Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur. Progesteron hormonu ise hamilelik boyunca düşük yapmayı engelleyen bir hormondur.

Gebeliğin başlangıcından itibaren kanda yükselmeye başlayan beta HCG hormonu hem gebelik tespitinde, hem de dış gebelik tespitinde önemlidir.  Yapılacak gebelik testinde kadının gebe olup olmadığını anlamak için bu hormonun değerlerine bakılır. Ancak beta HCG hormonu gebelik teşhisinde tek başına yeterli olmaz. Bunun dışında ultrasonla rahme bakılarak gebelik kesesi izlenmelidir.

Bir hormon olan beta HCG gebeliğin varlığını tespit etmeye yarar. Bunun tespitinde kullanılan testte plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanan hormon değerlerine bakılır. Bu hormon ayrıca progesteron hormonun devamlı şekilde salgılanmasında etkilidir. Gebelik süresince kadının düşük yapmasını da önler.

Gebelik oluştuğunda beta HCG önce kanda, ardından idrarda artmaya başlar. Döllenmenin olmasıyla 6-8 günde kandaki hormon değeri yükselmeye başlar. Gebelik oluştuğunda da kandaki beta HCG değeri normalin iki katına çıkar. Gebeliğin ilerleyen döneminde de hormonun yükselme hızı yavaşlar, daha stabil şekilde seyreder. Doğumun olmasıyla birlikte bebeğin plasentadan ayrılmasıyla kandaki beta Hcg hormonu da düşüşe geçer ve gebelik öncesindeki değerine iner. Normal bir gebelikte kandaki beta HCG değeri gebelik haftası tespitinde kullanılır.

 

Beta HCG Hormonu Ne İşe Yarar?

Hamilelik tayininde Beta HCG hormonu kullanılır. Bu hormon önce kanda sonra ise idrarda yükseliş göstermektedir. Döllenmeden sonraki 6. ya da 8. günden itibaren Beta HCG hormonu kanda yükselir. Hamilelik oluştuğunda ise Beta HCG hormon değerleri iki katına çıkar. Hamileliğin devam eden aylarında ise Beta HCG hormonundaki değer hızını keserek yavaşlamaya başlar. Gebeliğin normal olarak seyrettiği bir hamilelikte Beta HCG hormonunun değeri içinde bulunulan hamilelik haftasını tayin etmede de görevlidir. Bu hormon testi kısa sürede sonuç veren güvenilir bir testtir.

 

Beta HCG Hormonunun Değerleri Kaç Olmalıdır?

Beta HCG hormonun değeri, hamilelik durumu olmayan bir kadında 0-10 mlU/ml değerindedir. Spermin yumurtayı döllemesiyle birlikte hamilelik oluşur ve Beta HCG hormonundaki değerler artış gösterir. Yapılan kan testindeki sonuçlara göre Beta HCG hormon değeri dikkate alınarak kişide hamilelik olup olmadığı tayin edilir. Beta HCG hormonu döllenmeden sonraki 6. günden sonra yükseliş gösterir. İlk olarak kanda yükseliş gösteren Beta HCG hormonu, birkaç gün sonra idrarda da yükselişe geçer ve bu süreden sonra idrar tahliliyle de gebelik tayini yapılabilir.

 

Hamilelik dönemindeyken Beta HCG hormonu her iki günde bir artış gösterir. Bu artış, bir önceki Beta HCG hormon değerinin tam iki katı olacak şekildedir. Eğer yapılan kan tahlili sonucu hamile kadındaki Beta HCG hormon değeri iki kat artış göstermiyorsa bir problem olduğu anlamına gelir. Hamilelik döneminin son aylarına doğru Beta HCG hormonunun yükselişi yavaşlar ve bir süre sonra sabit bir değerde kalır. Beta HCG hormonu özellikle dış gebelik durumunun tespit edilmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü dış gebelik durumunda Beta HCG hormonu her iki günde bir iki kat artış gösteremez. Bu artış anormalliği kişide dış gebelik durumunun olabileceği ihtimalini beraberinde getirir. Bu da erkenden önlem almak için oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra kişinin Beta HCG hormonundaki değer her iki günde bir iki katına çıkacak şekilde artış gösterirken ultrason görüntülerinde kese gözlemlenmeyebilir. Bu durumda da kişide dış gebelik olabileceği söz konusudur. Eğer Beta HCG hormon değerleri normal olarak görünüyor, ultrason görüntülerinde kese de görünüyor ancak kesenin içerisinde embriyonun varlığı belirlenemiyorsa bu durumda kişide boş gebelik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu tip problemlerin önceden tayin edilmesi ve erken tedavi uygulanması için Beta HCG hormonu ile birlikte ultrason görüntülerinin de önemi büyüktür.

Beta Hcg değeri kaç olmalı

Gebe kalmak isteyen, gebe kaldığından şüphe eden kadınlar için beta Hcg değeri kaç olmalı sorusunun cevabı oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu hormon gebeliği tayininde önemli bir rol oynar. Gebe olmayan bir kadında beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml düzeyindedir. Yumurta hücresi ve sperm döllendiğinde gebelik meydana gelir. Bu andan itibaren kandaki beta Hcg hormonu yükselmeye başlar. Yapılacak kan testiyle bu hormon değerlerine bakılabilir. Bu gebelik tayininde önemli bir etkendir. Beta Hcg hormonunun kandaki yükselişi döllenmeden sonraki 6. günde başlar.

Daha sonra idrarda da yükselişe geçer. Bu aşamada yapılacak idrar tahlilinde de gebelik tayini yapılabilir. Kan testiyle gebeliğin tayini için beta Hcg hormonunun en az 5 mlu/ml düzeyinde olması, bazı hallerde 10 mlu/ml düzeyinde olması koşulu aranır. Bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katına çıkma koşulu da aranır. Hormondaki yükselme bu seviyede olmazsa dış gebelik gibi bir olumsuzluğa işaret edebilir. Bu dış gebeliğin erken aşamada tespit edilmesinde çok faydalı olur. Hormonun beklenen seviyede yükselmesi halinde kadına ultrason tetkiki yapılarak gebelik kesesi görüntülenmelidir. Bu sayede gebeliğin kesin tanısı konulabilir.

 

İkiz Gebelikte Beta HCG Değeri Ne Olmalıdır?

 

İkiz gebelikler, gebelikte ilk haftada yapılan ultrason muayenesinde görülebilmektedir. Gebelikte ilk haftada yapılacak ultrason muayenesinde tek kese yerine çoğul kese olması gebeliğin çoğul gebelik olduğu hakkında bilgi verebilir lakin; gebelikte 1.haftada yapılan ultrason sonucunda görülen keselerden bazıları sonradan yok olabileceği için ebeveynleri yanıştabilmektedir. Çoğul gebeliğin net olarak saptanabilmesi için gebelik teşhisi konulduktan sonra Beta HCG testi yapılmasıdır. İkiz gebelikte beta HCG değeri gebeliğin çoğul olup olmadığı hakkında detaylı bilgi verecektir.

Beta Hcg hesaplama

Gebeliğin başlamasıyla kadının vücudunda beta Hcg denilen gebelik hormonu salınımı olur. Beta Hcg hesaplama yapılacak testle belirlenebilir. Bu hormonun değerlerine bakılarak gebelik tayini yapılması kolaylaşır. İlk aşamada kanda yapılan ölçüm bir süre sonra idrar örneğinden de yapılabilir. Hormonun idrarda yükseldiği dönemde eczanelerden alınan uygun fiyatlı plano testleri sayesinde idrardaki beta Hcg hormonu seviyesi belirlenebilir. Hormonun düşük miktarda olması gebeliğin oluşmadığını gösterir. Ancak idrarda her zaman sağlıklı bir şekilde beta Hcg hesaplama yapılamaz. Her zaman doğru sonuçlara ulaşılamaz. Bu yüzden evde yapılan idrar testinin 1-2 haftalık adet gecikmesinden sonra yapılması önerilir.

İdrarda yüksek oranda beta Hcg hormonu çıksa da, kadının doktora giderek ileri hamilelik testleri, ultrason gibi tetkikler yaptırması daha doğrudur. Çünkü tek başına bu hormonun yüksek çıkması kadının hamile olduğunu kesin olarak göstermez. Beta Hcg hormonu hamilelik dışında tümör, boş gebelik, dış gebelik gibi etkenlerde de yükselebilir. Bu yüzden gebelik tayini için idrar testi sonrasında mutlaka kan testi ve diğer gebelik tetkiklerinin yapılması gerekir.

Hamilelik dönemi içerisindeki kişinin son adet tarihi (SAT) göz önünde bulundurularak hesaplanan gebelik haftaları ve bu haftalara göre Bhcg değerleri aşağıdadır;

 

Gebelik Haftası Beta HCG Değerleri
3. hafta 10 – 50
4. hafta 5 – 425
5. hafta 20 – 7300
6. hafta 1,080 – 56,000
7. – 12. hafta 7,650 – 290,000
13. – 16. hafta 13,300 – 250,000
17. – 24. hafta 4,000 – 165,000
25. – 40. hafta 3,640 – 117,000

Hamilelik dönemi sırasında Beta HCG hormonun değerlendirilmesi için en düşük ve en yüksek değerler baz alınarak ortalama bir değer oluşturulur. Bu ortalama değerin de hamilelik dönemindeki önemi büyüktür.

Gebelik durumunun oluştuğu yumurtlamadan sonraki ilk 20 gün içinde ortaya çıkan Beta HCG Değerleri;

Yumurtlamadan Sonra HCG Değerleri
Gün En Düşük Beta HCG En Yüksek Beta HCG Ortalama Beta HCG
12. gün 17 119 48
13. gün 17 147 59
14. gün 33 223 95
15. gün 17 429 132
16. gün 70 758 292
17.gün 111 514 303
18. gün 135 1690 464
19. gün 324 4310 1061
20. gün 185 3279 1287
21. gün 506 4660 2034
22. gün 540 10.000 2637

5 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebeliğin başlamasıyla birlikte kanda hızla yükselmeye başlayan beta Hcg hormonu her gebelik haftasında belirli düzeylere ulaşır. 5 haftalık gebelikte beta Hcg hormonun düzeyi artık gebeliği iyice hissettirmeye başlar. Bu haftada beta Hcg hormonun değeri 20-7300 mlu/ml aralığında olur. Gebelik süresince bu hormonun ulaştığı seviye gebelik haftasını belirlemeye yardımcı olur. Normal seyreden bir gebelikte kabul edilen belirli seviyeler vardır. Bu seviyelerin altında seyreden beta Hcg hormonu gebelikte düşük, dış gebelik gibi normal olmayan bir durumun varlığını da gösterir bir bulgu olabilir.

Beta Hcg düşüklüğü

Hamilelikte normal şartlarda döllenmeden sonraki 6 günden itibaren kandaki Beta Hcg hormonunun artması gerekir. Bu artış her 2 günde bir daha önceki miktarın iki katına ulaşmalıdır. Böyle istikrarlı bir artış olmadığında, Beta Hcg düşüklüğü tespit edildiğinde gebelik hakkında olumsuz durumlar değerlendirmeye alınır. Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur. Gebe kadınların bu durumda kontrollerini aksatmaması, gebeliğin daha yakından takip edilmesi gerekir.

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri normal gebeliğe göre fark edilir derecede farklılık gösterir. Gebeliğin oluşmasıyla ilk haftalarda yükselmeye başlayan ve bir süre sonra her 48 saatte önceki değerine göre ikiye katlanan beta Hcg hormonu ikiz gebeliklerde tek gebeliğe göre daha fazla yükselir. Hormonun artma hızı 48 saatte 3 katına kadar çıkabilir. Fakat hormonun bu yükselmesini her zaman ikiz gebeliğe yorumlamamak gerekir. Hormon değerlerini daha net olarak gözlemlemek için 2-3 gün aralıklarla 1-2 defa daha gözlemlemekte yarar vardır. Hormonun anormal şekilde artışı belirlenirse ultrason değerlendirmesi yapılmalıdır. Gebelikte ilk 9-14 haftalar arasında yapılacak ultrason tetkikinde ikiz gebelik net bir şekilde belirlenebilir.

Beta Hcg 1.20 ne demek

Hamileliğin başlamasıyla birlikte her iki günde bir beta Hcg hormonu yükselir. Bu yükselme bir öncekinin iki katı kadar olur. Ancak hormonun artması bu şekilde değil ise bir sorunun varlığına işaret eder. Beta Hcg 1.20 ne demek diye doktoruna danışan kadınlarda bulunmaktadır. Bu oran kadının adet gecikmesi olmasına rağmen çıkıyorsa, gebe olmadığına işaret olabilir. Kan testinin bir süre sonra yeniden yapılması sonucu teyit etmeye yardımcı olacaktır. Çünkü gebelik oluştuğunda bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katı kadar yükselmesi gerekir.

2 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebelik takibine 4 haftadan itibaren başlanır. Normalde beta Hcg hormonu döllenmeyle birlikte kanda yükselmeye başlar. Kadınların gebe olmadığı zamanlarda kandaki beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml aralığında olur. Bu nedenle 2 haftalık gebelikte beta Hcg hormonu değeri kadının gebe olduğuna dair net bilgiler vermeyebilir. Hormonun gebeliği düşündürmesi için 5 mlu/ml üzerine çıkması gerekir.

 

 

Son adet tarihinize göre kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki gebelik hesaplama butonuna tıklayarak gebelik hesaplaması yapabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama

 

Benzer Konular
2078 Yorum
 1. Sinem 26 Eylül 2017

  Merhaba ben iki gun sonra kan testi yaptiricam hamilelikte en düşük değer kaç acaba

 2. esra 26 Eylül 2017

  25 gündür adet olmadjm Kan testi yaptim132, 1 cikti sizce hamilemiyim\n

 3. burcin 23 Eylül 2017

  merhaba ben geçen ayın 23 de ağustos ayında adet oldum bugün kan tahlili yaptırdım sonuç 5.86 çıktı sizce gebelik varmı lütfen yardımcı olurmusunuz?

 4. Kırmızıgüller 23 Eylül 2017

  Son adet tarihim 22 ağustos bugün kan tahlili oldum beta hcg 2373,00 çıktı kaç aylık oluyor

 5. Esra 22 Eylül 2017

  Benim de beta HCG 1428 cikti kac haftalikdir

 6. Çiğdem 21 Eylül 2017

  Merhabalar beta hcg değerim 30.4 sizce hamilemiyim ve kaç haftalık hamilelik¿¿simdiden teşekkür ederim

 7. Gül 21 Eylül 2017

  Pazartesi HCG 87 çıktı bugün Perşembe 442 çıktı. Her gün iki katı gitmesi gerekiyor. Hesaba göre bugün 672 lerde çıkması gerekiyordu gebe kaldığımı bilmeden ağır bi ilaç kullanmıştım. Bu değere göre düşük yapıyo olabilir miyim, düşük bir değer değil mi.

 8. nuran 20 Eylül 2017

  Beta yaptırdım 10.28 çıktı sizce hamileliğin\n

 9. Sebnem 20 Eylül 2017

  Iyi gunler dun yaptirdigim teste 4.3 cikti sizce sonradab yukselme olabilirmi hocam

 10. özlem 20 Eylül 2017

  merhabalar benim hcg değerim 6.58 beta hcg ise 0.01 çıktı bu durumda gebelik var mıdır\n

 11. Gūl yazgan 18 Eylül 2017

  Merhabalar kan testi yaptirdim hcg 5.4 cikti sizce hamilemiyim Tesekurler

 12. Toprak 16 Eylül 2017

  Hocam adateim 10 gun gecikti 6 ay önce dogum yaptım bende kan testi yatirdim sonuc 0.47 referans ise -0.5 hamile olamam degilmi lutfen cevap ver

 13. seda 15 Eylül 2017

  İyi aksamlar ben 3. Ayda dış gebelik ameliyatı geçirdim düzenli adetim vardı geçtiğimiz ay 2 hafta geç oldum normal bi şekilde bitti 3 gün sonra kan geldi ve hala devam ediyor 3 günüm bugün doktora gittim beta sonucum 39,4 çıktı tekrar dış gebelik yaşıyor olabilirmiyim

 14. Tuğçe 15 Eylül 2017

  İyi günler ben adet tarihinden 1 hafta önce test yaptırdım HCG da 54 çıktı doktor hamilelik var dedi yanılma payı olmaz dimi\n

 15. Hülya 14 Eylül 2017

  5.25 çıktı kan tahlilim acaba hamilelik için yeterli mi çok merak ediyorum lütfen cevap verirmisinz

 16. nazlı 13 Eylül 2017

  Merhaba,\nSAT 19.8.17 BAT 12.9.17 Bu tarihler arasinda supheli 3 iliskide bulunduk esimle.İki gun once erken yapilan gebelik testi uyguladim evde ve sonuc pozitif cikti ikinci cizgi hafif silik.Bugun kan tahlili yaptirdim ve sonuc negatif..Acaba gec döllenme olabilir mi ? Henüz adet baslangici yok.Testi tekrarlamalimiyim ?

 17. Kübra 08 Eylül 2017

  Merhaba ben dün gece test yaptım pozitif çıktı.bu gunde kan tahlili yaptırdım 146 cıktı sızce gebemiyim

 18. Meryem atli 07 Eylül 2017

  Kan testi yaptirdim \nSonuc kisminda 4961.45poz\nReferans kisminda 0-5 yaziyo \nDurun nedir acaba yardimci olurmusunuz?

 19. Mehtap 27 Ağustos 2017

  Merhabalar Ağustosun 10 nunda hastalanıp 17 nde yıkandım 21 rinden beri de kahverengi leke geliyo hamilelik testi sonucunda 1,20 çıktı sonuç negatif evet ama daha ikinci regli dönemine gelmeden böyle yüksek çıkması hamile olabilme ihtimalini gösterir mi??Doktora gittim bu arada herhangi bi sıkıntı yok dedi testi kendi istedi zaten kahverengi bazen pembe lekelenme devam ediyor ..Teşekkür ederim iyi günler.

 20. Ayşe 26 Ağustos 2017

  12 Temmuz da adet oldum bugün tahlilde 4.0 çıktı

 21. Bahat 23 Ağustos 2017

  Adet tarihine daha 11 gün var bugün kan tahlili yaptırdım batahcg 1.2 çıktı hamilelik var mıdır acabq

 22. Aysun 22 Ağustos 2017

  Merhabalar bugun kan vermistim TSH 02.77hamilelik 1.Trimester0.33-4.59 2.Trimester 0.35.4.10 3.Trimester 0.21-3.15 hamilemiyim acaba bu nedemek\n

 23. Elif 19 Ağustos 2017

  Merhaba ben adetten 9sonra evde test yaptım iki cızgi çıktı ama çok soluk Nur renk kan testteki sonuç beta hcg

 24. Sebil 19 Ağustos 2017

  Merhaba ben kimyasal gebelik geçirdim kimyasal gebelikten 2 hafta sonra kan testi yaptım 21.88 çıktı acaba gebemiyim \n

 25. Tigce 18 Ağustos 2017

  Ben reglimin 1 gun once kan testi yaptirdim 0.100 cikti bu nedemk oluyo ben regl olmazsam hamilemiyim bu konuda bana yardimci olurmusunuz

 26. Alev 17 Ağustos 2017

  İyi akşamlar benim adetim 5 gün var bugün beta baktırdım 1.97 çıktı gebelik olabilir mi teşekkür ederim

 27. Kübra 16 Ağustos 2017

  Merhabalar bugün kan testi yaptrcm 3721 çıktı sonuç şuan kaç haftalık hamileyim

 28. Nur 15 Ağustos 2017

  Merhabalar. 1 haftadır pembemsi ve kahverengimsi lekelenmelerim var. Dün kan testi yaptırdım sonuç 0.45 çıktı. 16 temmuz son adet tarihim acaba hamilemiyim değilsem 16 sını gecince tekrar kan vermem gerekirmi. Yardiminz icin tesekkurler...

 29. Ayse 15 Ağustos 2017

  Merhaba adetime 9 gun var hamile olsam kan testinde cikarmi onceden

 30. Aysm 15 Ağustos 2017

  Merhaba son adetim 11 temmuz du kan tahlili yaptırdım sonuç HCG değeri 539,79 çıktı ne kadarlık hamileyim

 31. Seda 11 Ağustos 2017

  Merhaba bhcg değerim 1300 cıktı degere gore kac haftalık hamileyim.29 temmuzda transferim yapıldı.

 32. Esin 11 Ağustos 2017

  Meraba kan testi yaptırdım sonuc 0.00 yazıyo referans aralıgı 0.5 -5.0 yazıyor hastalıgıma 14gun var hamıle olma sansım varmı tesekkrler

 33. Ilknur 11 Ağustos 2017

  3 haftalik hamilelikte kan değeri kac olması lazım ( ben bugün doktora gittim kan degerim 49.99 çıktı doktor da düşük tehlikesi var demişti sizce nasl )

 34. esma 11 Ağustos 2017

  slm ben bugün test yaptım\nbeta sonuç 1000 çıktı\nhamilemiyim aceba

 35. Ilayda 09 Ağustos 2017

  Merhaba arkadaşlar ben 6haftalik hamileym beta hcg1342.00cikti böyle olup sonra yükselen varmı yardımcı olursanız sevinirim

 36. Fyza 08 Ağustos 2017

  Mrb iyi günler ben beta HCG testi yaptırdım sonuç 179.7 çıktı gebeliğin ve kaç günlük aceba doktora yarın gtcem ama çok merak ediyorum bilgilendrirseniz sevinirim

 37. Tuğçe 05 Ağustos 2017

  Merhaba beta hcg 954 cıktı son adet tarihim 6temmuz olduğuna göre bugün tam 4haftalık oluyor bu değer normalmi 4 haftalığa göre

 38. Asli 04 Ağustos 2017

  18 mayis son adetim kan testi yaptırdım 0.86 cikti hamilemiyim

 39. oya 01 Ağustos 2017

  Merhaba 28 haziranda 5+2 haftalık beta hcg 486 dı kürtajsız düşük yaptım birhafta sonra hcg 0.1 oldu kanamam bir hafta sürdü ve hiç korunmadık şimdiye kadar yaklaşık 10 gündür süt beyazı ve kokusun akıntılarım olmaya başladı iki gündürde kasıklarımda çok hafif sızı şeklinde ağrılarım vardı kan testi verdim 0,2 çıktı gebelik negatif teste göre ama düşükten sonra yumurtlama geç oluyormuş bu değerin yükselme ihtimali varmı kaç gün sonra tekrar test yapmalıyım teşekkür ederim.

 40. Dilan 29 Temmuz 2017

  Adetlerinden 8gun geçti test yaptım hamile çıkmadım sonraki gün adet oldum beta HCG testi yaptım 0,1 çıktı acaba hamile miyim

 41. Nurcihan 28 Temmuz 2017

  Mrb iyi günler ben yumurta çatlatma iğnesiyle yumurtalarim catlatildi bugün beta HCG testi yaptırdım sonuç .1.20 doktorun ilişki önerdiği günler girdik ilişkiye. 12 gün oldu hamile olma şansım varmı acaba

 42. şengül 28 Temmuz 2017

  0,3 sonuc cıktı normal deger 0-2,6 çıktı gebelık var mı

 43. Yasemin 27 Temmuz 2017

  Merhaba beta hgc testi yaptirdim ve negatif 5\nPozitif25\nSupheli5-25 ve en usttede 1624.32 cikti doktorum hamile oldugumu soyledi ama kac haftalik oldugunu soylemedi sizce kac haftalik hamileyim yardimci olur musunuz ?

 44. Ela 27 Temmuz 2017

  Merhaba adetim 4 gün geçti bthcg yaptırdım 2.0 ile 6.0 yazıyo bu durumda sonuç ne olabilir

 45. sümeyra 27 Temmuz 2017

  Hocam beta hcg 0.7 çıktı hamilemiyim sizce

 46. Tuğba 26 Temmuz 2017

  Slm arkadaşlar adetimin 5. Günü kan testi yaptırdım beta hcg 500.3 çıktı 9 gün sonra tekrar yaptırdım beta hcg 1728 çıktı. Ultrasyonda kese görüldü ve doktor 4 hafta 3 günlük hamilesin dedi. Lakin değerlerime göre yanlışlık var dedi dış gebelikten şüphelendi sizce olabilirmi yorumlarınızı bekliyorum acil. Yarın tekrar beta ölcülecek\n

 47. Zynp miroglu 26 Temmuz 2017

  Merhaba benim betam 0.154 cikti hamile miyim

 48. Merve 25 Temmuz 2017

  Merhaba pazar günü test yaptırdım beta hcg 91 çıktı .Bugün tekrar yaptırdım 101 çıktı .Bu normalmi acaba iki günde az artış ?

 49. Songül 24 Temmuz 2017

  Hastalığımın 11gün geçti bugün kan tahlili yaptırdım hcg 1.20 hamilemiyi acaba doktor olmayınca sonucu gösteremedim

 50. Aysel 21 Temmuz 2017

  Merhaba adet dönemi 6 gun gecti kan testi yaptim sonuc 0.100 çıktı doktoruma gosteremedim hamilemiyim (yardımcı olursanız sevinirim) simdiden teşekkürler

 51. Aysenur 21 Temmuz 2017

  Beta hcg 4.07 cıktı u nede ek cok merak ettim

 52. Seda 20 Temmuz 2017

  Dün beta testim 7.16 çıktı doktor cuma günü tekrar yapalım dedi bugun de kanamam geldi sizce noluyo bn hiç bsy anlamadm

 53. Umran 20 Temmuz 2017

  Merhaba Bn adetim den 15gun once kahverengi leke basladı iki ayrı doktora gittim ilk olan dıs gebelik ve kurtajdan bahsetti bu arada ilk kan degerım Qcıktı hamileleik gozukuyor dedi iki gün sonra qcuktı iki katı cıkmadı ve bana kurtaj dusuk ve dıs gebelik bahsetti ikinci doktora dun gittim beta :86cıktı ilk degerlerıde soledım ama buda yenı baslamıs gbı tekrar degerı hesap yapacağız dedı Bn adetım den sonramı tekrar gitsem sizce erkn gittiğim için beta boyle cıkıyr olabılırmı

 54. Deniz 19 Temmuz 2017

  Merblar hocam ben beta hcg sonucum basta yptrdgim 9,8 ikinci yaptgim 63,4 Sizce hamileyimidir

 55. Halime 19 Temmuz 2017

  Merhaba beta hcg 2.0 çıktı hamile miyimdir acaba ?

 56. Miyeser 19 Temmuz 2017

  Slm kan tahlilinde pozitif cikti ama iki haftadir kanamam var ve sag kasigimda agri kan degerlerim normal her iki gunde iki katina ckiyor ama cok kucuk oldugu icin ultrasyonda goremiyor doktorum ve bana net bisey soylemiyor sizce dusuk yaparmiyim böyle bir durumla karsilasip sorun yasamadan bebegini kucagina alan oldu mu lutfen bilgi verin cok kotuyum cunku nolcagini bilmiyorum bir daha ki randevum cumartesi gunune ultrasyinda gozukurmus ama ben cok korkuyorum bisey olcak diye bebegime

 57. gamze 18 Temmuz 2017

  hamile olmayan mid foliküler faz 24-114pg/ml.Menopoz sonrasi 20-88pg/ml. Hamile olmayan mid luteal faz 80-273pg/ml.Hamile olmayan ovulatör 62-534pg/ml.... Estradiol sonucum ise 403 sizce ne olabilir gebelik var midr\n

 58. Dudu 17 Temmuz 2017

  Merhaba iki gün önce kan verdim sonuç 0.356çıktı ve bana hamilesiniz dediler dün yine yaptırdım bu sefer0.388 çıktı sizce hamilemiyim ilk defa bukadar yüksek sonuç aldım bilgi verirseniz sevinirim

 59. Merve 15 Temmuz 2017

  Mrb reglime 7 gün var kan testi yaptm 0,947 çıktı hamile olma şansım varmı

 60. Leyla 13 Temmuz 2017

  Ben tüp bebek yaptım. Kan sonuç 33hcg çıktı. Hamile mi?

 61. Sevgi 06 Temmuz 2017

  iki hafta once test yatirdim 0.14 tu deger bugun 2.45 olmuş hamile olabilir miyim sizce ??

 62. Sevgi 06 Temmuz 2017

  Bhcg testim iki hafta once 0.14 idi bugun ise 2.49 sonucum var. Bunun nedeni nedir? Rica etsem cevap verir misiniz?

 63. ozlem 05 Temmuz 2017

  38 yaşındayım, 5 yaşında çocuğum var. bir yıldır ikinci bebek istiyoruz, olmuyor adetim 10 gün geçti, hiç olmazdı 5 gün önce kan testi negatif çıktı, menopoz durumu da yokmuş. adet söktürücü ilaç verdi dr, ona rağmen olmuyor, kan testinde yanilma olabir mi?

 64. Ümmühan keleş 05 Temmuz 2017

  Merhaba adet donemim 14 gun geçti dr gitti BETA HCG 4.44 çıktı sonucu gostermedim henuz sizce normal mi

 65. melek 04 Temmuz 2017

  Hcg 7888 cikti adtten 13 gun sonraki testte cikti normalmi dusuk degilmi

 66. Songul 29 Haziran 2017

  Meraba adetim 5 gun gecikti dort gun once kan testi yaptirdim 5.00 cikti ve asiri derece mide bulamtim ve yemekten sonra gunde 1 2 defa kusmam var acaba hamilemiyim

 67. Elcin 28 Haziran 2017

  Hocam merhaba adet tarihim 22.05.2017 bu ay 16 sından sonra bekliyordum fakat olmadım test yaptırdım 7.49 çıktı aradan 4/5 gün çekti 4.49 çıktı gebelik var mi lütfen yardımcı olur musunuz ?

 68. Hatice 28 Haziran 2017

  Merhabalar hocam sonucu şimdi öğrendim 8,9dedi dr ulaşamıyorum sizce gebelik ihtimali varmıdır

 69. Gül 28 Haziran 2017

  1.betam 28.80 2 gün sonra 2. Betam 92 çıktı 6 gün sonra 3. Betam 1800 çıktı sizce bu değerler normalmidir.

 70. Ysmnsml 24 Haziran 2017

  Hocam 461 beta hcg degetm. Kac haftalk oluyor\n

 71. INCI 24 Haziran 2017

  Beta HCG degeri 7.63 çıktı iki gün sonda 2.98 e düştü acaba hamilelik olmuş muydu

 72. yasemin 22 Haziran 2017

  merhaba..2 gün önce hem gebelik hem kan testi yaptırdım pozitif cıktı..muayene ye gitti doktr ultrosonda göremedi tekrar kan tahlili yaptı bu degerlere göre olması lazım dedi tekrar vajinal ultrason çekip baktı veküçük oldugunu söyledi sizde bu durum nedir üzülüyorumm bunaa böyle olmasına :-(

 73. Şerife kilic 21 Haziran 2017

  19/06 da 4148 cikan beta hcg 21/06 da 6140 çıktı cuma günü tekrar gelmem söylendi.alttan yapılan utrasonda kese gözüktü ama benim moralim çok bozuldu

 74. Nurcan 18 Haziran 2017

  Mrb hocam ben mayisin 2.de adet görüp 6.da bitti mayis ayının 19 undada asilama tedavisi gördüm sonra asilamamin 14 .gunu48.29 cikmisti 18.gunu 337.7 cikti 26. Gunu 5746.11 cikti 27.gunu tekrar istedi doktor ve 7974.74 cikti hcg sonucum hocam sizce artislar nasıl iyimi? Birde size göre kaç haftalık hamileyim hocam ? Simdiden tşk ederim…

 75. Yonca 16 Haziran 2017

  Mrb benim beta hcg 3.83 sizce hamileyimi

 76. Leyla 15 Haziran 2017

  Beta-hcg 0.44 progesteron 12.23 gebelik varmı tüp bebek yaptım bugün 14 gün erken yaptım testi

 77. Feray 14 Haziran 2017

  Hocam 0.5 çıktı hamilelik varmi

 78. Feride 12 Haziran 2017

  Benim HCG 39.86 cikti doktor hamilesin dedi bugün doktora gittim çocuk gorunmedi normal mi bu durum yoksa hamilemiyim

 79. Eda 11 Haziran 2017

  Merhaba carsamba gunu kan testim 336 iken ctesi gunu 1099 cikti acaba ikiz olabilir mi?

 80. Ebru 07 Haziran 2017

  Benim adetim 7 gün gecikti. Kan testi yaptırmıştım 0.01 çıkmıştı hcg şim di yaptırdım 0.5 çıktı. 1 gün arayla 0.01 den 0.5 çıktı gebelik mi olacak acaba

 81. elmas 03 Haziran 2017

  merhaba adetimin geçtiği 5.gün kan testi 1,20 küçüktür negatif çıktı. daha önce hiç adet gecikmesi olmamıştı. adet periyodu 25.gün gecikmeyi sayıyorum.bhcg yükselebilir mi sizce?

 82. bhr 31 Mayıs 2017

  Hocam ben kan testi yaptırdım sonuç betahcg 90.7 çıktı ultrasonla baktılar rahim duvarı kalınlaşmış dediler ama iki gün sonra birdaha test yapacaklar hamile olup olmadığımdan şüphedeler sizce hamilemiyim şimdiden teşekkürler

 83. Elcn 30 Mayıs 2017

  Beta testi yaptirdim sonuc 163 kac haftalık hamileyim acaba ?

 84. azize 29 Mayıs 2017

  Mrb\nbenim adetime iki gun kala bthcg yaptirdim 1.20 cikti doktor yoktu okutamadim simdi ise adetimi dort gun geciyo asiri halzisim acaba yukselmis olabilir mi hamile olma ihtimalim nedir\n

 85. Semra murat 27 Mayıs 2017

  Iyi aksamlar..beta hcg yaptirdim 28.68..1 gun sonra 57..tekrar bir fun sonra\n195.7 Cikti acaba kac haftalik hamileyim

 86. ebru 26 Mayıs 2017

  Gebeliğimin 34 gününde beta 1402.00 çıktı normalmi

 87. Melek 23 Mayıs 2017

  Reglimin 4. Günü biyo hormon testinde beta hcg seviyem 3.21 sizce hamile miyim?

 88. Dilara 23 Mayıs 2017

  Hepinize merhaba sorum şu; bugun bta hcg test yaptırdım sonuçta 3.43 cıktı bu ne demek pozitif mi negatif mi ? Birde şu var adet olmama ragmen 1 bucuk hafta kadar snra tekrar adetmişim gibi kahverengi bi akıntım geldi sizce hamile miyim doktor net bişey sylemedi bi 2 gun sonra tekrar gel bida yapalım testi dedi sizce nedir ?

 89. miray 22 Mayıs 2017

  kızlar korunmasız ilişkiden bir buçuk gün sonra sağlıksal nedenlerle doktora gittim. ne olur ne olmaz diye beta hcg baktı bugün sonucu aldım. 0,100 çıktı. ama tam yumurtlama gününde korunmamışız doktora bugün gittim sonucu görünce gebelik yok dedi. idrar yolu enfeksiyonun var dedi antibiyotik yazdı. o an aklıma gelmedi ama hesaplayınca kanı verdiğim gün yumurtlama günümden ve ilişki yaşanan günden bir gün sonrası alttan muayenede doktor yumurtan çatlamış demişti. aklım çok karıştı yeniden yaptırayım di mi birkaç gün sonra.

 90. Meryem 22 Mayıs 2017

  Merhaba ben bugün test yaptırdım kan değeri 0.33 çıktı sizce hamilemiyim rahmimde sıvı toplanması da var bana bilgi verirmisiniz

 91. Çiğdem 22 Mayıs 2017

  Mrhb hocam bugün test yaptım sonuc 7.28 hamilemiyim adetime 3gün var şimdiden teşekkür ederim

 92. Özge 21 Mayıs 2017

  Merhaba adetim 5 gun geçti dün kan tahlili yaptırdım beta hcg 334.5 doktorum hamilelik belirtisi dedi kasiklarim da midemde yanma var uykum sizce hamile miyim

 93. Suzan 19 Mayıs 2017

  Meraba 11 gün önce transferim gerçekleşti kan tahlili yaptim 2.0 çıktı sizce gebelik varmıdır lutgen yardimci olurmusunuz

 94. Serap 19 Mayıs 2017

  Merhaba hocam hamilelikte kan testi yaptirdim 195 2gün sonra 266 çıktı sizce normal mi? Bos gebelik falan mi ?

 95. Gulden 16 Mayıs 2017

  Bugün test yaptırdım 2913 çıktı degerimnedir acaba

 96. Nazife 15 Mayıs 2017

  Merhaba benim son adet tarihim 5 nisan cuma günü tahlil yaptırdım beta hcg 4617 çıktı sizce kaç haftalık gebeyim bebeğim ultrasonda görülürmü ne zaman doktor kontrolüne gitmeliyim yardımcı olurmusunuz

 97. Gül 12 Mayıs 2017

  Merhaba ben en son 10 Nisanda adet gördüm ve idrar testi yaptim hamileyim ama kan testinde düsük cikior 217 cikti sizce sonuc nedir ?

 98. Filiz 11 Mayıs 2017

  Merhaba adetim yedi gün geçti doktora gittim ultrasonda gozukmedi kanda 340 cikti sizce dış gebelikmi normalmi?

 99. selmine 10 Mayıs 2017

  merhaba hcg degerim 5142 çıktı doktor hamile dedi acaba kaç haftadır\n

 100. NurSer 09 Mayıs 2017

  Dün test yaptırdım 0.6çıktı doktor hamilesin dedi ama daha önceki düşük yaptığım hamileliğimde 72.19 çıkmıştı şimdi değerim az geldi sizce hamilemiyim

Yorum Yazın