hamile kalmak

25 Ekim 2016

Adetten Önce Hamile Kalınır Mı?

Adetten 1-2-3-4-5 Gün Önce Hamile Kalınabilir Mi? Adet Döneminden Birkaç Gün Önce İlişkiye Girildiğinde Hamile Kalma Olasılığı Nedir?

Adetten 1-2-3-4-5 Gün Önce Hamile Kalınabilir mi?

Hamile kalmak isteyen birçok kadının aklına gelen bir sorudur, acaba adetten kaç gün önce hamile kalınır veya kalabilir miyim? Ancak sorunun cevabını bulabilmek için öncelikle adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir. Adet kanamasının oluşumu, kadının rahim içindeki dokunun kanayarak dökülmesiyle meydana gelir.

DEVAMINI OKU
09 Mayıs 2016

Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar

Daha Kolay Hamile Kalmak İçin Hangi Pozisyonlar Uygulanmalıdır? Nasıl Hamile Kalınır? Hamile Kalmak İsteyenler İçin En İyi Cinsel İlişki Pozisyonları Nelerdir?

Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir?

Hamile kalmak için en uygun pozisyonu tercih etmek önemli bir konudur. Çünkü çiftlerde herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde yanlış pozisyon nedeniyle hamile kalamama durumu ortaya çıkabilmektedir. Bunun için en sağlıklı ve verimli pozisyon tercih edilmelidir.

DEVAMINI OKU
18 Aralık 2015

Polikistik Over Sendromu ve Hamilelik

Polikistik Over Hastaları Hamile Kalabilir Mi? Polikstik Overde Gebelik Tedavisi ve Tüp Bebek Uygulaması Nasıl Yapılır?

Polikistik over sendromu (PCOS, PKOS), en sık rastlanan metabolik bir bozukluktur. Çoğunlukla genç ya da orta yaşlı kadınlarda ortaya çıkar. Poli (çoklu) ve kist kelimelerinden türeyen polikistik over sendromu çok fazla sayıda kist ihtiva eden anlamını taşımaktadır. Bu hastalığı olan kadınların büyük bir kısmında yumurtalıklarda yan yana olarak dizilmiş ufak yapılı kistler bulunmaktadır.

DEVAMINI OKU
03 Ekim 2015

Emziren Anne Hamile Kalabilir Mi?

Doğum Sonrası ve Emzirme Döneminde Hamilelik Riski Var Mıdır?

Doğum Sonrası ve Emzirme Döneminde Hamile Kalınabilir Mi?

Günümüzde çocuk sahibi olmak anne ve baba adaylarını daha fazla düşündürmektedir. Özellikle anne adaylarının çalışmakta olması, kariyer planlaması gibi durumlar kişileri çocuk sahibi olurken birkaç kez düşünmeye tetikliyor.

DEVAMINI OKU
03 Eylül 2015

Hamile Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? Hamile Kalmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hamile Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler

Hamile kalmak ve bebek sahibi olmak kadınlar açından ve çiftler açısından oldukça önemli ve çok güzel bir şeydir. Özellikle annelik duygusunu hisseden kadınlar için gebelik oldukça büyük önem taşımaktadır.

DEVAMINI OKU
12 Ağustos 2015

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmanın Yolları

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak İçin Neler Yapılmalı? Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Etkenler Nelerdir?

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmanın Yolları

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için, çiftlerin her şeyden önce belirli süre düzenli olarak cinsel ilişkiye girmeleri ve cinsel ilişkinin korunmasız şekilde yapılması gerekir. Çiftler açısından gebe kalamama durumunda yani kısırlık teşhisi yapılabilmesi için, bir yıllık süre verilmektedir.

DEVAMINI OKU
27 Mayıs 2015

Doğurganlığı Etkileyen Faktörler

Doğurganlığı Olumlu ve Olumsuz Yönde Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Doğurganlığı Etkileyen Faktörler

Doğurganlığı etkileyen faktörler bazen çiftlerin daha kolay çocuk sahibi olmasını sağlarken, bazen de olumsuz yönde etki yaparak kadının gebe kalmasını zorlaştırır. Bu etkenler erkeğe ve kadına ait üreme sıkıntıları olarak tanımlanabilir. Bunlar bazen oldukça zahmetsiz bir şekilde tedavi edilirken, bazen zorlu bir tedavi süreci geçirilir.

DEVAMINI OKU
21 Şubat 2015

Kısırlık (İnfertilite) Nedir?

Kısırlık Sebepleri ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Kısırlık Nedir? 

Kısırlık genellikle gebeliğin çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşmaması durumudur. Daha önce gebelik gerçekleşen kadınlarda bile kısırlık görülebilmekte ve yeni gebeliğin oluşumu gerçekleşmeyebilmektedir. Toplum geneli incelendiğinde tüm kadınların neredeyse 1/4'ü hayatlarının çeşitli dönemlerinde kısırlık ile karşı karşıya kalmaktadır.

DEVAMINI OKU