kısırlık

13 Şubat 2017

Yumurtlama Bozukluğu

Yumurtlama Bozukluğu Belirtileri Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Yumurtlama Problemi Olanlar Hamile Kalabilir Mi? Yumurtlama Bozukluğu Kısırlık Nedeni Midir?

 

Yumurtlama Bozukluğu

Yumurtlama bozukluğu nedir?

Yumurtlama bozukluğunu açıklamadan önce yumurtlama nedir onun tanımını yapalım. Yumurtlama, üreme olgunluğuna ulaşmış kadınların ayda bir kere yumurtalıklarda bulunan yumurta kesesinin çatlamasıyla yumurtanın serbest kalması olayına denir. Yumurta 12 ila 24 saat kadar canlı kalır.

DEVAMINI OKU
09 Ağustos 2016

Kısırlık Tedavisinde Uygulanan Testler

Kısırlık Nedir? Kısırlık (İnfertilite) Teşhisinde ve Tedavisinde Uygulanan Testler ve Tahliller Nelerdir?

Kısırlık (İnfertilite) Varlığında Yapılan Tahliller, Testler Nelerdir?

Kısırlık tedavisi için birçok tahlil ve testin yapıldığı bilinmektedir. Bunlardan bahsetmeden önce kısırlık hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. 

 

Kısırlık (İnfertilite) Nedir? 

<span line-height:1.

DEVAMINI OKU
16 Temmuz 2016

Lh Hormonu Yüksekliği ve Lh Hormonu Testi

Kadınlarda Lh Hormonu Nedir? Lh Hormonu Testi Neden, Hangi Durumlarda Yapılır ve Lh Hormonu Değeri Kaç Olmalıdır?

Lh Hormonu Yüksekliği ve Olması Gereken Lh Hormonu Değerleri

Kadınlarda LH hormonu direkt olarak üreme organlarını etkiler. Cinsel hormonların oluşmasında, cinsel farklılaşmada, yumurta hücresi oluşumunda etkili olur. Kadınlarda yumurtalıklarda olan teka hücrelerine etki eden LH hormonu, androjen hormonlarının üretiminde rol oynar.

DEVAMINI OKU
13 Haziran 2016

Kadınlarda Kısırlık Nedenleri Nelerdir?

Kısırlık (İnfertilite) Nedir? Kadınlarda Kısırlık Hangi Sebeplerden Dolayı Görülür? Hamile Kalamamaya Sebep Olan ve Sık Karşılaşılan Sağlık Sorunları Nelerdir?

Kısırlık Nedir?

Kısırlık (infertilite) daha önce hiçbir şekilde gebelik oluşmamış ve gebelik oluşmasında problem olması durumudur. Çiftlerin kısırlıkla karşılaşma oranı civarındadır. Bu oranın yarısı kadına ait kısırlık nedenleriyle ortaya çıkar.

DEVAMINI OKU
16 Ocak 2016

Kadınlarda Hormon Bozukluğu

Kadınlarda Görülen Başlıca Hormon Bozuklukları Hangileridir? Kadınlık Hormonları ve Kadınlık Hormonlarının Vücuttaki İşlevleri Nelerdir?

Kadınlarda Hormon Bozuklukları

Kadınlarda hormon bozukluğu denildiği zaman akla ilk gelen kısırlık (infertilite), tüylenme, adet döngüsü düzeni, gebelik hormonlarıdır. Ancak unutulmamalıdır ki her adet düzensizliğinin, kısırlığın, tüylenmenin nedeni hormon bozukluğu değildir.

DEVAMINI OKU
21 Şubat 2015

Kısırlık (İnfertilite) Nedir?

Kısırlık Sebepleri ve Tedavisi Hakkında Bilgiler

Kısırlık Nedir? 

Kısırlık genellikle gebeliğin çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşmaması durumudur. Daha önce gebelik gerçekleşen kadınlarda bile kısırlık görülebilmekte ve yeni gebeliğin oluşumu gerçekleşmeyebilmektedir. Toplum geneli incelendiğinde tüm kadınların neredeyse 1/4'ü hayatlarının çeşitli dönemlerinde kısırlık ile karşı karşıya kalmaktadır.

DEVAMINI OKU