HCG hormon değeri iki kat artış göstermiyorsa bir problem olduğu anlamına gelir. Hamilelik döneminin son aylarına doğru Beta HCG hormonunun yükselişi yavaşlar ve bir süre sonra sabit bir değerde kalır. Beta HCG hormonu özellikle dış gebelik durumunun tespit edilmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü dış gebelik durumunda Beta HCG hormonu her iki günde bir iki kat artış gösteremez. Bu artış anormalliği kişide dış gebelik durumunun olabileceği ihtimalini beraberinde getirir. Bu da erkenden önlem almak için oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra kişinin Beta HCG hormonundaki değer her iki günde bir iki katına çıkacak şekilde artış gösterirken ultrason görüntülerinde kese gözlemlenmeyebilir. Bu durumda da kişide dış gebelik olabileceği söz konusudur. Eğer Beta HCG hormon değerleri normal olarak görünüyor, ultrason görüntülerinde kese de görünüyor ancak kesenin içerisinde embriyonun varlığı belirlenemiyorsa bu durumda kişide boş gebelik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu tip problemlerin önceden tayin edilmesi ve erken tedavi uygulanması için Beta HCG hormonu ile birlikte ultrason görüntülerinin de önemi büyüktür.

Beta Hcg değeri kaç olmalı

Gebe kalmak isteyen, gebe kaldığından şüphe eden kadınlar için beta Hcg değeri kaç olmalı sorusunun cevabı oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu hormon gebeliği tayininde önemli bir rol oynar. Gebe olmayan bir kadında beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml düzeyindedir. Yumurta hücresi ve sperm döllendiğinde gebelik meydana gelir. Bu andan itibaren kandaki beta Hcg hormonu yükselmeye başlar. Yapılacak kan testiyle bu hormon değerlerine bakılabilir. Bu gebelik tayininde önemli bir etkendir. Beta Hcg hormonunun kandaki yükselişi döllenmeden sonraki 6. günde başlar.

Daha sonra idrarda da yükselişe geçer. Bu aşamada yapılacak idrar tahlilinde de gebelik tayini yapılabilir. Kan testiyle gebeliğin tayini için beta Hcg hormonunun en az 5 mlu/ml düzeyinde olması, bazı hallerde 10 mlu/ml düzeyinde olması koşulu aranır. Bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katına çıkma koşulu da aranır. Hormondaki yükselme bu seviyede olmazsa dış gebelik gibi bir olumsuzluğa işaret edebilir. Bu dış gebeliğin erken aşamada tespit edilmesinde çok faydalı olur. Hormonun beklenen seviyede yükselmesi halinde kadına ultrason tetkiki yapılarak gebelik kesesi görüntülenmelidir. Bu sayede gebeliğin kesin tanısı konulabilir.

 

İkiz Gebelikte Beta HCG Değeri Ne Olmalıdır?

 

İkiz gebelikler, gebelikte ilk haftada yapılan ultrason muayenesinde görülebilmektedir. Gebelikte ilk haftada yapılacak ultrason muayenesinde tek kese yerine çoğul kese olması gebeliğin çoğul gebelik olduğu hakkında bilgi verebilir lakin; gebelikte 1.haftada yapılan ultrason sonucunda görülen keselerden bazıları sonradan yok olabileceği için ebeveynleri yanıştabilmektedir. Çoğul gebeliğin net olarak saptanabilmesi için gebelik teşhisi konulduktan sonra Beta HCG testi yapılmasıdır. İkiz gebelikte beta HCG değeri gebeliğin çoğul olup olmadığı hakkında detaylı bilgi verecektir.

Beta Hcg hesaplama

Gebeliğin başlamasıyla kadının vücudunda beta Hcg denilen gebelik hormonu salınımı olur. Beta Hcg hesaplama yapılacak testle belirlenebilir. Bu hormonun değerlerine bakılarak gebelik tayini yapılması kolaylaşır. İlk aşamada kanda yapılan ölçüm bir süre sonra idrar örneğinden de yapılabilir. Hormonun idrarda yükseldiği dönemde eczanelerden alınan uygun fiyatlı plano testleri sayesinde idrardaki beta Hcg hormonu seviyesi belirlenebilir. Hormonun düşük miktarda olması gebeliğin oluşmadığını gösterir. Ancak idrarda her zaman sağlıklı bir şekilde beta Hcg hesaplama yapılamaz. Her zaman doğru sonuçlara ulaşılamaz. Bu yüzden evde yapılan idrar testinin 1-2 haftalık adet gecikmesinden sonra yapılması önerilir.

İdrarda yüksek oranda beta Hcg hormonu çıksa da, kadının doktora giderek ileri hamilelik testleri, ultrason gibi tetkikler yaptırması daha doğrudur. Çünkü tek başına bu hormonun yüksek çıkması kadının hamile olduğunu kesin olarak göstermez. Beta Hcg hormonu hamilelik dışında tümör, boş gebelik, dış gebelik gibi etkenlerde de yükselebilir. Bu yüzden gebelik tayini için idrar testi sonrasında mutlaka kan testi ve diğer gebelik tetkiklerinin yapılması gerekir.

Hamilelik dönemi içerisindeki kişinin son adet tarihi (SAT) göz önünde bulundurularak hesaplanan gebelik haftaları ve bu haftalara göre Bhcg değerleri aşağıdadır;

 

Gebelik Haftası Beta HCG Değerleri
3. hafta 10 – 50
4. hafta 5 – 425
5. hafta 20 – 7300
6. hafta 1,080 – 56,000
7. – 12. hafta 7,650 – 290,000
13. – 16. hafta 13,300 – 250,000
17. – 24. hafta 4,000 – 165,000
25. – 40. hafta 3,640 – 117,000

Hamilelik dönemi sırasında Beta HCG hormonun değerlendirilmesi için en düşük ve en yüksek değerler baz alınarak ortalama bir değer oluşturulur. Bu ortalama değerin de hamilelik dönemindeki önemi büyüktür.

Gebelik durumunun oluştuğu yumurtlamadan sonraki ilk 20 gün içinde ortaya çıkan Beta HCG Değerleri;

Yumurtlamadan Sonra HCG Değerleri
Gün En Düşük Beta HCG En Yüksek Beta HCG Ortalama Beta HCG
12. gün 17 119 48
13. gün 17 147 59
14. gün 33 223 95
15. gün 17 429 132
16. gün 70 758 292
17.gün 111 514 303
18. gün 135 1690 464
19. gün 324 4310 1061
20. gün 185 3279 1287
21. gün 506 4660 2034
22. gün 540 10.000 2637

5 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebeliğin başlamasıyla birlikte kanda hızla yükselmeye başlayan beta Hcg hormonu her gebelik haftasında belirli düzeylere ulaşır. 5 haftalık gebelikte beta Hcg hormonun düzeyi artık gebeliği iyice hissettirmeye başlar. Bu haftada beta Hcg hormonun değeri 20-7300 mlu/ml aralığında olur. Gebelik süresince bu hormonun ulaştığı seviye gebelik haftasını belirlemeye yardımcı olur. Normal seyreden bir gebelikte kabul edilen belirli seviyeler vardır. Bu seviyelerin altında seyreden beta Hcg hormonu gebelikte düşük, dış gebelik gibi normal olmayan bir durumun varlığını da gösterir bir bulgu olabilir.

Beta Hcg düşüklüğü

Hamilelikte normal şartlarda döllenmeden sonraki 6 günden itibaren kandaki Beta Hcg hormonunun artması gerekir. Bu artış her 2 günde bir daha önceki miktarın iki katına ulaşmalıdır. Böyle istikrarlı bir artış olmadığında, Beta Hcg düşüklüğü tespit edildiğinde gebelik hakkında olumsuz durumlar değerlendirmeye alınır. Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur. Gebe kadınların bu durumda kontrollerini aksatmaması, gebeliğin daha yakından takip edilmesi gerekir.

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri normal gebeliğe göre fark edilir derecede farklılık gösterir. Gebeliğin oluşmasıyla ilk haftalarda yükselmeye başlayan ve bir süre sonra her 48 saatte önceki değerine göre ikiye katlanan beta Hcg hormonu ikiz gebeliklerde tek gebeliğe göre daha fazla yükselir. Hormonun artma hızı 48 saatte 3 katına kadar çıkabilir. Fakat hormonun bu yükselmesini her zaman ikiz gebeliğe yorumlamamak gerekir. Hormon değerlerini daha net olarak gözlemlemek için 2-3 gün aralıklarla 1-2 defa daha gözlemlemekte yarar vardır. Hormonun anormal şekilde artışı belirlenirse ultrason değerlendirmesi yapılmalıdır. Gebelikte ilk 9-14 haftalar arasında yapılacak ultrason tetkikinde ikiz gebelik net bir şekilde belirlenebilir.

Beta Hcg 1.20 ne demek

Hamileliğin başlamasıyla birlikte her iki günde bir beta Hcg hormonu yükselir. Bu yükselme bir öncekinin iki katı kadar olur. Ancak hormonun artması bu şekilde değil ise bir sorunun varlığına işaret eder. Beta Hcg 1.20 ne demek diye doktoruna danışan kadınlarda bulunmaktadır. Bu oran kadının adet gecikmesi olmasına rağmen çıkıyorsa, gebe olmadığına işaret olabilir. Kan testinin bir süre sonra yeniden yapılması sonucu teyit etmeye yardımcı olacaktır. Çünkü gebelik oluştuğunda bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katı kadar yükselmesi gerekir.

2 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebelik takibine 4 haftadan itibaren başlanır. Normalde beta Hcg hormonu döllenmeyle birlikte kanda yükselmeye başlar. Kadınların gebe olmadığı zamanlarda kandaki beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml aralığında olur. Bu nedenle 2 haftalık gebelikte beta Hcg hormonu değeri kadının gebe olduğuna dair net bilgiler vermeyebilir. Hormonun gebeliği düşündürmesi için 5 mlu/ml üzerine çıkması gerekir.

 

 

Son adet tarihinize göre kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki gebelik hesaplama butonuna tıklayarak gebelik hesaplaması yapabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama

 

Benzer Konular
2078 Yorum
 1. Zeynep 28 Ocak 2016

  Merhaba embriyo transferinin 8.gününde kan testi yaptırdım beta HCG değerim 1,34 çıktı. Hamile miyim acaba

 2. Ayça özbalık 28 Ocak 2016

  Adetime 1 gün kala 3 tane idrar testi Yaptım koyu ikinci çizgi çıktı pozitif daha sonra kanda Betahcg testi yaptırdım değer 881 çıktı ve gebesiniz dediler sizce durumum nedir yardımcı olurmusunuz

  • anneleronline 28 Ocak 2016

   Sonuç gebelik lehine gözüküyor, uzman doktor tarafından değerlendirilmesi yapılmalıdır.

 3. gamze 28 Ocak 2016

  beta hcg 44.94 çıktı acaba hamile olabilirmiyim

  • anneleronline 28 Ocak 2016

   Sonuç gebelik lehine olabilir, net bilgi ancak uzman doktorca verilebilir.

 4. Zeynep 28 Ocak 2016

  Merhaba ben bugun kan testi yaptırdım ama sonuca internetten baktım >1.2 çıktı yardımcı olur musunuz hamilemiyim acaba bide adetime 8gün var teşekkür ederim şimdiden.

  • anneleronline 28 Ocak 2016

   Şuan beta hcg değeri normal olması gereken seviyede yani gebelik için düşük görünüyor. Beklenen adetin 3-5 gün gecikmesinden sonra testi tekrar yaptırırsanız daha iyi sonuç elde edilecektir. Gebelik beklentiniz var ise testi tekrarlatabilirsiniz.

 5. Eda 27 Ocak 2016

  HCG 0,100 hamilemiyim acaba

  • anneleronline 28 Ocak 2016

   Şuan beta hcg değeri normal olması gereken seviyede yani gebelik için düşük seyretmekte. Gebelik beklentisi var ise ilerleyen günlerde testi tekrar yaptırabilirsiniz.

 6. Ayşen 27 Ocak 2016

  Merhaba. Adetim birkaç gün gecikti idrar testi yaptım pozitif çıktı kan testi yaptırdım beta hcg 377 çıktı. 1-2 haftalık olabilir dedi. Hemen doktora gitmeli miyim yoksa ultrason için biraz daha beklemek gerekir mi?

  • anneleronline 27 Ocak 2016

   Gebelik izlem ve bilgilendirilme için gebeliğin başlamasıyla birlikte rutin doktor kontrollerine başlanmalıdır. 5.haftada vajinal ultrason, 6. hafta itibariyle de karından ultrason yoluyla gebelikte kese oluşumu ultrason ortamında görüntülenebilir. Doktorunuz gerekli yönlendirmelerde bulunacaktır.

 7. Askin 27 Ocak 2016

  Merhaba adetim 5 gün gecikti 2gun önce beta hcgtesti yaptırdım 160 çıktı 4 haftalik hamilesiniz dedi.bugün yine yaptırdım 120 çıktı bir hafta sonra tekrar kana bakacaklar ne olduğunu anlamadım ciklarmisiniz hamilemiyim değerim yukselirmi .

  • anneleronline 27 Ocak 2016

   Beta Hcg değerinin tekrar ölçümü uygundur, bu nedenle testin tekrarından sonra yorumlanması net cevabı verecektir. Beta hcg artış değerinin gözlenebilmesi için test tekrarı talep edilmiş.

 8. Tuba 27 Ocak 2016

  Son adet tarihim 16 aralık dün kan testi yaptım 9469 çıktı sizce iyimi kaç haftaya tekabul ediyor yardımcı olurmusunuz

  • anneleronline 27 Ocak 2016

   5 veya 6 haftalık gebelik lehine gözüküyor, Tam olarak gebelik haftası tespiti ultrason kontrolünde belli olmaktadır.

 9. ümmühan 27 Ocak 2016

  merhaba. 1 ay önce beta hcg değerim 0.100 iken 27.01.2016 tarihinde doktora gittim. beta hcg değerim 0.422 çıktı. 16.01.2016 adet tarihim. adetim 22.01.2016 tarihinde bitti. ilişkiden hemen sonra beta hcg yükselir mi?

  • anneleronline 27 Ocak 2016

   döllenmeyi takiben 6 veya 8 gün sonra artış gösterir. Gebeliğin ilerlemesiyle beraber beta hcg ikiye katlanarak artmaktadır.

 10. Fulya ozkan 26 Ocak 2016

  Gribal enfeksiyon icin acile gittim.gebelik beklentim var.Adetime 3 gun var hcg sonucum 0.432. Hastane laboratuvarı hamile değilsiniz dedi. Ancak verdikleri ilacı yine de kullanmadım. Acaba hamile miyim???

  • anneleronline 27 Ocak 2016

   Şu anda verilen değer hamilelik için düşük seyretmekte. Gebelikle ilgili sorularınız için arzu edersiniz doktorunuza da danışabilirsiniz. Gribal enfeksiyon da önemli bir durumdur doktorun önerdiği şekilde tedaviye başlamanız iyi olacaktır.

 11. nagihan 26 Ocak 2016

  92.71 cuma günü kaç haftalik oluyorum

  • anneleronline 27 Ocak 2016

   4 veya 5 haftalık gebelik söz konusu olabilir, kesin gebelik tespiti için ultrason kontrolü şarttır.

 12. aysel 25 Ocak 2016

  Merabalar,son adet tarihim 23 aralik suanda adetimi 7 gun gecti kanda beta hcg ye baktirdim sonuc 2269 cikti kac haftalik hamile olabilirim tsk ederim

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Beta hcg sonucu gebelik lehine. Gebelik haftası kesin olarak ultrason kontrolü sonucu öğrenilmektedir. Beta hcg değerine göre gebelik haftası ortalama değer aralıkları yukarıdaki tablolarda belirtilmiştir.

 13. esra 25 Ocak 2016

  Eriyor transferi sonrası 19. Gun deger 178 21. Gun ise 379 artış tam iki katı olmuyor bir sıkıntı varmı acaba

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Tedavi süreci de göz önünde bulundurularak konu uzman hekimce değerlendirilmelidir. Normal şartlarda beta hcg değeri ikiye katlanacak şekilde artış gözlemlenir.

 14. Neşe 25 Ocak 2016

  Merhaba,3 ay once bos gebelikten kurtaj oldum.Uzmana görünüp yeni bir hamilelik icin tahliller yaptirdim butun sonuclarim güzel çıktı ve 21 ocakta da kimyasal gebelik yaşadım.Bu neden olabilir 2 hamilelikte de sorun yasadim ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Bazen kesin bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına düşük boş gebelik vb. yaşanılabiliyor. Genetik veya bünyesel etkenler de olabilir. Mutlaka uzman bir doktora görünmeli ve gebelik oluşumunu olumsuz etkileyen faktörler tespit edilmelidir.

 15. Dilan 24 Ocak 2016

  7 gün önce idrar testi yaptım silik çıkınca kan testi yaptırdım sonuç 46,39 düşük değerin dedi doktor 2 gun sonra sabah tekrardan gittim bu sefer 54,93 çıktı doktor duşuk yasicaksin değerin yükseliyor dedi bende akşam farklı bir hastanede tekrar yaptırdım 81,92 çıktı sizce ne olabilir

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Verilen sonuç gebelik lehine gözlemlenmektedir. Gebelik ilerledikçe beta hcg değeri hızla katlanarak artmaktadır. Gebelik oluşumundan emin olmak için kese oluşumunun ultrason kontrolü yapılarak tespiti gerekir.

 16. Sevgi 23 Ocak 2016

  Iyi günler. Benim son adet tarihim 17 aralık. Adet olmam gereken tarihten 1 hafta geçti iki kez test yaptım ama negatif çıktı kan tahlili yapmadım hamilelik olma söz konusu mudur. Tesekkurler

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Adetin gecikmesine neden olan başka faktörler de olabilir her iki durumda da mutlaka kadın doğum doktoruna görünmeniz yerinde olacaktır.

 17. Özlem 23 Ocak 2016

  Merhaba kan testimde beta hcg oranim 105.47 cikti ..mıu/ml degerleride 2.0 1500 cikti ozel bi klinikte yaptirip sonucu telefonda aldigim icin cok detayli bilgilendirilmedim ..yanlizca bir hafta sonra kadin dogum uzmanina gitmm gerektigi ve gebeligin baslangci olduğu soylendi.. bu oran gebeligin net oldugunu gosterirmi ve. Var ise ne kadarliktir lutfn yardimci olurmsnz ..

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Beta hcg sonucu gebelik lehine. Gebelik haftası kesin olarak ultrason kontrolü sonucu öğrenilmektedir. Tahmini olarak Beta hcg değerine göre gebelik haftasını makalede ortalama değer aralıklarıı verilen tablolardan bakabilirsiniz.

 18. Ceylan 23 Ocak 2016

  Hocam beta 3396.39 referans - 5 nasil sizce sonuc

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Beta hcg sonucu gebelik lehine gözükmekte. Gebelik haftası kesin olarak ultrason kontrolü sonucu öğrenilmektedir. Arzu edersiniz tahmini değer aralıklarına yazımızda yer alan tablolardan ulaşabilirsiniz.

 19. ayten toksoz 23 Ocak 2016

  Merhaba benimse son adet tarihi 16aralik ama henuz adet olmadim 3gun gecince kanda test yaptin negatif cikti ama afet olacakmisim gibide agrilarim var ama olmuyor sizce ne oabilir

  • anneleronline 26 Ocak 2016

   Adetin gecikmesine neden olan başka faktörler de olabilir her iki durum ihtimalinde mutlaka kadın doğum doktoruna görünmeniz yerinde olacaktır.

 20. Ozgenur 23 Ocak 2016

  Bthcg değeri 23cikmasi kaç haftalık hamileliğe işarettir

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Kesin tespit ultrason kontrolüyle yapılır tahmini olarak 3-5 haftalık gebelik lehine değerlendirilir bu değer.

 21. Ozgenur 23 Ocak 2016

  Merhaba adetim 7gun gecti ve bthcg 23çıktı sizce hamilemiyim

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Gebelik ihtimali olabilir bu nedenle doktorunuz tarafından ultrason kontrolü yapılarak değerlendirilmelidir.

 22. sevda 23 Ocak 2016

  Benimde hcg deyerlerim. 05 cikti. Sizce. Deyerlerim. Nedir. Cevap. Verirceniz. Cok sevinirim

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   0.5 ise şuan için düşük gözüküyor, gebelik beklentiniz var ise idrar ve beta hcg testini tekrar yaptırarak doktorunuzun kontrolünü sağlamalısınız.

 23. Özlem 23 Ocak 2016

  Kolay gelsin adetim uzerinden 7gün. Gecti ve bthcg degerim 23cikti doktorum gebelik olduğunu söyledi sizce yeterlimidir

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Gebelik ihtimali olabilir, doktorunuz tarafından ultrason kontrolü yapılarak gebelik oluşumu olup olmadığı tespit edilmelidir.

 24. asli 23 Ocak 2016

  Adetime daha 7 gün var beta hcg testi yaptırdım 0.8 çıktı acaba hamilelik varmidir

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Şuan için değeriniz düşük seyretmekte. Adetinizin 3 veya 5 gün gecikmesiyle testi tekrarlarsanız sonuç daha sağlıklı olur. Gebelik beklentisi var ise süreci doktorunuzla yürütmeniz gerekmektedir.

 25. Elif 23 Ocak 2016

  Merhaba adetim 5 gün gecikti kanda gebelik testim 4,64 çıktı normal değer 0-5 yazıyor ama çözemedim hamilelik değerlerimidir bunlar?

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Beta hcg testinde hamilelik bulgusu için değerin 0-5 aralığını geçmesi gerekiyor. Sizin değeriniz sınıra çok yakın gebelik beklentiniz varsa 1 hafta sonra testi tekrar yaptırabilirsiniz. Bazen döllenme geç olabiliyor veya beta hcg aniden artış gösterebiliyor ama gebelik için bunlar sadece şuan bir varsayımdır. Testin tekrarı ve ultrason kontrolü kesin cevabı verecektir.

 26. nagihan 22 Ocak 2016

  Bugun kan testi yaptırdım 92. 71 çıktı sizce hamilemiyim

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Vermiş olduğunuz değer gebelik lehinedir. Ayrıca ultrason kontrolü de gerekmektedir.

 27. Eylül 22 Ocak 2016

  Adetim ücgun gecikti test yaptim silik cizgi cikti kan testnde ise beta degerim 54.31cikti sizce hamilemiyim

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   İdrarda gebelik testinde 2. çizginin silik hafif bir şekilde belliyse gebeliğin ilk dönemini gösterir. Gebelik durumu var ise testin birkaç gün sonra tekrar yapılması halinde silik çizgi kırmızıya döner ve beta hc hormonu da bu arada artış gösterir. Beta hcg değeri gebelik lehine olsa da tahlil sonucunuzla beraber doktorunuza giderek ultrason kontrolüyle gebeliğin kesin tespiti yapılması gereklidir. Ancak bundan sonra gebelik durumu kesinleşir. Hamilelik testi konusunda makalemizden bilgi alabilirsiniz: http://www.anneleronline.com/gebelik-testi-hamilelik-testi

 28. Merve19 22 Ocak 2016

  Iyi aksamlar. Son adet tarihim 18 Aralik 2015. 32_33 gunde bir adet oluyorum. Adetimi 3 gun gecti. Beta hcg degeri 105.7 cikti. Bu deger dùsuk bir deger mi? 4 ay once dusuk yaptim endiseliyim :(

  • anneleronline 23 Ocak 2016

   Adet tarihinizdeki gecikme ve beta hcg değeri gebelik lehine olabilir. Düşük riski gibi bir durumu da önceden yaşadığınız için doktorunuza görünmeli gebelik ihtimalini netleştirerek takibini sağlamalısınız.

 29. sevda 22 Ocak 2016

  merhaba bugün test yaptırdım sonuç 621,05 çıktı kaç günlük hamileyim cevaplarsanz sevinirim şimdiden teşekkürleer

  • anneleronline 22 Ocak 2016

   Tek başına beta hcg değeri gebelik haftası belirleyicisi değildir, ultrason kontrolü yaptırmalısınız. Beta hcg değerine göre 5 haftalık gebelik söz konusu olabilir.

 30. Deniz 21 Ocak 2016

  Merhabalar beta değeri 0,110 çıktı normal değer -1 yazıyor dr sınırda dedi sizce hamilemiyim

  • anneleronline 22 Ocak 2016

   Doktorunuz kontrolünde testin yenilenmesi sonuç açısından daha sağlıklı olacaktır.

 31. Elif 21 Ocak 2016

  BETA HCG 0.5 95-750 cıktı hamilemiyim lütfen yardımcı olurmusunuz

  • anneleronline 22 Ocak 2016

   Verilen değer gebelik lehine olabilir doktor tarafından kontrol ve takibi yapılmalıdır.

 32. Merve ravza 21 Ocak 2016

  Verdiginz bilgiler için teşekkür edrm ama bi sorun var bu degerlere göre 6 haftalik olabilirsinz diyosunz ama 6 hafta olabilmesi için ben 25 araliktan önce iliskiye girmis olmam gerekli buda kesinlikle mümkün değil

  • anneleronline 21 Ocak 2016

   Tablolar tahmini değer aralıklarını vermektedir. Bu nedenle doktorunuz tarafından değerlendirmeler yapılmalıdır ki gebelik bulgusunda ultrason kontrolü önemle zorunluluk teşkil etmektedir

 33. Sureyya 21 Ocak 2016

  Merhaba 7aralik 2015te son adetin ilk gunu beta degeri bugun 2809.0 cikti kac haftalik oluyor ve normalmi. Merak ediyorum. Simsdiden tesekkir ederim

  • anneleronline 21 Ocak 2016

   Gebelikte 5. veya 6. hafta lehine gözüküyor beta değeri, Gebelik süreci ile değerlendirmeler ancak ultrason kontrolüyle mümkündür.

 34. Merve ravza 21 Ocak 2016

  Merhaba dün test yaptırdım beta hcg 5378.00 çıktı acaba kaç haftalik hamileyim

  • anneleronline 21 Ocak 2016

   Gebelik haftasının kesin teşhisi için ultrason kontrolü gerekmektedir. 6 haftalık gebelik söz konusu olabilir.

 35. Ayse 20 Ocak 2016

  Beta HCG testim 0,185 çıktı hamilemiyim doktor kesin cevap vermedi hamilemiyim

  • anneleronline 21 Ocak 2016

   Şuan beta hcg değeri düşük seviyede gözüküyor. Adetin gecikmesinden 3-5 gün sonra testi doktorunuz bilgisinde tekrarlayabilirsiniz.

 36. nesli 20 Ocak 2016

  Merhaba.. Adetimin uzerinden 2gün geçti. Bugün beta testi yaptirdim18 çıktı.doktor 3 gün sonra tekrar yaptır ama bu değer düşer dedi. Yükselme ihtimali olmuyor mu da düşer dedi rica etsem yardımcı olur musunuz

  • anneleronline 21 Ocak 2016

   Genellikle adette 1-2 günlük gecikmeler normal sayılmakta olup daha çok gecikmenin 3 veya 5 günü aşması halinde değerlerin artmasıyla beraber gebelik gözlemlenmiş olur. Mevcut uygulanan tedavi veya bazı etkenlere göre gebelik olup olmama durumu değişebilir. Normalde 10 ve üzeri beta hcg değeri gebelik ihtimali barındırır. Eğer ultrason kontrolünde de kese oluşumu görülüyorsa kesin olarak gebelikten bahsedilir.

 37. Cancan 19 Ocak 2016

  Mrb adetime 7 gun var hcg 2.32 cikti sizce gebelik baslangicimi

  • anneleronline 20 Ocak 2016

   Şuan hcg değeri düşük gözükmekte. Gebelik beklentiniz var ise beklenen adetin 3--5 gün gecikmesinden sonra doktorunuz bilgisinde testi yineleyebilirsiniz.

 38. Gül 19 Ocak 2016

  Merhaba benim hcg seviyem 3.608 çıktı kaç haftalık gebeyim acaba ? Teşekkürler

  • anneleronline 20 Ocak 2016

   Gebelik ihtimalinde beta hc değeri 0-5 aralığıdır, şu an için hcg seviyesi düşük seyretmekte. Gebelik oluşumundan bahsetmek için ultrason kontrolü de şarttır bu nedenle doktorunuza başvurmalısınız.

 39. Zehra 18 Ocak 2016

  14 ocak adet olmam gereken gundu.15 inde test yaptim kan degerim 2065.kac haftalik hamileyim tam olarak?

  • anneleronline 20 Ocak 2016

   Tam olarak gebelik haftasını belirleyebilmek için ultrason kontrolü yapılmalıdır. Bebeğin oluşumu ve beta hcg birlikte baz alınır. Tahmini olarak gebelik haftası 5. veya 6. gebelik haftası yönünde.

 40. derya 18 Ocak 2016

  beta hcg 0.351 cıktı ama kanama basladı yardımcı olurmusunuz...

  • anneleronline 18 Ocak 2016

   Bazı gebelik oluşumlarında beta hcg ilk başta düşük olup sonradan artış gösterebilir, hamilelikten kesin olarak bahsedebilmek için hem beta hcg artışı hem ultrason kontrolü şarttır. Gebelik oluşumunda her türlü kanama ciddiye alınmalıdır. Bu yüzden bu süreç içinde her türlü kanama durumunda doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 41. sefa 17 Ocak 2016

  Merhaba benimde hcg 88.3cıktı kanda hamilemiyim lütfen yadımcı olun

  • anneleronline 18 Ocak 2016

   Verdiğiniz beta hcg sonucu hamilelik lehine gözüküyor. Gebelik oluşumunu kesinleştirmek için testin doktor tarafından ultrason kontrolü de yapılarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

 42. ummuhan canitez 17 Ocak 2016

  Merhaba ,2.gun once yaptirdigim kan testinde beta-hcg 26,59 cikti.fakat testin 2 gun sonrasinda yani bugun adet kanamam oldu.sizce hamilelik durumum nedir?

  • anneleronline 18 Ocak 2016

   Gebelik için beta hcg değerindeki artış ile beraber kesenin de oluşmuş olması gereklidir. Bu nedenle doktorunuza görünmelisiniz. Gebelik başlamış ise her türlü kanamalarda doktorunuza bildirmeniz gereklidir. Üstüne adet görme, yerleşme kanaması da olabilir ama bunun haricinde kanamaya neden olabilecek diğer sağlık koşulları da olabileceğinden kanamanın gerçekte neye dayandığı mutlaka doktorunuzca tespit edilmelidir.

 43. aygül 17 Ocak 2016

  Hcg 1005.23 kaç haftalık hamileyimdir

  • anneleronline 18 Ocak 2016

   Ortalama 6.hafta lehine tekabül etmektedir. Doktorunuzun kontrolünde gebelik tespiti ve takibi gerekmektedir.

 44. fevziye 17 Ocak 2016

  klomen kullanıyorum bu ay ilk ayım ve adetime bu gün 7 gün kaldı. dün bhcg baktırdım sonuç 1.20> olarak çıktı.. eğer gebelik olsa idi yada döllenme gerçekleşmiş olsa idi bhcg yükşelişe geermiydi yoksa test için çok mu erken davrandım :(

  • anneleronline 18 Ocak 2016

   Döllenmeden yaklaşık 6 gün sonra beta hcg değerinde artış gözlemlenir bu nedenle döllenme tarihi burada belirleyicidir. Gebelik beklentiniz var ise beklediğiniz adet tarihi üzerinden 3-4 gün geçmesiyle tekrar test yaptırabilirsiniz ayrıca bu süreçte tedaviyi yürüttüğünüz doktorunuzla birlikte hareket edilmesi önemlidir.

 45. tugba 17 Ocak 2016

  Benim beta hcg 0.128 yaziyo aceba hamilemiyim yardimci olurmusunuz

  • anneleronline 18 Ocak 2016

   Şu an için verilen değer düşük seyretmekte. Gebelik oluşumuna dair beklentiniz var ise doktorunuz nezninde takibi sağlanmalıdır. Gebelik oluşmuş ise beklenen adet kanamasının gecikmesiyle beta hcg artışı olacaktır. Bu nedenle testi ilerleyen günlerde yenileyebilirsiniz.

 46. Meryem 16 Ocak 2016

  beta HCG sonuç 113.39 normal değer 5 yaziyo ne demek acaba

  • anneleronline 16 Ocak 2016

   Beta HCG testinde 0-5 arası değerler normalde kişide olan hcg değerini temsil eder. Beta HCG testi sonucuna göre üst sınır geçilmişse gebelik ihtimali oluşmuştur. Test sonucuna göre değerleriniz gebelik lehinde ama tahlillerinizin mutlaka doktor tarafından değerlendirilmesi gerekir, ultrason kontrolünden sonra da gebeliğin oluşup oluşmadığı anlaşılmaktadır.

 47. Nuriye 15 Ocak 2016

  Adetim 4 gun gckti beta cgh 0 -5 117,8 ckti uc gunluk ddi snuc nedr

  • anneleronline 16 Ocak 2016

   Verdiğiniz beta hcg değeri gebelik lehinedir. Ultrason kontrolüyle beraber gebelik haftası tayini ve takibi yapılmalıdır.

 48. bahar 15 Ocak 2016

  Bnm adetim 6 gün gecikio kan sonucm176.14 kac haftalk gorunuo

  • anneleronline 15 Ocak 2016

   Verilen bhcg değeri 4. veya 5. gebelik haftası lehine. Ultrason kontrolü ile en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

 49. Banu 13 Ocak 2016

  Transferden sonra 11. Gün beta hcg değerim 56 çıktı. 4 gün sonra tekrar yaptırdım 167 çıktı. Düşme olmadı ama yükselme yeterli değil dendi. 4 gün sonra tekrar kan tahlili istendi. gebelik olasılığım nedir?

  • anneleronline 14 Ocak 2016

   Gebeliğin ilk başında bhcg değeri düşük gözükebilir önemli olan testin tekrarında bir önceki değerin 2 katı kadar artmış olmasıdır. Vermiş olduğunuz bhcg test sonucu gebelik lehine fakat bir sonraki yaptıracağınız test ve ultrason kontrolü asıl belirleyicilerdir.

 50. Fatma 13 Ocak 2016

  Beta hcg 17.16 çıktı doktor bir Haftalık hamilesin dedi adetime 4 gün var sizce hamilemiyim

  • anneleronline 14 Ocak 2016

   Doktorunuzun da belirttiği üzere verilen değer gebelik lehinedir. Döllenme tarihi adet döneminden çok önce olmuş olabilir. Gebelik takibi açısından doktorunuzla irtibatı kesmeyiniz. Şunu da belirtelim ki gebelik tayininde beta hcg testi kadar ultrason kontrolü de önemlidir. Kese oluşumu gözlemlendikten sonra hamilelik kesinlik kazanmaktadır.

 51. funda 13 Ocak 2016

  ıyı gunler benimde betahcg 6150 cıkdı kanda hamilemiyım yardımcı olurmusunuz?

  • anneleronline 13 Ocak 2016

   Beta hcg testi değeri hamilelik lehine gözüküyor fakat hamileliğin kesin tanısı için ultrason kontrolü de gerekmektedir. Beta hcg sonucunuzla birlikte doktorunuza başvurabilirsiniz.

 52. Ceren 12 Ocak 2016

  Merhaba. 55773,11 degerini nasil tanimlariz? Tesekkurler.

  • anneleronline 12 Ocak 2016

   Merhaba, verdiğiniz beta hcg değeri 6 veya 7 haftalık gebelik lehine. En net değerlendirme doktorunuzun kontrolünde sağlanacaktır.

 53. Sinem 12 Ocak 2016

  Beta hcg 28.6 cıktı adet günüm daha gelmedi sizce hamile miyim

  • anneleronline 12 Ocak 2016

   Verdiğiniz bhcg değeri hamilelik ihtimalini gösteriyor. Hekiminizce değerlendirme ve kontrolü yapılmalıdır.

 54. Simanur 11 Ocak 2016

  İyi günler kan tahlilimde beta hcg değerim 8.17 çıktı hamile olma ihtimalim var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

  • anneleronline 11 Ocak 2016

   Şuan için beta hcg değeriniz düşük gözüküyor, fakat alt sınır olan 10'a da yakın bir değer mevcut. Bhcg testini 1 hafta sonra yenilemeniz ve doktor kontrolünde olmanız daha sağlıklı olacaktır.

 55. Ayse 10 Ocak 2016

  Merhabalar. Benim dün yaptırdığım hcg sonucunda 75 H yazıyor normal değer 0-5 diyor. Bu ne demek acaba? Çok acil cevap verirmisiniz lütfen

  • anneleronline 11 Ocak 2016

   Merhaba Beta Hcg tahlil sonucunda görülen H verilen referans aralığının üzerinde olduğunu gösterir, 75 olan beta hcg değeri ise gebelik ihtimaline işaret ediyor. Doktorunuz tarafından kontrolü sağlanarak değerlendirilmelidir.

 56. Esra 10 Ocak 2016

  Adetim 3 gün gecikti Son adet tarihim 15 aralık kan tahlilinde BETA-HCG test sonucum 51,21 çıktı doktor pozitif dedi kaç haftalık bu sonuca göre öğrenebilirmiyim

  • anneleronline 11 Ocak 2016

   3 haftalık gebeliğe tekabül ediyor görülmekte. Doktorunuzun ultrason kontrolü ve tahlil değerlendirmesiyle net gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.

 57. damla zeng 09 Ocak 2016

  merhaba 7gundur adetim gecikiyo ve kan tahlilimde 9cikti sizce hamilemiyimdir

  • anneleronline 11 Ocak 2016

   Merhaba, hamilelikte beta hcg alt değeri 10'dur. Ama beta hcg değerinizin alt sınıra yakın olması ve adetiniz gecikmiş olması yüzde 50 ihtimalle 3hafta öncesinde bir gebeliğin habercisi olabilir. 1 hafta sonra kan tahlilinizi tekrar yaptırmanız beta hcg değeri artışınızın gözlemlenmesi açısında yararlı olacaktır. Testlerinizin yorumlanması ve gebeliğin başlaması hakkında doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 58. emine koca 07 Ocak 2016

  Merhabalar benim SAT 29 kasim dun yaptirdigim beta-hcg sonucum 181.22 kaç haftalik acaba?

  • anneleronline 08 Ocak 2016

   Beta Hcg değerine göre gebelik haftanız 4 veya 5. haftaya işaret ediyor. Doktorunuz beta hcg test sonucu ve ultrason kontrolü ile gebelik haftasına ilişkin net değerlendirmelerde bulunacaktır.

 59. ebru 05 Ocak 2016

  Mrb beta hCG sonucum 0.505 çıktı bu değer yukselirmi adetim geçmedi henuz

  • anneleronline 06 Ocak 2016

   Kandaki Beta Hcg değeri döllenmeyi takip eden 8. veya 10.günden sonra artmaya başlar. Gebeliğin ilk döneminde çok hızlı bir şekilde artış gösterir. Gebelik beklentiniz var ise bunları da göz önünde bulundurarak doktorunuz kontrolünde beta hcg testinin tekrarını isteyebilirsiniz.

 60. gulbahar 05 Ocak 2016

  Kan tahlininde 91.36 değer çıktı adetime 2 gün var doktor pozitif dedi 1 hafta sonra tekrar çağırdı acaba ne kadarlık hamileyim

  • anneleronline 06 Ocak 2016

   4 haftalık gebeliğe tekabül ediyor gözükmekte verilen Beta Hcg değeri. Doktor kontrolünde son adet tarihi itibariyle ve ultrason taramasıyla gebelik haftasını netleştirebilirsiniz.

 61. elif 03 Ocak 2016

  Merhaba..Son adet tarihi 7 aralik 2015..31 aralıkta beta hcg 21.83 çıktı 3 ocakta yani 3 gün sonra 132 çıktı. . Sizce ne kadarlık hamilelik olabilir. . Pihtilaşma var bende heparin kullanmaya ne zaman başlanmalı. .şu an coraspin yeterli olurmu kalp atışı için..

  • anneleronline 04 Ocak 2016

   Beta Hcg değerine göre gebelik haftası 4. veya 5.haftaya tekabül ediyor olabilir. Gebelik takibi ve tedavi süreci için Beta Hcg test sonucunuz ile doktorunuza danışmalısınız.

 62. yasemin 03 Ocak 2016

  beta degerim 3.82 hamile olabilirmiyim acaba

  • anneleronline 04 Ocak 2016

   Şu an için Beta Hcg test sonucu düşük görünüyor. Son görülen adetten sonra beklenen adet tarihinin 3 gün geçmesinden itibaren Beta Hcg testini tekrar yaptırabilirsiniz. Gebelik oluşumu ve takibi için tahlil sonuçlarınızla birlikte doktorunuza danışmalısınız.

 63. gizem 02 Ocak 2016

  adetim 2 gün gecikti test yaptırdım kanda beta hcg 12,03 çıktı doktorum kanda gebelik olabileceğini söyledi 5 gün sonra testi tekrar yaptırmam gerekiyormuş. Bu sonuçlara göre hamile olma durumu varmı?

  • anneleronline 02 Ocak 2016

   Beta Hcg testi sonucuna göre ve adetinizin de gecikmesi üzerine hamile olma ihtimaliniz var. Gebeliğin ilerlemesiyle beraber beta hcg hormonun hızla artış göstermesinden dolayı testin tekrarı istenilerek gebelik durumunun teyidinin alınması istenmiş olabilir.

 64. gülden 28 Aralık 2015

  herkese slm beta hcg değerim 0.19 çıktı hamilemiyim

  • anneleronline 02 Ocak 2016

   Beta Hcg değeri şuan için düşük gözüküyor fakat hamileliğe işaret eden 0.10 limitini de aşmış bulunmakta. Hamile olma olasılığınız var, gebeliğinizin ilk günlerinde olabilirsiniz. 1 hafta kadar sonra gebelik için idrar ve kan testlerinizi yenilerseniz sonucu netleştirebilirsiniz.

 65. ebru 18 Aralık 2015

  adetime 3 gün kala test yaptırdım beta hcg 1.20 çıktı test çubuğunda ise çizgi silik çıkıyor hamile olma durumu varmı ?

  • anneleronline 19 Aralık 2015

   Beta HCG değeriniz gebelik için düşük seviyededir. İdrarda gebelik testi ise beklenen adet tarihinin geçikmiş olması durumunda pozitif sonuç vermektedir. Bu yüzden beta HCG ve gebelik testini ilk adetinizin gecikmesinden 3-5 gün sonra tekrarlamanız daha doğru olacaktır.

 66. ferda 17 Aralık 2015

  Merhaba gebelik testi yaptırdım kanda hcg 231,7 çıktı 3gün sonra testi tekrarlamam istendi hamilemiyim sizce ?

  • anneleronline 17 Aralık 2015

   HCG değerine göre hamile olma ihtimaliniz yüksek. Belli bir süreden sonra HCG değerleri katlanarak arttığı için hekiminiz bu artışı gözlemlemek istemiş olabilir.

 67. aleyna 15 Aralık 2015

  Benim de beta 152,2cikti sonuç ne aceba yardımcı olurmusunuz ?

  • anneleronline 15 Aralık 2015

   Beta HCG değeri hamile olabileceğinize işaret ediyor. Beklenen adet tarihinizin üzerinden 5 veya daha fazla gün geçmiş ise tahlil sonuçlarınızın bir kadın doğum doktoru tarafından değerlendirilmesi daha sağlıklı olacaktır.

 68. elifnur 14 Aralık 2015

  Merhaba adetim 5 gün gecikti hamilelik testi çubuğu çift çizgi 743.14 kan testim çıktı hamilemiyim teşekkür ederim.

  • anneleronline 14 Aralık 2015

   Hamilelik testi sonucu ve beta hcg testi değerine göre büyük ihtimalle hamilesiniz. En kısa sürede sonuçlarınızla birlikte doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 69. ayşe 14 Aralık 2015

  kan tahlilinde b-hcg oranım 1,67 hamilemiyim acaba 6 gün gecikti adetim

  • anneleronline 14 Aralık 2015

   Şuan beta hcg değeri düşük gözüküyor. Birkaç gün sonra evde idrar gebelik testi yapıp kan testinizi de yenileyebilirsiniz.

 70. seda 12 Aralık 2015

  benimde betehcg 40.24 çıktı kanda hamilemiyim lütfen yardımcı olurmusunuz

  • anneleronline 12 Aralık 2015

   Beta HCG değerine göre 3 veya 5 haftalık hamile olabilirsiniz. Hamilelik haftası belirlemede son adet tarihi de göz önünde bulundurulmaktadır. Doktorunuz tarafından Beta HCG değerleriniz yorumlanıp gerekli kontroller yapılarak net bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın