Bebeğinize İsim Seçmek

27.01.2015
60
Bebeğinize İsim Seçmek

Bebek Adı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz hayattaki en değerli varlığınız ve bebeğiniz olacağı haberini aldıktan sonra ilk olarak düşünülenlerden bir tanesi bebek isim seçimidir. Bebeğinize isim seçerken bir ömür boyu ona hitap edeceğiniz bir isim bulmalı ve bu isimle bir hayat boyunca yaşaması gerektiğinin farkında olun.

özellikle bebeğinizin çocukluk ve gençlik dönemlerini göz önünde bulundurun ve bebeğinize isim seçerken onunda sevebileceğini düşndüğünüz modern isimleri seçmeye özen gösterin.

 

Bebek İsmi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Bebeğinize Koyacağınız İsmin Anlamı

Bebeğinize koyacağınız ismin anlamı çok önemlidir. Bu anlamın onun karakterini doğru şekilde yansıtacağını düşündüğünüz ve anlamını çok iyi bildiğiniz isimleri bebeklerinize koymaya özen gösterin. Özellikle seçilen isimlerin olumlu ve pozitif anlamlar içerimesine dikkat edin.

 

Bebeğinize Koyacağınız İsim Anlaşılır Olmalıdır

Söylenmesi kolay, karakterli ve anlaşılır bir isim her zaman iyi olacaktır. Bu durum çevrenizdeki insanların bebeğinizin adını doğru ve kolay talafuz etmesini sağlayacağı gibi, bebeğiniz büyüdüğünde de sıkıntı yaşamayacaktır.

 

Çağın Modası Bebeğinize Unisex İsimler Koymak

İlkay, Deniz, Olcay gibi hem erkeklerde hem de bayanlarda kullanılabilecek isimlerin bebeklerde kullanılması son dönemlerde çok yaygın.

 

Kolay Seslenmenizi Sağlayacak Kulağa Hoş Gelen İsimler Seçmelisiniz

Bebeğiniz için seslenirken zorlanmayacağınız kulağa hoş gelen isimlerin seçilmesi çok önemlidir. Bir hayat boyu bebeğinize bu şekilde sesleneceksiniz ve zor olmayan kolay bir isim sizin ve bebeğinizin hayatını daha çok kolaylaştıracaktır.

Bebekler için kullanılan geleneksel ve eski isimler bazen çok uzun ve çok sert isimler olabiliyor özellikle Abdulrezzak, Şahpender, Kadriye gibi geleneksel isimler günümüz sosyal hayatında pek tutulmayan isimler olarak öne çıkıyor. Fakat buna ek olarak çok birleşimli modern isimlerde bebekleriniz yetişkin olduğunda sıkıntı yaratabilecektir. Örneğin Buğracan ismi bir bebek için çok uyumlu ancak 50 yaşında bir insan için çocuksu bir isim olacaktır. Bu nedenle bu kriterleri ve bebeğinizin yetişkinlik dönemlerinide düşünerek isim tercihinde bulunmalısınız.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.