hamilelik testi

11 Ağustos 2018

Hamilelik Testi Nedir, Nasıl Yapılır

Hamilelik testi kadının hamile kalıp kalmadığını belirmek için yapılır. Hamile kalındığında vücutta Beta Hcg hormonu denilen

Hamilelik testi kadının hamile kalıp kalmadığını belirmek için yapılır. Hamile kalındığında vücutta Beta Hcg hormonu denilen gebelik hormonu salgılanır. Test sırasında kandaki Beta Hcg değeri ölçülerek hamilelik olup olmadığı belirlenir. Hamileliğin başlangıcında kan testiyle yapılacak ölçüm daha sonraki aşamalarda idrar testiyle de anlaşılabilir.

DEVAMINI OKU
21 Mart 2016

İlişkiden Sonra Adet Oldum (Gördüm) Hamilemiyim?

İlişkiye Girdikten Sonra Adet Olunursa Hamile Kalınır Mı? Adet Gören Biri Hamile Olabilir Mi?

İlişkiden Sonra Adet Oldum (Gördüm) Hamilemiyim?

Gebe kalmak için yumurtlama döneminin gözetilmesi önemli bir husustur. Çünkü sperm hücreleri yumurta hücresini dölleyerek hamilelik meydana gelir. Bunun için de yumurtalama gününden 3 – 4 gün önce ve 2 gün sonra olmak üzere ortalama 6 gün değerli gündür. Bu günlerde gün aşırı cinsel ilişki olması gerekir.

DEVAMINI OKU
09 Aralık 2015

Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir? Gebelik Haftalarına Göre Beta HCG Değerleri ve Tahlil Sonuçları

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur.

DEVAMINI OKU
23 Kasım 2015

Gebelik Testi (Hamilelik Testi)

Gebelik Testi Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı? Gebelik Testi Sonuçları Nasıl Anlaşılır?

Gebelik Testi (Hamilelik Testi)

Eczanelerde uygun fiyata satılan idrarda hamilelik testleri hemen her kadın tarafından tercih edilen bir hamilelik belirleme yöntemidir. Çünkü bu testi uygulayan kadın hamileliği ilk olarak yalnızca kendisi öğrenmektedir. Bu da birçok kadın için özel anlam taşımaktadır.

DEVAMINI OKU
05 Şubat 2015

Hamilelik Belirtileri

Hamileliğin İlk Belirtileri Nelerdir?

Gebeliğin İlk Belirtileri

Hamilelik önceden basit belirtileri olan bir durumdur, hamile kaldığınızda bu ufak belirtilerle hamileliğinizden şüphe ederek gerekli testleri yapabilirsiniz. Tabiki bu belirtiler kadından kadına değişiklik gösterebilir ve farklılıklar olacaktır.

DEVAMINI OKU