hamilelikte beslenme

02 Ağustos 2018

Hamilelikte Beslenme Detayları

Hamilelikte beslenme, tüm anne adaylarının oldukça dikkat etmesi gereken bir noktadır. Hamilelikte yetersiz beslenme bebeğin gelişimine olumsuz etkilere neden olacaktır

Hamile kadının günlük enerji ihtiyacı arttığı gibi bu süreçte daha fazla vitamin ve minerale ihtiyacı olmaktadır. Anne adayının sağlıklı beslenmesi bebeğinin gelişimiyle doğrudan alakalıdır. Özellikle hamileliğin son trimesterinde anne adayının kilosu, sağlıklı beslenmesi doğumda bebeğin ağırlığını belirleyen en önemli unsurdur. Yetersiz beslenen anne adaylarının gebeliği bile riske girebilir.

DEVAMINI OKU
26 Aralık 2016

Hamilelikte Kaçınılması Gereken Bitkiler ve Besinler

Hamilelikte Dikkat Edilmesi, Tüketilmemesi Gereken Bitkiler Hangileridir? Hamileyken Maydanoz Yemek, Kekik, Kimyon, Tarçın vb. Baharatları Kullanmak Zararlı Mı?

Hamilelikte Kaçınılması Gereken Bitki ve Besinler Nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar gelen, bitkilerle tedavi yöntemleri doğru kullanıldığında insanlar için yararlı ancak, bilinçsiz olarak kullanıldığında ise zararlı olabilmektedir. Özellikle de hamilelikte kullanılan bitkiler, bilinçsiz kullanıldığı takdirde, hem anneye hem de bebeğe ciddi zararlar verebilmektedir.

DEVAMINI OKU
05 Kasım 2016

Hamilelikte Maydanoz Yemek Zararlı Mı?

Hamilelikte Maydanoz Yenir Mi? Maydanoz Düşüğe Sebep Olur Mu? Hamileyken Maydanoz Tüketiminin Zararları Nelerdir?

Hamileler Maydanoz Yiyebilir Mi?

Anne adaylarının, hamilelik döneminde dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de nasıl beslenmeleri gerektiğidir. Bazı gıdaların az ya da fazla tüketilmesi, anne ve bebek sağlığı açısından oldukça önemlidir. Maydanoz, gerek lezzeti, gerek içerisinde bulunan vitamin ve mineral bakımından zengin yapısı ile mutfakların vazgeçilmezidir.

DEVAMINI OKU
24 Ekim 2015

Hamilelikte Ödem Nasıl Önlenir?

Hamilelikte Ödem Neden Olur? Hamilelik Ödemini Engellemek İçin Neler Yapılmalı?

Ödem Nedir ve Nasıl Oluşur?

Ödem, vücudun herhangi bir bölgesinde su toplama olayı sonucunda ortaya çıkan şişliklere verilen addır. Hamilelikte ise ödem sıkça rastlanan bir sorun haline gelmiştir. Daha çok hamileliğin son dönemlerinde vücutta artış gösteren ödem hamile kadınların yüzde 80’inde görülmektedir.

DEVAMINI OKU
08 Ekim 2015

Hamilelikte Diyet Yapılır Mı?

Hamilelik Döneminde Diyet Yapmak Zararlı Mı? Gebelikte Sağlıklı Beslenme ve Kilo Alımı Nasıl Olmalı?

Hamilelikte Diyet Yapılır Mı?

Gebelik süreci, hanımların vücudunu deforme ettiği için, gebelik boyunca yediklerine ve içtiklerine dikkat ederler. Özellikle şeker rahatsızlığı olan hanımların, gebelik sürecinde şeker içeren yiyecek ve içeceklerden kaçınması gerekir. Doktorlar, hamilelikte diyet yapılmasını tavsiye etmezler.

DEVAMINI OKU
07 Ağustos 2015

Hamilelikte Faydalı Besin Grupları

Hamilelikte Tüketilmesi Gereken Besin Grupları Nelerdir? Sağlıklı Bir Hamilelik İçin Günlük Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Hamilelikte Faydalı Besin Grupları

Hamilelik kadının daha fazla enerji ihtiyacı duyduğu, besin maddeleri, vitamin ve mineral ihtiyaçlarının arttığı bir süreçtir. Bebeğin sağlıklı gelişimi, kilo alması annenin beslenmesiyle orantılıdır.

DEVAMINI OKU
22 Temmuz 2015

İkiz Gebelikte Beslenme Nasıl Olmalı?

Çoğul Gebeliklerde Anne Adayı Nasıl Beslenmeli? İkiz Gebeliklerde Hangi Besin Gruplarından Ne Kadar Tüketilmeli?

İkiz Gebelikte Beslenme

Gebelik dönemi kadınlar açısından yaşam tarzından beslenmeye kadar her alanda dikkatli ve özenli olunması gereken özel bir süreçtir. Gebelikte ikiz bebekler bekleyen anne adayları için ise, daha fazla dikkat ve özen gerektirir. Bu gebeliklerde erken doğum riski daha yüksektir.

DEVAMINI OKU
30 Mayıs 2015

Gebelikte Hazır Gıda Tüketimi

Gebelikte Hazır Gıda Tüketimi Neden Önerilmez? Hazır Gıdaların Hamilelikte Zararları Nelerdir?

Gebelikte Hazır Gıda Tüketimi Neden Önerilmez?

Uzmanlar hamilelik döneminde anne adaylarının hazır gıda tüketiminde aşırıya kaçılmamasını her zaman belirtirler. Bunun aynı şekilde bebekte alışkanlık yaptığını, gelişme çağında bebeklerde obezite olma olasılığını yükselttiğini savunurlar.

DEVAMINI OKU