Ultrasonda Gebelik Kesesi Kaçıncı Haftada Görülür?

Ultrasonda Gebelik Kesesi Kaçıncı Haftada Görülür?

Ultrasonda Gebelik Kesesi Kaçıncı Haftada Görülür?

Ultrasonda Bebeğin Kese Oluşumu Ne Zaman Belli Olur?

 

Gestasyonel kese olarak tanımlanan kese gebelikte bebeğin doğuma kadar geliştiği yerdir. Gebe kalan kadınlar kese ne zaman görülür, bunu bir an önce öğrenmek ister. İçi amniyon sıvısı ile dolu olan kese yapılan gebelik kontrolünde ultrasonda görebildiğimiz ilk yapıdır. Eğer vajinal ultrason yapılırsa erken dönemde görülebilir.

Yapı olarak yuvarlak olan kesenin çevresi rahim içi tabakasıyla çevrilidir. Gebelikte kesesin varlığı kanda yükselen gebelik hormonu beta Hcg hormonuna bağlıdır. Kanda beta Hcg hormonu 1500-2000 mlu/ml değerine ulaştığında, ultrason tetkikinde gebelik kesesi görülebilir.

Kese içindeki bebeğin gelişimini takip edebilmek için kullanılan ultrason teknikleri karından yani abdominal görüntüleme, vajinadan yani transvajinal görüntüleme tekniği olarak iki türlüdür. Gebeliğin erken döneminde vajinal ultrason görüntüleme tekniği kullanılırsa karından ultrason görüntüleme tekniğine göre daha net sonuçlar verir. Yani 3 haftalık gebelikte vajinal ultrason kesenin görüntülenmesini sağlarken, karından ultrason ancak 5 haftalık gebelikte kesenin görüntülenmesini sağlar. 3 haftalık gebelikte 2-3 mm çaplı olan kese, 5,5 haftalık gebelikte 20 mm kadar büyür. Bu aşamada kesenin içinde yolk kesesi denilen kese izlenmeye başlar. Bu gebeliğin boş gebelik olmadığını gösterir bir unsurdur.

Gebelikte ilk haftalar oldukça karışık ve heyecanlı bir süreçtir. Hem anne açısından, hem de bebeğin oluşumu, rahme yerleşmesi bakımından olayların hızla geliştiği bir dönemdir. Gebeliğin başlangıcının doğru olarak bilinmesi yani son adet kanamasının ilk gününün bilinmesi önemlidir. Ultrasonda bebeğin kese oluşumunun görülmesi için hangi dönemin doğru olduğu, bebeğin gelişimi bu bilginin doğruluyla orantılıdır. Gebeliğin süresi son adet kanamasının ilk gününden itibaren 40 hafta devam eder. Bu 40 hafta süresince gebelikteki gelişmeler her geçen gün hızla devam eder. Sonuçta doğumla birlikte bu heyecanlı bekleyiş sona erer. Aileler özlemle bekledikleri bebeklerine kavuşurlar.

Gebelikte yumurta gelişiminin geç olması, halk arasında üzerine adet görme denilen durumun yaşanması gibi etkenler son adet tarihi ve ultrason sonuçlarının uyumsuz olmasına neden olabilir. Ancak gebelikte yapılan ultrason ölçümleri özellikle ilk haftalardaki ultrason değerlendirmeleri çok önemlidir. Bu ölçümlerin yapılması için gebelik kesesinin rahim içinde oluşması gerekir. Bu nedenle yapılacak ilk gebelik muayenesinin de önemi vardır. Gebelikte ilk muayene aslında bilinenin aksine gebelikten öncesi 2-3 ayda yapılmalıdır. Kadın jinekolojik muayeneden geçirilerek, ultrason değerlendirmesine alınır. Bu arada kan ve idrar tetkikleri yapılır, kullanması gereken vitaminler belirlenerek gebeliğe sağlıklı bir şekilde hazırlanması sağlanır. Yani kadınlar gebeliğe daha önceden hazırlanmalıdır. Bu kadının sağlıklı bir gebelik geçirmesini sağlar.

Gebelik kesesi nedir

Gestasyonel kese yani gebelik kesesi nedir, bu gebelik sürecinde önemli bir oluşumdur. Ultrason muayenesinde görülebilen gebeliğe dair ilk oluşumdur. Rahmin içinde siyah yuvarlak bir oluşum olarak görülür. Çevresinde beyaz bir hale olursa ikili kese belirtisi olarak tanımlanır. Bu genellikle normal rahim içi gebeliği düşündürür. Bunu ultrasonda görememek rahim içi gebelik tanısının kesin olarak konulmasını engeller. Dış gebelikte de buna benzeyen yalancı kese izlenebilir. Kesenin düzgün sınırlara sahip olması normal gebelik olduğunu düşündürür.

Kesenin çevresinde düzensiz bir sıvı izlenebilir. Bu implantasyon zamanında yani gebeliğin rahme yerleştiği dönem olan kanama yüzünden görülebilir. Gebelik kesesinin ultrasonda görülebilmesi için kandaki beta Hcg hormonun belli bir düzeye ulaşması gerekir. Bu süreçte kadında 2-5 günlük adet gecikmesi olur. Gebelik kesesi bu dönem 2-4 mm çapında olur.

Gebelik kesesinin çapına bakılarak gebelik haftası belirlenebilir. Kese her gebelik gününde 1,1 mm kadar büyür. Gebelik kesesinin büyümesiyle kandaki beta Hcg hormonu değerleri gebeliğin 8 haftasına kadar aynı paralellikte olur. Gebelik haftasının belirlenmesi için 6 haftaya kadar gebelik kesesi kullanılabilir. Bundan sonra embriyo da görülebildiği için gebelik haftası hesabında kesenin çapı yerine embriyo uzunluğu kullanılır. Karından ultrason muayenesi yapılacaksa gebelik kesesi 1 hafta daha sonra görülebilir. Gebelik kesesinin rahmin aşağısından yerleşmesi, sınırlarının düzensiz olması gibi bulgular düşük gibi olumsuzluğun belirtisidir.

Gebelik kesesi görüntüleri

Gebeliğe adım atan çiftler için gebelik kesesi görüntüleri son derece önemlidir. Bu hem gebeliğin kesin tanısı için önemli, hem de rahimde gelişen bebeklerinin heyecanını yaşamaları için önemlidir. Gebeliğin erken döneminde ancak 5 haftalık gebelikte vajinal ultrason muayenesiyle gebelik kesesi görüntüleri alınabilir. Karından ultrason muayenesi ile gebelik kesesini görebilmek için 1 hafta daha beklenmelidir.

Karından ultrasonda bebek ne zaman görülür

Gebelik testi pozitif çıkan kadının gebelik tayini için ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi gerekir. Çiftlerde de karından ultrasonda bebek ne zaman görülür, bunun heyecanı vardır. Anne karnında gelişmekte olan bebeğin ultrasonda görülmesi çiftler için oldukça heyecan vericidir. Karından ultrason muayenesi yapılacaksa bunun gebeliğin 6 haftasından sonra yapılması gerekir. Gebelik kesesi ve bebek bu süreçten sonra görülebilir.

Tüp bebekte kese ne zaman görülür

Tüp bebekte gebelik oluşturmak için embriyo transferi yapılır. Tüp bebekte kese ne zaman görülür, bu konu tedaviyi gören çift için heyecanlı bir bekleyişi kapsar. Embriyo transferi yapılmasından sonra gebeliğin oluşması için 12 gün beklenir. Bu süreçte gebelik hormonları yükselirken, embriyo kesesi oluşur. Rahim kendini gebeliğe hazırlar, rahim iç zarında kalınlaşma olur. Transferin ardından embriyonun anne rahminde tutunması için belli bir sürece ihtiyaç olur. Tutunma gerçekleşince gebelik süreci başlar.

Tüp bebek uygulamasında transferin ardından lekelenmeler olabilir. Bunlar embriyonunun rahme tutunduğunun belirtisi olabilir. Bu aynı zamanda başarılı bir tüp bebek tedavisinin uygulandığının göstergesidir. Bu tedavide gebelik testi yapılması için 12 beklenmeli. Bu sürede gebelik hormonu olan beta Hcg seviyesi yükselir. Testin yapılmasından sonra birkaç gün daha beklendiğinde ultrasonda keseyi görmek mümkündür. Bu süreç embriyo transferinden sonraki 15-17 günde olur. Gebelik kesesini net olarak görebilmek içinde 5 hafta beklenmelidir.

Vajinal ultrasonda gebelik kesesi ne zaman görülür

Gebelik testi yaptırmış ve gebe kaldığını öğrenen bir kadın için kesin gebelik tayini yapılabilmesi için ultrasonda gebelik kesesi izlenmelidir. Vajinal ultrasonda gebelik kesesi ne zaman görülür, bu konuda yapılacak inceleme gebeliğin ilk 13 haftasında ilk trimester içinde yapılabilir. Eğer gebe kadında vajinismus gibi özel bir durum bulunmuyorsa ultrason incelemeleri erken gebelik döneminde vajinal yoldan yapılır. Bu ultrason tetkiki karından yapılan ultrasona göre hem erken dönemde, hem de daha net görüntü alınmasını sağlar. Vajinal ultrason gebelik üzerinde de olumsuz bir etkiye neden olmaz.

Gebelik kesesi kaçıncı hafta görülür

Gebelik anne baba açısından heyecan verici bir dönemdir. Gebelik ürününün rahme yerleşmesi, burada geçireceği 40 haftalık süreç onları da heyecanlandırır. Özellikle gebelik kesesi kaçıncı hafta görülür, bu ilk haftalarda çok önemlidir. Gebelik kesesinin izlenmesi için ultrason tetkikinden yararlanılır. Bu tetkik gebelik için önemli detayların alındığı bir değerlendirmedir. Ultrason ölçümlerinin yapılması için gebelik kesesi izlenmelidir. Bu nedenle gebelik kesesinin görülebilmesi için gebeliğin 5-6 haftalık olmasını beklemek gerekir.

Gebelikte kese içinde bebek ne zaman görülür

Gebeliğin ultrasonda görülebilmesi için 5-6 hafta beklenmelidir. Gebelikte kese içinde bebek ne zaman görülür, bunu merak edenler doktorunun yönlendirmelerine göre hareket etmelidir. Gebe kadında ultrason muayenesi vajinadan ve karından olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Vajinal ultrasonla muayene yapılacaksa gebeliğin 5 haftasında yapılabilir. Adet kanamasının 1 haftalık gecikmesinden sonra vajinal ultrason tetkiki yapılabilir. Bu şekilde gebelik kesesi görülebilir. Eğer karından ultrason muayenesi yapılacaksa gebeliğin 6 haftasını beklemek gerekir.

Gebeliğin başlangıcından itibaren beta Hcg hormonu salgılanır. Hormon her geçen gün artan miktarda kana, ardından idrara karışır. Hormon belli bir düzeye geldiğinde kanda ve idrarda gebelik testi yapılabilir. Vajinal ultrason ile 5 haftadan itibaren gebelik kesesinin görülmesi için kandaki beta Hcg hormonunun 500-1000 IU/ml düzeyine ulaşmalıdır. Karından ultrason muayenesi için hormon 5000 IU/ml düzeyine çıkmalıdır.

Karından ultrasonla kese ne zaman görülür

Gebelik testinin pozitif çıkmasından sonra çiftleri karından ultrasonda kese ne zaman görülür, heyecanı sarar. Çünkü gebeliğin kesin tayini için kesenin izlenmesi gerekir. Ultrason muayenesi gebelikte iki şekilde yapılabilir. Eğer vajinal ultrasonla muayene yapılacaksa daha erken dönemde kese görülebilir. Bu muayenede karından ultrason tercih edilecekse gebeliğin 6 haftasını beklemek gerekir. Bu süreçte gebelik hormonu beta Hcg seviyesi de 5000 IU/ml düzeyine ulaşır. Bu aşamadan önce karından ultrasonla gebelik kesesi görülemez.

 

Ultrasonda Bebeğin Kese Oluşumu Ne Zaman (Kaçıncı Haftada) Görülür?

Gebelik oluşması için önce yumurtalıklarda yumurta gelişimi olur. Bu süreçte rahimde kendini gebeliğe hazırlar ve rahim zarı kalınlaşmaya başlar. Kalınlaşma yumurta hücresi ve spermin döllenmesinden sonra embriyonun rahme yerleşmesi, rahatça rahme tutunması için gerçekleşir. Genellikle kadının her adet döneminde bir yumurta büyür, çatlar. Nadir olarak birden fazla yumurta gelişebilir. Bunlar gebeliğin ikiz, üçüz olmasını sağlar.

Yumurtanın gelişmesi ve çatlaması, fallop tüplerine atılması 3. haftada olur. Bu haftada cinsel birliktelik olduğu takdirde gebelik meydana gelebilir. Yumurta ve sperm döllenmesi fallop tüplerinde olur. Bunun sağlanması için spermler rahim ağzından geçmeli, rahimde ve tüpte ilerleyerek yumurtaya kadar ulaşmalıdır. Cinsel birliktelik sonrası spermlerin yalnız % 1 kadarı ortalama 3 milyon sperm rahme girebilir. Spermlerin yumurtaya ulaşması sayısına, şekline ve hareketliliğine bağlıdır. Rahme giren spermlerin fallop tüplerine kadar gitmesi ortalama 8-10 saat devam eder. Yumurtaya ulaşan spermlerden sadece biri yumurta zarını deler ve yumurtanın içine girer. Yumurta ve sperm çekirdekleri birleştiğinde embriyo meydana gelir. Spermden 23 kromozom, yumurtadan 23 kromozom birleşip, embriyoyu 46 kromozom olarak meydana getirir. Eğer sorunlu bir embriyo oluşursa, gebelik oluşsa bile rahme yerleşmeden dışarı atılabilir. Embriyo oluştuğunda anne adayı fiziksel ve ruhsal sıkıntı çekmez. Bazı anne adaylarında implantasyon denilen aşamada hafif bir lekelenme kanaması oluşabilir.

Normalde adet görmesi tarihte adet görmeyen kadınlar hemen hamile kaldıklarını düşünür. Ancak bunun kesin olarak bilinmesi için gecikmenin 5-7 gün kadar olması gerekir. Bu esnada kanda Hcg yani gebelik hormonu hızla yükselmiş olur. Yapılan kan testiyle gebelik tanısı konulabilir. Gebelik testi pozitif çıktığında gebelik oluşmuştur. Ancak ultrasonda bebeğin kese oluşumu için hemen belli olmaz.

Gebelik kesesinin ultrasonla rahimde görülmesi için, en az 10-15 gün kadar süre geçmelidir. Ultrasonda bebeğin kese oluşumu 4,5-5 haftalık gebelikte transvajinal ultrason sayesinde görülebilir. Bu süreçte kanda Beta Hcg değeri de 3000-4000 seviyesine yükselmiş olur. 6 haftalık gebelikte rahatlıkla ultrasonda bebeğin kese oluşumu izlenebilir.

Benzer Konular
69 Yorum
 1. Buket 15 Ağustos 2018

  Merhaba ben 13.08.2018 tarihinde kan testi yaptırdım hcg değerim 418 cıktı 15.08.2018 tarihinde de kan testi yaptırdım değerim 757 cıktı doktor ultrasonda baktığında kese görünmüyor dedi oluşmamış dedi acaba hamilemiyim degerlerim çok yavaş yükseliyor sizce kese oluşurmu

 2. kübra 30 Temmuz 2018

  benim kan verdim 2600hcg cikdi tam.olarak kaç haftalık oluyor??ve karnindan ultrasonla bakılsa kese ve bebek gözüküyor mu şimdi

 3. sudem 30 Temmuz 2018

  haziranin onu adedim sonuclar1979 bu cikti kac haftalık hamileyi

 4. kader 26 Temmuz 2018

  meraba 4 haftalik hamileyim kanda oyle cikti ama kese gorulmedi acaba ne zaman gorulur

  • anneleronline 29 Temmuz 2018

   Kesenin görülmesi 6 haftaya kadar sürebilen bir süreç

 5. Asuman 26 Temmuz 2018

  İyi günler ben 6 haftalık hamileyim ama kesemde çocuk yok bu kese içinde ne zaman bebek gorulur

 6. Sevda 29 Haziran 2018

  Ben maysin 20 snde adet oldum 29 da adettir bitti 26 sinda kan testi yptm 276 çıktı kandeyerlerim teste çıktı ama utrasyon gunur milyon çok kurkuyrm acbana dış gebelik olabilirmi \n\n

 7. Nurşin atasayar 28 Haziran 2018

  25gun once doktora gıttım test yaptım170 cıktı sonra bı hafta sonra gıttım 43 cıktı sonra ıkı gun sonra gıttım 41 cıktı alltan muayne yaptılar dedı yumurtalıkların temız dedı bı hafta sonra gene gel 9sonra gıttım degerlerım70 cıktı aceba hamılemıyım

 8. Ayca 26 Haziran 2018

  Kizlar merhaba 1 aylık hamileym kanda test yptm çıktı ama utrasyon da kese gurunmiyo sizce dış gebelik mi?

 9. Pervin 22 Mayıs 2018

  Kızlar bebek kesesi görüldü ama bebek yok haftaya yine gidecem doktor kalp atislatislerine bakacaz dedi. Ne zaman görünür bebek bilgi verin litfan 1 hafta nasıl durcm

 10. Dudu 19 Mayıs 2018

  Ilk kan testim 849. 5 çıktı iki gün sonra 1179. 0cikti iki gün sonra tekrar beat hcg yapıldı 1595. 0 çıktı ama hala kese yok. Normal mi

 11. Nry 26 Nisan 2018

  Son adet tarihim 10 mart adetimin üzerinden 7 gün geçti kan testi yaptım 0.1 cıktı yani gebelik gözükmüyor dedi hala adet olmayınca 15 gün geçti test yaptım doktor gebelik var dedi ve testte de çift çizgi cıktı ama ultrasonda bise gözükmüyor neden

 12. Kübra 15 Nisan 2018

  Merhaba benim en sonda 10 mart da adetim oldu bu ayda olmadı ve beş gün geçti üzerinden kahve rengimsi bir akıntı geldi ama test yaptım çıkmadı birinde ise hafif çıktı gibi doktora gittim kese görünmüyor dedi hamile miyim acaba

 13. Kezban 09 Nisan 2018

  Merhaba beta Hcg değerim 2100kac haftalık hamileyim

 14. özlem 04 Nisan 2018

  selam adetim 4-5 gün gecikti kan testi yaptırdım 92,78 çıktı doktor ultrasonla baktığında bir şey görmedi sonucu götürdüğümüzde gebelik mevcut 10 gün sonra tekrar gel dedi, idrar testi yaptığımda çift çizgi çıktı. Hamile miyim?

 15. havva 15 Mart 2018

  Ben adetim 5 gün üstünden geçti kan testi yaptım 173.6 çıktı ama negatifti gebelik var midir ve idrahat testi yaptım 2 defa 2 defada cikti

 16. Cansu 03 Mart 2018

  Meraba geçen perşembe doktara gittim değerlerim 15000 cıktı neden halen gözükmedi ve kaç haftalık hamile oluyorum

 17. Sevil 22 Şubat 2018

  Iyi akşamlar benim öncelikle sorum 2-3haftalik gebe çıktım kanda ultrasonda kese oluşmamış 1hafta sonra gel tekrar bakalım dediler.benim korkum kilom fazla çocuğuma bu süreçte bir zararı olurmu bu korku beni mahvediyo yarin dr gitcem çok cekingenim nasıl olcak bilmiyorum

 18. hülya 09 Şubat 2018

  Tedavi den önce normalde ayın 17.sinde adet oluyordum ama en son ocak ikisinde adet oldum gebelik kac gun sonra kanda belli oluyor lütfen yardımcı olabilir misiniz

 19. hülya 09 Şubat 2018

  Özel tedavi görüyorum 8 gün adetim gecikti ultrason la baktı doktor rahim duvarları kalinlasmis ve rahim ağzında siyah nokta gördü normalde rahimin ortasında olması gerekiyormuş ama benim aşağıda adet de olmadım kan tahlili yaptım negatif çıktı. Adetim ocak 2 sinde oldum ama bu ay olmadım

 20. Sultan 03 Şubat 2018

  Yardım beta 891,60 gebelik varmı varsa ultrasona nezamn girilmeli kaç haftalık hamileyim

 21. Seda 30 Ocak 2018

  Merhaba şu anda adet günümden 12 gün geçti 5.günde kan testi yaptığımda 0.5 çıkmıştı gebelik yok gözüküyordu 11.günde yaptırdım belirtilerden dolayı 61.86 çıktı gebesiniz dendi yalnız kadın doğumdaki doktor hiç ilgilenmedi sanki bişey yokmuş gibi konuştu bu da beni tedirgin etti 2 gün sonra tekrar kan testi istedi değerlerim yükselicek mi diye bakıcakmış çok düşük dedi değerim için 22 aralık olduğu için en son adet tarihim daha yüksek çıkmış olması gerekiyor dedi geç döllenme olmuş olamaz mı ve beni alttan muayene etti etmesine rağmen içimi rahatlacak bişey söylemedi ve bu benim ilk heyecanım canımı çok sıktı umarım yarın ki testte herşey iyi çıkar bu değer bahsedildiği gibi kötü mü

 22. Sinem 19 Ocak 2018

  Merhabalar 25 aralikta regli oldum en son. 22 ocakta tekrar regli olmam gerekiyordu. Fakat reglimden 6 gun once evde yaptigim gebelik testi cif cizgi cikti ogun aksam kanda baktirdim 33.7 iki gun sonra yani reglimden 4 gun oncede 84.5 olmustu bu kadar erken belli olmasi normalmi vede kese acaba nezaman belli olur

 23. Ebru Öncül 25 Aralık 2017

  Meraba ben en son ekimin 25 inde âdet gördüm Bida olmadı acaba Hamileyim mi\n

 24. Kübra 13 Aralık 2017

  En son 3 gün önce beta hcg bakıldı 398 kaç haftalık hamileyim

 25. Cennet 06 Aralık 2017

  Merhaba ben 17 ekim de hasta oldum en son dun gebelik testi yaptırdım beta hoch 3574 H çıktı .doktor bey valilesiniz dedi ama çok küçük kanamam var iğne ve ilaç verdi onu kullanıyorum.gebelik kesesi gözükmedi sizde normal mi doktorum ...bilgi için teşekkürler\n.

 26. Nur 06 Kasım 2017

  Mrb benim adet tarhim 29 eylül 29 ekim de edet olmaliydim olmadim 9 gecikti kan testi yaptim gebelik yoktu sizce hamilemiyim

 27. Betul 25 Ekim 2017

  Merhaba kurban bayramindan 1 hafta ince 4 haftalik gebeligim sonlandi . Sonrasinda kanamam oldu 1 hafta sonra bitti sonraki ay normal tarihimde yani 22 eylülde gene adet gördüm . Ve bu sirada korunmadim hic bu ay isr 21.10 da olmam gerekirken hala adet gormedim hamile olablirmiyim . Yada ne zaman teste gitmem dogru olur hamile değilsem hüsrana ugrsmaktan korkuyorum.

 28. Arzu 24 Ekim 2017

  Lütfen bana yardımcı olunuz çok kotuyum ayin 6 adet olucaktim olmadim ayin 10 evde test yaptim 2cizgi cikti 3 gün sonra pembe seklinde kan geldi 4 gün sürdü sağlık ocaginda kan testi yapıldı hcg düşük cikti 11 özele gittim dr. Ultrasyondan bakdi diş gebelik yok dedi keseyi gördü içi boş gibi dedi damarlar var bilinmiyor dedi pazartesi günü tekrar kan ver ona gore değerlendirme yaparız dedi hcg 0.78 cikti dr. Muayane etmeden bebek karnında ölmüş olabilir dedi kürtaj yapacaklardı olmadim lütfen beni bi aydınlatin yardımcı olun

 29. Yasemin 20 Ekim 2017

  Merhabalar ben hastaneye gittim beta hcg 1284 çıktı ama kese yok allah korusun dis gebelik ihtimali olabilir dedi cok korkuyorum insallah dis gebelik filan olmaz bu konuda bilgisi tecrubesi olanlar anlatsin lutfen

 30. sevda yalçin 09 Eylül 2017

  merhaba ıyı aksamlar ben bugün hastaneye gittim kan tahlili yaptırdım 78.20 çıktı sizce nekadarlık hamileyim\n

 31. Ayse 24 Ağustos 2017

  Ben en son Temmuz un 20 sinde adet gördüm.bu ay 5 gün geçti test pozitif ve kan değerim bu ayın 22 sinde 470 çıktı .hamilemiyim acaba doktora gittim kis olabilir dedi

 32. Sevil 21 Ağustos 2017

  Merhabalar 5 gun once beta hcg 1718 iken suanda 5589.ne kadarlik hamile olabilirim veya hamilemiyim.Son regl tarihim 17.07.2017

 33. Ebru köroğlu 04 Ağustos 2017

  Adete gore 8 haftalik olmasi gerekirken 5 haftalik cikmasi ne anlama gelmektedir doktor gec yumutlama teshisi koydu.dis gebelik cikabilir mi haftaya tekrar randevu verdi

 34. Zerrin 18 Temmuz 2017

  Merhaba ben en son adettimin basi 22 hazirandi ne zaman gebelik testi yapabilirim.lutfen yardimci olur musunuz

 35. Nurcan 24 Haziran 2017

  Merhabalar Mayıs 22son adet tarıhım bu ayın 19olmam lazımdı olmayınca salı gunu kan testi yaptırdım pozitif 216.2cıktı doktora gıttım kese oluşmamış hamılelık var dıyemem dedı bugun yıne kan verdım kan dıgerı 2212olmus sızce kucuk oldugu ıcın oluşmamış olabılıırmı

 36. Tugce 16 Haziran 2017

  Merhaba adetim 3 gün gecikti bthcg tahlilim 2512 çıktı 2 gun sonra kontrol.bakıldı 7980 cikti sizce ikiz olma ihtimali varmi

 37. Canan 12 Haziran 2017

  Meraba adetim gecikti bugun 13.gunu bi hafta once doktora gittim muayene oldum ve rahimde gebelik gibi bisey oldugunu soyledi kan tahlili ypti fakat cikmadi ve su anda 13 gun gecikti sizce nedir yardimci olabilirmisiniz lutfen simdi tekrar yaptirsam cikarmi ve kasiklarimda cok fazla agrim mide bulantim ve akintim oluyo\n

 38. Canan 12 Haziran 2017

  Meraba adetim gecikti bugun 13.gunu bi hafta once doktora gittim muayene oldum ve rahimde gebelik gibi bisey oldugunu soyledi kan tahlili ypti fakat cikmadi ve su anda 13 gun gecikti sizce nedir yardimci olabilirmisiniz lutfen simdi tekrar yaptirsam cikarmi\n

 39. Melek 21 Nisan 2017

  En son 26 02 2017 adet günüm eşimle olan beraberliğimiz 22 03 2017 üç hün önce test yaptım pozitif çıktı hcg 242.0 çıktı dr dört haftalık hamilesin dedi kese gözükmedi ultrasonda fazla sevinme haftaya tekrar gel bakalım dedi bu nedemek

 40. hatice 17 Nisan 2017

  Ben gebelik testi yaptim pztf ckti kanda 59 cikti hamilemiyim tesskur

 41. Gulcin 06 Nisan 2017

  2252 çıktı kanım ama kese gözükmüyor 5inde 1604 çıktı 6simda 2252 çıktı ikiz mi

 42. gülsüm 30 Mart 2017

  slm benim son adet tarihim 18 şubat hastaneye gittim kese görürdü kac haftalık olabilirm

 43. elcin 10 Mart 2017

  Adem geçen cuma bitti adetim den 4 gün sonra kan gelmeye başladı arliklarla bugün doktora gittim beta 428,4 çıktı ama ultrasonda birsey çıkmadı siçe hamilemiyim kafam çok karıştı yardimci olun lutfen.

 44. Simge 20 Şubat 2017

  Son adet tarihim 14.01.2017 13 şubatta doktora gittim hcg 65 1 gün arayla 179 - 420 2 gün arayla bugün 1196 çıktı vajinal ultrasonla baktı var gibi dedi siyah bir yuvarlak ama karında göremedi acaba tam 6 haftalıkken gorulurmu

 45. Buse 17 Şubat 2017

  Merhaba son adet tarihim 10 ocak 2017 dün gebe olduğumu öğrendim ve hemen doktora gittim fakat keseyi göremedik rahim duvarim 11 cm olmuş kan verdim sonuçlarım 522 çıktı doktorum dış gebelik olabileceğini söyledi ya da küçük olduğu için gözükmez dedi dış gebelik olma ihtimali var mı

 46. Nurgul 01 Şubat 2017

  Merhaba benim adetime 3 gün geçidi doktora gittim bir harektlenme var dedi kese yi ve içinde nokta gibi göruyrmsn dedi ama emin olmam için kan testi istedi 2.70 cikdi bu sefer de yok dedi adet olmassa m haftaya bir daha gelmemiş soledi ?/

 47. Bihter avci 20 Ocak 2017

  Merhaba ben en son 27 aralıkta hasta oldum. Henüz hastaligima 5 gün var ama suphelendim ve test yaptım idrar pozitif kan da 72.46 çıktı. Sizce hamile miyim yada doktora gitsem kese gorunur mu

 48. Rabia 19 Ocak 2017

  Ben 21.12.2016 da adet oldum ve 18.01.2017 de yine adet oldum ama bi gun surmeden kesildi test yaptim hcg 0.100 cikyi bsy anlamadim yardimci olurmusunuz

 49. kerime 17 Ocak 2017

  12 15 2016 adet oldum 01 17 2017 hcg testi 660.0 hamilemiyim kac haftalik

 50. Pınar 05 Ocak 2017

  15 kasimda adet oldum bidaha olmadi 15 gun sonra test aldim çift çizgi cikti doktora gittim yedi binin uzerindeydi ultrosyonla bakti rahimde şislik var buyuk olasilikla hamilesin dedi icime sinmedi bida doktora gittim beş gun sonra çok kuçük kese görundu gorundu kanda 4 bin dede 4 yuzmu dedi anlamadim normal dedi sizce normalmi çoj kafama takiliyo

 51. Merhaba 13 Aralık 2016

  11 aralıkta kan testi yaptırdım beta hcg hormonu 37.85 çıktı 13 aralıkta adet olmam gerekiyordu ama olmadım dokyor hamilesin dedi daha çok küçük dedi ne kadarlık hamileyim

 52. Rabia ulusoy 08 Aralık 2016

  Merhaba ben 09.11.2016 tarihinde adet oldum en son dün beta hcg yapildi 145 çıktı sizce hamilemiyim ve nekadarliktır bu

 53. Begüö 26 Ağustos 2016

  Merhaba ben 28 gün de bir adet oluyorum adetimden iki gün önce 19 agustosta test yaptım cıft cızgı cıktı kan testı yaptırdım aynı gün 77,5 cıktı. Adetimden bir gün sonra 23 agustosta yıne kan testı yaptırdım 384 cıktı sızce kan yukselısı normal mi ? Doktora gıdecegım ama henuz bellı olmaz dedıklerı ıcın beklıyorum sizce bebek ulturosanda kacıncı haftadan itibaren görünür ?

 54. pınar 08 Ağustos 2016

  muaynede doktor gebelik oluşabilir rahimde kalınlaşma var dedi beta 120 çıktı adet oldum 2. gün kesildi 2 gün sonra tekrar başladı doktor gebelik olmadığını söyledi bu ne demek doktorum tam bir acıklama yapmadı

 55. Muhabbet 25 Temmuz 2016

  Ben 04.07.2016tarihinde \ntup bebek yaptirdim \n 15,07,2016 tarihinde gebelik testi yaptirdim sonuc 73,89 cikti ayin 17sinde test yaptirdim 192.9 cikti hamilesin dediler 22.07 tarihinde in olmak icin bir daha tahlil yaptirdim tahlilde degerler170.4 e dustu ne yapmam gerekiyor ne olur bana cvp gonderin cok huzursuzum bebege bir sey mi oldu acaba

 56. Muhabbet 25 Temmuz 2016

  Ben 04.07.2016tarihinde \ntup bebek yaptirdim \n 15,07,2016 tarihinde gebelik testi yaptirdim sonuc 73,89 cikti ayin 17sinde test yaptirdim 192.9 cikti hamilesin dediler 22.07 tarihinde in olmak icin bir daha tahlil yaptirdim tahlilde degerler170.4 e dustu ne yapmam gerekiyor

  • anneleronline 26 Temmuz 2016

   Test değerleriniz mutlaka doktorunuz tarafından kontrol ederek yorumlanmalıdır.

 57. Gizem. 19 Temmuz 2016

  Merhabalar sat 20.06.16 17.07.2016 da kan testi sonucu 274 19.07.16 kan testi sonucu 626 bu şekilde bir artışta ikiz bebek mümkün müdür?

  • anneleronline 20 Temmuz 2016

   Doktorunuz tarafından gözlemlenerek teşhis edilmesi gerekiyor.

 58. mujgan 11 Temmuz 2016

  11/06/2016 son regl tahlil sonucum 760,2 cikti ne kadarlik tesekkurler

  • anneleronline 13 Temmuz 2016

   Tahmini 4 haftalık olabilir en net sonucu doktor kontrolüyle öğrenebilirsiniz.

 59. ozlem 07 Temmuz 2016

  Hcg hormon seviyeleri ilk kan tahlilimde 28,12 çıkmıştı doktorum 3 haftalık hamile olduğumu söyledi 2 gün sonra başka hastaneye biraz sanci nedeniyle gittim çok az lekelenmem oldu tekrar kan alındı ve bu sefer doktor 14 çıktı dedi sizce hamileyken yoksa dia gebelik mi geciriyorum

  • anneleronline 11 Temmuz 2016

   Kesin sonucu doktor kontrolüyle alabilirsiniz bu nedenle en kısa sürede doktorunuza başvurmalısınız.

 60. burcu 27 Haziran 2016

  24.05.2016 regl 24.06.2016 kan tahlili sonucum 357.12 normalmi ve ne kadarlık tşkler

  • anneleronline 28 Haziran 2016

   Tahmini 4 haftalık olabilir fakat mutlaka doktorunuz kontrol ederek değerlendirmeli.

Yorum Yazın