Bebeğinizi Nasıl Mutlu Edebilirsiniz?

18.12.2014
53
Bebeğinizi Nasıl Mutlu Edebilirsiniz?

Mutlu Bebek Yetiştirmenin Sırları

Bebeklerinizi mutlu yetiştirmek ve onların neşeli büyümesini sağlamak çok önemlidir. Bebeğiniz ne kadar mutlu olursa sizide o oranda yoracaktır bunu unutmayın. Özellikle ilk hamileliklerde bebeğinize nasıl davranmanız gerektiğini bilemezsiniz ve onun yarattığı durumlar karşısında nasıl davranmanız gerektiğini kestiremeyebilirsiniz.

Mutlu bebek yetiştirmenin en önemli formülü onun hangi durumda nasıl davrandığını bilmekten geçmektedir. Bebeğinizin davranışlarını iyi analiz edin ve mutlu bebek yetiştirme sırlarını öğrenin.

 

Bebekler Sadece Gazı Olduğu İçin mi Ağlar?

Bebeklerimizin sadece gazı olduğu için ağladığı yanlış bir kanıdır. Bebekler beslenme ve uyuma haricinde sürekli olarak şımartılmak, sevilmek ve ilgi görmek isterler. Bazı durumlarda ihtiyaç değil sadece şımarıklık yüzünden ağlayabilirler.

 

Bebeğin Ağlaması Ciğerlerine Faydalıdır Bilgisi Yanlış Bir Bilgidir

Toplum arasında yaygın bir kanıya göre sürekli olarak ağlayan bebeklerin ciğerlerinin açıldığı düşünülmektedir. Oysa bu tamamı ile yanlış bir bilgidir ve ağlayan bebeklerin ciğerleri açılmaz, aksine bu durum  güçsüz düşmelerine neden olur ve yorgun düşerler.

 

Bebekler Gürültülü Ortamlardan Hoşlanırlar

Bebekler anne karnında sesiz ortamda kalıyor düşüncesi yanlıştır. Bebekler anne karnında sürekli olarak gürültülü bir ortamda yaşarlar ve bu gürültü elektrik spürgesi çalışması olarak adlandırılır. Bu nedenle gürültüye alışık bebeğiniz sessiz ortamda daralır ve çok sessiz ortamda uzun süre kaldığında huysuzlanır ve durmaz. Sessizlikte yalnızlık duygusuna kapılan bebeğiniz, konuşma ortamı olan odada çok huzurluyken odasınd ayalnız kaldığında ağlayabilir. Bazı bebeklerin evde uyumaması ve arabaya indiğinde, araba hareket ederken oluşan hareketlilik ve gürültüye bağlı olarak uyuması durumu buna bağlı olarak nitelendirilebilir.

 

Bebeğiniz Size Temas Ederek Uyumalı

Bebeğiniz onu emzirirken veya kucağınızdayken uyuyacak olursa size olan tensel uyuşumu daha çok artacaktır ve buna bağlı olarak size güven duygusu daha hızlı gelişecektir. Ancak bebeğinizi emzirirken kucağınızda uyuyacak olursa onu o şekilde fazla tutmayın, boğazına süt kaçmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle bebeğinizle temas halindeyken uyusa bile onu sakince yatağına taşımalısınız.

 

Bebeğiniz Ağlama Nöbetine Girdiğinde Onu Sakinleştirme Yolları – Ağlama Önleyici Egzersiz

* Bebeğiniz sürekli olarak ağlıyor ve siz yanına gittiğinde susuyorsa, bacakları serbest kalacak şekilde onu bir tülbentle sarın ve kolları çok sıkı olmayacak şekilde sarılı olsun.

* Bebeğiniz bu şekilde sarılıyken onu hafifçe sallayın ve ona hoş sözler söyleyin. Bu bebeklerin ağlama nöbetlerini engellemek için iyi bir egzersizdir. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.