Yıpranmış Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Yıpranmış Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Yıpranmış Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler ve Kür Tarifi

Saçlar pek çok farklı nedene bağlı olarak yıpranabilmektedir. Saçların yıpranmasını sağlayan faktörler arasında en önemlileri, bilinçsiz boyalarla saçların boyanması, saçların bakımı için kullanılan kimyasal malzemeler, jöleler, saç spreyleri, yanlış bakım maskeleri, hava kirliliği, aşırı stres gibi pek çok neden sayılabilmektedir.

Yukarıda saymış olduğumuz saçların yıpranmasına neden olan faktörler kısa vadede incelendiğinde saçların güzel görünmesini sağlıyor gibi bir hava yaratırlar ancak uzun vadede saçların yıpranarak canlılığını yitirmesine ve hatta dökülmelerine neden olurlar. Bu saçlara zarar veren faktörlere karşı saçlarımızı çok iyi beslemeli ve kaybettiği vitaminleri saçlarımıza yeniden kazandırmalıyız. Saçlarınızın güçlenmesi ve canlanması için evde yapabileceğiniz yöntemler bulunmakla beraber, profesyonel çözümlerde bulunmaktadır.

 

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri ve Doğal Kür Tarifi

Yıpranmış saçları onarmak için evinizde bulunan malzemeleri kullanarak en az profesyonel çözümler kadar olumlu etkiler yaratabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey önerilerimizi uygulamak olacaktır. Bu yöntem sayesinde hem ekonomik çözümler yaratmış olacaksınız, hem de doğal ürünler kullanarak saçlarınızı canlandırmış olacaksınız.

Ancak evde uygulanan saç güçlendirme yöntemleri profesyonel yöntemlere oranla daha az etkilidir ve etkilerini göstermeleri daha uzun süre alacaktır ancak doğal olmaları her şeye değer.

 

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Bakım Kürü Tarifleri

Saçlar İçin Mayonez Maskesi Tarifi

* Yıpranmış saçlar için bakım maskeleri arasında en etkili olanlardan bir tanesi mayonez maskesi olarak bilinmektedir. Mayonezin içerisinde yer alan yumurta ve yağ sayesinde saçın beslenmesi sağlanacaktır. mayonez maskesini saçlarınıza uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 2 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile durulanmalıdır. Mayonez maskesini uyguladığınızda saç uçlarınızda oluşan kırıklıkların kısa süre içerisinde yok olacağını göreceksiniz. Haftada 1 kez uygulanması yeterli olacaktır.

 

Saç Kırılmalarını Engelleyen Yumurta Maskesi Tarifi

* 1 adet yumurta ve 1 yemek kaşığı kadar bal çok iyi şekilde çırpılarak saçlara köklerden başlayarak uçlara doğru yedirilir. Yumuralı ballı maskenin saça uygulanışının ardından yaklaşık olarak 20 dakika sonra ılık su ile karıştırıyoruz. Bu işlem sayesinde saç kırıklarını engelleyecek ve saç uçlarında meydana gelen çatallanmaların önüne geçmiş olacaksınız. Haftada 1 kez uygulanması yeterli olacaktır.

 

Saçların Nem Dengesini Koruyan Bakım Maskeleri

* Saçlarınızın kökten uca kadar çok iyi şekilde nemlenmesini istiyorsanız özelikle bakım yağlarının içerisinde bulunan hindistancevizi yağı zeytinyağı ve ceviz yağı gibi yağları karıştırmalısınız. Ardından yaklaşık olarak 20 dakika kadar bu yağları kullanarak saçlarınıza masaj yapın ve saçlarınızın kaybettiği nem değerini kazanmasını sağlayın.Bu saç güçlendirici kür tarifini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Avakado Maskesi Tarifi

* Kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz avakado maskesi tam size göre. Bu maske için 1 çay bardağı kadar zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 1 adet ezilerek püre haline getirilmiş olan avakadomuzu çok iyi şekilde karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu maskemizi saçlarımıza yedirdikten sonra 1 saat bekletiyoruz ve saçlarımız gereken mineral ve vitaminleri kazandıktan sonra saçlarımızı ılık su ile durulayarak arındırıyoruz. Bu maskemizi de haftada 1 kez uygulamak yeterli olacaktır. Kuru ve yıpranmış saçların canlanması için birebir etki sağlamaktadır. 

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın