kilo verme

13 Nisan 2017

Bahar Aylarında Kilo Vermenin Yolları

Bahar Aylarında Zayıflamak İçin Neler Yapılmalı Nasıl Beslenmeli, Bahar Diyeti Nasıl Olmalı? Yaza Hazırlık ve Baharda Fit Görünmek İçin Zayıflama Tüyoları

Bahar Aylarında Nasıl Zayıflanır?

Yazın habercisi olan bahar yaklaştığında yazlık ve baharlık kıyafetler dolaplardan çıkarılır. Ancak bu kıyafetlerin içine girmek için fit olmanız gerekir. Kış boyunca fazla hareket etmeyen vücudunuz 4-5 kilo almıştır. Bu kiloları derhal vermeniz gerekmektedir.

DEVAMINI OKU
14 Aralık 2016

Lohusalık Döneminde Nasıl Beslenmeli?

Lohusalıkta Beslenme Nasıl Olmalı? Doğum Sonrası Anneler Ne Yemeli Ne Yememeli? Anne Sütü İçin Yararlı-Zararlı Yiyecek ve İçecekler Hangileridir?

Lohusalıkta Anneler Nasıl Beslenmeli?

Doğumdan sonra her annenin kendi sağlığı için kontrol edilmesi önemlidir. Yeni doğan bebeğin sağlığı kadar, annenin sağlığı da bir o kadar dikkat gerektirir. Doğumdan sonraki süreç, lohusalık dönemi olarak bilinmektedir ki, hem anne, hem bebek için oldukça hassas geçen bir dönemdir.

DEVAMINI OKU
24 Kasım 2016

Kilo Vermeyi Engelleyen Hormonlar

Hormonların Kiloya Etkisi ve Kilo Vermeyi Engelleyen Hormonlar Nelerdir? Hormon Bozukluğu Kilo Yapar Mı?

Hormonlar Kilo Vermeye Engel Mi?

İnsan vücudunda, büyüme, gelişme, üreme gibi metabolik sistemin çalışmasını sağlayan ve vücudun sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan kimyasalların salgılanması hormonlar sayesinde olmaktadır.

DEVAMINI OKU
16 Mart 2016

Sezaryen Sonrası Göbek Eritme Yolları

Sezaryen Sonrası Göbek Nasıl Gider? Hangi Aktiviteler Hamilelik Göbeğinden Kurtulmanızı Sağlar? Sezaryen Sonrası Karın (Göbek) Eritmek İçin Neler Yapılabilir?

Sezaryen Sonrası Karın Toparlama ve Göbek Yağlarından Kurtulma

Gebelik dönemi sonrasında doğumla birlikte vücut kendini toparlamaya ve iyileşmeye başlar. Kişi günden güne gücünü toparlar ve daha iyi duruma gelir. Bu toparlama hem fiziksel hem de psikolojik anlamda olabilmektedir.

DEVAMINI OKU
05 Ocak 2016

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün Mü? Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir? Diyet Yapmadan Kilo Vermek İçin 6 Altın Kural

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin İpuçları

Diyet yapmadan kilo vermek için dikkate alınması gereken en önemli şey beslenme düzenidir. Aç kalmadan, bunalmadan ve can sıkan listelere uymak zorunda kalmadan yeterli ve dengeli bir şekilde beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

DEVAMINI OKU
18 Eylül 2015

Kilo Aldıran Beslenme Hataları

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları Nelerdir? Kilo Vermek İsterken Sıklıkla Yapılan Hatalar Hangileridir?

Kilo Aldıran Beslenme Hataları

Kilo kaybı konusunda bilinmesi gereken en önemli husus fazla yağların vücuttan atılması konusudur. Yani baskül üzerinde kilo kaybetmek, sağlıklı bir şekilde kilo verildiği anlamına gelmez. Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek için kasların aksine vücuttaki yağların eritilmesi gerekmektedir.

DEVAMINI OKU
31 Ağustos 2015

Doğumdan Sonra Kilo Vermenin Yolları

Hamilelik Kiloları Neden Gitmez? Doğum Kiloları Nasıl Verilir?

Doğumdan Sonra Neden Kilo Veremeyiz?

Annelik duygusu dünyanın en farklı ve en kutsal duygularından bir tanesidir ve her insan için bebek sahibi olmak önem taşır. Ancak hamilelik beraberinde bazı sıkıntıları getirir ve bu sıkıntılardan en önde geleni hamilelik sırasında fazla kilo almak ve hamilelik sona erdikten sonra bu kilolardan kolay bir şekilde kurtulamamaktır.

DEVAMINI OKU
21 Haziran 2015

Polikistik Over Sendromunda Kilo Alımı

Polikistik Overde Kilo Alımı Sağlığı Nasıl Etkiler? Polistik Over Hastaları Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenmeli?

Polistik Overda Kilo Alımı ve Polistik Over Diyeti

Polistik over sendromu, kadınlarda var olan hormonal dengesizlikler sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Günümüzde sıklığı olarak göze çarpan bu sendrom, kilo alımının hızlanmasıyla tespiti kolay bir rahatsızlıktır.

DEVAMINI OKU