Bebek Battaniyeleri Sağlıklı ve Hafif Olmalı!

25.01.2019
152
Bebek Battaniyeleri Sağlıklı ve Hafif Olmalı!

Bebeğiniz sizin en kıymetlinizdir ve bu nedenle onun için en iyisini düşünüp en iyisini satın almayı isterseniz. Bunun için detayların peşinde koşar, her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırırsınız. Çünkü bebeğinizin cildi çok hassastır ve bağışıklık sistemi henüz tam anlamı ile gelişmemiştir. Bu anlamda güzel bir uyku çekmesi ve yattığı yerin sıcak olması için satın alacağınız battaniyeleri, en sağlıklı olanlar arasından tercih etmek isterseniz. Uyku zamanının vazgeçilmezlerinden bebek battaniye çeşitlerinin sağlıklı olduğunu söyleyebilmek için ise bazı özellikleri taşımaları gerekmektedir.

Ciltleri yetişkin bireylere göre çok daha hassas olan bebekler için satın aldığınız penye, hırka ve kazak gibi ürünlerde nasıl doğal ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmalarına dikkat ediyorsanız bu hassasiyeti battaniye seçiminde de göstermelisiniz. Peki, bebeğiniz için alacağınız bir battaniye ne gibi özellikler taşımalı? İşte o özellikler ve daha fazlası…

Bebek Battaniyesi Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Bebeğinizin nasıl hissettiğini jest ve mimiklerinden, gösterdiği tepkilerden anlayabilirsiniz. Ancak ilk başlarda tam olarak neye ihtiyaçları olduğunu anlamak ebeveynler için zor olabilir. Bu nedenle de anne ve babalar bebekleri için yaptıkları seçimleri onun için en sağlıklı olanlar yönünde yaparlar. Bu durum bebek battaniyesi modelleri arasından seçim yaparken de önemlidir. Çünkü her ne kadar direkt olarak bebeklerin üzerine giydirilmeseler de battaniyeler bebeğinizin cildi ile sürekli temas ederler. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken ilk konu, battaniyenin imal edildiği malzemedir. Özellikle organik malzemelerden üretilen ve bilindik markaların ürünlerini tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı için önemlidir.

Bebek battaniye modelleri arasından seçim yaparken pamuklu ürünleri tercih etmenizde yarar vardır. Çünkü pamuk doğal bir malzemedir ve bebeğinizin cildine zarar vermez. Ancak pamuğun sağlıklı şekilde yetişmesi için kullanılan tarım ilaçları bebeğinize zarar verebilir. Bu ilaçlar battaniyeleri yıkasanız da çıkmaz. Özellikle organik sertifikalı battaniyeler satın alarak çocuğunuzu bu ilaçların olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz.

Yine bebeğiniz için satın alacağınız battaniyenin kesinlikle hafif olması gerekir. Eğer ağır battaniyeler satın alırsanız çocuğunuzun gece boyu rahat hareket etmesi mümkün olmayacak ve rahatsız hissedecektir.

Bebek Battaniyesi Fiyatları

Bebekler için tercih edilebilecek çok sayıda battaniye modeli yer almaktadır. Bununla birlikte bebek battaniyesi fiyatları da değişiklik göstermektedir. Battaniyenin markasına ve özelliklerine göre değişen fiyatları inceleyerek hem bütçeniz hem de bebeğiniz için uygun bir bebek battaniyesi satın alabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.