Bebek Bezi Seçimi

07.01.2015
67
Bebek Bezi Seçimi

Bebek Bezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler dünyaya geldikleri ilk andan itibaren annelerinin bakımına muhtaçtır. Özellikle yemek ihtiyaçlarını ağlayarak bildirirler ve istekleri yerine gelmedikçe her istek için farklı şekilde ağlayarak annelerine mesaj göndermeye çalışırlar. Beslenme nispeten kendini ifade edebildiği bir durumdur ancak bebekler altlarını pisletirken hiç bir belirti göstermedikleri ve her an altlarını kirletebilecekleri için altlarının düzenli şekilde bağlanması gerekmektedir.

Bu nedenle bebek bakımı ve sağlığı ele alındığında en önemli konulardan bir tanesi bebek bezi seçimi olarak karşımıza çıkar. Bebekler gün boyu bebek bezinin içerisinde zaman geçireceği için doğru bezin seçilmesi bebeğin günlük aktiviteleri açısından da çok önemlidir.

Bebek bezleri yenidoğan bebeklerden itibaren tüm yaş grupları için farklı özelliklerde üretilmektedir. Bu nedenle bebeğinizin fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak doğru bebek bezini seçmek, bebeğinizin rahat etmesi açısından çok önemlidir. Büyük bezler ise çocuğun günlük aktivitelerini olumsuz etkileyerek yürüme bozukluklarına neden olabilir. Büyük bezler geç yürüme durumlarına da neden olabilmektedir. Bu nedenle tam ölçüsünde bebek bezi tercih etmek çok önemli bir durumdur.

Bunun dışında bebeklerin cilt yapıları çok hassastır ve havasız kalmaya gelemez. Bu sebeple bebek cildinin kolaylıkla nefes almasını sağlayan kaliteli bebek bezleri kullanmak çok büyük önem taşımaktadır. Hava almayan bebek bezleri bebeğinizin cildinde tahrişe ve pişiklere neden olabilir ve size bu durumu haber veremediği için acı çeker ve huysuzluk belirtileri gösterir. Bu nedenle bebeğinizin sağlığını göz önünde bulundurarak cilt yapısına uygun şekilde hava alan bebek bezleri tercih etmek en doğrusudur.

Bebek bezi sadece dışkılamayı temizleyici bir ürün değil bebeğinizin sağlığını yakından ilgilendiren bir üründür.

Son olarak bebek bezlerinde yapışkanlı olan bölgelerde yer alan yapışkanların bebeğinizin cildine temas ederek yapışmasını engellemelisiniz. Cilde yapışan yapışkanlar bebeğinizin tüm hareketlerinde onun canını acıtır ve huysuzlanarak ağlamasına neden olur.

Günümüz ekonomik şartları ele alındığında bebek bezleri ekonomik açıdan bir külfet ancak bebeğinizin sağlığı her şeyden daha önemli ve bu nedenle bebeğinizin cilt yapısına en uygun bebek bezini satın almaktan kaçınmamalısınız.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.