doğum belirtileri

06 Ocak 2017

Nişan Gelmesi (Nişan Kanaması) Nedir?

Hamilelikte Nişan Gelmesi (Nişan Kanaması) Nasıl Anlaşılır, Neye Benzer? Nişan Gelmesinden Sonra Doğum Ne Zaman Başlar? Nişan Kanamasından Sonra Ne Yapılmalı?

Nişan Gelmesi Nedir?

Nişan gelmesi hamilelikte bebeğin doğumunun yaklaştığını anlatan bir belirtidir. Hamileliğin başından itibaren Rahimde bebek için vücut salgılar hazırlamaya başlar bu salgılar rahim içinde birikir. Doğum yaklaştıkça serviks yumuşamaya başlar.

DEVAMINI OKU
22 Ekim 2016

Gebelikte Suyun Erken Gelmesi

Suyun Erken Gelmesinin Sebepleri ve Belirtileri Nelerdir? Su Gelmesi Nedeniyle Doğum Başlar Mı? Bebeğin Suyunun Erken Gelmesi Sonucu Oluşan Riskler Nelerdir?

Gebelikte (Hamilelikte) Suyun Erken Gelmesi

Halk arasında hamilelikte ”suyun gelmesi” tabirini duymayan belki yoktur. Bu durum çoğunlukla doğumun habercisi olarak bilinir. Ama bazı istisnai durumlardan bahsetmek gerekirse, suyun erken gelmesi demek, aynı zamanda doğumun zamanında önce yani erken gerçekleşmesinin göstergesidir.

DEVAMINI OKU
20 Ekim 2016

Gebelikte Suyun Gelmesi

Hamilelikte Suyun Geldiği Nasıl Anlaşılır? Suyun Gelmesi Durumunda Ne Yapılmalı? Su Gelmesinden Sonra Doğum Ne Zaman Başlar?

Gebelikte (Hamilelikte) Su Gelmesi Nedir?

Doğum öncesinde, her anne adayında doğumun yaklaştığını gösteren bazı belirtiler görülmektedir. Tabi bu kadından kadına değişiklik göstermektedir.

DEVAMINI OKU
02 Şubat 2016

Doğumun Başladığı Nasıl Anlaşılır?

Normal Doğum Ne Zaman Başlar? Doğumun Başlaması İçin Rahim Kaç cm Açılmalı? Doğum İçin Hastaneye Ne Zaman Gidilmeli?

Doğumun Başladığı Nasıl Anlaşılır?

Doğumun başlaması için öncelikle anne rahmindeki bebeğin gelişimini tamamlayarak dünyada yaşayabilecek hale gelmesiyle başlar. Bebek hazır olduktan sonra doğum sancıları başlar. Doğum sancılarını diğer sancılardan ayıran en büyük özellik çok düzenli seyrediyor olmasıdır.

DEVAMINI OKU
27 Nisan 2015

Erken Doğum

Erken Doğumun Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir? Erken Doğum Önlenebilir Mi?

Erken Doğum Nedir?

Doğumun normal şartlarda 36. hafta ve 40 hafta arasında gerçekleşmesi gerekmektedir ve bunun daha öncesinde gerçekleşen doğumlara erken doğum denilmektedir. Doğum zamanından önce gerçekleşen doğumlarda genellikle prematüre gelişmemiş bebek dünyaya gelme ihtimali çok yüksektir.

DEVAMINI OKU
14 Mart 2015

Doğumun Başladığını Gösteren Belirtiler

Doğum Belirtileri Nelerdir? Doğum Başlangıcı Nasıl Anlaşılır?

Doğum Belirtileri Nelerdir? Doğum Başlangıcı Nasıl Anlaşılır?

Doğum genellikle doktor kontrolünde önceden tahmin edilebilecek şekilde 38. hafta ile 40. hafta arasında gerçekleşmektedir. Ancak bazı istenmeyen durumlarda erken doğum söz konusu olabilmekte ve bu durumda beklenmedik bir zamanda doğum gerçekleşebilmektedir.

DEVAMINI OKU