Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır?

31.12.2014
93
Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır?

Acısız Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon kadınlar için bir zorunluluktur ancak bu zorunluluk acı veren bir durumdur. Epilasyon bazı durumlarda tüm tüylerin çekilmesini sağlamayabilir. Bu gibi durumlarda cımbız kullanarak minik kılları temizlemek gerekmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz adımları izleyin ve epilasyon sırasında istenmeyen ağrıları minimuma indirin.

 

Acısız Epilasyon İçin Gerekli Olan Malzemeler:

* Lif kabağı bir sünger veya exfoliating bodur

* Kaliteli bir epilasyon aleti

 

Acısız Epilasyon Yapma Yöntemleri

* Epilasyon işleminden önce çok uzun tüyler varsa makas ile kesilerek kısaltılmalıdır. Bu sayede epilasyon sırasında daha kısa olan tüyler çekilir ve bu durum daha az açı çekmenize neden olur.

* Bazı cilt yapılarında epilasyon işlemi çok şiddetli ağrılara neden olabilir. Bu gibi durumlarda epilasyondan yaklaşık 1 saat kadar önce ağrı kesici alabilirsiniz.

* Epilasyon nedeniyle cildinizde kızarıklıklar oluşur ve cildin eski sağlıklı yapısına dönmesi 1 gün sonra gerçekleşir. Bu nedenle özel günlerinizden 1 gün önce epilasyon yapılması daha uygundur.

* Epilasyonun daha uzun süre etkili olması ve daha az acıya neden olması için 2 gün üst üste epilasyon uygulanmalıdır. Bu sayede 2. gün yeniden uzamaya başlayan kıl kökleride alınmış olur. Tüyler çıkmamış olsa bile epilatör aletinizi çok yavaş şekilde bacaklarınızda gezdirmelidiniz.

* Epilasyon işleminin tamamlanmasının ardından cilt yapısında batıkları engellemek için sıcak bir duş alınmalı ve epilasyon uygulanan bölgelere kese yapılmalıdır.

* Epilasyon işlemini her gün üst üste uygularsanız hem ağrıyı sıfıra indirirsiniz hem de kıl kökleriniz tükenmiş olur. Epilatör ağrı veren bir işlemdir ancak her gün uygulandığında kıl köklerine karşı kesin çözümdür.

* Epilasyon kesin çözümlü ve uzun vadeli bir işlemdir. Bu nedenle cilt yapınızda sorunlu olan tüm bölgelere fazlasıyla uygulanmalıdır. Bu sayede kıl problemlerinizi en etkili şekilde çözmüş olacaksınız.

* Bazı bireylerde kıl kökleri çok kalın olabilir ve bu nedenle çok hafif şekilde kanama gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda endişelenmeyin ve cildinizi saf bir sabun ve ılık su ile temizleyin. Problem olmayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.