dış gebelik

01 Temmuz 2016

Ultrasonda Gebelik Kesesinin Görülmemesi

Ultrasonda Kesenin Görünmemesinin Nedenleri Nelerdir? Bebek ve Kesesi Ultrasonda Kaçıncı Haftada Görülür ve Kesenin Görünmesi İçin Beta Hcg Değeri Kaç Olmalı?

Ultrasonda Kesenin Görünmemesi

Normalde gebeliğin başlaması yumurta hücresi ve spermin döllenmesiyle birlikte olur. Döllenmenin olması gebeliğin başlangıcı olarak kabul edilir. Bu süreçten itibaren kanda gebelik hormonu olan Beta Hcg hormonu hızlı bir yükselişe geçer. Adet kanamasının gecikmesi kadınları gebeliği düşündürebilir.

DEVAMINI OKU
14 Haziran 2016

Beta Hcg Değerinin Düşmesi

Beta Hcg Düşmesi Ne Demek? Beta Hcg Değeri Düşerse Ne Olur ve Gebelik Haftasına Göre Olması Gereken Değerler

Beta Hcg Düşüklüğü ve Beta Hcg Değerinin Yüksekken Düşmesi

Beta Hcg hormonu gebeliğin başlangıcıyla birlikte kanda yükselmeye başlayan bir hormondur. Yani gebelik sürecinde salgılanır. İlk önce kandaki değerleri yükselmeye başlar, ardından bir iki gün içinde idrardaki değeri yükselişe geçer.

DEVAMINI OKU
07 Mart 2015

Dış Gebelik

Dış Gebelik Nasıl Oluşur? Dış Gebeliğe Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Dış Gebelik

Dış gebelik normal doğumun aksine döllenmiş yumurta ve sperm hücresinin rahim dışında başka bir dokuda gelişmesi durumudur. Dış gebeliğin en çok oluşum gösterdiği alanlardan bir tanesi ise kadınlarda fallop tüpleri denilen bölgelerdir. Bu bölgenin haricinde dış gebelik rahim ağzında, karın içerisinde ve yumurtalıklarda görülebilmektedir.

DEVAMINI OKU