Bebek Arabası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

28.01.2015
212
Bebek Arabası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bebek Arabası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik

Bebek arabaları bebeğinizin güvenli şekilde seyahat etmesi için en önemli ürünlerden bir tanesidir. Bebeğinizin güvenliği ve sağlıklı şekilde dış dünyada hayatına devam etmesi için bebek arabası seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı faktörler bulunmaktadır.

Bunun dışında bebek arabalarının üretimi sırasında kullanılan malzemelerin sağlamlığı ve yaşanabilecek kazalara karşı dayanıklı olabilmeleri çok önemlidir. Bebek arabalarında bulunan kemerlerin bebeğinizi sadece bel kısmından değil aynı zamanda kol kısımlarından da kavraması çok önemlidir. Bu nedenle bebek arabası alırken 5 noktalı emniyet kemerine sahip modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Kullanım Kolaylığı

Bebek arabası seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi kullanım kolaylığının olmasıdır. Hantal modeller annelerin tek başına açıp kapatamayacağı büyük ve kullanışsız modeller olacağından, daha kullanışlı ve fonksiyonel modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Özellikle tek elle açılıp kapatılabilen modeller en çok tercih edilen modellerdir. Ayrıca bebek arabaları kapandığında az yer kaplayacak olursa daha kullanışlı olacaktır.

Bunun dışında çift taraflı kullanım kolaylığı sağlayan modeller daha iyidir ve bu sayede bebeğinizi bebek arabasının iki tarafından da kullanım kolaylığına sahip olabilirsiniz. Yani bebek arabasını kullanırken bebeğinizin hem yüzünü görebileceksiniz hem de bebeğinizin arka kısmından arabayı kullanabileceksiniz.

Kullanım kolaylığı açısından bir diğer önemli nokta ise, bebek arabanızın oturma kısmının aynı zamanda araç oto koltuğu olabilmesidir. Bu oto koltukları aynı zamanda taşıma koltuğu olarak da kullanılmaktadır.

 

Bebeğinizin Konforu

Genellikle anne ve babalar kullanım kolaylığı sunan bebek arabası modellerine yöneliyorlar ancak dikkat edilmesi gereken bir diğer en önemli noktalardan bir tanesi ise sırt kısmları yumuşak süngerlerle desteklenmiş rahat kumaşlardan oluşan modeller tercih edilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise farklı seviyelere ayarlanabilir bir model seçimlesidir. Bu sayede bebeğinizin konforu açısından pek çok farklı pozisyonu rahatlıkla ayarlayabileceksiniz. Son olarak bebek arabası seçiminde arabanın ön tepsisinin bulunması hem kullanım kolaylığı hem de bebeğinizin konforu açısından çok önemlidir.

 

Kullanım Alanlarına Göre Model Seçimi

Bebek arabalarınızı kullandığınız alanlar bebek arabası seçiminde çok büyük önem taşır. Özellikle taşlı zor yollarda bebek arabalarınızı kullanacaksanız buna uygun tekerlek yapısına sahip modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında daha düzgün yollar için uygun tekerlek yapısına sahip araçlarda bulunmaktadır. Bebek arabası alırken bunları iyi belirlemeli ve satıçı firmalara bildirmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.