düşük yapmak

14 Haziran 2016

Beta Hcg Değerinin Düşmesi

Beta Hcg Düşmesi Ne Demek? Beta Hcg Değeri Düşerse Ne Olur ve Gebelik Haftasına Göre Olması Gereken Değerler

Beta Hcg Düşüklüğü ve Beta Hcg Değerinin Yüksekken Düşmesi

Beta Hcg hormonu gebeliğin başlangıcıyla birlikte kanda yükselmeye başlayan bir hormondur. Yani gebelik sürecinde salgılanır. İlk önce kandaki değerleri yükselmeye başlar, ardından bir iki gün içinde idrardaki değeri yükselişe geçer.

DEVAMINI OKU
01 Aralık 2015

Düşük Nasıl Olur?

Düşük Belirtileri Nelerdir? Düşükten Sonra Hamilelik Ne Zaman Olmalı?

Düşük Nasıl Olur?

Düşük (abortus), gebeliğin 21. haftasından önce gebeliğin sonlanmasına verilen addır. Bu sonlanma birçok farklı sebepten ötürü olabilmektedir. Aile planlaması, engelli bebek ihtimali gibi nedenlerden dolayı gebeliğin sonlandırılması aile tarafından isteniyorsa buna yasal tahliye (kürtaj) adı verilmektedir.

DEVAMINI OKU
25 Kasım 2015

Hamilelikte Düşük Neden Olur?

Hamilelikte Düşük Riskini Tetikleyen Besinler, Bitkiler, İçecekler, Dış Etkenler ve Düşüğü Önleme Yolları

Hamilelikte Düşüğe Sebep Olan Etkenler

Hamilelik dönemindeki kadının düzenli olarak uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Yapılan muayeneler sonucu genetik ya da çevresel faktörler sonucunda anne adayının taşıdığı düşük riski de değerlendirilmektedir. Eğer anne adayı yüksek seviyede düşük riski taşıyorsa azami ölçüde dikkat etmesi gerekmektedir.

DEVAMINI OKU
27 Ocak 2015

Düşük Doğum Hakkında Bilgiler

Düşük Sebepleri ve Düşüğe Karşı Alınabilecek Önlemler

Tekrarlayan Düşüklere Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Son yıllarda düşükle sonuçlanan hamileliklerde çok fazla artış gözlemleniyor. Özellikle anne ve baba adaylarında psikolojik çaresizliklere neden olan gebelik kayıpları yani düşükler, tek seferde değil tekrarlayan şekilde görüldüğünde çok daha büyük tramvatik sonuçları beraberinde getiriyor.

DEVAMINI OKU