hamilemiyim

13 Mayıs 2016

Bu Ay Adet Olmadım Hamilemiyim?

3-5-10-15-20 Gündür Adet Olmadım, Hamilemiyim? Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Bu Ay Adet Olmadım Hamilemiyim?

Düzenli olarak adet gören bir kadın kimi zaman birçok farklı nedene bağlı olarak adet görmeyebilir ya da adet gecikebilir. Bir genç kız ortalama 13 yaşlarında artık adet görmeye başlar. Ancak ilk zamanlar adet günleri düzensiz olabilmektedir. Birkaç yıla kadar adet döngüsü düzene girer.

DEVAMINI OKU
22 Nisan 2016

Adet Öncesi Kahverengi Akıntı Neden Olur?

Adet Öncesi ve Adet Sonrası Kahverengi Akıntı Neden Olur? Adet Yerine Kahverengi Akıntı Hamilelik Belirtisi Olabilir Mi?

Adet Yerine Kahverengi Akıntı ve Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme

Adet döngüsü 21 ila 35 gün arasında gerçekleşir. Bu değer ortalama olarak 28 gün olarak alınmıştır. Yani bir kadın ortalama 28 günde bir adet görür. Beklenen adet tarihinden önce ise bazı kahverengi akıntı ya da lekeler görülebilir. Kişinin vajinal salgıları da durum hakkında ipucu veren bir faktördür.

DEVAMINI OKU
04 Nisan 2016

Adet Öncesi Pembe Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi?

Adet Öncesi Pembe Akıntı Neden Olur Hamilemiyim? Pembe Akıntı Yerleşme Kanaması Olabilir Mi?

Adet Öncesi Pembe Akıntı (Pembe Lekelenme)

Adet öncesi ortaya çıkan pembe akıntı adet ile karıştırılmaması gereken bir akıntıdır. Pembe akıntı hamilelik belirtisi olabilmektedir. Yumurtlama dönemine denk gelen cinsel ilişkinin olması durumunda beklenen adet tarihinde görülen pembe akıntı adet kanı olmayabilir.

DEVAMINI OKU
21 Mart 2016

İlişkiden Sonra Adet Oldum (Gördüm) Hamilemiyim?

İlişkiye Girdikten Sonra Adet Olunursa Hamile Kalınır Mı? Adet Gören Biri Hamile Olabilir Mi?

İlişkiden Sonra Adet Oldum (Gördüm) Hamilemiyim?

Gebe kalmak için yumurtlama döneminin gözetilmesi önemli bir husustur. Çünkü sperm hücreleri yumurta hücresini dölleyerek hamilelik meydana gelir. Bunun için de yumurtalama gününden 3 – 4 gün önce ve 2 gün sonra olmak üzere ortalama 6 gün değerli gündür. Bu günlerde gün aşırı cinsel ilişki olması gerekir.

DEVAMINI OKU