gebelikte ultrason

11 Nisan 2016

Fetal Eko (Ekokardiografi)

Fetal Eko Nedir? Hangi Durumlarda Bebeğin Fetal Ekosu İstenir? Fetal Eko Sayesinde Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Rahatsızlığı Tedavi Edilebilir Mi?

Fetal Eko Nedir?

Uzun adı Fetal Ekokardiografi olan Fetal Eko, anne karnındaki bebeğin henüz doğamadan kalp hastalıkları konusunda taramasının yapılması işlemidir. Bu işlem ultrasonografi yardımıyla yapılmaktadır. Rahimdeki bebek, ultrasonografi aracılığıyla taranarak kalp rahatsızlığı olup olmadığı netleşmektedir.

DEVAMINI OKU
02 Mart 2015

Gebelik Süresince Yapılan Rutin Testler

Gebelik Boyunca Bebeğin Gelişiminin Takibi İçin Yapılan Rutin Kontroller

Anne Karnında Bebeğin Gelişimini Gösteren Testler

Anne karnındaki bebeğin sağlıklı olup olmadığını tespit etmek amacıyla bir takım testler uygulanmaktadır. Bu testler sayesinde bebeğin anne karnında sağlıklı şekilde gelişerek, dünyada yaşayabilecek düzeye gelme süreci kontrol altında tutulmaktadır.

DEVAMINI OKU
12 Şubat 2015

Gebelikte Ultrasonografi Ölçümleri

Gebelikte Ultrason Terimlerinin Kısaltmaları ve Anlamları

Hamilelikte Ultrasonografi ve Ölçümleri

Hamilelikte en önemli kriterlerden bir tanesi bebeğin anne karnında gelişimini takip ederek olumsuzluklara karşı alınabilecek önlemlerin programını yapabilmektir. Bebeğin anne karnındaki gelişimi ise ultrasonografik ölçümler ile mümkün olabilir. Bu sebeple hamilelikte ultrasonografik ölçümlerin önemi çok büyüktür.

DEVAMINI OKU