DOĞUM VE LOHUSALIK

06 Ocak 2017

Nişan Gelmesi (Nişan Kanaması) Nedir?

Hamilelikte Nişan Gelmesi (Nişan Kanaması) Nasıl Anlaşılır, Neye Benzer? Nişan Gelmesinden Sonra Doğum Ne Zaman Başlar? Nişan Kanamasından Sonra Ne Yapılmalı?

14 Aralık 2016

Lohusalık Döneminde Nasıl Beslenmeli?

Lohusalıkta Beslenme Nasıl Olmalı? Doğum Sonrası Anneler Ne Yemeli Ne Yememeli? Anne Sütü İçin Yararlı-Zararlı Yiyecek ve İçecekler Hangileridir?

21 Kasım 2016

Sütü Gelmeyen Anneler Ne Yapmalı?

Doğumdan Sonra Sütü Gelmeyen veya Sütü Az Olan Anneler Ne Yapmalı? Anne Sütü Nasıl Arttırılır, Neler Anne Sütünün Çoğalmasını Sağlar?

19 Kasım 2016

Epidural Doğum (Ağrısız Doğum)

Epidural Doğum Nedir? Epidural Anestezi Yöntemi İle Ağrısız Doğum (Prenses Doğum) Nasıl Yapılır? Ağrısız Doğumun Avantajları Nelerdir?

22 Ekim 2016

Gebelikte Suyun Erken Gelmesi

Suyun Erken Gelmesinin Sebepleri ve Belirtileri Nelerdir? Su Gelmesi Nedeniyle Doğum Başlar Mı? Bebeğin Suyunun Erken Gelmesi Sonucu Oluşan Riskler Nelerdir?

20 Ekim 2016

Gebelikte Suyun Gelmesi

Hamilelikte Suyun Geldiği Nasıl Anlaşılır? Suyun Gelmesi Durumunda Ne Yapılmalı? Su Gelmesinden Sonra Doğum Ne Zaman Başlar?

28 Eylül 2016

Emzirmenin Faydaları Nelerdir?

Emzirmenin Anne ve Bebek İçin Faydaları Nelerdir? Emzirmenin Anne ve Bebek Sağlığı Açısından Sağladığı Yararlar Hangileridir?

02 Eylül 2016

Lohusalıkta Meme İltihabı

Lohusalıkta Memede İltihaplanma Oluşumunun Nedenleri, Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıldır? Emzirme Döneminde Meme Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?