beta hcg

12 Ekim 2016

Gebelik Dışında Beta Hcg Değeri Neden Yükselir?

Beta Hcg Değeri Ne Zaman Yükselir? Beta Hcg Değerinin Yükselmesi Gebelik Belirtisi Midir? Hamilelik Olmadan Beta Hcg Değerinin Yükselmesinin Nedenleri Nelerdir?

Gebelik Olmadan Beta HCG Artışının Sebepleri Nelerdir?

Öncelikle beta hcg testi nedir, açıklamak gerekirse; idrardaki veya kandaki hcg ( human chorionic gonadotropin) hormonunun seviyesini belirlemek için yapılır. Genellikle de, kadının hamile olup olmadığını anlamak için, doğumsal anormalliklerin kontrolünde ve dış gebelik varlığı söz konusu olduğunda kullanılmaktadır.

DEVAMINI OKU
23 Haziran 2016

Ultrasonda Gebelik Kesesi Kaçıncı Haftada Görülür?

Gebelik Kesesi Ne Zaman Oluşur ve Ne Zaman Belli Olur? Ultrasonda Bebek ve Kesesinin Görülebilmesi İçin Beta Hcg Değeri Kaç Olmalıdır?

Ultrasonda Bebeğin Kese Oluşumu Ne Zaman Belli Olur?

 

Gestasyonel kese olarak tanımlanan kese gebelikte bebeğin doğuma kadar geliştiği yerdir. Gebe kalan kadınlar kese ne zaman görülür, bunu bir an önce öğrenmek ister. İçi amniyon sıvısı ile dolu olan kese yapılan gebelik kontrolünde ultrasonda görebildiğimiz ilk yapıdır.

DEVAMINI OKU
22 Haziran 2016

Aşılama ve Aşılama Sonrası Beta Hcg Artışı

Aşılama Nedir ve Nasıl Yapılır? Aşılama Sonrası Hamilelik Ne Zaman Belli Olur ve Beta Hcg Değeri Artışı Nasıl Olmalıdır?

Aşılama Nedir?

Aşılama doğal yoldan gebe kalamayan çiftlere uygulanan aşılama yardımcı üreme sistemidir. Şartlar uygun olduğu takdirde çiftlere tüp bebekten önce aşılama yapılması daha uygundur. Bu uygulama kolay olduğu kadar, maliyet olarak daha uygundur. Aşılama sperm ve yumurtanın buluşmasını sağlama amacıyla yapılır.

DEVAMINI OKU
14 Haziran 2016

Beta Hcg Değerinin Düşmesi

Beta Hcg Düşmesi Ne Demek? Beta Hcg Değeri Düşerse Ne Olur ve Gebelik Haftasına Göre Olması Gereken Değerler

Beta Hcg Düşüklüğü ve Beta Hcg Değerinin Yüksekken Düşmesi

Beta Hcg hormonu gebeliğin başlangıcıyla birlikte kanda yükselmeye başlayan bir hormondur. Yani gebelik sürecinde salgılanır. İlk önce kandaki değerleri yükselmeye başlar, ardından bir iki gün içinde idrardaki değeri yükselişe geçer.

DEVAMINI OKU
09 Aralık 2015

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir? Gebelik Haftalarına Göre Beta HCG Değerleri ve Tahlil Sonuçları

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur.

DEVAMINI OKU
10 Haziran 2015

Bebeklerde Ense Kalınlığı

Ense Kalınlığı Nasıl Ölçülür? Bebekte Ense Kalınlığı Neyi İfade Eder?

Anne Karnındaki Bebeğin Ense Kalınlığı Nasıl Ölçülür?

Down sendromu, son yıllarda çok daha fazla görülen, gebelikte tespiti halinde gerekli müdahale yöntemleri doğru ve zamanında uygulandığında tedavi edilerek olası risklerin önlenebildiği genetik bozukluklardır. Down sendromu, gebelikte 1 ve 14.

DEVAMINI OKU