Bebek Aşı Takvimi Hesaplama

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından aşı takvimlerinin eksiksiz şekilde uygulanması çok büyük önem taşımaktadır. Türkiye genelinde uygulanan standart aşı takvimi ile bebeğinizi geçirebileceği muhtemel hastalıklara karşı maksimum derecede korumuş ve güvence altına almış olacaksınız. Ancak farklı ülkelerde yaşayan bireylerin bu takvimin uygulanışı konusunda farklılıklar yaşayacaklarını belirtmek isteriz. Her ülkenin aşı takvimi programı farklıdır.

Türkiye genelinde 2007 senesinden beri uygulanan kapsamlı aşı takvimi aşağıda detaylarıyla birlikte verilmiştir. Aşı takvimi programı ile bebeğinizin sadece doğduğu ay ve yılı girerek en doğru verilere ve uygulanması gereken aşıların verilerine ulaşabileceksiniz. Aşı takvimi hesaplama programı sayesinde bebeğinizin dünyaya gelişini takip eden dönemde gerçekleşmesi gereken tüm aşı programı ve tarihleri size sunulacaktır.

Not: Sağlıklı bir aşı takvimi için doktorunuzun önereceği programları uygulamak en doğrusu olacaktır. Her bebek kendi doktorunun kontrolü altında en doğru şekilde aşı takvimine tabi olmalıdır. bebeğinizin aşılarını mümkün olduğu kadar aynı doktorlara yaptırmaya özen göstermelisiniz. Aşı takvimi programı üzerinden edindiğiniz aşı takvimi doktorunuz tarafından daha farklı şekillerde uygulanacak olursa kesinlikle doktorunuzu uyarmalı ve gerekli bilgileri almalısınız.