Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

01.01.2015
383
Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara Ağda Yapmak

Epilasyon bayanların düzenli olarak uygulaması gereken ve başlarına dert olan bir işlemdir. Epilasyon işlemini en acısız ve kısa sürede tamamlayabilmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekiyor. Kadınların epilasyonda kullandığı teknikler ağda, lazer epilasyon, tıraş, tweezing gibi pek çok farklı kategoride sıralanabiliyor. Bu yazımızda sizler için en kolay şekilde ağda yapma tekniklerinden bahsedeceğiz.

Ağda epilasyon işlemleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir ve pürüssüz bir şekilde ağda uyguladığınızda 1.5 ay kadar epilasyona ihtiyacınız kalmaz.

 

Ağda Yaparken İhtiyacınız Olan Malzemeler

* Pamuklu bezler veya ağda kağıtları

* Ağda

* Bacaklarınızı Yumuşatmak İçin Bebek Yağı

 

Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Not: Bacaklarınızı saf sabunlarla temizleyin ve gözeneklerin açılmasını sağlayın. Bu sayede gözeneklerin içerisinde kalan minin tüyleride alabilirsiniz.

 

Sir Ağda İle Bacaklara Ağda Yapmak

* Bacaklarınızda daha uzun olan bölgeler varsa makar kullanın ve bir miktar kısaltma yapın.

* Ardından sir ağdayı benmari usulü sıcak suyun içerisinde bekleterek yumuşamasını ve kıvam almasını sağlıyoruz.

* Ağdanın kıvama geldiğini anlamak için elinizle bir parça alın ve elinize yapışmayacak kıcamda olması gerekmektedir.

* Ağdamız kıvama geldikten sonra elimizle bir parça alıyoruz ve kılların çıkış yönünün tersine doğru elimizle bastırarak uyguluyoruz.

* Ağdayı hemen çekmeyin ve yaklaşık 2 dakika kadar elinizle bastırın ve iyice işlemesini sağlayın.

* Son olarak kılların ters yönüne olacak şekilde bir seferde hızlıca çekiyoruz ve kıllardan kurtuluyoruz.

 

 Bacaklara Ağda Kağıdı İle Ağda Yapmak

* Ağdayı uygulamak istediğiniz bölgeye ne tür ağda isterseniz çok ince olacak şekilde sürüyoruz. Ardından hazır ağda kağıtlarımızı ağda sürülü olan bölgeye ağdayı kılların çıkış yönünün tersine doğru çekecek şekilde yapıştıtıyoruz.

* Bebek yağını hemen yapıştırma işleminin ardından yapıştırma pedlerinin üzerine sürüyoruz. (Bu sayede pedi çektiğinizde daha az acı hissedeceksiniz.)

* Bebek yağını sürdükten sonra ağda kağıdını 3 dakika kadar bekletiyoruz ve yine çekiyoruz. (Kağıdı çekerken çok yavaş olmayın ancak çok hızlı davranmak da iyi değildir. Orta bir şiddette ve hızda çekiniz.)

* Bacaklarınızda ağda parçaları kalabilir. Bunları duşta kolayca temizleyebilirsiniz. Çıkmayan ağda parçaları için çok hafif kese uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.