sezaryen doğum

12 Ekim 2015

Sezaryen Doğum Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Sezaryen Sonrası İyileşme Süreci ve Evde Bakım

Sezaryen Doğum Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sezaryen doğum sonrası iyileşme süreci normal doğum sonrasına göre daha uzun olmaktadır. Ancak doktorunuzun vermiş olduğu tavsiyelere uyduğunuz takdirde bu süreci çok daha rahat ve ağrısız bir şekilde atlatmanız mümkün olacaktır. Sezaryen doğum yapan kişi bir ya da birkaç gün sonra taburcu olabilmektedir.

DEVAMINI OKU
14 Eylül 2015

Sezaryenden Sonra Normal Doğum Yapılabilir Mi?

Sezaryen Doğum Sonrası Normal Doğum Yapabilmek Hangi Koşullarda Mümkündür?

Sezaryen Sonrası Normal Doğum Olur Mu?

Ülkemizde sezaryenle doğum yapan anne adaylarının sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Sezaryen doğum oranının en yüksek olduğu hastaneler elbette ki üniversite hastaneleridir. Bunun başlıca nedeni olarak tüp bebek tedavisi gösterilebilir.

DEVAMINI OKU
20 Mayıs 2015

Normal Doğumun Faydaları

Normal Doğumun Anne ve Bebek İçin Avantajları Nelerdir?

Normal Doğumun Faydaları

Normal doğum en doğal olan doğumdur ve insan vücudu açısından en sağlıklı olan doğum şeklidir. Tüm memeli canlılarda olduğu gibi insanda da normal doğum aynı şekilde geçekleşmektedir ve vajinal yolla gerçekleştirilen doğumdur.

DEVAMINI OKU
15 Mayıs 2015

Adım Adım Normal Doğum

Normal Doğum Nasıl Olur? Normal Doğumun Aşamaları Nelerdir?

Adım Adım Normal Doğum

Normal doğum ve diğer doğum çeşitleri ile ilgili pek çok farklı yorum bulunmaktadır. Normal doğumun ağrılı olması ve sancıların yaşanmadan gerçekleşme ihtimalinin bulunmamasından dolayı son dönemlerde anne adayları normal doğumu pek düşünmemektedir. Fakat normal doğum en doğal süreçtir ve en sağlıklı doğum şekli olarak bilinmektedir.

DEVAMINI OKU
14 Mayıs 2015

Sezaryen Doğum Hangi Durumlarda Yapılır?

Hangi Tıbbi Durumlarda Sezaryen Doğum Zorunludur?

Hangi Durumlarda Sezaryen Doğum Zorunludur?

Sezaryen doğum anne adayları için normal doğuma oranla daha kolay bir doğumdur ve ağrı, sancı çekmeden anestezi uygulanarak ufak bir operasyon ile bebek dünyaya getirilir. Ancak sezaryen doğumunda kendi içinde riskleri bulunmaktadır ve doktorlar tarafından önerilen en geçerli ve doğal olan normal doğum olarak bilinmektedir.

DEVAMINI OKU
04 Nisan 2015

Bebeklerde Akciğer Gelişimi ve Steroid Uygulanması

Anne Karnında Bebeğin Akciğer Gelişimi Ne Zaman Tamamlanır?Bebeğe Steroid Takviyesi Hangi Durumda Uygulanır?

Anne Karnında Bebeğin Akciğer Gelişimi

Pek çok farklı nedene bağlı olarak bebeklerin dünyaya erken gelme ihtimali söz konusu olabiliyor. Normal olarak hamilelik süreci 40 hafta olarak bilinmektedir ancak çeşitli faktörlerle dünyaya erken gelmek zorunda olan bebeklerin çeşitli sağlık problemleri söz konusu olabiliyor.

DEVAMINI OKU
23 Mart 2015

Adım Adım Sezaryen Doğum

Sezaryen Doğum Esnasında ve Sonrasında Sizleri Neler Bekliyor?

Adım Adım Sezaryen Doğum

Sezaryen ameliyatı ortalama olarak 45 dakika kadar sürmektedir ve bu sürenin hemen başlangıcında, yani ilk 5 - 10 dakika arasında bebek dünyaya gelmektedir. Geriye kalan 35 - 40 dakikalık sürede ise bebeğin alınması için kesilen karın dikilir ve ameliyatın tamamlanması için gerekli komplikasyonlar tamamlanır.

DEVAMINI OKU
03 Şubat 2015

Normal Doğum Mu? Sezaryen Mi?

Normal Doğum,Sezaryen Doğumun Avantaj ve Dezavantajları

Normal Doğum mu? Sezaryen mi?

Bebeğinizin dünyaya geleceği haberini aldıktan sonra sizi en çok düşündüren konulardan bir tanesi bebeğinizin doğum şeklinin nasıl olması gerektiğidir. Çiftler dopum şekline karar verirken özellikle yanın çevreleri ve bu konuda güvendikleri insanlardan tavsiyeler alarak kararlarını verirler.

DEVAMINI OKU