Pirinç Lapası Diyeti

03.10.2017
47
Pirinç Lapası Diyeti

Pirinç Lapası Diyeti

Pirinç pilavı dendiği zaman çoğumuzun ağzı sulanır. Ne harika yemektir pirinç pilavı üstelik nohutlu ve tavukluysa kola kolay kimse hayır diyemez! Ancak kimse sorsak pirinç pilavı kilo aldırır der. Fakat pirinci pişirme şekliniz içine koyduklarınız pirinci kilo aldıran ya da kilo verdiren bir besin haline getirir. Bu yazımızda sizlere pirinç lapası diyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Pirinç Lapası Diyeti Nedir?
Pirinç lapası diyeti evde kendinizin uygulayabileceği bir diyet türüdür. O halde hemen anlatmaya başlayalım. Pirinci güzelce ayıklayın. Bol su ile yıkayın. Yıkarken pirincin üzerinde beyazlık kalmayana kadar yıkamaya devam edin. Temizlediğiniz pirincin 3 bardağını ayırın. 3 çay bardağı pirince 6 çay bardağı su ekleyin ve kaynatın.   6 bardak suyun kaynamış olmasına özen gösterin pirinci üzerine dökün. İçine tuz atmayın dilerseniz az miktarda sevdiğiniz baharatlardan ekleyebilirsiniz.  Pirinç lapa halini alana kadar kaynatın. Lapa haline geldiğinde pirinç lapanız hazır olacaktır. Evet tarif bu kadar basit. 

Pirinç Lapası Diyeti Nasıl Yapılır?
Pirinç lapası diyetine başladıktan sonra 3 öğünün tamamında pirinç lapası tüketmeniz gerekir.  Ancak aralarda ve pirinç lapası yanında yeşillikler tüketebilirsiniz. Sebze ve yeşillik konusunda bir sınırınız yok yani dilediğiniz kadar salta tüketebilir çiğ sebze meyve yiyebilirsiniz.  Öğün aralarında meyve tüketebilirsiniz. Ancak proteinden uzak durmanız gerekiyor. Proteinle birlikte alırsanız kilo yapar. Bol su içmeyi unutmayın. Su hem kilo verdirir. Hem de lapanın sizi kabız yapmasına engel olur.  Pirinç lapası diyetini 3 gün süre ile yapmanız gerekiyor. Ara vererek pirinç lapası diyetine devam edebilirsiniz. Ayrıca kilolarınızın kalıcı olarak gitmesini istiyorsanız egzersiz yapmayı da unutmamalısınız. Egzersiz için illa ağır sporlara gerek yok. Günde 45 dakika tempolu yürüyüş bile mükemmel olacaktır. Ancak diyet konusunda hiç kimse uzman değildir. Diyet listeleri sadece diyetisyenler tarafından vücudunuza uygun olarak hazırlanır. Bizim paylaştığımız diyet listeleri standart listelerdir. Sağlıklı sonuçlar için lütfen diyetisyeninize başvurunuz. Sağlıklı günler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.