hamilelikte

06 Şubat 2018

Hamilelikte Üşüme ve Titreme Neden Olur?

Hamilelikte Üşüme ve Titreme Sebepleri Nelerdir? Hamileyken Görülen Üşüme ve Titreme Normal Midir ve Nasıl Önlenebilir?

Hamilelikte Üşüme ve Titreme

Gebelik oluştuğu anda vücut yüksek oranlarda farklı hormonlar salgılamaya başlar. Buna bağlı olarak metabolizma da hızlanır ve vücut hızlı çalışan metabolizma nedeni ile olması gerekenden çok daha fazla ısı üretmeye başlar.

DEVAMINI OKU
28 Ocak 2018

Hamilelikte Ateş Basması ve Terleme

Hamilelikte Ateş Basmasının Nedenleri Nelerdir? Gebelikte Terleme, Sıcaklık Hissi, Ateş Basması Normal Mi?

HAMİLELİKTE ATEŞ BASMASI VE TERLEME OLMASI NORMAL Mİ, NEDENLERİ? NE ZAMAN VE NASIL GEÇER?
 
Kadınların hamilelik dönemlerinde ateşin yükselmesi ve ateş basması oldukça sıklıkla görülebilmektedir ve bu durum anne adayını oldukça rahatsız edebilir. 2010 yılında yapılan klinik araştırmalara göre 1.trimester (1 – 13 hafta) ve 2.

DEVAMINI OKU
28 Ocak 2018

Hamilelikte Vajinal Mantar Enfeksiyonu ve Tedavisi

Hamilelikte Vajinal Mantar Neden Olur ve Nasıl Geçer? Hamilelikte Vajinal Mantar Enfeksiyonu Bebeğe Zarar Verir Mi, Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte Vajinal Mantar Enfeksiyonu ve Tedavisi

Vajinal mantar sadece hamile olsun olmasın tüm kadınlarda görülebilir.  Candida Albicans adı verilen bu mantar vajen bölgesine yerleşerek o bölgenin enfekte olmasına neden olur. “Kandida” şeklinde okunur. Genital bölge mantarı olarak da bilinir.

DEVAMINI OKU
21 Ocak 2018

Hamilelikte Halsizlik ve Yorgunluk

Hamilelikte Halsizlik, Yorgunluk ve Uyku Hali Neden Olur? Gebelik Döneminde Aşırı Halsizlik Nasıl Tedavi Edilir? Hamilelikte Yorgunlukla Başa Çıkmanın Yolları.

Hamilelikte Halsizlik ve Yorgunluk
Hamilelikte halsizlik ve yorgunluk gebelerin en sık şikayet ettikleri konulardan biridir.  Gebelerin büyük çoğunluğunda görülür. Çünkü nedeni hormonlardır. Tıpkı  DEVAMINI OKU
21 Ocak 2018

Hamilelikte Gaz Sancısı ve Şişkinlik

Gebelikte Gaz Sancısı ve Şişkinlik Neden Olur? Hamilelik Döneminde Gaz Problemine Ne İyi Gelir? Gaz Sancısı Bebeğe Zarar Verir Mi?

Gebelikte Gaz Sancısı ve Şişkinlik Problemi

Bu makalemizde Gebelikte gaz sancısı çözümü nedir? , hamilelikte şişkinlik neden olur?  Gaz sancısı bebeğe zarar verir mi ? sorularına yanıt bulacaksınız.
Hamilelikte mide bulantısı, kusma, bağırsak sıkıntıları, şişkinlik ve gaz şikayetleri sıkça görülmektedir.

DEVAMINI OKU
19 Ekim 2017

Hamilelikte Doktor Seçimi

Hamilelikte Doktor Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Hamileliğiniz İçin Doğru Jinekolog Seçimi Yaparken Hangi Özellikler Göz Önüne Alınmalı?

Gebelikte Doktor Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Bebeğinizin dünyaya gelmesi hayatınızın en önemli anlarından bir tanesidir. Hamileliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren kendinize çok iyi bakmalı ve bu sayede bebeğinizin gelişiminin en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlamalısınız.

DEVAMINI OKU
10 Ekim 2017

Hamilelikte Kakao Yağı Kullanımı

Hamilelikte Kakao Yağı Kullanmak Çatlakları Önler Mi? Kakao Yağı Nasıl Kullanılır? Hamilelikte Çatlakları Önlemek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler Hangileridir?

Hamilelikte Kakao Yağı Kullanımı ve Faydaları

Kakao, boyu 8 metreye varabilen tropik iklimlerde yetişen bir bitki türüdür. Bu bitkiden elde edilen kakao yağı, çikolata yapımında ve kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Kakao yağı antioksidan ve besleyici özelliğinden dolayı sağlıklı ve faydalı bir yağ çeşidi olarak kabul edilir.

DEVAMINI OKU
15 Ağustos 2017

Hamilelikte Öksürük Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte Öksürük Bebeğe Zarar Verir Mi? Hamilelikte Öksürüğe Ne iyi Gelir ve Nasıl Geçer? Gebelikte Öksürük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Öksürük

Gebelikte öksürük istenmeyen bir durumdur. Çünkü öksürüğü kesmek için ilaç kullanmamız mümkün değildir. Bu nedenle öksürüğün önce neden kaynaklandığını bulmak ardından öksürüğü gidermek için doğal yollarla tedavi etmek gerekir. Tüm bunlardan önce öksürüğe hiç yakalanmamak yani önleyici tedavi yapmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

DEVAMINI OKU