Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Doğumdan Sonra Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hamilelik dönemi vücudunuzun tüm hormonel yapısının değişime uğradığı bir dönem olduğu için bu dönem içerisinde vücudunuzda pek çok değişim gözlemlenir ve bunlardan en çok dikkat çekici olan ise hamilelikte alınan kilolardır. Özellikle diyet yapılamayan bu özel dönemde anne adayları 10 ile 15 kilo arasında alır ve bu durumun sonucu olarak doğumdan sonra bu kilolar anne adayına fazlasıyla yük olur.

Ancak doğumu takip eden lohusa dönemi ve bebeğinizi emzirdiğiniz dönem boyunca yine diyet uygulamalarını gerçekleştiremezsiniz. Sütünüzün kalitesinin bozulması ve sütün miktarının azalmaması için emzirme dönemlerinde diyet yapılması önerilmemektedir. Bu nedenle doğum sonrası bazı besinlere dikkat ederek hamilelik sonrası diyet yapmadan kilo verme yöntemlerini uygulamalısınız ve bu şekilde sağlıklı olarak kilolarınızdan kurtulma yollarını denemelisiniz.

 

Doğum Sonrası Diyet Yapmadan Kilo Verme Yöntemleri

* Karbonhidrat içeren besinler kilo almanıza neden olacağı için bu besinlerin listesini çıkartarak günde 5 porsiyondan fazla karbonhidrat içeren besin tüketmeyin.

* Tüm diyetlerde önerildiği gibi doğum sonrası diyet yapmadan kilo verme teknikleri içerisinde de porsiyon sayınızı arttırarak miktarını azaltma yöntemini uygulayarak metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

* Yeşil yapraklı sebzeler ve mevsim meyveleri haricinde tüketilen pek çok besinin fazlası zarar olacağından azar azar tüketmekte fayda var.

* Çok fazla tatlı, abur cubur ve fast food gıdaların tüketilmesi zararlı olacağından sağlıklı besinlere ağırlık vermelisiniz. Abur cubur ve ağır tatlılar özellikle göbek ve kalça bölgelerinde çok zor eriyen yağlanmaların oluşmasına neden olacaktır.

* Gün içerisinde mümkün olduğu kadar hareketliliğinizi arttırmalısınız, bu sayede daha çok kalori yakar ve metabolizmanızın daha hızlı olmasını sağlarsınız.

* Kahvaltıda daha çok besin tüketerek öğle ve akşam yemeklerinde bu miktarı azaltmak çok etkili sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca ana öğünlere ek olarak 3 ana öğün tüketmeli ve bu ara öğünlerde yoğurt ve meyve gibi sindirim sistemini hızlandırıcı besinler tüketilmelidir.

* Kesinlikle diyet yapmayın ve bebeğinizi emzirdiğiniz için yeterli oranda besin değeri yüksek gıdaları tüketin.Lohusalık döneminiz sona erdiğinde bebeğiniz sütten kesilir kesilmez yoğun şekilde diyet yapmaya başlayabilirsiniz.

* Doğumdan sonra kilo verme işini gözünüzde büyütmeyin ve sağlıklı şekilde beslenerek gerisini zamana bırakın. Çok kısa süre içerisinde hızlı şekilde kilo verebildiğinizi göreceksiniz.

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın