Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

09.12.2015
13.141
Beta HCG Değeri Kaç Olmalı ve Örnek Sonuçlar

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta HCG hormonu gebeliğin var olup olmadığını belirten hormondur. HCG testi, plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanmakta olan bir hormon aracılığıyla uygulanmaktadır. Beta HCG hormonu progesteron hormonunun devamlı olarak üretilmesini sağlayan bir hormondur. Progesteron hormonu ise hamilelik boyunca düşük yapmayı engelleyen bir hormondur.

Gebeliğin başlangıcından itibaren kanda yükselmeye başlayan beta HCG hormonu hem gebelik tespitinde, hem de dış gebelik tespitinde önemlidir.  Yapılacak gebelik testinde kadının gebe olup olmadığını anlamak için bu hormonun değerlerine bakılır. Ancak beta HCG hormonu gebelik teşhisinde tek başına yeterli olmaz. Bunun dışında ultrasonla rahme bakılarak gebelik kesesi izlenmelidir.

Bir hormon olan beta HCG gebeliğin varlığını tespit etmeye yarar. Bunun tespitinde kullanılan testte plasentadaki trofoblastik hücrelerden salgılanan hormon değerlerine bakılır. Bu hormon ayrıca progesteron hormonun devamlı şekilde salgılanmasında etkilidir. Gebelik süresince kadının düşük yapmasını da önler.

Gebelik oluştuğunda beta HCG önce kanda, ardından idrarda artmaya başlar. Döllenmenin olmasıyla 6-8 günde kandaki hormon değeri yükselmeye başlar. Gebelik oluştuğunda da kandaki beta HCG değeri normalin iki katına çıkar. Gebeliğin ilerleyen döneminde de hormonun yükselme hızı yavaşlar, daha stabil şekilde seyreder. Doğumun olmasıyla birlikte bebeğin plasentadan ayrılmasıyla kandaki beta Hcg hormonu da düşüşe geçer ve gebelik öncesindeki değerine iner. Normal bir gebelikte kandaki beta HCG değeri gebelik haftası tespitinde kullanılır.

 

Beta HCG Hormonu Ne İşe Yarar?

Hamilelik tayininde Beta HCG hormonu kullanılır. Bu hormon önce kanda sonra ise idrarda yükseliş göstermektedir. Döllenmeden sonraki 6. ya da 8. günden itibaren Beta HCG hormonu kanda yükselir. Hamilelik oluştuğunda ise Beta HCG hormon değerleri iki katına çıkar. Hamileliğin devam eden aylarında ise Beta HCG hormonundaki değer hızını keserek yavaşlamaya başlar. Gebeliğin normal olarak seyrettiği bir hamilelikte Beta HCG hormonunun değeri içinde bulunulan hamilelik haftasını tayin etmede de görevlidir. Bu hormon testi kısa sürede sonuç veren güvenilir bir testtir.

 

Beta HCG Hormonunun Değerleri Kaç Olmalıdır?

Beta HCG hormonun değeri, hamilelik durumu olmayan bir kadında 0-10 mlU/ml değerindedir. Spermin yumurtayı döllemesiyle birlikte hamilelik oluşur ve Beta HCG hormonundaki değerler artış gösterir. Yapılan kan testindeki sonuçlara göre Beta HCG hormon değeri dikkate alınarak kişide hamilelik olup olmadığı tayin edilir. Beta HCG hormonu döllenmeden sonraki 6. günden sonra yükseliş gösterir. İlk olarak kanda yükseliş gösteren Beta HCG hormonu, birkaç gün sonra idrarda da yükselişe geçer ve bu süreden sonra idrar tahliliyle de gebelik tayini yapılabilir.

 

Hamilelik dönemindeyken Beta HCG hormonu her iki günde bir artış gösterir. Bu artış, bir önceki Beta HCG hormon değerinin tam iki katı olacak şekildedir. Eğer yapılan kan tahlili sonucu hamile kadındaki Beta HCG hormon değeri iki kat artış göstermiyorsa bir problem olduğu anlamına gelir. Hamilelik döneminin son aylarına doğru Beta HCG hormonunun yükselişi yavaşlar ve bir süre sonra sabit bir değerde kalır. Beta HCG hormonu özellikle dış gebelik durumunun tespit edilmesinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü dış gebelik durumunda Beta HCG hormonu her iki günde bir iki kat artış gösteremez. Bu artış anormalliği kişide dış gebelik durumunun olabileceği ihtimalini beraberinde getirir. Bu da erkenden önlem almak için oldukça önemli bir konudur. Bunun yanı sıra kişinin Beta HCG hormonundaki değer her iki günde bir iki katına çıkacak şekilde artış gösterirken ultrason görüntülerinde kese gözlemlenmeyebilir. Bu durumda da kişide dış gebelik olabileceği söz konusudur. Eğer Beta HCG hormon değerleri normal olarak görünüyor, ultrason görüntülerinde kese de görünüyor ancak kesenin içerisinde embriyonun varlığı belirlenemiyorsa bu durumda kişide boş gebelik durumu söz konusu olabilmektedir. Bu tip problemlerin önceden tayin edilmesi ve erken tedavi uygulanması için Beta HCG hormonu ile birlikte ultrason görüntülerinin de önemi büyüktür.

Beta Hcg değeri kaç olmalı

Gebe kalmak isteyen, gebe kaldığından şüphe eden kadınlar için beta Hcg değeri kaç olmalı sorusunun cevabı oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu hormon gebeliği tayininde önemli bir rol oynar. Gebe olmayan bir kadında beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml düzeyindedir. Yumurta hücresi ve sperm döllendiğinde gebelik meydana gelir. Bu andan itibaren kandaki beta Hcg hormonu yükselmeye başlar. Yapılacak kan testiyle bu hormon değerlerine bakılabilir. Bu gebelik tayininde önemli bir etkendir. Beta Hcg hormonunun kandaki yükselişi döllenmeden sonraki 6. günde başlar.

Daha sonra idrarda da yükselişe geçer. Bu aşamada yapılacak idrar tahlilinde de gebelik tayini yapılabilir. Kan testiyle gebeliğin tayini için beta Hcg hormonunun en az 5 mlu/ml düzeyinde olması, bazı hallerde 10 mlu/ml düzeyinde olması koşulu aranır. Bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katına çıkma koşulu da aranır. Hormondaki yükselme bu seviyede olmazsa dış gebelik gibi bir olumsuzluğa işaret edebilir. Bu dış gebeliğin erken aşamada tespit edilmesinde çok faydalı olur. Hormonun beklenen seviyede yükselmesi halinde kadına ultrason tetkiki yapılarak gebelik kesesi görüntülenmelidir. Bu sayede gebeliğin kesin tanısı konulabilir.

 

İkiz Gebelikte Beta HCG Değeri Ne Olmalıdır?

 

İkiz gebelikler, gebelikte ilk haftada yapılan ultrason muayenesinde görülebilmektedir. Gebelikte ilk haftada yapılacak ultrason muayenesinde tek kese yerine çoğul kese olması gebeliğin çoğul gebelik olduğu hakkında bilgi verebilir lakin; gebelikte 1.haftada yapılan ultrason sonucunda görülen keselerden bazıları sonradan yok olabileceği için ebeveynleri yanıştabilmektedir. Çoğul gebeliğin net olarak saptanabilmesi için gebelik teşhisi konulduktan sonra Beta HCG testi yapılmasıdır. İkiz gebelikte beta HCG değeri gebeliğin çoğul olup olmadığı hakkında detaylı bilgi verecektir.

Beta Hcg hesaplama

Gebeliğin başlamasıyla kadının vücudunda beta Hcg denilen gebelik hormonu salınımı olur. Beta Hcg hesaplama yapılacak testle belirlenebilir. Bu hormonun değerlerine bakılarak gebelik tayini yapılması kolaylaşır. İlk aşamada kanda yapılan ölçüm bir süre sonra idrar örneğinden de yapılabilir. Hormonun idrarda yükseldiği dönemde eczanelerden alınan uygun fiyatlı plano testleri sayesinde idrardaki beta Hcg hormonu seviyesi belirlenebilir. Hormonun düşük miktarda olması gebeliğin oluşmadığını gösterir. Ancak idrarda her zaman sağlıklı bir şekilde beta Hcg hesaplama yapılamaz. Her zaman doğru sonuçlara ulaşılamaz. Bu yüzden evde yapılan idrar testinin 1-2 haftalık adet gecikmesinden sonra yapılması önerilir.

İdrarda yüksek oranda beta Hcg hormonu çıksa da, kadının doktora giderek ileri hamilelik testleri, ultrason gibi tetkikler yaptırması daha doğrudur. Çünkü tek başına bu hormonun yüksek çıkması kadının hamile olduğunu kesin olarak göstermez. Beta Hcg hormonu hamilelik dışında tümör, boş gebelik, dış gebelik gibi etkenlerde de yükselebilir. Bu yüzden gebelik tayini için idrar testi sonrasında mutlaka kan testi ve diğer gebelik tetkiklerinin yapılması gerekir.

Hamilelik dönemi içerisindeki kişinin son adet tarihi (SAT) göz önünde bulundurularak hesaplanan gebelik haftaları ve bu haftalara göre Bhcg değerleri aşağıdadır;

 

Gebelik Haftası Beta HCG Değerleri
3. hafta 10 – 50
4. hafta 5 – 425
5. hafta 20 – 7300
6. hafta 1,080 – 56,000
7. – 12. hafta 7,650 – 290,000
13. – 16. hafta 13,300 – 250,000
17. – 24. hafta 4,000 – 165,000
25. – 40. hafta 3,640 – 117,000

Hamilelik dönemi sırasında Beta HCG hormonun değerlendirilmesi için en düşük ve en yüksek değerler baz alınarak ortalama bir değer oluşturulur. Bu ortalama değerin de hamilelik dönemindeki önemi büyüktür.

Gebelik durumunun oluştuğu yumurtlamadan sonraki ilk 20 gün içinde ortaya çıkan Beta HCG Değerleri;

Yumurtlamadan Sonra HCG Değerleri
Gün En Düşük Beta HCG En Yüksek Beta HCG Ortalama Beta HCG
12. gün 17 119 48
13. gün 17 147 59
14. gün 33 223 95
15. gün 17 429 132
16. gün 70 758 292
17.gün 111 514 303
18. gün 135 1690 464
19. gün 324 4310 1061
20. gün 185 3279 1287
21. gün 506 4660 2034
22. gün 540 10.000 2637

5 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebeliğin başlamasıyla birlikte kanda hızla yükselmeye başlayan beta Hcg hormonu her gebelik haftasında belirli düzeylere ulaşır. 5 haftalık gebelikte beta Hcg hormonun düzeyi artık gebeliği iyice hissettirmeye başlar. Bu haftada beta Hcg hormonun değeri 20-7300 mlu/ml aralığında olur. Gebelik süresince bu hormonun ulaştığı seviye gebelik haftasını belirlemeye yardımcı olur. Normal seyreden bir gebelikte kabul edilen belirli seviyeler vardır. Bu seviyelerin altında seyreden beta Hcg hormonu gebelikte düşük, dış gebelik gibi normal olmayan bir durumun varlığını da gösterir bir bulgu olabilir.

Beta Hcg düşüklüğü

Hamilelikte normal şartlarda döllenmeden sonraki 6 günden itibaren kandaki Beta Hcg hormonunun artması gerekir. Bu artış her 2 günde bir daha önceki miktarın iki katına ulaşmalıdır. Böyle istikrarlı bir artış olmadığında, Beta Hcg düşüklüğü tespit edildiğinde gebelik hakkında olumsuz durumlar değerlendirmeye alınır. Normalde gebelikte yükselmesi gereken beta Hcg hormonu düşerse, bu özellikle gebeliğin başlangıcında olursa düşüğe işaret edebilir. Bunun dışında dış gebelik şüphesi yaratabilir. Beta Hcg düşüklüğü tespit edilirse kadında düşük ve dış gebelik riski olduğunu gösterir önemli bir bulguya ulaşılmış olur. Gebe kadınların bu durumda kontrollerini aksatmaması, gebeliğin daha yakından takip edilmesi gerekir.

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri

İkiz gebelikte beta Hcg değerleri normal gebeliğe göre fark edilir derecede farklılık gösterir. Gebeliğin oluşmasıyla ilk haftalarda yükselmeye başlayan ve bir süre sonra her 48 saatte önceki değerine göre ikiye katlanan beta Hcg hormonu ikiz gebeliklerde tek gebeliğe göre daha fazla yükselir. Hormonun artma hızı 48 saatte 3 katına kadar çıkabilir. Fakat hormonun bu yükselmesini her zaman ikiz gebeliğe yorumlamamak gerekir. Hormon değerlerini daha net olarak gözlemlemek için 2-3 gün aralıklarla 1-2 defa daha gözlemlemekte yarar vardır. Hormonun anormal şekilde artışı belirlenirse ultrason değerlendirmesi yapılmalıdır. Gebelikte ilk 9-14 haftalar arasında yapılacak ultrason tetkikinde ikiz gebelik net bir şekilde belirlenebilir.

Beta Hcg 1.20 ne demek

Hamileliğin başlamasıyla birlikte her iki günde bir beta Hcg hormonu yükselir. Bu yükselme bir öncekinin iki katı kadar olur. Ancak hormonun artması bu şekilde değil ise bir sorunun varlığına işaret eder. Beta Hcg 1.20 ne demek diye doktoruna danışan kadınlarda bulunmaktadır. Bu oran kadının adet gecikmesi olmasına rağmen çıkıyorsa, gebe olmadığına işaret olabilir. Kan testinin bir süre sonra yeniden yapılması sonucu teyit etmeye yardımcı olacaktır. Çünkü gebelik oluştuğunda bu hormonun iki günde bir önceki değerinin iki katı kadar yükselmesi gerekir.

2 haftalık gebelikte beta Hcg

Gebelik takibine 4 haftadan itibaren başlanır. Normalde beta Hcg hormonu döllenmeyle birlikte kanda yükselmeye başlar. Kadınların gebe olmadığı zamanlarda kandaki beta Hcg hormonu 0-10 mlu/ml aralığında olur. Bu nedenle 2 haftalık gebelikte beta Hcg hormonu değeri kadının gebe olduğuna dair net bilgiler vermeyebilir. Hormonun gebeliği düşündürmesi için 5 mlu/ml üzerine çıkması gerekir.

 

 

Son adet tarihinize göre kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenmek için aşağıdaki gebelik hesaplama butonuna tıklayarak gebelik hesaplaması yapabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. anneleronline dedi ki:

  Beta HCG değerine göre 3 veya 5 haftalık hamile olabilirsiniz. Hamilelik haftası belirlemede son adet tarihi de göz önünde bulundurulmaktadır. Doktorunuz tarafından Beta HCG değerleriniz yorumlanıp gerekli kontroller yapılarak net bir sonuca ulaşabilirsiniz.

 2. seda dedi ki:

  benimde betehcg 40.24 çıktı kanda hamilemiyim lütfen yardımcı olurmusunuz

 3. anneleronline dedi ki:

  Şuan beta hcg değeri düşük gözüküyor. Birkaç gün sonra evde idrar gebelik testi yapıp kan testinizi de yenileyebilirsiniz.

 4. anneleronline dedi ki:

  Hamilelik testi sonucu ve beta hcg testi değerine göre büyük ihtimalle hamilesiniz. En kısa sürede sonuçlarınızla birlikte doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 5. ayşe dedi ki:

  kan tahlilinde b-hcg oranım 1,67 hamilemiyim acaba 6 gün gecikti adetim

 6. elifnur dedi ki:

  Merhaba adetim 5 gün gecikti hamilelik testi çubuğu çift çizgi 743.14 kan testim çıktı hamilemiyim teşekkür ederim.

 7. aleyna dedi ki:

  Benim de beta 152,2cikti sonuç ne aceba yardımcı olurmusunuz ?

 8. anneleronline dedi ki:

  Beta HCG değeri hamile olabileceğinize işaret ediyor. Beklenen adet tarihinizin üzerinden 5 veya daha fazla gün geçmiş ise tahlil sonuçlarınızın bir kadın doğum doktoru tarafından değerlendirilmesi daha sağlıklı olacaktır.

 9. ferda dedi ki:

  Merhaba gebelik testi yaptırdım kanda hcg 231,7 çıktı 3gün sonra testi tekrarlamam istendi hamilemiyim sizce ?

 10. anneleronline dedi ki:

  HCG değerine göre hamile olma ihtimaliniz yüksek. Belli bir süreden sonra HCG değerleri katlanarak arttığı için hekiminiz bu artışı gözlemlemek istemiş olabilir.

 11. ebru dedi ki:

  adetime 3 gün kala test yaptırdım beta hcg 1.20 çıktı test çubuğunda ise çizgi silik çıkıyor hamile olma durumu varmı ?

 12. anneleronline dedi ki:

  Beta HCG değeriniz gebelik için düşük seviyededir. İdrarda gebelik testi ise beklenen adet tarihinin geçikmiş olması durumunda pozitif sonuç vermektedir. Bu yüzden beta HCG ve gebelik testini ilk adetinizin gecikmesinden 3-5 gün sonra tekrarlamanız daha doğru olacaktır.

 13. gülden dedi ki:

  herkese slm beta hcg değerim 0.19 çıktı hamilemiyim

 14. gizem dedi ki:

  adetim 2 gün gecikti test yaptırdım kanda beta hcg 12,03 çıktı doktorum kanda gebelik olabileceğini söyledi 5 gün sonra testi tekrar yaptırmam gerekiyormuş. Bu sonuçlara göre hamile olma durumu varmı?

 15. anneleronline dedi ki:

  Beta Hcg testi sonucuna göre ve adetinizin de gecikmesi üzerine hamile olma ihtimaliniz var. Gebeliğin ilerlemesiyle beraber beta hcg hormonun hızla artış göstermesinden dolayı testin tekrarı istenilerek gebelik durumunun teyidinin alınması istenmiş olabilir.

 16. anneleronline dedi ki:

  Beta Hcg değeri şuan için düşük gözüküyor fakat hamileliğe işaret eden 0.10 limitini de aşmış bulunmakta. Hamile olma olasılığınız var, gebeliğinizin ilk günlerinde olabilirsiniz. 1 hafta kadar sonra gebelik için idrar ve kan testlerinizi yenilerseniz sonucu netleştirebilirsiniz.

 17. yasemin dedi ki:

  beta degerim 3.82 hamile olabilirmiyim acaba

 18. elif dedi ki:

  Merhaba..Son adet tarihi 7 aralik 2015..31 aralıkta beta hcg 21.83 çıktı 3 ocakta yani 3 gün sonra 132 çıktı. . Sizce ne kadarlık hamilelik olabilir. . Pihtilaşma var bende heparin kullanmaya ne zaman başlanmalı. .şu an coraspin yeterli olurmu kalp atışı için..

 19. anneleronline dedi ki:

  Beta Hcg değerine göre gebelik haftası 4. veya 5.haftaya tekabül ediyor olabilir. Gebelik takibi ve tedavi süreci için Beta Hcg test sonucunuz ile doktorunuza danışmalısınız.

 20. anneleronline dedi ki:

  Şu an için Beta Hcg test sonucu düşük görünüyor. Son görülen adetten sonra beklenen adet tarihinin 3 gün geçmesinden itibaren Beta Hcg testini tekrar yaptırabilirsiniz. Gebelik oluşumu ve takibi için tahlil sonuçlarınızla birlikte doktorunuza danışmalısınız.

 21. gulbahar dedi ki:

  Kan tahlininde 91.36 değer çıktı adetime 2 gün var doktor pozitif dedi 1 hafta sonra tekrar çağırdı acaba ne kadarlık hamileyim

 22. ebru dedi ki:

  Mrb beta hCG sonucum 0.505 çıktı bu değer yukselirmi adetim geçmedi henuz

 23. anneleronline dedi ki:

  Kandaki Beta Hcg değeri döllenmeyi takip eden 8. veya 10.günden sonra artmaya başlar. Gebeliğin ilk döneminde çok hızlı bir şekilde artış gösterir. Gebelik beklentiniz var ise bunları da göz önünde bulundurarak doktorunuz kontrolünde beta hcg testinin tekrarını isteyebilirsiniz.

 24. anneleronline dedi ki:

  4 haftalık gebeliğe tekabül ediyor gözükmekte verilen Beta Hcg değeri. Doktor kontrolünde son adet tarihi itibariyle ve ultrason taramasıyla gebelik haftasını netleştirebilirsiniz.

 25. emine koca dedi ki:

  Merhabalar benim SAT 29 kasim dun yaptirdigim beta-hcg sonucum 181.22 kaç haftalik acaba?

 26. anneleronline dedi ki:

  Beta Hcg değerine göre gebelik haftanız 4 veya 5. haftaya işaret ediyor. Doktorunuz beta hcg test sonucu ve ultrason kontrolü ile gebelik haftasına ilişkin net değerlendirmelerde bulunacaktır.

 27. damla zeng dedi ki:

  merhaba 7gundur adetim gecikiyo ve kan tahlilimde 9cikti sizce hamilemiyimdir

 28. Ayse dedi ki:

  Merhabalar. Benim dün yaptırdığım hcg sonucunda 75 H yazıyor normal değer 0-5 diyor. Bu ne demek acaba? Çok acil cevap verirmisiniz lütfen

 29. Esra dedi ki:

  Adetim 3 gün gecikti Son adet tarihim 15 aralık kan tahlilinde BETA-HCG test sonucum 51,21 çıktı doktor pozitif dedi kaç haftalık bu sonuca göre öğrenebilirmiyim

 30. anneleronline dedi ki:

  Merhaba Beta Hcg tahlil sonucunda görülen H verilen referans aralığının üzerinde olduğunu gösterir, 75 olan beta hcg değeri ise gebelik ihtimaline işaret ediyor. Doktorunuz tarafından kontrolü sağlanarak değerlendirilmelidir.

 31. anneleronline dedi ki:

  3 haftalık gebeliğe tekabül ediyor görülmekte. Doktorunuzun ultrason kontrolü ve tahlil değerlendirmesiyle net gebelik haftanızı öğrenebilirsiniz.

 32. Simanur dedi ki:

  İyi günler kan tahlilimde beta hcg değerim 8.17 çıktı hamile olma ihtimalim var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

 33. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, hamilelikte beta hcg alt değeri 10’dur. Ama beta hcg değerinizin alt sınıra yakın olması ve adetiniz gecikmiş olması yüzde 50 ihtimalle 3hafta öncesinde bir gebeliğin habercisi olabilir. 1 hafta sonra kan tahlilinizi tekrar yaptırmanız beta hcg değeri artışınızın gözlemlenmesi açısında yararlı olacaktır. Testlerinizin yorumlanması ve gebeliğin başlaması hakkında doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 34. anneleronline dedi ki:

  Şuan için beta hcg değeriniz düşük gözüküyor, fakat alt sınır olan 10’a da yakın bir değer mevcut. Bhcg testini 1 hafta sonra yenilemeniz ve doktor kontrolünde olmanız daha sağlıklı olacaktır.

 35. Ceren dedi ki:

  Merhaba. 55773,11 degerini nasil tanimlariz? Tesekkurler.

 36. anneleronline dedi ki:

  Verdiğiniz bhcg değeri hamilelik ihtimalini gösteriyor. Hekiminizce değerlendirme ve kontrolü yapılmalıdır.

 37. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, verdiğiniz beta hcg değeri 6 veya 7 haftalık gebelik lehine. En net değerlendirme doktorunuzun kontrolünde sağlanacaktır.

 38. Sinem dedi ki:

  Beta hcg 28.6 cıktı adet günüm daha gelmedi sizce hamile miyim

 39. funda dedi ki:

  ıyı gunler benimde betahcg 6150 cıkdı kanda hamilemiyım yardımcı olurmusunuz?

 40. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg testi değeri hamilelik lehine gözüküyor fakat hamileliğin kesin tanısı için ultrason kontrolü de gerekmektedir. Beta hcg sonucunuzla birlikte doktorunuza başvurabilirsiniz.

 41. Fatma dedi ki:

  Beta hcg 17.16 çıktı doktor bir Haftalık hamilesin dedi adetime 4 gün var sizce hamilemiyim

 42. Banu dedi ki:

  Transferden sonra 11. Gün beta hcg değerim 56 çıktı. 4 gün sonra tekrar yaptırdım 167 çıktı. Düşme olmadı ama yükselme yeterli değil dendi. 4 gün sonra tekrar kan tahlili istendi. gebelik olasılığım nedir?

 43. anneleronline dedi ki:

  Gebeliğin ilk başında bhcg değeri düşük gözükebilir önemli olan testin tekrarında bir önceki değerin 2 katı kadar artmış olmasıdır. Vermiş olduğunuz bhcg test sonucu gebelik lehine fakat bir sonraki yaptıracağınız test ve ultrason kontrolü asıl belirleyicilerdir.

 44. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun da belirttiği üzere verilen değer gebelik lehinedir. Döllenme tarihi adet döneminden çok önce olmuş olabilir. Gebelik takibi açısından doktorunuzla irtibatı kesmeyiniz. Şunu da belirtelim ki gebelik tayininde beta hcg testi kadar ultrason kontrolü de önemlidir. Kese oluşumu gözlemlendikten sonra hamilelik kesinlik kazanmaktadır.

 45. Nuriye dedi ki:

  Adetim 4 gun gckti beta cgh 0 -5 117,8 ckti uc gunluk ddi snuc nedr

 46. anneleronline dedi ki:

  Verilen bhcg değeri 4. veya 5. gebelik haftası lehine. Ultrason kontrolü ile en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

 47. bahar dedi ki:

  Bnm adetim 6 gün gecikio kan sonucm176.14 kac haftalk gorunuo

 48. Meryem dedi ki:

  beta HCG sonuç 113.39 normal değer 5 yaziyo ne demek acaba

 49. anneleronline dedi ki:

  Beta HCG testinde 0-5 arası değerler normalde kişide olan hcg değerini temsil eder. Beta HCG testi sonucuna göre üst sınır geçilmişse gebelik ihtimali oluşmuştur. Test sonucuna göre değerleriniz gebelik lehinde ama tahlillerinizin mutlaka doktor tarafından değerlendirilmesi gerekir, ultrason kontrolünden sonra da gebeliğin oluşup oluşmadığı anlaşılmaktadır.

 50. anneleronline dedi ki:

  Verdiğiniz beta hcg değeri gebelik lehinedir. Ultrason kontrolüyle beraber gebelik haftası tayini ve takibi yapılmalıdır.

 51. aygül dedi ki:

  Hcg 1005.23 kaç haftalık hamileyimdir

 52. ummuhan canitez dedi ki:

  Merhaba ,2.gun once yaptirdigim kan testinde beta-hcg 26,59 cikti.fakat testin 2 gun sonrasinda yani bugun adet kanamam oldu.sizce hamilelik durumum nedir?

 53. sefa dedi ki:

  Merhaba benimde hcg 88.3cıktı kanda hamilemiyim lütfen yadımcı olun

 54. tugba dedi ki:

  Benim beta hcg 0.128 yaziyo aceba hamilemiyim yardimci olurmusunuz

 55. fevziye dedi ki:

  klomen kullanıyorum bu ay ilk ayım ve adetime bu gün 7 gün kaldı. dün bhcg baktırdım sonuç 1.20> olarak çıktı.. eğer gebelik olsa idi yada döllenme gerçekleşmiş olsa idi bhcg yükşelişe geermiydi yoksa test için çok mu erken davrandım 🙁

 56. derya dedi ki:

  beta hcg 0.351 cıktı ama kanama basladı yardımcı olurmusunuz…

 57. anneleronline dedi ki:

  Şu an için verilen değer düşük seyretmekte. Gebelik oluşumuna dair beklentiniz var ise doktorunuz nezninde takibi sağlanmalıdır. Gebelik oluşmuş ise beklenen adet kanamasının gecikmesiyle beta hcg artışı olacaktır. Bu nedenle testi ilerleyen günlerde yenileyebilirsiniz.

 58. anneleronline dedi ki:

  Bazı gebelik oluşumlarında beta hcg ilk başta düşük olup sonradan artış gösterebilir, hamilelikten kesin olarak bahsedebilmek için hem beta hcg artışı hem ultrason kontrolü şarttır. Gebelik oluşumunda her türlü kanama ciddiye alınmalıdır. Bu yüzden bu süreç içinde her türlü kanama durumunda doktorunuzla irtibata geçmelisiniz.

 59. anneleronline dedi ki:

  Verdiğiniz beta hcg sonucu hamilelik lehine gözüküyor. Gebelik oluşumunu kesinleştirmek için testin doktor tarafından ultrason kontrolü de yapılarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

 60. anneleronline dedi ki:

  Gebelik için beta hcg değerindeki artış ile beraber kesenin de oluşmuş olması gereklidir. Bu nedenle doktorunuza görünmelisiniz. Gebelik başlamış ise her türlü kanamalarda doktorunuza bildirmeniz gereklidir. Üstüne adet görme, yerleşme kanaması da olabilir ama bunun haricinde kanamaya neden olabilecek diğer sağlık koşulları da olabileceğinden kanamanın gerçekte neye dayandığı mutlaka doktorunuzca tespit edilmelidir.

 61. anneleronline dedi ki:

  Ortalama 6.hafta lehine tekabül etmektedir. Doktorunuzun kontrolünde gebelik tespiti ve takibi gerekmektedir.

 62. anneleronline dedi ki:

  Döllenmeden yaklaşık 6 gün sonra beta hcg değerinde artış gözlemlenir bu nedenle döllenme tarihi burada belirleyicidir. Gebelik beklentiniz var ise beklediğiniz adet tarihi üzerinden 3-4 gün geçmesiyle tekrar test yaptırabilirsiniz ayrıca bu süreçte tedaviyi yürüttüğünüz doktorunuzla birlikte hareket edilmesi önemlidir.

 63. Zehra dedi ki:

  14 ocak adet olmam gereken gundu.15 inde test yaptim kan degerim 2065.kac haftalik hamileyim tam olarak?

 64. Cancan dedi ki:

  Mrb adetime 7 gun var hcg 2.32 cikti sizce gebelik baslangicimi

 65. Gül dedi ki:

  Merhaba benim hcg seviyem 3.608 çıktı kaç haftalık gebeyim acaba ? Teşekkürler

 66. anneleronline dedi ki:

  Şuan hcg değeri düşük gözükmekte. Gebelik beklentiniz var ise beklenen adetin 3–5 gün gecikmesinden sonra doktorunuz bilgisinde testi yineleyebilirsiniz.

 67. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimalinde beta hc değeri 0-5 aralığıdır, şu an için hcg seviyesi düşük seyretmekte. Gebelik oluşumundan bahsetmek için ultrason kontrolü de şarttır bu nedenle doktorunuza başvurmalısınız.

 68. anneleronline dedi ki:

  Tam olarak gebelik haftasını belirleyebilmek için ultrason kontrolü yapılmalıdır. Bebeğin oluşumu ve beta hcg birlikte baz alınır. Tahmini olarak gebelik haftası 5. veya 6. gebelik haftası yönünde.

 69. nesli dedi ki:

  Merhaba.. Adetimin uzerinden 2gün geçti. Bugün beta testi yaptirdim18 çıktı.doktor 3 gün sonra tekrar yaptır ama bu değer düşer dedi. Yükselme ihtimali olmuyor mu da düşer dedi rica etsem yardımcı olur musunuz

 70. Ayse dedi ki:

  Beta HCG testim 0,185 çıktı hamilemiyim doktor kesin cevap vermedi hamilemiyim

 71. Merve ravza dedi ki:

  Merhaba dün test yaptırdım beta hcg 5378.00 çıktı acaba kaç haftalik hamileyim

 72. Sureyya dedi ki:

  Merhaba 7aralik 2015te son adetin ilk gunu beta degeri bugun 2809.0 cikti kac haftalik oluyor ve normalmi. Merak ediyorum. Simsdiden tesekkir ederim

 73. anneleronline dedi ki:

  Gebelikte 5. veya 6. hafta lehine gözüküyor beta değeri, Gebelik süreci ile değerlendirmeler ancak ultrason kontrolüyle mümkündür.

 74. anneleronline dedi ki:

  Gebelik haftasının kesin teşhisi için ultrason kontrolü gerekmektedir. 6 haftalık gebelik söz konusu olabilir.

 75. anneleronline dedi ki:

  Şuan beta hcg değeri düşük seviyede gözüküyor. Adetin gecikmesinden 3-5 gün sonra testi doktorunuz bilgisinde tekrarlayabilirsiniz.

 76. Merve ravza dedi ki:

  Verdiginz bilgiler için teşekkür edrm ama bi sorun var bu degerlere göre 6 haftalik olabilirsinz diyosunz ama 6 hafta olabilmesi için ben 25 araliktan önce iliskiye girmis olmam gerekli buda kesinlikle mümkün değil

 77. anneleronline dedi ki:

  Genellikle adette 1-2 günlük gecikmeler normal sayılmakta olup daha çok gecikmenin 3 veya 5 günü aşması halinde değerlerin artmasıyla beraber gebelik gözlemlenmiş olur. Mevcut uygulanan tedavi veya bazı etkenlere göre gebelik olup olmama durumu değişebilir. Normalde 10 ve üzeri beta hcg değeri gebelik ihtimali barındırır. Eğer ultrason kontrolünde de kese oluşumu görülüyorsa kesin olarak gebelikten bahsedilir.

 78. anneleronline dedi ki:

  Tablolar tahmini değer aralıklarını vermektedir. Bu nedenle doktorunuz tarafından değerlendirmeler yapılmalıdır ki gebelik bulgusunda ultrason kontrolü önemle zorunluluk teşkil etmektedir

 79. Elif dedi ki:

  BETA HCG 0.5 95-750 cıktı hamilemiyim lütfen yardımcı olurmusunuz

 80. Deniz dedi ki:

  Merhabalar beta değeri 0,110 çıktı normal değer -1 yazıyor dr sınırda dedi sizce hamilemiyim

 81. sevda dedi ki:

  merhaba bugün test yaptırdım sonuç 621,05 çıktı kaç günlük hamileyim cevaplarsanz sevinirim şimdiden teşekkürleer

 82. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuz kontrolünde testin yenilenmesi sonuç açısından daha sağlıklı olacaktır.

 83. anneleronline dedi ki:

  Tek başına beta hcg değeri gebelik haftası belirleyicisi değildir, ultrason kontrolü yaptırmalısınız. Beta hcg değerine göre 5 haftalık gebelik söz konusu olabilir.

 84. anneleronline dedi ki:

  Verilen değer gebelik lehine olabilir doktor tarafından kontrol ve takibi yapılmalıdır.

 85. Merve19 dedi ki:

  Iyi aksamlar. Son adet tarihim 18 Aralik 2015. 32_33 gunde bir adet oluyorum. Adetimi 3 gun gecti. Beta hcg degeri 105.7 cikti. Bu deger dùsuk bir deger mi? 4 ay once dusuk yaptim endiseliyim 🙁

 86. Eylül dedi ki:

  Adetim ücgun gecikti test yaptim silik cizgi cikti kan testnde ise beta degerim 54.31cikti sizce hamilemiyim

 87. nagihan dedi ki:

  Bugun kan testi yaptırdım 92. 71 çıktı sizce hamilemiyim

 88. Özlem dedi ki:

  Kolay gelsin adetim uzerinden 7gün. Gecti ve bthcg degerim 23cikti doktorum gebelik olduğunu söyledi sizce yeterlimidir

 89. sevda dedi ki:

  Benimde hcg deyerlerim. 05 cikti. Sizce. Deyerlerim. Nedir. Cevap. Verirceniz. Cok sevinirim

 90. Ozgenur dedi ki:

  Merhaba adetim 7gun gecti ve bthcg 23çıktı sizce hamilemiyim

 91. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir bu nedenle doktorunuz tarafından ultrason kontrolü yapılarak değerlendirilmelidir.

 92. anneleronline dedi ki:

  0.5 ise şuan için düşük gözüküyor, gebelik beklentiniz var ise idrar ve beta hcg testini tekrar yaptırarak doktorunuzun kontrolünü sağlamalısınız.

 93. Ozgenur dedi ki:

  Bthcg değeri 23cikmasi kaç haftalık hamileliğe işarettir

 94. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, doktorunuz tarafından ultrason kontrolü yapılarak gebelik oluşumu olup olmadığı tespit edilmelidir.

 95. anneleronline dedi ki:

  Kesin tespit ultrason kontrolüyle yapılır tahmini olarak 3-5 haftalık gebelik lehine değerlendirilir bu değer.

 96. Elif dedi ki:

  Merhaba adetim 5 gün gecikti kanda gebelik testim 4,64 çıktı normal değer 0-5 yazıyor ama çözemedim hamilelik değerlerimidir bunlar?

 97. ayten toksoz dedi ki:

  Merhaba benimse son adet tarihi 16aralik ama henuz adet olmadim 3gun gecince kanda test yaptin negatif cikti ama afet olacakmisim gibide agrilarim var ama olmuyor sizce ne oabilir

 98. Ceylan dedi ki:

  Hocam beta 3396.39 referans – 5 nasil sizce sonuc

 99. asli dedi ki:

  Adetime daha 7 gün var beta hcg testi yaptırdım 0.8 çıktı acaba hamilelik varmidir

 100. Özlem dedi ki:

  Merhaba kan testimde beta hcg oranim 105.47 cikti ..mıu/ml degerleride 2.0 1500 cikti ozel bi klinikte yaptirip sonucu telefonda aldigim icin cok detayli bilgilendirilmedim ..yanlizca bir hafta sonra kadin dogum uzmanina gitmm gerektigi ve gebeligin baslangci olduğu soylendi.. bu oran gebeligin net oldugunu gosterirmi ve. Var ise ne kadarliktir lutfn yardimci olurmsnz ..

 101. Sevgi dedi ki:

  Iyi günler. Benim son adet tarihim 17 aralık. Adet olmam gereken tarihten 1 hafta geçti iki kez test yaptım ama negatif çıktı kan tahlili yapmadım hamilelik olma söz konusu mudur. Tesekkurler

 102. anneleronline dedi ki:

  Vermiş olduğunuz değer gebelik lehinedir. Ayrıca ultrason kontrolü de gerekmektedir.

 103. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg testinde hamilelik bulgusu için değerin 0-5 aralığını geçmesi gerekiyor. Sizin değeriniz sınıra çok yakın gebelik beklentiniz varsa 1 hafta sonra testi tekrar yaptırabilirsiniz. Bazen döllenme geç olabiliyor veya beta hcg aniden artış gösterebiliyor ama gebelik için bunlar sadece şuan bir varsayımdır. Testin tekrarı ve ultrason kontrolü kesin cevabı verecektir.

 104. anneleronline dedi ki:

  Şuan için değeriniz düşük seyretmekte. Adetinizin 3 veya 5 gün gecikmesiyle testi tekrarlarsanız sonuç daha sağlıklı olur. Gebelik beklentisi var ise süreci doktorunuzla yürütmeniz gerekmektedir.

 105. anneleronline dedi ki:

  İdrarda gebelik testinde 2. çizginin silik hafif bir şekilde belliyse gebeliğin ilk dönemini gösterir. Gebelik durumu var ise testin birkaç gün sonra tekrar yapılması halinde silik çizgi kırmızıya döner ve beta hc hormonu da bu arada artış gösterir. Beta hcg değeri gebelik lehine olsa da tahlil sonucunuzla beraber doktorunuza giderek ultrason kontrolüyle gebeliğin kesin tespiti yapılması gereklidir. Ancak bundan sonra gebelik durumu kesinleşir. Hamilelik testi konusunda makalemizden bilgi alabilirsiniz: https://www.anneleronline.com/gebelik-testi-hamilelik-testi

 106. anneleronline dedi ki:

  Adet tarihinizdeki gecikme ve beta hcg değeri gebelik lehine olabilir. Düşük riski gibi bir durumu da önceden yaşadığınız için doktorunuza görünmeli gebelik ihtimalini netleştirerek takibini sağlamalısınız.

 107. Dilan dedi ki:

  7 gün önce idrar testi yaptım silik çıkınca kan testi yaptırdım sonuç 46,39 düşük değerin dedi doktor 2 gun sonra sabah tekrardan gittim bu sefer 54,93 çıktı doktor duşuk yasicaksin değerin yükseliyor dedi bende akşam farklı bir hastanede tekrar yaptırdım 81,92 çıktı sizce ne olabilir

 108. esra dedi ki:

  Eriyor transferi sonrası 19. Gun deger 178 21. Gun ise 379 artış tam iki katı olmuyor bir sıkıntı varmı acaba

 109. aysel dedi ki:

  Merabalar,son adet tarihim 23 aralik suanda adetimi 7 gun gecti kanda beta hcg ye baktirdim sonuc 2269 cikti kac haftalik hamile olabilirim tsk ederim

 110. Neşe dedi ki:

  Merhaba,3 ay once bos gebelikten kurtaj oldum.Uzmana görünüp yeni bir hamilelik icin tahliller yaptirdim butun sonuclarim güzel çıktı ve 21 ocakta da kimyasal gebelik yaşadım.Bu neden olabilir 2 hamilelikte de sorun yasadim ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

 111. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg sonucu gebelik lehine. Gebelik haftası kesin olarak ultrason kontrolü sonucu öğrenilmektedir. Beta hcg değerine göre gebelik haftası ortalama değer aralıkları yukarıdaki tablolarda belirtilmiştir.

 112. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg sonucu gebelik lehine. Gebelik haftası kesin olarak ultrason kontrolü sonucu öğrenilmektedir. Tahmini olarak Beta hcg değerine göre gebelik haftasını makalede ortalama değer aralıklarıı verilen tablolardan bakabilirsiniz.

 113. anneleronline dedi ki:

  Tedavi süreci de göz önünde bulundurularak konu uzman hekimce değerlendirilmelidir. Normal şartlarda beta hcg değeri ikiye katlanacak şekilde artış gözlemlenir.

 114. anneleronline dedi ki:

  Bazen kesin bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına düşük boş gebelik vb. yaşanılabiliyor. Genetik veya bünyesel etkenler de olabilir. Mutlaka uzman bir doktora görünmeli ve gebelik oluşumunu olumsuz etkileyen faktörler tespit edilmelidir.

 115. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg sonucu gebelik lehine gözükmekte. Gebelik haftası kesin olarak ultrason kontrolü sonucu öğrenilmektedir. Arzu edersiniz tahmini değer aralıklarına yazımızda yer alan tablolardan ulaşabilirsiniz.

 116. anneleronline dedi ki:

  Adetin gecikmesine neden olan başka faktörler de olabilir her iki durumda da mutlaka kadın doğum doktoruna görünmeniz yerinde olacaktır.

 117. anneleronline dedi ki:

  Verilen sonuç gebelik lehine gözlemlenmektedir. Gebelik ilerledikçe beta hcg değeri hızla katlanarak artmaktadır. Gebelik oluşumundan emin olmak için kese oluşumunun ultrason kontrolü yapılarak tespiti gerekir.

 118. anneleronline dedi ki:

  Adetin gecikmesine neden olan başka faktörler de olabilir her iki durum ihtimalinde mutlaka kadın doğum doktoruna görünmeniz yerinde olacaktır.

 119. nagihan dedi ki:

  92.71 cuma günü kaç haftalik oluyorum

 120. Fulya ozkan dedi ki:

  Gribal enfeksiyon icin acile gittim.gebelik beklentim var.Adetime 3 gun var hcg sonucum 0.432. Hastane laboratuvarı hamile değilsiniz dedi. Ancak verdikleri ilacı yine de kullanmadım. Acaba hamile miyim???

 121. Askin dedi ki:

  Merhaba adetim 5 gün gecikti 2gun önce beta hcgtesti yaptırdım 160 çıktı 4 haftalik hamilesiniz dedi.bugün yine yaptırdım 120 çıktı bir hafta sonra tekrar kana bakacaklar ne olduğunu anlamadım ciklarmisiniz hamilemiyim değerim yukselirmi .

 122. Ayşen dedi ki:

  Merhaba. Adetim birkaç gün gecikti idrar testi yaptım pozitif çıktı kan testi yaptırdım beta hcg 377 çıktı. 1-2 haftalık olabilir dedi. Hemen doktora gitmeli miyim yoksa ultrason için biraz daha beklemek gerekir mi?

 123. anneleronline dedi ki:

  döllenmeyi takiben 6 veya 8 gün sonra artış gösterir. Gebeliğin ilerlemesiyle beraber beta hcg ikiye katlanarak artmaktadır.

 124. anneleronline dedi ki:

  5 veya 6 haftalık gebelik lehine gözüküyor, Tam olarak gebelik haftası tespiti ultrason kontrolünde belli olmaktadır.

 125. anneleronline dedi ki:

  Beta Hcg değerinin tekrar ölçümü uygundur, bu nedenle testin tekrarından sonra yorumlanması net cevabı verecektir. Beta hcg artış değerinin gözlenebilmesi için test tekrarı talep edilmiş.

 126. anneleronline dedi ki:

  Gebelik izlem ve bilgilendirilme için gebeliğin başlamasıyla birlikte rutin doktor kontrollerine başlanmalıdır. 5.haftada vajinal ultrason, 6. hafta itibariyle de karından ultrason yoluyla gebelikte kese oluşumu ultrason ortamında görüntülenebilir. Doktorunuz gerekli yönlendirmelerde bulunacaktır.

 127. anneleronline dedi ki:

  Şu anda verilen değer hamilelik için düşük seyretmekte. Gebelikle ilgili sorularınız için arzu edersiniz doktorunuza da danışabilirsiniz. Gribal enfeksiyon da önemli bir durumdur doktorun önerdiği şekilde tedaviye başlamanız iyi olacaktır.

 128. anneleronline dedi ki:

  4 veya 5 haftalık gebelik söz konusu olabilir, kesin gebelik tespiti için ultrason kontrolü şarttır.

 129. Eda dedi ki:

  HCG 0,100 hamilemiyim acaba

 130. ümmühan dedi ki:

  merhaba. 1 ay önce beta hcg değerim 0.100 iken 27.01.2016 tarihinde doktora gittim. beta hcg değerim 0.422 çıktı. 16.01.2016 adet tarihim. adetim 22.01.2016 tarihinde bitti. ilişkiden hemen sonra beta hcg yükselir mi?

 131. Tuba dedi ki:

  Son adet tarihim 16 aralık dün kan testi yaptım 9469 çıktı sizce iyimi kaç haftaya tekabul ediyor yardımcı olurmusunuz

 132. gamze dedi ki:

  beta hcg 44.94 çıktı acaba hamile olabilirmiyim

 133. Ayça özbalık dedi ki:

  Adetime 1 gün kala 3 tane idrar testi Yaptım koyu ikinci çizgi çıktı pozitif daha sonra kanda Betahcg testi yaptırdım değer 881 çıktı ve gebesiniz dediler sizce durumum nedir yardımcı olurmusunuz

 134. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine gözüküyor, uzman doktor tarafından değerlendirilmesi yapılmalıdır.

 135. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir, net bilgi ancak uzman doktorca verilebilir.

 136. Zeynep dedi ki:

  Merhaba embriyo transferinin 8.gününde kan testi yaptırdım beta HCG değerim 1,34 çıktı. Hamile miyim acaba

 137. Zeynep dedi ki:

  Ve transferin 13.gününde de yaptırdım 4,5 olmuştu

 138. anneleronline dedi ki:

  Şuan beta hcg değeri normal olması gereken seviyede yani gebelik için düşük seyretmekte. Gebelik beklentisi var ise ilerleyen günlerde testi tekrar yaptırabilirsiniz.

 139. anneleronline dedi ki:

  Şuan beta hcg değeri normal olması gereken seviyede yani gebelik için düşük görünüyor. Beklenen adetin 3-5 gün gecikmesinden sonra testi tekrar yaptırırsanız daha iyi sonuç elde edilecektir. Gebelik beklentiniz var ise testi tekrarlatabilirsiniz.

 140. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben bugun kan testi yaptırdım ama sonuca internetten baktım >1.2 çıktı yardımcı olur musunuz hamilemiyim acaba bide adetime 8gün var teşekkür ederim şimdiden.

 141. esra dedi ki:

  Bete hcg 133.2 kac haftalikhamileyim

 142. Ayşegül dedi ki:

  Mrb aşılamanın 12.ğünü değer 8,16çıktı 14.günü ise 8,33 çıktı nolur bana yardım edin hamilelik varmı?

 143. meral dedi ki:

  En son adet tarihim araliqin 18 i\nDoktorum keseyi cok iyi buldu ama bebeqi goremedi Beta hcg deqerim 72490 cikti bna qore kac haftalik hamileyim bebeqimin gozukmememsi normalmi bide bndan once 2 dusugum oldu bundada oyle bsy olduqunu nasil anlayabilir.simdiden cok tesekkurler

 144. anneleronline dedi ki:

  Bhcg değeri şuan sınıra yakın gözüküyor, mevcut tedavi süreci de olduğundan değerlendirmenin doktorunuzca yapılması sağlıklıdır. 5 ve üzeri sonuçlarda yüzde 50 oranında gebelik ihtimali oluşmaktadır.

 145. anneleronline dedi ki:

  Düşük ihtimalinde bhcg değeri yükselmesi gerekirken gün geçtikçe düşüşe geçer ve düşük bu şekilde anlaşılabilir, diğer koşullarda gebeliğin başında olduğunuz için kesenin de çok küçük olması nedeniyle görülemiyordur, dış gebelik de söz konusu olabilir. Doktorunuzun kontrolünde takibi yapılmalıdır. Tahmini 6-7 haftalık gebelik söz konusu olabilir, kesin sonuç ultrason kontrolüyle elde edilmektedir.

 146. Feyza dedi ki:

  Adetim 5 gün geçti beta hcg degerim 3.17 sizce hamilemiyim ?

 147. GAMZE dedi ki:

  en son 23 aralıkta adet oldum bir daha adet olmadım 28 günde bir adet oluyorum adetlerim çok düzenlidir ne gecikir ne aksardı ama hala adet olmadım şuan 11. günümdeyim 5.günümde kan testi yaptırdım sonuç 0.12 çıktı 10.günümde tekrardan yaptırdım sonuç 0.534 çıktı hamilemiyim acaba

 148. nuray dedi ki:

  Ben gecen çarşamba kan testi yaptırdım hcg5.53 cikti doktor pazartesi tekrardan kan testi yaptirmami soledi adetimde 9 gun gecti sizce hamilemiyim?

 149. Ozlem k.y dedi ki:

  Merhaba\n\nSon regl baslangic tarihim 28 aralik, 29 ocakta regl olmam gerekirdi olmadim ve 30 ocakta beta hcg testi yaptirdim sonuc 326 cikti gebelik var mi varsa kac haftaliktir?\n\nTesekkurler.

 150. Hatice dedi ki:

  Merhaba 4 gün adetim geçti idrarda silik çizgi çıktı kan testi bulgu, h 152,7 nedir durum tesekur ederim.

 151. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir, bir kadın doğum uzmanına da test sonucu ile gidilerek gebelik teyidi alınmalıdır.

 152. anneleronline dedi ki:

  Takibi sağlanmalıdır, katlanarak artış göstermesi normaldir.

 153. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir uzman doktor tarafından da değerlendirilmelidir.

 154. anneleronline dedi ki:

  Verilen sonuç beta hcg normal değer aralığını aşmıştır, gebelik lehinde görülüyor, gebelik testindeki silik çizgi gebeliğin ilk günlerini işaret eder beta hcg yükselince de kalınlaşır. Sonuçlar uzman doktor tarafından da değerlendirilmelidir. Gebelik testi makalemizden konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz: https://www.anneleronline.com/gebelik-testi-hamilelik-testi

 155. Esra dedi ki:

  Hocm adetten önce bthcg yaptm 0.10 çıktı adet olduğum halde gebelik olabilir mi peki normal adet oldum yine yaptm 2 den küçük yazıyordu

 156. emine dedi ki:

  Benim sat 3 ocak 26 ocakta kan testinde 3.2 çıktı 30 ocakta tekrar kan testi yaptırdım 61.2 çıktı tükselme normalmidir

 157. anneleronline dedi ki:

  Şuan için bhcg değeriniz düşük görünüyor,bhcg normal değer aralığı 0-5 aralığıdır. Gebelik oluşumuna dair şüpheleriniz varsa 1 hafta sonra testi tekrarlayabilirsiniz.

 158. anneleronline dedi ki:

  Tek başına beta hcg test sonucu gebelik haftası belirlemede yetersizdir. Ultrason kontrolü de gerekir, ortalama 4 haftalık gebelik lehinedir.

 159. anneleronline dedi ki:

  Aşılama yöntemi başarılı olduysa, aşılamadan 14 gün sonra beta hcg değeri artışa geçecektir. Kesin sonuç için aşılamadan sonra 2-3 hafta geçmesi beklenir bu nedenle doktorunuzla iletişimde olmalısınız.

 160. anneleronline dedi ki:

  Şuan değeriniz düşük seviye de seyrediyor, fakat emin olmak için testi 3-5 gün sonra tekrarlatabilirsiniz. Doktorunuza da danışmalısınız.

 161. anneleronline dedi ki:

  Şuan değeriniz düşük seviye de seyrediyor, fakat emin olmak için testin tekrarını isteyebilirsiniz. Adet gecikmesine neden olan faktörün belirlenmesi için doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

 162. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri sınırın üzerine az da olsa çıkmış ama gebelik için kesin cevap değildir, beta hcg artışını gözlemlemek için doktor kontrolü ve testin tekrarı gereklidir.

 163. esila dedi ki:

  Iyi geceler bn ayin 19 ocakda kan verdim 0.100 cikti 30 ocakda verdm 2.15 cikti adetim 9 gun gecikiyor lutfen yorumlayin\n

 164. Ozlem dedi ki:

  Merhaba arkadaşının kan tahlili 20697 ckmis kaç haftalık hamile sizce

 165. serpilcan dedi ki:

  merhaba bugun gebelik testi yaptırdım 368.06 çıktı acaba gebelik varmıdır.

 166. ışık dedi ki:

  Merhaba adetimi 1 gün gece beta hcg m 6.51 çıktı. daha önce de 64 . 7.4 çıkmıştı adetle sonlanmıştı bu gecikmeler. şimdide yüksek ihtimal böle olacak . napmalyım nasıl bir yol izlameleyim. Bir hastalığım olablirmi şimdiden tşk ederim

 167. anneleronline dedi ki:

  Bu gibi durumda en iyisi bir jinekoloğa görünmektir. Adet gecikmeleri ve adet ile ilgili düzensizlikler tespit edilip tedavi uygulanabilir. Bu da gebe kalma durumu için olumlu olacaktır.

 168. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine gözüküyor, kadın doğum uzmanına da görünmeniz gerekiyor.

 169. gamze ylmz dedi ki:

  Mrb kan testim 102 ckti sizce nasil

 170. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir, uzman doktorca teşhis edilmelidir.

 171. Cemre dedi ki:

  Merhaba adetim 7 gun gecti beta hcg 68 cikti 3 gun once yani 4. Gun gecikmesinde 56 cikmisti sizce ilerleme nasil

 172. Hazal dedi ki:

  28.01.2016 Beta HCG kan testi yaptım.0.21 çıktı Dr yeterli bulmadı bir hafta sonra testi tekrarla dedi bu gün gittim tekrar betahcg yaptım sonuç 0.4 çıktı negatif dedi bu durumda ne yapmam lazım son adet tarihim 20.aralık lütfen bana yardımcı olun

 173. anneleronline dedi ki:

  Verdiğiniz bhcg değeri şuan için düşük seviyede gözüküyor. Tahlil diğer koşullarla birlikte uzman doktorca yorumlanmalıdır.

 174. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali için 0-5 değer aralığını aşması gerekiyor, kadın doğum uzmanınca kontrol edilerek değerlendirilmesi gerekir, doktorunuz sizi yönlendirecektir.

 175. anneleronline dedi ki:

  Gebelik söz konusu olduğunda bhcg değeri ikiye katlanarak artar, takibi uzman doktorca yapılması uygundur.

 176. eda dedi ki:

  Merhaba adetim 4 gün geçti kan tahlilimde 0.19 çıktı ve suanda adet oldum.ebemi sorduğumda hamilelik olabilir dedi..lütfen yardımcı olabilirmisin.teşekkür ederim…

 177. esra dedi ki:

  Hocam normal adet olduğu halde gebelikten bahsedilebilir mi hamileyken adet olunabilir mi

 178. esra dedi ki:

  İlişkiden 27 gün ssonra. Bthcg gebelik varsa yükselir miydi ben oyle yaptm 27 gün sonra yaptm 2den küçük yazıyordu ama bu arada normal adet oldum üstüne gorme diye birşey varmış ama normal adetti sanırım sorum su hocam geç döllenme dahi olsa ilişkiden 27 gün sonra varsa gebelik kanda çıkar miydi

 179. anneleronline dedi ki:

  Adet gecikmesi belirtilerden biridir ama asıl belirleyici kan testindeki beta hcg değerinin yükselmesidir ardından da gebelik haftasına göre yapılacak ultrason kontrolüdür. Şuan değeriniz düşük gözüküyor fakat mutlaka doktor tarafından değerlendirilmelidir, test tekrarı istenilebilir.

 180. Selma dedi ki:

  Merhaba. Bhcg degerim >1381 seklinde cikti. Bu bastaki > isareti ne demek oluyor.yami bhcg 1381 den buyuktur gebelik vardir mi demek.

 181. anneleronline dedi ki:

  Gebelik durumu olup olmadığı uzman doktorca kontrol edilmelidir.

 182. anneleronline dedi ki:

  Gebelik durumu olup olmadığı uzman doktorca kontrol edilmelidir.

 183. anneleronline dedi ki:

  Tahlil sonucunuzun uzman doktor tarafından değerlendirilmesi gereklidir,bhcg değeri gebelik lehine olabilir.

 184. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuz kesin teşhis için test tekrarı istemiş bu nedenle şu an yorumlamak yanlış olur, son yapılan test muhtemelen belirleyici olacaktır.

 185. anneleronline dedi ki:

  Gebelik için uygun koşullar ve belirtiler var ise gebelik lehine durum olabilir fakat bu şekilde emin olmak imkansızdır. Doktor kontrolünde izlem yapılması kesin teşhis için şarttır.

 186. Merve dedi ki:

  Beta hcg 385.9 3haftalık degerim dusuk mu

 187. esra dedi ki:

  Bthcg 2den küçük yazıyor gebelegi gösterir mi

 188. selda dedi ki:

  merhabalar beta hcg baktırdım sonuç 0,6 çıktı dr bi 10 gün sonra testi yenileyelim dedi aceba hamile olma şansım varmıdır..

 189. anneleronline dedi ki:

  Doktor hcg artışını gözlemleyerek teşhiste bulunacaktır, kontrol aşamasında ve teşhis henüz konmadığı için hiç bir şekilde yorumlamak doğru olmayacaktır. Akıntı ile ilgili de doktorunuza bilgi veriniz.

 190. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri düşük seviyede görülse de bu şekilde net bir sonuca varılamamaktadır. Genel değerlendirmeler ve doktor kontrolü yapılarak gebelik oluşumu tespit edilmelidir.

 191. tuba dedi ki:

  adetim 4 gün gecikti.kan testinde 120,0 çıktı hamile miyim?

 192. ela dedi ki:

  Bthcg <2 bu ne demek

 193. anneleronline dedi ki:

  Tüm veriler değerlendirilerek doktorunuz tarafından yorumlanmalıdır.

 194. anneleronline dedi ki:

  beta hcg değeri 2 nin altındadır, uzman doktor tarafından yorumlanmalıdır.

 195. deniz dedi ki:

  Bêta ucu0.20 cikti sonuc ne lutfen yardimci okurmusunuz

 196. Ela dedi ki:

  Meraba bnm adetime daha sekiz gün var bugün kan testi yaptırdım beta hcg 0.74 çıktı sizce hamilemiyim.

 197. IŞIK dedi ki:

  Hocam Merhaba IŞIK Ben 2 şubattada yazmıştım ,adetimi 1 gün geçince 1 şubatta; beta hcg m 6.51 03 şubatta 19,01 4 şubatta 32,12 çıktı yarın tekrar kan vermemi istedi dr. sizce durum gebelik lehine gelişiyor olabilirmi çok fazla kasık ve bel ağrım var birde 2 gündür kahve pembe bir akıntı var. Şimdiden tşk ederim .

 198. esra dedi ki:

  Hep aynı soruyu tekrarladdm ama kusura bakmayın lütfen bi hafta içinde doktora gidemem bu yüzden çok da korkuyorum ilişkidem 27 gün sonra bthcg yaptm <2 yazıyordu ve ustelik adet gordum yine de gebelik ihtimali nedir doktor değere negatif dedi ama karnm sis gibi hissediyorum

 199. irem dedi ki:

  Merhaba yumurtlama tarihimden 1 hafta sonra beta hcg 0.100 cikti. 12 gun sonra beta hcg degerim 1 cikti 5 oldugunda gebelikten soz edilebilirmis . reglime daha 2 gun vardi. Doktor supheli olabilir henuz erken regl gecikmesinden sonra tekrar yaptirmami istedi. Reglim 2 gun gecikti,beta hcgnin yukselme ihtimali var mi?

 200. yeliz dedi ki:

  Hocam benim beta hcg Sonuc 692.62 yaziyor sizce hamilemiyim

 201. yeliz dedi ki:

  Hocam son adet tarihim 30 aralik 2015 2gun once kan testi yapildi beta hcg (total hcg) sonuc 692.62 olarak yaziyor birde referans araligi 0-5.0 yaziyor hamilemiyim yardimci olurmusunuz

 202. ümmügülsüm dedi ki:

  13 günüm geçti beta hcd tahlihinde 10,71 çıktı hamilemiyim lekem oldu

 203. seyda dedi ki:

  İyi günler ilk beta hcg değerim 3 çıktı sonra 2 sonra 10.90 sonra 3 gün sonra 24 çıktı sizce noluyo bilgi verirseniz sevinirim

 204. Sultan dedi ki:

  Günüm 7 gün geçti doktora gittim ultrasonda goremedi ve kan tahlili istedi hcg 2254.37 çıktı ve doktora gösteremedim öğlen tatili girdiği için hamilemiyim acaba

 205. Sina dedi ki:

  Merhabalar benim son adet tarihim 17 ocak ti ve ben her 28 bazen 30 günde bir adet görüyorum bu ay klomen kullandım ve adetime iki hafta kala ben kan testi yaptım beta hcg 2.0 çıktı acaba bu değerin yükselme şansı varmı şimdiden tsk ler

 206. Süreyya dedi ki:

  Meraba ben kasım 2015de regl olmadım günüm 53gun geçti 2defa kan testi yaptım ve çıkmadı daha sonra soğuk alginligindan dolayı antibiyotik iğne vurularak 4aralik2015 de 3gun boyunca regl oldum daha sonra regl olmama gibi bi sıkıntı başladı 14ocakta kanamam başladı şuana kadar bütün beta hcg testlerim hamilelik yönünde ama bebeğin kesesi yok tüpler de temiz yanı dış gebe degilim. Ben en son kanama tarihimi hangi günden hesaplayacagim ilk reglden mi ikinci reglden mi ? Eğer kan değeri yüksekse ve ultrasonda tüplerde temizse neden kese görülmedi ? Cevaplarsaniz sevinirim

 207. İlknur dedi ki:

  İyi günler dört gün önce hamilelik için kan verdm HCG degerm7.52 çıktı sizce hamilemiyim dokuz gün geçti adetimden.

 208. Ebru dedi ki:

  Beta hgc 1768 diye bir rakam çıkmış 0-1 hafta 5-50\n1-2 hafta 50-500\n2-3 hafta 100-5000 anlayamadım gebebiyim

 209. SEVCAN özkul dedi ki:

  merhabalar beta HCG 7524 .Kaç haftalık sizce.teşekkürler…

 210. duygu dedi ki:

  merhaba regl gunume 5gun var daha dun aksam test yaotim bir cizgi net digeri silik cikti. bende bugun kan testi yaptirdim hcg 31,08 cikti. hamile olabilirmiyim hocam?

 211. Ayça dedi ki:

  Merhaba idrar testinde 2 defa ikinci çizgi silik çıktı bthcg de ise hemşire 68 sınırda dedi bugün testi tekrarladım sonucu bekliyorum 68 sınır mı gerçekten bugün sonucun kaç olması lazım

 212. Demet alper dedi ki:

  Benim adetime 1 gün kala beta hcg 3318 ci ki çok yuksek değilmi

 213. Zeynooo dedi ki:

  Mrb benm adetim 1ay 5 gun gecti bugun kan tahlili yaptirdim. Tahlilin en altinta beta hcg yaziyr sonuc 0.0 acaba hamile olma ihtimalim ne ??

 214. haticee dedi ki:

  Yengemin adeti 1ayi gecti. Ve beta 0.0 cikti acaba hamile olma olasiligi ne ?

 215. Yaren dedi ki:

  Adetime 8 gün war beta hcg sonucum 5.10 çıktı sizce gebelik ihtimalim olabir mi

 216. Fidan dedi ki:

  Slm..beta hcg 3 cikti.sonuc ne olabilir.

 217. Ainura dedi ki:

  Merhabalar yardimci olur musunuz bana. Son adet tarihim 12 Aralik. Son aylarda adetim duzensiz olmustu. 7Ocakta beta hgc degerim 1003 cikmisti. Son adet tarihime gore 8 haftalik bir gebelik. 25 Ocakta gebelik kesem 16-20mm di. Dun yani 9 Subatta verdigim kan tahlilinde hg c 45177 oldu. Ultrasyonda gebelik kesem 27mm yolk sak kesesi 10mm gorunuyor ama bebek daha gorunmedi(( abort isareti koyarak dun hastaneye yatirdilar. Ben beklemek istiyorum 9haftada da bebegini gorenler varmis diye taburcu oldum. Simdi 5gun sonra gidecegim ultrasyona. Cok korkuyorum. Gec dollenme olabilir mi? Yoksa bos gebelik mi?(((

 218. Deniz dedi ki:

  Merhabalar.. 16 gün önce aşılama oldum. 15.günde yani dün kan testi oldu. Beta hcg26,12 çıktı. Doktorum gebelik oluşmuş 2gün sonra tekrar test yaptırdığınız 2katı değere ulaşırsa tamamdır dedi. Fakat kahverengi çamurlu lekelemeyin var. Bu ne demek acaba?

 219. keremel dedi ki:

  Ben evde surekli test yapıyordum 2gunde bir negatif çıkıyordu ama cuma günü ikinci çizgi silik çıktı aynı gün kan testi yaptım 84.39 çıktı, salı günü tekrar yaptırdım 294.1 çıktı artış normal seyrinde mi?

 220. Sultan dedi ki:

  Hocam adetim on gun gecti ucgun once kan tahlilinde <1.20 gebelik varmi

 221. Müz dedi ki:

  Mrb.benim adetim geceli 2 gun oldu dun kan testi yaptirdim sonuc <1.020 tam olarak bu durum nasıl yorumlanir acaba ayrica idrar testlerinde t bolgesinde bi cizgi belirip kayboluyodu ve c bolgesinde tek cizgi net bi sekilde beliriyodu.

 222. Meliha dedi ki:

  Hocam Beta-hCG(total hCG) sonuç deģeri: 9295 yani hamilemiyim.12 gün geciktim.

 223. fatma dedi ki:

  Mrb benim sorum adetim 6 gün gecikti kan testi yaptırdım sağlık ocağına 16117 yazıyor gebelik var denildi inanmıyorum şok tayim ne kadardır hafta olarak bilgi verirseniz sevinirim teskkrlr

 224. Ayse dedi ki:

  Hocam günüm iki gündür geçiyor tahlil yaptım 15,63 çıktı sizce gebelik varmı şimdiden teşekkürler

 225. Ayle dedi ki:

  6 şubatta adet oldum 2gün sürdü test yaptırdım sonuç 0.13 çıktı hamile olabilirmiyim

 226. Vildan dedi ki:

  Bugün kan testi yaptırdım hag testinde 0.100 çıktı doktorum hamile değilsin dedi ne yapmam gerekir

 227. Hazal dedi ki:

  Son adet tarihim 20 aralik 2016 Beta HCG 0.49 çıktı sonuç nedir bilmek istiyorum

 228. Beta dedi ki:

  Beta hgc 0.1 mlU/ml 0 – 5,3 yazıyor durum neye işaret sizce

 229. Tuğçe dedi ki:

  Iyi günler hocam. Dr alttan muayene de kese gördüğü icin kan tahlili istedi sonuc 0.226 cikti. Sonuc gostermeye gittigimde gebelik yok dedi gebelik kesesini sordugumda sivi kesesidir dedi fakat fazlasyla ilk hamileligimdeki belirtileri yaşıyorum acaba doktorun dedigi dogru mudur?

 230. sevim dedi ki:

  Beta HCG testi yaptırdım 0,57 çıktı adetim bir hafta geçti sizce hamile olma ihtimalim var mı?

 231. Hazal dedi ki:

  Hocam idrar tahlili yaptim cizgiler silik cikti sonra da beta HCG yaptim sonucum 0.49 çıktı yardımcı olursanız sevinirim.

 232. SEVİLAY dedi ki:

  adetimden 2 gün önce beta hcg yaptırdım ve sonuç 7.49 .çıktı hamile miyim aceba

 233. Aliye dedi ki:

  Merhabalar bebek dusunuyoruz, beklenen günüm ayın 14 şubattaydi, 4 gün önce beta hcg yaptirdm 0.29 çıktı 15 inde yaptirdim 0.12 çıktı ama henüz bi adet olmadım olacağına dairde bi işaret gözükmüyor olasılık var mıdır acaba

 234. Nur dedi ki:

  Beta hcg 3655 artık bebek ultrasonda görülür mu

 235. Suna dedi ki:

  9 da regl olmam lazımdı olmadım bende 10 da evde test yaptım pozitif çıktı ve mide bulantısı baş dönmesi çok olunca yaptım 11de kan tahlili yaptım HCG 34.76 çıktı doktorun yeni olduğunu söyledi . dün tekrar gittm HCG 60 çıktı düşük dedi ve düşük de yapabilirsin dedi ben hafif köyü renkte kahverengi gibi kanama olduğu anlattım az geliyor dedim düşük yapıyı olabilirsiniz dedi bu arada yaşım 34 ilk gebeliğin kafani çok karıştırdı düşük diyince herhangi bir ilaç yada ignede vermedi ne yapabilirim

 236. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir,doktor kontrolü gereklidir.

 237. anneleronline dedi ki:

  Adetin gecikmesiyle daha belirgin sonuç elde edilebileceğinden doktorunuz kontrolünde test tekrarı yapılabilir.

 238. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir doktor kontrolünde tam teşhis yapılmalıdır.

 239. anneleronline dedi ki:

  Gebelik oluşumunu gözlemlemek için ultrason kontrolü gereklidir,gebelik lehine olabilir test sonucunuz.

 240. anneleronline dedi ki:

  Genellikle 3-5 günlük gecikmeden sonra daha belirginleşir doktor kontrolünde testinizi tekrarlayabilirsiniz.

 241. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde kesin olarak gebelikten emin olamayız bu yüzden uzman doktorca diğer koşullar ile beraber tahlil değerlendirmesi yapılmalıdır.

 242. anneleronline dedi ki:

  gebelik lehine olabilir kesin teşhis için mutlaka doktor kontrolü gereklidir.

 243. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir bir kadın doğum doktorunca değerlendirme ve kontrolü uygundur.

 244. anneleronline dedi ki:

  beta hcg değeri gebelik lehine olabilir kese oluşumunun mutlaka gözlemlenmesi gerektiğinden doktorunuza görünmelisiniz.

 245. anneleronline dedi ki:

  beta hcg testi yapılarak hormon artışı gözlemlenmeli ve uzman doktor takibi gereklidir.Son görülen adet tarihi hesaplamalarda baz alınmaktadır.Bazı özel durumlar koşulların değişmesine neden olabileceğinden tüm değerlendirmeler doktorunuz tarafından yapılmalıdır.

 246. anneleronline dedi ki:

  Gebelik için beta hcg değeri artışı adet gecikmesiyle bariz şekilde gözlemlenir, tedaviyi yürüten doktor nezninde değerlendirilmesi gereklidir.

 247. anneleronline dedi ki:

  5-6 haftalık gebelik söz konusu olabilir doktorunuz tarafından kontrolü şarttır.

 248. anneleronline dedi ki:

  gebelik lehine olabilir test sonucu, gebelik testi de o yöne işaret ediyor. Sonuçların doktor tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

 249. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg artışı gözlemlenmesi gerekebilir,doktorunuz kontrolünde test tekrarı gerekli olabilir.

 250. anneleronline dedi ki:

  beta hcg değeri gebelik lehine olabilir net sonuç için doktor kontrolünde değerlendirilmesi gerekmektedir

 251. anneleronline dedi ki:

  sonuç itibariyle gebelik söz konusu olabilir testinizin doktorunuz tarafından değerlendirilmesi gerekir.

 252. anneleronline dedi ki:

  Son adet tarihi ve diğer belirleyici etkenler göz önüne alınması gereklidir. Bu nedenle doktorunuz tarafından takibi ve yorumlanması gerekmektedir.

 253. dilek dedi ki:

  Iyi aksamlar ben 10 subatta test yaptirdim 0.55 cikti bugun tekrar yaptirdim 0.100 cikti sonuc ne acaba

 254. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali için iki katı değerinde değer artışı gözlemlenmelidir. Artış gebelik lehine olabilir, doktor tarafından tahlil değerlendirmesi yapılmalıdır.

 255. fatih dedi ki:

  hocam kolay gelsin bi sorum olacak biz tüp bebek tedavisi yaptık eşimde beta HCG ikin gün arayla yaptırdık 3kez ilkinde 60 cıktı sonra 155 daha sonrada 590 cıktı sizce normalmi ikiz durumu olabilirmi şmdiden tsk ederim.

 256. Sevda dedi ki:

  Bugün test yaptırdım 3.58 çıktı hamilelik varmıdır acaba

 257. Songül dedi ki:

  Ben adetime dör beş gün kala test yaptırdım beta hcg 0,24 çıktı.değerim normalin üstünde mi acaba.hamile olma olasılığım var mı acaba.lüften yardımcı olur musunuz???\n

 258. Gul dedi ki:

  17 ocak adet gördüm 15 şubatta kan testi yaptirdim 27.74 çıktı kese gorunmedi 1 hfta sonraya gun verdi hcg normal mi kese görünmeme si normalmı

 259. Elif dedi ki:

  Meraba benim kan tahlili sonucu 0.424 acaba hamilemiyim

 260. dilek dedi ki:

  Bn test yaptirdim ilkinde0.55 cikti ikincisinde ise 0.100 cikti bana aciklarmisiniz

 261. meral dedi ki:

  Evde yaptigim test pozitif kan da beta hcg 2650 cikti gebelik ihtimalim nedir

 262. salii dedi ki:

  Merhaba.Bugün 12 günlük adet gecikmem var ve kan testi yaptirdim.H kısmında 35442 yazıyor normal değerde de 0-5,3 yaziyor.Kaç haftalık hamileyim sizce ?

 263. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde gebelikten emin olunamamaktadır. Doktorunuz nezninde takibini sağlayabilirsiniz.

 264. anneleronline dedi ki:

  Sınır değerine yakın gözüküyor, doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.

 265. anneleronline dedi ki:

  Değer 0 yani gebelik ihtimali şimdilik barındırmıyor olabilir ama bu şekilde gebelikten emin olunamayacağı için doktorunuzun nezninde takibini sağlayabilirsiniz.

 266. anneleronline dedi ki:

  Sadece beta hcg testi ile kesin olarak emin olamayız doktor kontrolü ve değerlendirmesi gerekmektedir.

 267. anneleronline dedi ki:

  Medikal açıdan değerlendirmelerin daha doğru yapılması adına ultrason kontrolünü beklemeniz daha doğru olacaktır bu safhada sadece durum doktor tarafından yorumlanmalıdır.

 268. anneleronline dedi ki:

  Çeşitli nedenlerle gebelik başlangıcında kahverengi lekelenmeler görülebilir mutlaka lekelenmenin niteliği hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz.

 269. ayse dedi ki:

  Merhaba ben 15 ocakta adet oldum ve 20 şubatta kan tahlili yaptırdım 37.31 çıktı sonuc\’um doktor 2 gün sonra tekrarlayalim dedi bu testi eğer yükseliş olmazsa dış gebelik olacağını söyledi korkuyorum bu bebeği çok istiyorum dış gebelik olursa ne gibi bir yol izlenir

 270. Miray dedi ki:

  İyi akşamlar benim beta hcg sonucum 4992 çıktı en son adet tarihim 14 aralık kaç haftalık oluyor şu anda

 271. saliha dedi ki:

  iyi günler adetime daha 6 gün var evde idrar testi yaptım çok silik çıktı. daha sonra beta baktırdım 57,19 çıktı hamilemiyim?

 272. Fatma dedi ki:

  Meraba benim reglime 1 gün kala yaptırdığım beta hcg degerim 0.100 çıktı ve 3 gün gecikti şu an hamile olma ihtimalim var mı

 273. Engin dedi ki:

  Hocam eşim dün kan tahlili yapttı bthg si 53.33 çıktı ve ıdrarr tahlilinde ise 2.çizgi silikti acaba hamile olabilirmi

 274. Betul dedi ki:

  Iyi gunler hocam 11 ocak 2016 tarihinde dusuk yaptim dusukten sonra adet olmadan tekrar hamile kaldim 19 subatta beta Hcg degerim 421.5 di doktorum ultrason takibi daha yapilamayacagi icin bugun tekrar kan verdim ve beta Hcg degerim 693.1 olmustu iki gunde merak ettigim iki konu var dusun sonrasi kisa zamanda hamile kalmak da risk varmidir difer sorum ise son beta Hcg degerime gore kac haftaliktir gebeliğim.simdiden Teşekkürler.

 275. Merve dedi ki:

  Merhabalar; hoca değerim 4,5 çıktı adetime bir hafta var basıl değerlendirebiliriz

 276. anneleronline dedi ki:

  idrarda gebelik testindeki silik çizgi gebelik lehine olabilir ama kesin sonuç doktor kontrolünde ortaya çıkmaktadır.

 277. anneleronline dedi ki:

  net olarak gebelik haftasını sadece test sonucundan hesaplayamayız, 6 veya 7 haftalık hamilelik olabilir,ultrason kontrolü yapılmalıdır.

 278. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg sonucunuz gebelik lehine olabilir kadın doğum doktoru tarafından kontrolü gereklidir.

 279. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg olağan değer aralığını geçmesi gebelik lehine olabilir kesin sonuç için doktorunuza başvurmalısınız.

 280. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun bilgisinde takibi sağlamalıdır, şuan değer düşük seyretmektedir.

 281. anneleronline dedi ki:

  Hamilelik üzerine kesin bir beklentiniz varsa adet tarihinin gecikmesiyle test tekrarı olabilir onun haricinde doktorunuzun tespitleri en net sonuçtur.

 282. sevtap dedi ki:

  Mrb adetimdem 5 gun gecti kahve leke geldi kan tahlili yaptirdum 037 cikti hamile olablirmyim?

 283. elif dedi ki:

  Hocam test yaptım pozitif çıktı bt hcg 347 çıktı 1bucuk 2haftalik gebelikten bahsettiler yorum alabilirmiyim testin bugün üstünden 4gun de geçti.

 284. anneleronline dedi ki:

  Tahlillerin doktorunuz tarafından yorumlanması doğrudur, fakat normal değer aralığında görülmektedir.

 285. anneleronline dedi ki:

  Normal değer aralığında görülmektedir.

 286. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuz tüm koşulları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmış olacağından muhtemelen doğrudur fakat önceki gebeliğinizle birebir benzerlik var ise yine kadın doğum doktorunca takip ve kontrolü sağlanmalıdır.

 287. anneleronline dedi ki:

  Şu an normal değer aralığında seyrediyor gözükmekte ama beta hcg sonuçlarınız mutlaka doktor tarafından yorumlanmalıdır.

 288. anneleronline dedi ki:

  Normal değer aralığında seyrediyor gözükmekte fakat beta hcg testi sonuçlarınız mutlaka doktor tarafından yorumlanmalıdır.

 289. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun durumu değerlendirmesi tam tespit açısından gereklidir, adette olağan dışı bir gecikme yaşanılıyorsa da yine doktor kontrolü faydalı olacaktır.

 290. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir bu yüzden doktorunuza başvurmalısınız.

 291. Gulnur Quliyeva dedi ki:

  Merhaba.16ci haftamda tahlil yaptirirken doktorum beta hcg ye de bakmis.degeri 49000 cikti.Doktorum daun sendromu ola bilir dedi,4tlu test istedi.sizce deger cokmu yuksek?

 292. anneleronline dedi ki:

  İkiz gebelik olup olmadığı doktorunuz tarafından yapılacak kontrollerde belli olacaktır. Hamilelik oluşumu doktorunuzca gözlenmelidir bu nedenle tahlilleriniz doktorunuz tarafından yorumlanmalıdır.

 293. anneleronline dedi ki:

  Tahmini olarak gebelik oluşumu ultrason ortamında görülebilir, doktor kontrolüyle netleştirebilirsiniz.

 294. anneleronline dedi ki:

  Son adet tarihi, adetteki gecikme gibi etkenler de tespit için gereklidir, konuyu doktorunuzun yorumlaması daha uygundur.

 295. anneleronline dedi ki:

  Düşük önleyici ilaç, iğne vb. tedavilerin doktor tarafından uygulanması gerekir bu nedenle düzenli olarak doktor kontrolünüzü sağlamalısınız. Kanama veya akıntıların niteliği ve miktarı konusunda doktorunuza bilgi vermelisiniz.

 296. anneleronline dedi ki:

  Diğer semptomlarla birlikte doktor tarafından yorumlanmalıdır.

 297. anneleronline dedi ki:

  Evet, gebelik haftası ve tahmini beta hcg değeri aralıkları Son adet tarihi baz alınarak hesaplanır.

 298. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde hamilelikten emin olunmamaktadır doktorunuz değerlendirmelidir.

 299. anneleronline dedi ki:

  Normal değer aralığında gözükmekte adet gecikmesiyle beraber testi yineleyebilirsiniz, doktorunuza başvurmanız daha net sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

 300. anneleronline dedi ki:

  Gebeliğin ilerlemesiyle görülebilir mutlaka doktor tarafından rutin kontrollerin yapılmasıyla kese oluşumu görülmelidir.

 301. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde hamilelikten emin olunmamaktadır doktorunuz değerlendirmelidir.

 302. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine gözüküyor bhcg sonucu, kesin gebelik tespiti için doktorunuza başvurmalısınız.

 303. anneleronline dedi ki:

  Tam olarak gebelik haftasını bu şekilde tespit edemiyoruz, tahmini olarak 6 veya 7 haftalık gebelik olabilir, doktor kontrolü gereklidir.

 304. anneleronline dedi ki:

  Belirtiler gebelik lehine olabilir kadın doğum doktoru tarafından teşhisi yapılmalıdır.

 305. anneleronline dedi ki:

  Bhcg artışı gözlemlenerek dış gebelik durumu olup olmadığı teşhis edilir, doktor tarafından takibi şarttır.

 306. nursen dedi ki:

  21 ocak son adet günüm üç gün gecikti 17 subatta ıdrar testı yaptım pozıtıf cıktı. dün dr gittim kan testi yaptırdım 27.7 cıktı sizce bu ne demek dr birşey demedi kaç haftalık oluyor.

 307. anneleronline dedi ki:

  Net bir sonuca bu şekilde ulaşmak zor, doktorunuza başvurmalısınız.

 308. anneleronline dedi ki:

  Tabloya göre tahmini 6 haftalık gebelik söz konusu olabilir kesin gebelik haftası doktor kontrolü sonucu öğrenilebilinir.

 309. anneleronline dedi ki:

  Bhcg sonucu gebelik lehine olabilir doktorunuza başvurmalısınız.

 310. anneleronline dedi ki:

  Şuan bhcg değerleri normal değer aralığında gözüküyor fakat gebelik ihtimaline karşın kadın doktoruna görünmelisiniz.

 311. anneleronline dedi ki:

  Hem gebelik takibi hem düşük riskine karşı düzenli olarak doktor kontrolüne gitmelisiniz, tahmini 5 hafta hamilelik söz konusu olabilir, kesin gebelik haftası doktor kontrolüyle anlaşılmaktadır.

 312. anneleronline dedi ki:

  İlerleyen günlerde tekrar test yapıp emin olmak için doktorunuza başvurmalısınız,değer şu an üst sınıra yakın gözüküyor, takibi yapılmalıdır.

 313. anneleronline dedi ki:

  Tedavi sürecinizi yöneten doktorun kontrolüyle yorumlaması daha uygundur. Gebelik lehine olabilir kesin teşhis doktor tarafından yapılacaktır.

 314. anneleronline dedi ki:

  Diğer risk ölçüm yöntemleri ile beraber değerlendirilmesi gerektiğinden en doğru sonuç 4lü test sonrası elde edilecektir.

 315. anneleronline dedi ki:

  Tahmini 3 veya 4 hafta gebelik olabilir,net gebelik haftası ancak doktor tarafından tespit edilebilir. Gebelik oluşumu doktor tarafından gözlemlenmelidir.

 316. anneleronline dedi ki:

  Şu an için normal değer aralığında gözüküyor beta hcg değeriniz. Fakat adet süresinin uzunluğu ve son adet tarihiniz itibariyle uzman doktora görünmeniz yerinde olacaktır.

 317. anneleronline dedi ki:

  En doğru yorum doktorunuz tarafından yapılmıştır. Rutin doktor kontrollerinizi yerine getirmelisiniz.

 318. nesrin ünsal dedi ki:

  en son adet tarihim 4 ocak ve 20 gün sürdü\nbeta-hcg 0,10 çıktı, \nnormal aralık 0,00 – 3,00 arası\nbu durumda hamile değilim diye mi yorumlamalıyım\nteşekkürler

 319. Aysegül dedi ki:

  Hocam benim arkadasim yumurta çatlatmak iğnesi vururdu bugün 15. Gün kan testi yaptirdi 120 cikmis gebelik varmi acaba

 320. Yagmur dedi ki:

  Selam hocam ben bugun kan tahlili verdim bhcg değerler 87.07 çıktı heyecandan doktorun dediğini unuttum kaç haftalk hamile oluyorum acaba 8 gündur adet olmadım

 321. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değerinin artış hızı ile birlikte kese oluşumu gözlemlenmesi gerektiğinden yeni yapılacak kan tahlili ve ultrason taramasıyla kesin sonuç elde edebilirsiniz.

 322. anneleronline dedi ki:

  Tahmini olarak 4-5 haftalık gebelik olabilir, doktorunuzun tespiti net gebelik haftasını verecektir.

 323. Erol dedi ki:

  Selam hocam benim eşim bir hafta önce hamile olduğunu öğrendik ve doktora gittik ilk kan testinde 79.1 cıktı 3 gün sonra bir test daha yaptırdık onda 323.4 cıktı bugün gene yaptırdık 2672.8 doktor eşime en son değere baktığında dış gebelik ola bilir demiş alt üst olduk

 324. ebru dedi ki:

  Merhaba, son adetim 19 Ocaktı 5 gün geçikme oldu ve bugün yaptırmış olduğum testte *90 değeri çıktı bunun hakkında bilgi verirmisiniz?

 325. anneleronline dedi ki:

  Tüm veriler doktorunuzca incelenerek değerlendirilecektir, doktor takibi bu durumda önemlidir.

 326. anneleronline dedi ki:

  Sonuç hamilelik lehine olabilir test sonucunuz ile bir kadın doğum doktoruna başvurmalısınız.

 327. Fatma dedi ki:

  İyi akşamlar. 15 şubatta beta hcg yaptı doktorum 243 çıktı. Bugün yani 24 şubatta tekrar beta hcg testi yaptı. Bu günde 1195 çıktı. Doktorum iyi gelişme dedi. Fakat başka bir doktora sordum. O da ilerleme az keseye bakılması lazım dedi. Sizce sıkıntılı birsey olabilir mi.

 328. ylz dedi ki:

  hocam merhaba benimde sizden bir ricam var ..15 şubatta beta hcg 21.85 çıktı ..24 şubatta kontrole gittim ve tekrar beta hcg bakıldı ..148.89 dedi tahlil sonucu .. doktorum keseyi göremedi ve olumsuzluğa düştü … lütven bişiy diyin kese kaçıncı haftada oluşur ..teşekkürler,,

 329. Bahar dedi ki:

  Maraba benim sorunum şu adet tarihine göre 6 hafta oldugumu söyleyen dr özel bu hastanede fakat kesenin var olup bebegin ve yolk sack kesesini görünmediğini bos kese olavilecegini söyledi.kantahlili yapıp 48 saat arayla bthcg kontrolü yapcagimui söyledi ve bugün kan tahlili yaptım sonuç 16651 ultrason ise uc gün önce baktığımızda gorunmemimisti.ikinci tahlil yapmadin yarın olcak sizce bu değerlere göre bir kese mi ?

 330. Cansu Yaman dedi ki:

  Merhaba 1 hafta önce kan tahlili 882 çıktı 1 hafta sonra yaptırdım 1882 çıktı gebelik normal mi yoksa dış gebelik olabilirmi ve sizce kaç haftalik gozukuyor

 331. birsen dedi ki:

  Birlikteligimizden 10 gun sonra kan testi yaptirdim 0,49 cikti adetimi 9 gun gecti idrar testi yaptim pozitif durumum nedir yorum yazabilirmisiniz

 332. nur dedi ki:

  Hocam mrb ben bugun test yaptırdım 5574 çıktı sonuç fakat kese görünmesi rahim arkada olduğu için sizce normal mi

 333. Ceylan ARTUÇ dedi ki:

  En son 18 Ocakta adet oldum uzunluğu 28 gün aradan 10 gün geçti beta HCGtesti yaptım 8.33 çıktı hamile olduğumu söylediler ama düşük tehlikem çok yüksek olduğunu söylediler hamilelik var mı acaba

 334. Yagmur dedi ki:

  Ben bugun test yaptirdim beta hcg 8.4 cikti acaba hamilemiyim

 335. anneadayi dedi ki:

  Merhaba hocam ,,, kardeşim bebek çok istiyor adet gününü beklemeden test yaptırmış beta HCG testi değerleri 0,00L çıkmış acaba sonucu nedir bunun

 336. anneleronline dedi ki:

  kesin tanı doktor kontrolüyle mümkündür.

 337. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun gözlemleri en doğru sonucu verecektir. Rutin kontrollerinizi aksatmamalısınız.

 338. anneleronline dedi ki:

  Gebelik kesesi 4. haftada görüntülebildiği gibi 5-6. haftalarda da görülebilir. Bizlerin bu şekilde yorum veya teşhis koyması olanaksız bu yüzden doktor takibi gereklidir. Rutin kontrollerinizi aksatmayınız.

 339. anneleronline dedi ki:

  Maalesef bu şekilde teşhis imkansızdır. En doğru sonuç doktorunuzun değerlendirmeleriyle elde edilmektedir.

 340. anneleronline dedi ki:

  Testin pozitif çıkması gebelik lehine olabilir mutlaka kesin tanı doktor tarafından yapılmalıdır.

 341. anneleronline dedi ki:

  bhcg değeri gebelik lehine olabilir, hem gebelik hem de düşük tehlikesi bulgusunda doktor kontrolünde olmalısınız.

 342. anneleronline dedi ki:

  beta hcg sonucu gebelik lehine olabilir doktorunuza danışarak net bilgi alabilirsiniz.

 343. anneleronline dedi ki:

  Şuan hcg değeri normal değerlerde gözüküyor, gebelik beklentisi var ise doktor nezninde kontroller yapılabilir.

 344. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri gebelik lehine gözüküyor, gebelik kesesi 4-6. hafta aralığında görülebilir, düzenli olarak doktor kontrolü gereklidir, gebelik olup olmadığı kese görülmesiyle belli olacaktır.

 345. anneleronline dedi ki:

  Değer gebelik lehine olabilir, test sonuçlarınızla birlikte doktorunuza başvurmalısınız.

 346. Betul dedi ki:

  Merhaba,\nAdetim en az 25 en çok 34 günde bir oluyordum. Ama geçen ay 43 gün sürdü dongum. Şimdi 30. Gündeyim. Değeri 6.87 çıktı. Hamile olabilir miyim?

 347. Melek dedi ki:

  Ben doktora çıktım kan tahlili yapıldı beta HCG degerim başta 78.54 çıktı ertesi günü tekrar tahlil yapıldı 108.56 çıktı ultrasonla bakıldı ama ultrasonda bebek gözükmedi hamilemiyim

 348. aylin dedi ki:

  iyi günler beta hcg test sonucum 976,2 çıktı bunun anlamı nedir. hamilemiyim

 349. merve dedi ki:

  mrhb.. ben 23.02.2016 da adetim gecikmediği halde kan verdm ve sonuç 5.44 çıktı doktorum 26 sında tekrardan kan ver dedi bugün tekrardan kan verdim sonuç 30,7 çıktı progesteron sonucumda 9.01 çıktı tekrardan tahlil vericem pazartesi günü ama benim merak ettiğim konu şu bi sıkıntı var mı yani gebelik var ama kimyasal mı belli değil stres yapmamak için soruyorum gebeliğim normal mi ilerliyo?

 350. sevil dedi ki:

  merhaba;\nben en son adetimi 19 ocakta oldum ve bir daha olmadım.2 kez kendim test yaztım ve pozitif çıktı.dün kan testi yaptırdım ve sonuç beta hcg 1621 çıktı.hamileyim. değerlerim normal mi?

 351. gülendam dedi ki:

  hocam beta-hcg değerim 7,96 çıktı. Sizce hamilemiyim.

 352. Cnr dedi ki:

  Merhaba,\nTüp bebek yoluyla denedik bu ay. En son adet günüm 30 Ocak. Yumurta toplanma tarihi 11 Şubat ve transfer günü 16 Şubat. 25 Şubat\’ta ilk gebelik testimi istediler sonuç 102.0 mIU/mL çıktı. ikincisini bir gün arayla 27 Şubat\’ta oldum 193.5 çıktı. Hamile miyim lütfen yardımcı olur musunuz?

 353. naciye yazgan dedi ki:

  3 haftalikken beta sonucu 45860.00 ikiz olma ihtimali var mı ya da başka bir risk mi

 354. çağdaş dedi ki:

  Selam hocam kasik ağrım var diye doktora gittim kan değerinde 14 çıktı hamileligin değilmiydi\n

 355. anneleronline dedi ki:

  Kesin sonuç yapılan test ve değerlendirmeler sonrası elde edilebilir.

 356. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, testin ve durumunuzun doktor tarafından değerlendirilmesi gereklidir.

 357. anneleronline dedi ki:

  En doğru sonuç ultrason kontrolleri sonucu belli olacaktır.

 358. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir, değerlerinizin doktorunuz tarafından değerlendirilmesi gereklidir.

 359. anneleronline dedi ki:

  Bhcg değerinizin mevcut durumla beraber doktor tarafından değerlendirmesi gereklidir, gebelik lehine olabilir.

 360. anneleronline dedi ki:

  Son adet tarihi baz alınmaktadır.

 361. anneleronline dedi ki:

  hamilelik lehine olabilir, net sonuç doktor kontrolü sonucu elde edilmektedir.

 362. anneleronline dedi ki:

  En doğru teşhis doktor kontrolü sonucu elde edilebilir, kadın doğum doktoruna danışmalısınız.

 363. FATMA dedi ki:

  AYIN 25.DE TEST YAPTIRDIM 217,12 CIKTI BUGUN YENİDEN YAPTIRDIM 1535,92 CIKTI

 364. sevcan dedi ki:

  merhaba,ikili testte ki ultrason data da beilirtilen gebelik yaşı son adet tarihi başlangıcı itibariyle mi yoksa döllenme ile mi teyit ediliyor?

 365. lale dedi ki:

  Beta hcg kan testi yaptirdim 0.98 cikti hamile olabilr miyim 13 gun gecikti adetim

 366. Hüsna dedi ki:

  Merhaba. Adetin 4 gün gecikti. 10 gündür de bel ağrısı mide bulantısı filan oluyordu . Önce çok hafif lekelenme oldu. Kan testi yaptrdm beta hcg 6,34 çıktı. Sonra adet gibi kanamam oldu. Acaba hamile olabilir mym?

 367. Arzu dedi ki:

  Beta HCG testi yaptırdım sonuç 0,14. Hamile miyim yani

 368. Arzu dedi ki:

  Beta HCG testi yaptırdım sonuç 0,14. Hamile miyim yani

 369. semra dedi ki:

  mrhb hocam adetimin 2.günü hormon testi yaptim beta hcg 35.30 çıktı iki gün sonra yine gidicem sizinde yorumunuzu almak istiyorum\n

 370. Cigdem dedi ki:

  Reglimi 1 gün geçe beta hcg sonuç < 0.100 referans (- 5.3 ) hamile olma ihtimalim var mıdır?

 371. Fulya dedi ki:

  Merhaba, benim reglime 6gün var ve kan tahlilinde beta hcg değerim 3.9 çıktı, hamile olma ihtimalim varmı, kaç gün sonra testi tekrarlarsam net sonuç alırım acaba?

 372. misafir dedi ki:

  Merhaba benim adetim 5 gun gecikti test aldim iki cizgi cikti biri silikti ertesi gun adet oldum ama cok az geldi tahlil yaptirdim hcg 7.1 cikti sizce hamilemiyim

 373. Belgin dedi ki:

  Beta HCG.1:55 çıktı.progestoran 8\’57 çıktı adet olmaya daha5 günümüzde var gebemiyim

 374. ilknur dedi ki:

  Slm Merhaba ben bthc yaptirdim 23 subat 41 cikti 24 subat 64 26 subat 156 cikti hhamile miyim

 375. neslihan dedi ki:

  Benim beta hcg değerim 67.26 çıktı. Kaç haftalık hamileyim?

 376. filiz dedi ki:

  Merabaa hocam ☺ ben geçen hafta hamile oldgumu ogrendm beta hcg degerm 76.9 çıktı 4bi hafta sonra tekrar test yaptrdm bu defa da beta hcg degerm 1238 ,65 ckti sizce gebelikteki arts normal seyrindemi ve kaç haftalik hamile oluyorum

 377. gülendam dedi ki:

  hocam beta-hcg değerlerim ilk gün 7,96 çıkmıştı. 3 gün sonra tekrar test yaptığımda 29,79 çıktı. Durumu değerlendirir misiniz?

 378. Nur dedi ki:

  Kan testi yaptıedim sonuç 5.3 çıktı gebelik var mıdır

 379. Dilek çin dedi ki:

  Merhaba hocam adetimbitti bir gün gecti ama diğer adetlerimden daha az ve farklıydı sürekli sol kasığım da batmalar oluyor bugün kan testi yaptırdım deger 3,15 cıktı sizce durum nedir

 380. anneleronline dedi ki:

  Her ihtimale karşın doktorunuzun değerlendirmesi gereklidir.

 381. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun değerlendirmesi net sonucu verecektir.

 382. anneleronline dedi ki:

  Durumunuz gebelik lehine olabilir doktorunuza danışmalısınız.

 383. anneleronline dedi ki:

  Beta değeri şuan normal değerde görünüyor, doktorunuza da danışmanız daha faydalıdır.

 384. Elif dedi ki:

  Sonuc 0.26 cikti referans araliği 0-5.0 cikti sonuc nedir sizce..

 385. nejla dedi ki:

  Hocam kan testi yaptırdım 4.00 hamilemiyim

 386. Elif dedi ki:

  Hayırlı aksamlar Şubat 23 de aşılama yaptırdım on gün sonra beta hcg testi 5.54 h çıktı doktorum negatif oldugunu söyledi lakin benim anladigim kadarıyla normal değerin üstünde kafam çok karıştı adet olmama da henüz var bu sonuç sonuç gebelik yok anlamında mi yoksa gebelik lehinemi

 387. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir doktorunuza danışınız.

 388. Bahar dedi ki:

  Merhaba 02.27.2016 tarihinde beta hcg sonucum 135 geldi 05.03.2016 tarihinde 4049 cikti bu yukselis normal midir.\nÇok tesekkur ederim

 389. Ayşe dedi ki:

  Merhabalar adetime 3 gün kala idrar testi yaptım silik cıktı kan testinde beta hcg 41.02 cıktı salı günü randevu aldım gebelik vardır dimi ?

 390. ceren dedi ki:

  Benim adetim bir hafta gecikti.persembe günü kendim test yaptim negatif çıktı dün kan testi yaptım sonucu çıktı 0.17 hamilemiyim acaba

 391. Gul dedi ki:

  Hcg 0.409 cikti adetimden iki hafta sonra doktor supriz gebelik olabilir dedi birde 2 cm lik kist var dedi sizce ben hamilemiyim kist diye gordugu gebelik olabilirmi

 392. Ilknur Cimin dedi ki:

  159.05 beta hcg

 393. benan dedi ki:

  Mrb benim hgc 19.68 çıktı hamile olabilir miyim acaba

 394. ELİF dedi ki:

  <5,00 CIKTI DOKTORA GİTMEDİM LABORANT ŞUANLIK GÖRÜNMUYOR DEDİ YORUMLAYABİLİR MİSİNİZ\n\n<5,00 ne oluyor

 395. Canes dedi ki:

  Merhabalar adetime bir hafta kala beta hcg değerine baktırdim 14.83 çıktı. Adet tarihim 8 Mart 2016 yani yarın ama sonuç erken gösterir mi gebe olma ihtimalim yuksek mi?

 396. Sümeyye dedi ki:

  Merhaba bhcg degerim 7 gun once 3702 cikti ne kadarlik gebeyim acaba

 397. Derya y dedi ki:

  Merhaba kan testisonucum yeni geldi ama doktora gosteremedim musait olmadigi icin 8696.00 cikmis hamilemiyim acabaki???

 398. emel dedi ki:

  merhaba renkli günüme 5 gün var beta yaptırdım bugün 8,88 çıktı gebelik ola bilirmi?

 399. Tuğba dedi ki:

  Merhabalar adet günüm 12 Mart dayanamayip 4 gün önce btcg yaptırdım 0.100 çıktı üzüldüm. Ama içimde bi umut vardı 2 gün sonra tekrar yaptım ve 36.22 çıktı ve bugün tekrar yaptım 96.38 çıktı.yani 0.100 e inanmayın çünkü ondan sonra yuksele biliyor şuan hamileyim inşallah allah tamamına erdirir allah kimseyi evlatsız bırakmasın kendinize iyi bakın stres yapmayin:)

 400. Tuğba dedi ki:

  Hocam sevinçten sorumu unuttum 97.32 referans ı kaç haftalık geleyim şimdiden teşekkür ederim \n

 401. Merve dedi ki:

  Merhaba adetim 4 gun gecikti bugun test yaptirdim kan testi beta hcg sonucu 95.88 cikti bu durumda hamilemiyim

 402. SİBELLL dedi ki:

  ADETİMİN SON GÜNÜ DÖLLENME OLMUŞ İSE CRL ÖLÇÜMÜ SAT A GÖRE İLERDE ÇIKAR MI?

 403. Gökcem dedi ki:

  Beta hcg sonucum 16883,42 yaziyo bu ne demek oluyo

 404. anneleronline dedi ki:

  Şuan normal değerde görülüyor olabilir,doktorunuza danışmanız daha faydalı olacaktır.

 405. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali daha çok beklenen adetin 3-5 gün gecikmesiyle ortaya çıkar, net sonuç için doktor tarafından kontrolü gerekir.

 406. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, doktor onayı gereklidir.

 407. anneleronline dedi ki:

  Hamilelik söz konusu olabilir, net bilgiye ancak doktorunuzdan ulaşabilirsiniz.

 408. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, kesin teşhis için doktorunuza başvurmalısınız.

 409. anneleronline dedi ki:

  Adet gecikmesiyle sonuç daha belirgin olacağından doktor kontrolünde değerlendirilmesi uygundur.

 410. anneleronline dedi ki:

  Gebelik söz konusu olabilir, kesin tanı ve durum değerlendirmesi doktor kontrolüyle mümkündür.

 411. anneleronline dedi ki:

  4 veya 5 haftalık söz konusu olabilir, kesin gebelik haftası doktor kontrolüyle belli olacaktır.

 412. anneleronline dedi ki:

  Gebelik diğer bulgularla birlikte doktorunuz tarafından değerlendirilerek gözlemlenebilir, bu yüzden hamilelik süreci ile ilgili bir sonuca bu şekilde varamıyoruz. Tahmini 6 haftalık gebelik olabilir.

 413. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, doktorunuz değerlendirmelidir.

 414. anneleronline dedi ki:

  Her ihtimale karşı doktor muayenesi daha sağlıklı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

 415. anneleronline dedi ki:

  Şuan değer normal gözüküyor olabilir, doktorunuzun durum değerlendirmesi yapması en sağlıklı sonucu verir.

 416. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg testinin doktor tarafından yorumlanması net sonucu verecektir.

 417. anneleronline dedi ki:

  Kesin sonucu ulaşmak bu şekilde zor, doktor değerlendirmesi en net tanıyı vermektedir.

 418. anneleronline dedi ki:

  Değer normal aralıklarda gözüküyor fakat adet gecikmesini de düşünürsek beta hcg testi ve durum değerlendirilmesi bir uzman tarafından yapılarak net teşhis konulmalıdır.

 419. Sinem dedi ki:

  Mah ben wu subat da yumurta catlatma iğnesi yaptırdım gelişmiş iki yumurtanın olduğunu soylemisti doktor pazartesi hcg testi yaptırdım 2737 çıktı bugun ki tahlil sonucu ise 5350 ikiz olma ihtimali varmi

 420. Kaya dedi ki:

  Merhaba 9 haftalık hamileyim beta hcg şuan 231746.0 değerim ne oluyor normal midir

 421. Emine dedi ki:

  Merhabalar adetim yedi gun gecti kan verdim 0.10 cikti hamile degilim mi oluyor tsk ederim

 422. Canan dedi ki:

  Hocam adetin 6 gundur geçiyor kan testi yaptım 0,09 çıktı bilgi vere bilirmisiniz

 423. Pınar dedi ki:

  Beta-HCG 2184 hamilemiyim

 424. Munevver dedi ki:

  Adetim iki Gün geCikti Beta hcg 9,85 Hamilelik varmidir

 425. eylem dedi ki:

  Hocam bi hafta önce beta testi yaptım 138 çıktı sonra açıldı tekrar yaptım iki gün arayla 579 çıktı doktor gebesin dedi ama bende hiç belirti yok sizce normal mi

 426. yagmu dedi ki:

  merhabalar\nbeta hcg sonucum 8 martta 114.2 cıktı bır sonraki gun tekrar yaptırdıgımda 254.4 cıktı bu durumda kac haftalık hamıleyım ?

 427. Esra dedi ki:

  Mrb hocam ben 26 şubatta adetten temizlendim ve ilişkiye girdik eşimle test yaptım ama adetime daha 6 gün var test sonucum 0.29çıktı hamile kalma ihtimalim car mı

 428. Naciye dedi ki:

  Geçen Ayın 12 de adet oldum daha adet olmadım ama çocuk yapmaya karar verdik esimle test te yaptım çıkmadı ne yapabilirim sizce cvp

 429. rojin dedi ki:

  Beta 17 çıktı hamilemiyim

 430. lazlaz dedi ki:

  Adetim bittikten hemen sonra iliskiye girdim esimle tam 12gun oldu adetimin gununede bir hafta var. Bgun kan tahlili yaptrdim 1.20 szce hmlemiym ?

 431. ada dedi ki:

  Merba ben bu gun kan testi yaptrdm beta HCG 2.3 ckti normlde bu gün adet olmam gerek bu ne demek bna aciklarmisiniz lütfen ..

 432. Seda irmak dedi ki:

  Benim adetime 10 gün kala kasiklarimda ağrı olduğu için kadın doğuma gittim Rahime de şu birikintisine var gebe olabilirsin dedi betahcg yaptırdım sonuç 0.41 negatif diyor sizce neden böyle olabilir

 433. Rabia dedi ki:

  Hocam merhaba benim adetim 4 gun geçti bugün test yaptim fakat negatif çıktı sizce hamile ola bilir miyim

 434. anneleronline dedi ki:

  Genel kontrollerin yapılarak teşhis edilmesi gereklidir.

 435. anneleronline dedi ki:

  Şuan normal değer aralığında görülse de en net teşhis doktorunuz tarafından yapılacaktır.

 436. Kenur dedi ki:

  Ben bugun tahlil yaptirdim 1 aylik gebeyi ve sonucum 222 cikti sizce iyimi

 437. Tülay dedi ki:

  Adetim gecikti 3 gün beta hcg testinde 1.20 artış olabilirmi ve şuana göre adetim 8 gün gecikti drğerlerimde artış olurmu??

 438. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuz yaptığı gözlemler ve muayene sonucunda size en net bilgiyi verecektir.

 439. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun yapacağı kontrollerle beraber değerlendirilmesi daha uygundur.

 440. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, kesin tanı doktor tarafından konulabilir.

 441. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri normal değer aralığında gözükmekte denilmiş, test sonucunuzu kadın doğum doktorunuz da değerlendirmelidir.

 442. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir beta hcg test sonucunuzu doktorunuz değerlendirmelidir.

 443. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, doktorunuza göstererek kesin tespitinin yapılması sağlanmalıdır.

 444. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değerinize göre gebelik ihtimali olabilir, gebelik olup olmadığının tespiti medikal ortamda yapılan değerlendirmelerle ortaya çıkacaktır.

 445. anneleronline dedi ki:

  Tahmini 5 veya 6 haftalık gebelik olabilir, kesin gebelik haftası ultrason ortamında belirlenebilir.

 446. anneleronline dedi ki:

  4 haftalık gebelik olabilir, net olarak gebelik haftasını öğrenebilmeniz için ultrason kontrolü gereklidir.

 447. anneleronline dedi ki:

  Döllenme geç olmuş ise sat tahmini döllenme tarihine göre kabul edilebilinir ve crl-sat yine tahmini benzer değerde seyredebilir, kesin tespit yalnızca ultrason kontrolüyle mümkündür.

 448. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir, doktorunuza danışmalısınız.

 449. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir, doktorunuza danışmalısınız.

 450. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değerine göre gebelik ihtimali olabilir, doktorunuza test sonucunuz ile beraber görünmelisiniz.

 451. anneleronline dedi ki:

  Doktor kontrolünde yapılan değerlendirmeler en garanti sonucu verecektir.

 452. Deniz dedi ki:

  Beta hCG değeri <0.100 çıktı gebe olabilirmiyim

 453. Emel dedi ki:

  Ben 9 martta beta hcb yaptırdım sonuç 912 çıktı kaç günlük gebelik acaba

 454. lale dedi ki:

  İyi akşamlar ben bu ayın 10 da bthcg yaptırdım 0.22 çıktı. Doktor tekrar istedi bugün yine yaptırdım 0.482 çıktı bu sonuç neyi gösteriyor pozitif mi yoksa negatif mi ?

 455. semira dedi ki:

  Merhaba iliskiden 5 gün sonra kan testi yaptırdım 1.21 çıktı sizce hamilelik var mı 13 martta adet olamam gerekiyordu ama hala olmadık ihtimal varmıdır

 456. Birsel samira dedi ki:

  Merhaba benim beta HCG 4925 çıktı bu değerlere göre 5 haftalık hamile oluyorum bu değerlerden 1 hafta sonra doktora gittim ultrason da 4 haftalık hamile olduğumu söyledi doktorun benim kafam çok karıştı neden böyle çıktı

 457. Sevil dedi ki:

  İyi akşamlar beta HCG 982,54 çıktı degerlerim iyimi sağlıklı bi gebelikmi inşallah doktoruma gitcemde heyecandan duramiyorum cevap verirmisiniz

 458. sema dedi ki:

  Enson adet tarihim28 Ocak, 1Martta hcg1851_12 martta 7700 hamilelik değerlere göre normal seyrindemi kac haftalik acaba tsk..

 459. Ayse dam dedi ki:

  Merhaba beta hcg sonucum 1404 çıktı ama gebelik kesesi gözükmüyor neden olabilir

 460. Merve dedi ki:

  Doktor bana hamile dilsin dedi ama yumurtalığın bir tanesinde dönme var ve geç gelişiyor yumurtalığın dedi test sonucu o an 0,0 çıktı ama bunları söyledi ne demek istedi

 461. Ayşe dedi ki:

  Son adet tarihim 14 Şubat bugün kan verdim 2,7 çıktı .Ayrıca yumurtlama günüm 3 Mart sizce hamile olabilir miyim.

 462. Fulya dedi ki:

  Kan testi yaptirdim 1564 cikti.dr.dan geliyorum simdi 4 haftalik dedi.sormayi unuttum dr.uma deger neden bu kadar yuksek cikmis olabilir?

 463. hülya dedi ki:

  slm arkadaşlar ben en son 28 ocakta adet gördüm bugün doktora gittiğimde kesemin 5 mm olduğunu söyledi sizce kaç haftalık oluyorum yardımcı olurmusunuz?

 464. Nagihan dedi ki:

  Adetimi 14 gün geçtim 4 er gün arayla kan testi yaptırdım ilkinde 1374,50 ikincisinde 2224,74 üçüncüsünde düşüş yaşandı ve 2054,40 oldu bu normal mi ?

 465. özlem yavuz dedi ki:

  Merhaba benim BETA HCG sonucu 57, 84 cikti bu sonucu bugun yaptim son adet tarihimin ilk günü subatin 4 veya 3uydu bebeğim kac haftalik acaba

 466. Hudanur dedi ki:

  Merabalar ben hastanede kan testi yaptirdim ultrasonda kist çıktı ama beta hcg degeri 0,6 cikti bu ne demek oluyo

 467. mrv dedi ki:

  Slm benim progesteron 9.95 cıktı hamile kalma ihtimalim bar mı

 468. Tugba dedi ki:

  Merhaba en son regl tarihim 4 şubat 10 gun adetim gecikti 4 gun once kan testi yaptirdim deger 10.88 cikti hamilemi oluyorum ?

 469. Özge altintaş dedi ki:

  Merhaba.. Mart 11inde beta hcg testi yaptirdim 13 cikti 14unde yaptirdim 87 cikti.. Arastirmalarima gore bana cok dusuk gibi geldi. Son Adet tarihim 15 subat

 470. zeynep dedi ki:

  Merhaba hocam.7 gün önce aşılama yaptırdım.çok sabırsızım .kan tahlili yaptırsam bir sonuca varır mıyım?

 471. neslihan dedi ki:

  beta hcg değerim 1 martta 67, 4 martta 372 çıktı.10 martta 6870 çıktı. Doktor 5 haftalık hamile olduğumu söyledi. beta hcg değeri neden yüksek çıktı diye soramadım. normalde 2 günde 1 kat atması gerekiyordu. neredeyse 3 kat artmış. sebebi nedir. öğrenebilir miyim?

 472. tugba dedi ki:

  Merhaba 10 Şubat son adetim şuan betahcg 1508 ne kadarlık gebeyim teşekkür ederim

 473. ARZU dedi ki:

  MERHABA HOCAM SON ADETİMDEN BERİ 64 GÜNDÜR ADET OLMADIM 1 HAFTA ÖNCE TEST YAPTIM TEKÇİZGİ ÇIKTI SONRA TAHLİL VERDİM KANDA 1,18 ÇIKTI REFERANS ARALIĞI İSE 0 – 5,0 YAZIYOR HAMİLELİK VAR MI ACABA \nADET BELİRTİSİ HİÇ YOK TEŞEKKÜRLER

 474. dudu Şarköy dedi ki:

  Iyi gunler.\n\nAdetim 10 gun gecikti, evde test yaptim hafif cikti cizgisi. Sonra kan teste verdim saglik ocaginda gebelik degeri 20 felan dedi pek anlamadim sizce hamilemiyim?

 475. Hatice Köse dedi ki:

  Merhaba ben 2 gün önce kan tahlili yaptım adetim bir hafta gecikti 5.76 çıktı. Degerim. Iki gün sonra tekrar yaptırdım 2.76 çıktı bu ne demek tam olarak. Bazı sayfalarda düşük deniyor adet döneminde atılır deniliyor. Doktorum bana hicbirsey demedi folik asit ve söktürücü verdi. Halen adet olmadım. Icım ultrasonlada. Baktı temiz cikti

 476. Ferhan dedi ki:

  Merhaba hcg testi yaptırdım 406 çıktı 2 gün sonra tekrar yaptırdım 675 cikti sorun varmı

 477. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben 8 subatta adet oldum dun tesr yaptirdim 188.35 pazitif cikti acaba deger normal mi

 478. Mine dedi ki:

  Merhabalar adetim hep yıllardır düzensiz gitti geçen sefer bu sefer yaklaşık 60-70 gün gibi bi gecikme oldu bu ay yaptırdığım tahlilde beta hCG sonucum 0.393 çıktı hep 0.1 çıkardı bu yüzden doktorum gebesin ya da değilsin diyemedi biraz daha bekleyelim dedi sizce sonuç nedir çok istiyorum nolur gebelik olsun

 479. Gamze dedi ki:

  Hocam mrb umarım cvp verme şansınız olur bnım adetım gecelı bugün tam 15 gün Oldu. Yaklaşık ⁴ gün önce bır kan testı yaptırdım çıkan sonuç 2.7 ve ben bundan bırsey anlamadım ve hala adet olmadım bır belırtı dhı yok adet olacgıma daır aızce ben hamılemıyım yada bu değer yükselir mı?

 480. Elcin dedi ki:

  Beta hcg testim 0.55 çıktı adetim 2 gun geçti hamile olma ihtimalim varmı?

 481. Ela öz dedi ki:

  Beta hcg 310.38 acaba kaç haftalık ?

 482. ayse dedi ki:

  Merhabalar ben duzensiz adet oluyorum son adet tarihim on subat mide bulanti yanma ve eksime oluyor kasiklarim da ara ara agrilar oluyor ve gobek cevremde batmalar olusuyor ve sutekli yemek yeme ihtiyaci duyuyorum saglik ocaginda idrar testi yaptirdim ve sonuc negatif cikti doktor en guvenilir testin idrar testi oldugunu soledi bende hamilelik olabilir mi tesekkurler

 483. özge dedi ki:

  adetim 1 gün geçti kan testi yaptım bhcg 140 gebesin dedi dr sayısal deger çok az dış gebelik ihimali olabilir mi dr öyle söyledi \n

 484. büşra dedi ki:

  slm beta hcg testi yaptırdım dün 6,05 çıktı sizce hamile miyim ?

 485. Gizem dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,\nSize birşey sorucam bugün hastanede beta Hcg kan testi yaptılar ,fakat 14 çiktı , kanımın değeri yüksek diye hamile olabilme ihtimalim var dedi doktor .\n15inden 15ine adetleniyorum birgün geçti diye cuma gel dedi keseyi hemen göremem dedi varsa bile daha çok küçük \nAcaba hamilemiyim ?:/

 486. Pınar dedi ki:

  Merhabalar sat 03/02/2016 bugün ultrasonda çıkmadı beta hcg 77.50…. 6 haftalık olmasına rağmen çok düşük dedi dr çok korkuyorum ne olabilir değerler çok mu düşük ?

 487. ceyhan dedi ki:

  Hocam bn dün kan testi yaptırdım 01_5,3mlU/m çıktı sizce gebelik varmı

 488. hilal dedi ki:

  merhaba adetım 9 gn gectı kan testı yaptm beta 1,2 yanı normal cıktı.( negatif) bır daha ne zaman beta hcg baktırmalıyım ?

 489. Burcu dedi ki:

  Kurtaj oldum bir ay gecti hala adet olmadim adet duzenleyici kullanmak icin doktora gittim beta hcgde 2.11 cikti sizce dollenme surecindemiyim

 490. ceyhan dedi ki:

  Hocam bn dun kan testi yaptım 01-5,3 çıktı sizce gebelik varmıdır

 491. merwe dedi ki:

  Merhaba benim adetim 3 gün gecikti mide bulantisiyla doktora gittim beta 515 çıktı sizce kaç haftalık hamileyim

 492. ayşe dedi ki:

  merhaba \nHCG –<2 1-2 Hafta 100 -5000 mIU/mL değer bu şekilde bu ne demek oluyor

 493. Emel dedi ki:

  Merhaba hocam beta HCG 0.29cikti acaba gebelik şansı var mi biz tüp bebek tedavisi girerek test sonucu bu cikti

 494. Canay dedi ki:

  Merhabalar adet günüm gecikti ve 3 gecikme gününde test yaptım hcg degeri 22.93 çıktı deger normal mı ? Ve kaç haftalık hamileyim ?

 495. feriha altay dedi ki:

  Merhaba iki aylik bebegimin kalbi durdu ve kurtaj oldum kurtajdan sonra hamilelik değeri 157 cikti normalmi kac olmali.

 496. Burcu dedi ki:

  Mrb hocam ben bugün kan testi yaptırdım sonuç 0.1 normal değer 0-5 çıktı gebelik varmı sizce

 497. anneleronline dedi ki:

  Adet gecikmesi gebelik lehine olabilir, doktor kontrolü net sonucu verecektir.

 498. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir, doktorunuza danışmalısınız.

 499. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun tespiti en doğru olanıdır.

 500. anneleronline dedi ki:

  4 veya 5 haftalık gebelik olabilir, doktorunuza danışmalısınız.

 501. anneleronline dedi ki:

  Adet gecikmesinin yaşanması ve beta hcg deki artış hamilelik belirtisi olabilir, kesin sonuç ancak doktor kontrolüyle mümkündür.

 502. anneleronline dedi ki:

  adet gecikmesinin 3. günüden sonra beta hcg testi yapılarak artış gözlemlenebilir fakat en kesin sonuç doktor kontrolüyle mümkündür.

 503. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde tespiti mümkün değildir, adet döngüsü ve diğer etkenlerde değerlendirilmelidir, doktorunuza başvurunuz.

 504. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir, doktorunuza danışmalısınız.

 505. anneleronline dedi ki:

  adet gecikmesinin 3. günüden sonra beta hcg testi yapılarak artış gözlemlenebilir fakat en kesin sonuç doktor kontrolüyle mümkündür.

 506. Zekiye dedi ki:

  Merhaba ben iki haftAlık hamileym degerim 57 çıktı iki gün sonra 58 çıktı 17 gün önce adet oldum ve şimdi koyu pıhtı şeklinde kanama m vR ara ara sizce nedir cep bekliyorum acil

 507. Dilek dedi ki:

  Merhabalar hocam transfer sonrasi 11. Gunum kan sonucum 81.8 gebelik varmi?

 508. tugba dedi ki:

  SlmunAleykum 40 gün önce kürtaj oldum ve adet gormedim kahve rengi lekeler için doktora gittim beta HcgtestInde 7.87 çıktı 48 saat sonra tekrar yaptık 7. 14 çıktı neden böyle oluyor anlayamadm 48 gün oldu adet olmadı m korkuyorum

 509. Enver dedi ki:

  Merhaba eşime beta HCG testi yaptırdık.sonuç 63670 yaziyor kaç haftalık olabilir yada bu sonucla belli olurmu?\n

 510. kubra dedi ki:

  Mrh hocam adeti gunumden 8 gun gectikten sonra kan testi yaptim beta 36.4 cikti 2 gun sonra 56.7 cikti bu normal br artis mi hamilemiyim hamileysem kac haftalik oluyr

 511. zehra dedi ki:

  Benim son adet tarihim 10 Şubat. 2 martta yani adet tarihimden yaklaşık 1 hafta önce hcg testi yaptırdım ve 1.1 çıktı. 15 martta yaptırdım tekrar ve 6000’lerde çıktı. Bu değerler biraz anormal değil mi? Bu değere göre ne kadarlık hamile olmuş oluyorum?

 512. Meltem dedi ki:

  Merhabalar benim kan sonucum 0.100 çıktı gebelik yokmuş fakat bu değer normal mi adetim çok düzenli normalde fakat 5inci günüm adet gormedim henüz ikinci test için ne kadar daha beklemek gerek ve degerlerin yukselmesi iyi bi sonuc mu şimdiden teşekkürler

 513. Ebru dedi ki:

  Beta hcg 113,6 hamilelik kaç haftalık

 514. Esra dedi ki:

  Mrb ben adetim bittikten 15 gün sonra kan testi yaptım 0.29 negatif çıktı 10 gün geçtikten sonra tekrar kan testi yaptım ve adetim geçti 4 gndür kan değerlerim 0.01 negatif çıktı gebelik olasılığı var mıdır neden bu kadar düştü değerlerim

 515. Ebru dedi ki:

  Beta hcg 21,39 kaç gün ve haftalık hamileyim \n

 516. Esra dedi ki:

  Bugün kan test yaptım 0.01cikti adet olmama 9gun var hamile olasılığın var mi

 517. emine dedi ki:

  Son adet baslangicim 2 mart 2016 eşimle birliktelik 11 marttan itibaren gunume 10 gün var dün kan verdim 0.5 cikti gebelik yok dedi bunun icin ayın sonunda tekrar kan vermem gerekli değilmi hocam

 518. gokmen dedi ki:

  Eşim tüp bebek denedik bugün 12,gün bt hcg sonucu 19.81 cikti. Hamilemi.tsk

 519. Mihrimah dedi ki:

  Benim beta hcg 61.04 çıktı kaç haftalık acaba

 520. Yasemin dedi ki:

  Merhaba bugün hcg testi yaptırdık 2,28 cıktı. Adetim 1 gün gecikti. Gebelik olma ihtimali var mı acaba

 521. Yasemin dedi ki:

  Merhaba bugün hcg testi yaptırdık 2,28 cıktı. Adetim 1 gün gecikti. Gebelik olma ihtimali var mı acaba

 522. Ecrin dedi ki:

  Kolay gelsin hocam her ayin 15 nde regil olurdum bu defa farkli oldu herzamankinden regilm cok acik pembe tarzinda lekelenme oldu ve 3 gun surdu kesildi bugun kan tahlili yaptrdim sonuc 0,57 cikti gebelik soz konusu olabilir mi acaba simdiden tesekkurler

 523. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar beta hcg degerim 7.32 cikti fakat saglik ocagindaki doktor hamile olmadığımı söyledi fakat ben çok supheleniyorum. Regl günüme daha 4 gün var.yardimci olursanız sevinirim.

 524. Busra dedi ki:

  Hocam benim adetim 5 gün geçti 0.39 çıktı sizde varmidr gebelik

 525. ESRA AKIN dedi ki:

  merhaba kan testi yaptırdım beta-hcg sonuç 0,100 cıktı sonuc ne cıktı acaba bılgı verebılırmısınız

 526. Sureyya dedi ki:

  Kolay gelsin hocam benim reglim normald

 527. Sureyya dedi ki:

  Kolay gelsin hocam benim normalde regilim duzenlidir her ayin 15 de olmam gerekirdi ve acik pembe tarzinda lekelenme gordum 3 gun surdu sadece ayrica bugun kan tahlili yaptrdim 0,57 cikti sonuc ne acaba negatifse eger gec dolenme olabilirmi tekrarlamam gerekirmi

 528. Gülşen dedi ki:

  Mrblar 15 subat son adet tarihim bugun göğüs agrisindan suphelenerek basit bi test alip eczaneden gbelik testi ybtm sonuc pozitif cikti. Fakat emin olmak icin eczaneden kesin snuc gsteren frkli bi test uyguladm ondaki sonuc negatif gbiydi yani ikinci cizgi belirsizdi. Bu kez daha bi kafa karisikligiyla bi hastaneden kan testi uyguladm. Aldığım kağıtta beta hcg sonucu 1408,33 ckti. Fakat bunun ne olduğu hakknda bi bilgi alamadgm icin kgidi doktora gsterdm. Persembe günü icin muayne dedi. Ben gebe kaldm mi kalmadm mi. Hic bisey anlamadm lutfen biri bisey desin .persembeye cok var dhaa. 🙁 teskkurler.. cvplarsniz cok svinrm\n

 529. necmettin Tayfur dedi ki:

  Iyi akşamlar bugun eşim gebelik testi yaptı sonucu 0.608 cıktı sizce hamilelk varmı

 530. Güncem dedi ki:

  Adeti geçeli 2 gün oldu kan tahlili yaptırdım. Beta hcg 4.3 çıktı. Sizce hamile olma ihtimalim var mı?

 531. merveeee dedi ki:

  Kan sonucum 0.100 mIU/mL gebelik varmı?

 532. Ayşe dedi ki:

  Merhaba kan tahlili yaptırdım ve sonuç beta 1.20 görünüyor sizce hamilemiyim

 533. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri gebelik lehine olabilir fakat gerekli kontroller yapılmadan yüzde yüz gebelikten bahsetmek mümkün değildir. Doktor kontrolünde gebelik oluşumunun gözlemlenmesi gerekmektedir.

 534. Şebnem dedi ki:

  Adetim 15 gün gecikti eczaneden test aldım denedim negatif çıktı sonra kan testi yaptırdım 0.16 çıktı yine de hamile olma ihtimalim varmıdır teşekkürler

 535. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değerini gebelik haftasıyla birlikte yorumlanarak gebeliğin seyrinin normalliğine karar verilebilir bu nedenle doktor kontrolünüzde net sonucu alabilirsiniz.

 536. anneleronline dedi ki:

  Adet gecikmesi göz önüne alınarak durumun doğru bir şekilde değerlendirilmesi için doktor kontrolü şarttır, elimizdeki verilerle net olarak gebelik ihtimali var veya yok diyemeyiz.

 537. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değer aralığı sınıra yaklaştığından adetin 3 ve daha fazla gün gecikmesiyle beta hcg artışının gözlemlenmesi için doktorunuz kontrolünde test tekrarı yapılabilir bu şekilde daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.

 538. Emine dedi ki:

  10 gun gecdi bugun Hcg 0.41 gebelik varmidir

 539. Sümeyye dedi ki:

  Mrb. Şimdiye kadar çok düzenli regl dönemi geçirdim fakat geçen ay 13 gün geç adet oldum. Bu ay korunmadik ve 22 gündür adet gecikmesi yaşıyorum. Kan testim 20,5 çikti hamile olabilir miyim hç bi yerde cevap bulamadm lütfenn..

 540. Aaa dedi ki:

  Son adet başlangıcım 1 Şubat iki gün önce beta hcg yaptırdım 1134 çıktı kaç haftalık gebeyim

 541. Rüyaaa dedi ki:

  Mrb lar adet günüm 3gun geçti bugün hor testi yapıldı sonuçta 12 yaziyo sadece hamilemiyim lütfen cvp verirmisiniz acilll

 542. Mehtap dedi ki:

  Merhaba son adet tarihimin ilk günü 14 Şubat adet döngüm 30 gün 15 Mart ta adet olmalıydım olmadım 20 Mart pazar günü test yaptırdım sonuç 383,94 çıktı acil doktoru hamilesiniz kadın doğum uzmanina görün melisiniz dedi 21 Mart pazartesi kadın doğuma gittim tekrar test yaptırdı değerim 535,68 çıktı doktor değerler güzel artmış dedi idrar testi falan aldı çarşamba günü tekrar gelin idrar testi sonucunu da o zaman alırsınız dedi bugün gittiğimde o doktor yoktu diğer doktor tekrar kan testi yaptirmadi cuma günü yaparız dedi idrar iltihabı var dedi ilaç verdi hamilelige zararı olmaz dedi kullanma talimatlarini okudum gebelikte kullanimiyla ilgili yeterli bilgi yoktur Dr a danışın yazıyor gebeliğe zararı var mıdır kullanmalı miyim \nSizce beta hcg değerlerim normal mi? arada kasıklarıma 3 saniyelik gibi hafif batma lar oluyor normal mi ? idrar iltihabı hamileliği zora sokar mı ? bu değerlere göre kaç haftalık ? Cuma günü değer ne olursa normaldir ? ultrasonda keseyi görmek için ne kadar beklemeliyim ? lütfen yardımcı olur musunuz ? Çok uzun oldu ama Şimdiden teşekkürler

 543. gul dedi ki:

  17 şubat adet bşlangıcı beta Hcg 408,30 Pozitif yazıyor teste ne anlama geliyor acaba ??

 544. aysen dedi ki:

  4 haftalık gebeyim 745 hromon değeri normal midir?yoksa boş gebelik midir.(

 545. Tugba dedi ki:

  20 gun Adet gecikmesinden sonra beta hcg degeri tahminen kaç olmalıdır 20 gün gecikmeye 2600 normalmidir??

 546. sevgi dedi ki:

  Hocam benim beta hcg testinde sonucum 572.36 bu kaç haftalik hamilelik oluyor hocam

 547. Nazlı dedi ki:

  Bir hafta geçti 43.3sizce normalmi hocam 4 tanede düşük oldu cvp lütfen

 548. Sema dedi ki:

  Selam kizlar ben eczaneden test aldim ikinci cizgi silik cikti bhcg testi yaptirdim 34.48 cikti mesai saati bittigi icin doktora gosteremedim adetime iki gun var anlamadim sizce hamilelik varmi yada kac haftalik

 549. ozge dedi ki:

  Merhaba benim beta hic sonucun 6.87 doktorum 2 gün sonra tekrar cagirdi

 550. Hatice dedi ki:

  Hgc 13.36 hamilemiyim

 551. Filiz dedi ki:

  Hg 1.20 cıktı hocam hamilelik varmı adetim 6 gün gecti

 552. Sevil dedi ki:

  Bu ay 2 gün adet oldum ve kan testi beta-hcg yaptirdim ve sonuc 0.19 sizce hamilelik varmi

 553. Tuna dedi ki:

  Beta hcg <0.100 mlU/mL \ndiğer tetkitler \nWBC 10.2\nRBC 4.22\nHGB 11.9\nHCT 37.0\nMCV 87.7\nMCH 28.1\nSizce hamilemiyim we bu diğer tetkitlerdeki ne anlama geliyor acil cewaplandırabilir misiniz tşk ederimm \n

 554. Nermin dedi ki:

  Iyi gunler beta hcg testim 105.1 cikti kac haftalk acaba

 555. anneleronline dedi ki:

  Yumurtlamadan Sonra HCG Değerleri tablosundaki tahmini değerlere göre normal seyirde gözükmekte fakat doktorunuzun değerlendirmeleri en net sonucu verecektir.

 556. anneleronline dedi ki:

  Gebelik Haftası Beta HCG Değerleri tablosundaki tahmini değerlere göre 5 haftalık gebelik olabilir.

 557. anneleronline dedi ki:

  Durumun detaylı olarak incelenip değerlendirilmesinde doktor kontrolü gereklidir.

 558. Sss dedi ki:

  Hocam Beta_HCG 10434,2 ÇIKTİ sizce ne kadarlık hamileyim tahminen şimdiden teşekürler

 559. anneleronline dedi ki:

  Pozitif sonuç gebelik var anlamına gelir fakat testinizin doktorunuzun yorumlaması ve kontrolü gerekir.

 560. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun kontrol ederek tespiti yapılmalıdır.

 561. anneleronline dedi ki:

  Şuan değer aralığı normal seviyede fakat adetinizdeki gecikme nedeniyle kadın doktoru tarafından kontrol ve takibi gereklidir.

 562. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir, en kesin sonuç doktor kontrolüyle mümkündür.

 563. anneleronline dedi ki:

  5 veya 6 haftalık gebelik olabilir ,kesin gebelik haftasını doktor kontrolüyle öğrenebilirsiniz.

 564. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir fakat kesin teşhis adece doktor kontrolüyle mümkündür.

 565. BUKET dedi ki:

  hocam ben 10 haftalık hamileyken bebeğin kalp atışları olmadığından 1 ocakta kürtaj oldum ve 55 gün adet görmedim şuanda da 10 gün adet gecikmesi var ve 4 gün önce kan testi yaptım 0 çıktı sizce normal mi hala adet görmedim testi tekrarlamam gerekir mi ne yapmayalım

 566. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun tespitleri en doğru tespitlerdir onun haricinde hamilelikte idrar yolu enfeskiyonlarına sık rastlanır fakat mutlaka tedavisi doktor tarafından yapılmalıdır bu nedenle kontrol amaçlı düzenli olarak idrar tahlili verilir.

 567. duygu dedi ki:

  Ben 21 martta aşılama yaptırdım bugün 12 gunum HCG 0.71 çıktı hamile olmaihtimalim var mı hcg değerin kaç olması lazım hamile olabilmek icin

 568. anneleronline dedi ki:

  Şuan normal değer aralığında gözükse de adet gecikmesinden ötürü hcg testinin bir kadın doğum doktoru tarafından mutlaka görülüp yorumlanması kesin sonucu verecektir.

 569. anneleronline dedi ki:

  normal değer aralığında beta hcg değeriniz fakat adet seyrinde olağan dışı durumlar söz konusu ise bir jinekolog tarafından değerlendirme yapılmalı.

 570. anneleronline dedi ki:

  genellikle beta hcg testi adet gecikmesinin ardından 3. veya 5. günlerinde yapılır, gebelik beklentisi var ise doktorunuzdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 571. anneleronline dedi ki:

  Teşhis için doktor muayenesi gerekebilir bu yüzden net sonuç için doktorunuza başvurunuz.

 572. anneleronline dedi ki:

  Kesin gebelik haftası tespiti için doktor kontrolü ve ultrason muayenesi gereklidir. Tahmini değerler için Gebelik Haftası Beta Hcg Değerleri tablosundan yararlanabilirsiniz.

 573. dila dedi ki:

  Merhabalar gecen hafta kan testi yaptirdim bet hcg degeri 0,6cikti doktor daha yeni oldugu icin şupheli 3 gun sonra gel dedi 3gun snra gittim 0,8 cikti bana tekrar 3 gun sonra gel dedi bugun gittim 0,1cikti doktora göstermeden hamile olmadigimi anladim zaten ama neden beta hch degeri boyle yükselip birden düştü kasiklarmda ve sol alt kismimda da agrilar oluyor hamile degilsem baska bi rahatsizligim mi var acaba

 574. Szn dedi ki:

  Merhaba 9 martta 1 gün adet oldum 24 martta beta hcg yaptırdım 5.72 çıktı ama bugün 0.03 çıktı acaba niye böyle çıktı ki

 575. htbyln dedi ki:

  Merhaba bugün beta hcg yaptırdım sonuç 93.7 gebelik ne kadarlık oluyor acaba? Şimdiden teşekkürler

 576. ceylan dedi ki:

  İyi geceler bende ara kanama oldu ve normal adet olmadım bugün tahlil yaptırdım 0, 100 çıktı sizce hamilelik varmı

 577. Kezban dedi ki:

  Adetımden 10 gün önce test yaptırdım 1.79 cıktı tekrar nezaman yaptırmalıyım

 578. vijdan dedi ki:

  Hcg degerim 6,02 hamilemiyim

 579. kader dedi ki:

  Kan testinde 498,2 çıktı hamilemiyim ve tahminexn kaç haftalik

 580. bekide82 dedi ki:

  hocam ben 13 subatta reglı oldum mart 7 de 3 gunluk bır kanamam oldu yıne mart 20 lerde kahve rengı lekelenmem oldu 29 ınde evde test yaptım cıft cızgı cıktı sonra hormon testınde 1944 cıkınca doktor hamılesın dedı ultrasonla bakmak ıstedıgınde kanamam basladı ve bebegı goremedı 2 gu sonra yenıden test yapallım dedı gece kanamam durmayınca acıle gıttım ordakı kadın dogum uz. doktor yenıden aynı testlerı yaptı bu sefer degerım 2161 cıktı 12 saat ıcınde bu sekılde bır artıs oldu doktor kanamamın normal oldugunu ve 1 hafta sonra muayneye gelmemı soyledı hala kanamam durmadı parcada gelmıyor bunlar normalmı 1 hafta beklemelımıyım yoksa yenıden doktora gıtmelımıyım

 581. Aygun dedi ki:

  Merhaba,regl zamanım 28martdı,29mart HGG testi yaptrdım 865 çıktı değerim, fazla çıkmadımı? Teste göre 5-6hatalık gebeyim ama hesaplarsaq 5-6hafta olmuyor

 582. Serenay dedi ki:

  Merhabalar hocam benim degerim 791 daha bebegimi gormedim ne zaman gorebilirim sizce?

 583. ceylan dedi ki:

  İyi geceler hocam bende adet düzensizliği yok heray düzenli gelir ve adet sürecim 7gün beni sormak istediğim hocam buay adetimin 2. Ve 3.günü sadece kanama oldu ondan sonra kanama tamamen kesildi ve şu anda çok şiddetli sancı ve mide bulantısı kasık ağrısı çekiyorum betahcg testi yyapıldı sonuç 0, 100 çıktı ama referans aralığı 0, 5 diyor aydınlatırsanız sevinirim lütfen çok acil teşekkür ederim

 584. anneleronline dedi ki:

  şuan değeriniz normal aralıkta fakat adet düzensizliği olağan dışı durumdaysa jinekoloğa gözükmekte fayda var.

 585. anneleronline dedi ki:

  gebelik ihtimali olabilir, gebelik oluşumunun olup olmadığı doktor kontrolüyle kesinleşir.

 586. anneleronline dedi ki:

  tahmini 4 veya 5 haftalık olabilir, gebelik haftasını kesin olarak öğrenmek ve gebelik rutin kontrolleri için doktorunuza başvurunuz.

 587. anneleronline dedi ki:

  İlgili tetkiklerin yapılması için doktorunuza başvurmalısınız.

 588. anneleronline dedi ki:

  Gebelikte kanamalar çeşitli sebeplere dayanıyor olabilir bu nedenle doktorun kanamanın niteliğini bilmesi ve sürekli kontrol altında olmak gebeliğin seyri bakımından önemlidir. Doktorunuza durumunuzu bildirmeniz faydalı olacaktır.

 589. Kübra dedi ki:

  merhaba adetim 25 martta bitti ve cuma akşamı kahverengi akıntı geldi cumartesi akşamı da aci doktoruna gittim beta hcg 2,47 çıktı doktor herhangi birşey demeden gönderdi değer normal mi ihtimal varmı?

 590. Baharimsi dedi ki:

  1 aylik hamileyim psikiyatri ilacı içiyorum ismi secita doktor kontrolünde yarın yarım içiyordum bırakmak için ancak son 1 hafta daha içmem gerekiyor bir anda bırakınca ani baş dönmeleri yaşıyorum gebeliği yeni öğrendim ne yapmaliyim

 591. Ozlem can dedi ki:

  Beta hcg sonucum 137 cikti doktoruma henuz gostermedim hamilemiyimm sizce lutfen cevap verirmisinizz

 592. kader dedi ki:

  Kan testinde 498,2 çıktı hamilemiyim ve tahminen kaç haftalik

 593. Satı dedi ki:

  Mrbalr bnm beta 850.2 dun kanamam oldu doktor normal dedi çoğalırlarsa gel dedi ve kanamam ara ara devam ediyo nolur yardım edin

 594. Gizem dedi ki:

  Hocam meraba asilama yaptirdim bugün 7 günüm ben beta hcg baktirdim daha çok erken olduğu soylendi ben yinede yaptırdım denerim 0.338 çıktı bi gelişme varmı. 14.günde belli olurmuş 10 günüm var daha

 595. Dilek bolatcan dedi ki:

  Bugün hcg testi yaptirdim degerim 2238,3 çıktı. Bu kadar yüksek çıkması normal mi ?

 596. Merve dedi ki:

  Mrb hocam ben gecen hafta regl oldum pazartesi bitti fakat cuma gunu kasiklarimin agrisindan duramadim lavaboya gittigimde kan gelmis tekrar dun acile gittim ultrasonda bisey cikmadi fakat kanda hamilesin dedi doktor hcg 198 cikti yarin tekrar gidicem agrilarim devam ediyo ne kadarlik hamileligim sizce

 597. mujde bayir dedi ki:

  Bugun gebelik testi yaptirdim kan testi olarak degerlerim 68.80 sizce hamilemiyim adetim 6 gün gecikti bunun uzerine teste basvurdum

 598. Gül dedi ki:

  Merhabalar öncelikle, beta-hcg 24 martta 378 di, doktorum bir hafta sonra tekrar kan tahlili istedi 1 nisanda 10658,54 çıktı. 1 haftada bukadar artmasında bir anormallik mi var acaba? Yada çoğul gebelik olabilirmi? Bu değer kaç haftalık gibi duruyor acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim . İyi çalışmalar diliyorum

 599. Gül dedi ki:

  Merhabalar öncelikle, beta-hcg 24 martta 378 di, doktorum bir hafta sonra tekrar kan tahlili istedi 1 nisanda 10658,54 çıktı. 1 haftada bukadar artmasında bir anormallik mi var acaba? Yada çoğul gebelik olabilirmi? Bu değer kaç haftalık gibi duruyor acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim . İyi çalışmalar diliyorum

 600. ozlem dedi ki:

  Hocam benim beta hcg sonucum 104.4 cikti gebelik varmi ?. Merak ediyorum

 601. ceylan dedi ki:

  Hocam adeti 9gün gecikti bata hcg yaptım 01 çıktı hamilelik varmı 8 aydîr tedavi görüyoruz lütfe cevap

 602. Hatice dedi ki:

  Hocam merhaba 37.günümde test yaptirdim beta hcg 5.3 çıktı gebelik ihtimali olabilir mi?

 603. Kader dedi ki:

  Merhaba hocam..duzensiz regl goruyorum 40-50 gun de bir…4 mart regl gunumdu 31 martta idrar testi yaptim mide bulantisi baslamisti usuttum diye ilac kullanmadan once test yapayim her ihtimale karsi dedim pozitif cikti.ertesi gunu kan testi yaptirdim bhcg 79.80 cikti.emin olmak icin tekrar ertesi gunu yine kan testi verdim 119.89 a yukselmisti.4 nisan da tekrar kadin dogum tarafindan test yaptilar degeri 389.80 e yukselmisti..bu 5 gunluk surecte hamile oldugumu fakat kesenin olusmadigi gozlendi..renkli ultrasonda dis gebelik olabilir dediler.fakat agri vs. kanama gibi sikayetlerim olmadi.tekrar kan testi istediler carsamba gunu icin.ama ben dis gebelik adini duydugum andan itibaren icimi endise kapladi..sizce bir baska dr.a daha gorunmeli miyim???tahmini olarak kac haftalik hamile olmus olabilirim???

 604. neslihan dedi ki:

  Merhaba benim adetim 8 gün geçti test pozitif çıktı kan tahlili yaptırdım Beta-hCG 330.61 çıktı bu sonuca göre hamilemym hamileysem kaç haftalık olabilir

 605. nhn dündar dedi ki:

  hcg değeri şuanda 117.8 cıktı ama ıkı gundur adet goruyorum sızce normal mi?

 606. àsli dedi ki:

  Dün beta testi yaptırdım sonuç 0.91 referans aralığı 0.5 url adetim 7 gündür yok

 607. ayla dedi ki:

  hocam benim bu ay adetim 1 ay gecti fakat bir hafta once tahlil yaptirdim 0,100 cikti bir hafta sonra bir daha yaptirdim 0,264 cikti gebelik olabilirmi

 608. belkıs dedi ki:

  adetim 8 gün geçikti idrar testinde negatif çıkıyor 2 kez denedim bugün kan testi yaptırdım hamilelik olabilir mi ya da mevsimsel geçiş, strese de dayanır mı hep düzenli olurdum.

 609. anneleronline dedi ki:

  şuan değer normal aralıkta görünüyor fakat beraberinde adet gecikmesi görülmesi nedeniyle kadın doğum uzmanına danışmalısınız.

 610. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg şuan değer normal aralıkta gözükmekte fakat beraberinde adet gecikmesi ve kanama olması nedeniyle tam tespitlerin yapılabilmesi adına kadın doğum uzmanına danışarak durumu netleştirmeniz daha iyi olacaktır.

 611. anneleronline dedi ki:

  Bazı dış etkenler adet gecikmelerini tetikleyebilir ama durumdan emin olmak ve adetteki gecikmenin gerçek sebebini öğrenebilmek adına bir jinekoloğa başvurmalısınız.

 612. anneleronline dedi ki:

  Mevcut verilerle doğru sonuca ulaşılamayacağından gebelik sürecinin bir kadın doğum uzmanınca ayrıntılı değerlendirmesi gerekmektedir.

 613. Belkıs dedi ki:

  Hocam merhaba benim adetim 5 gün geçti dün test yaptım 0,100 çiktı varmı acama bugünde hafif kanama geliyo beni aydınlatırsanız sevinirim hocam

 614. emine dedi ki:

  30 martta kan testi yaptirdim sonuc 169 cikti 6 nisanda bi test daha yaptirdim 640 cikti bu normal bi yukselmemi yoksa yavasmi yukseliyor simdiden tesekkurler

 615. Kartanem dedi ki:

  Adetim 5 gün gecikti kan değerim 3.7 hamilemiyim acaba

 616. Olgun Taner dedi ki:

  Beta hcg sonuçları 13310,83 y çıkıyor acaba kaç haftalik hamile yim

 617. Oznur dedi ki:

  Merhaba adetime 9 gun var bas dönmesi ve migde bulantisiyla tahlil verdim bhgc 0.1 çıktı çok erken tahlil verdim biliyorum ama sizce hamile olma olasiligim nedir kac gün sonra tekrar baktirmaliyim

 618. Yasemin dedi ki:

  Mrb hocam normalde 2 nisan adet olma gunumdu olmadim 5 nisanda hcg testi yaptim degerim 54 cikti yarin yine gidecegim normalmi 54 cikmasi azmi diye dusunuyorum

 619. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ben bu sonucu anlamadım \nSonuç. ta gebe olmayan : 0-5 hamilemiyim deilmiyim bilmiyorum lütfen cevap verin

 620. Mirzam dedi ki:

  merhaba 9 martta bos gebelikten kurtaj oldum 21inden itibaren korunmasiz cinsel iliski oldu ve 29 martta kurtaj sonrasi kontrole gittigimde hcg 4.4 cikti hala adet olmadim gebelik ihtimali varmii

 621. leyla dedi ki:

  İyi geceler hocam. Beta hcg sunucu 34975 mlu/mL hamilemiyim tesekkur ederim

 622. Leyla dedi ki:

  Merhaba hocam hcg 34975.cikti

 623. nilden dedi ki:

  Iyi gecelr hocam ben en son 7 subatta adet gordum beni.adet duzensizligim var genlde arda 10 gun once kan testi yaptirdim 0.4 cikti bugun tekrar yaptirdim 0.86 cikti acaba hamilelik olabilirmi yani degrlerim yukselebilirmi

 624. anneleronline dedi ki:

  eğer gebelik oluşmussa gebelik haftası saptanarak karşılaştırma yapılabilinir.

 625. anneleronline dedi ki:

  Tam tespiti için doktorunuza başvurmalısınız.

 626. anneleronline dedi ki:

  Tam tespiti doktor kontrolüyle mümkündür, genel kontroller sonucu gebelik haftasını öğrenebilirsiniz.

 627. anneleronline dedi ki:

  Öncelikle gebelik beklentilerinde bir uzman doktorla hareket etmek daha sağlıklı olacaktır bunun haricinde adet gecikmesinin 3 veya 5 gününden sonra gebelik ihtimali var ise beta hcg hızlı artışa geçtiği genellikle gözlemlenmiştir. Bu gibi durumda da yine doktorunuz sizden ilgili tahlilleri isteyecektir.

 628. MELEK dedi ki:

  beta hcg sonucum 0.64 cıktı sonuc ne sızce hamilemiyim ?

 629. Funda dedi ki:

  Adetim 2 gün gecikti bugün kan tahlili yaptım 2.21 çıktı, kanama yok. Ne zaman başlar? Hcg yükselme ihtimali var mı?

 630. Merve dedi ki:

  B HCG 0.943 kan testinde sonuc bu cikti sizce hamile miyim hamileysem kac haftalik

 631. PINAR KÜCÜK dedi ki:

  merhabalar. son adetım martın 10 bır hafta suruyor .18de bıttım bıttım gun esımle korunmasız ılıskıye gırdım. ufak bı rahatsızlıktan dolayıayın 24 de dr gıttım fılım ıstedıler bende ılk önce gebelık testı ıstedım ve sonuc 0.64 cıktı .. ılk cocugumdada uzerıne 3 ay kanamam oldugu ıcın anlamadım suan gunum 2 gun gectı olmadım ama ıdrar testınde bırsey cıkmadı lutfen cok merak edıyorum 0.64 sonucu ne demektır

 632. Gülay dedi ki:

  Mrb sat 9 mart 6nisa B hcg502 8 nisan 706 anormal bi durum var mı dersiniz

 633. ayse dedi ki:

  Merhaba benim ader çok gecikti tam 25 GN oldu okadar çok test yaptımki bir çizgi çıktı sonrada kanseri yaptım ama anlamadım sonuç bu 5,00 büsbütün Lûtfen biri birsey söylesin ya kafayı yine psikolojik bozuldu Enson adetin günü 15 Şubat olmamgerekirdi birde gebelikten korunma hapı kulanım ama düzensiz andan olabilirmi acaba yirminci çok sancılar gebelik başlangiciolabilirmi

 634. dem dedi ki:

  Benim kan degerim hcg sonucu 1405.63 cikti sizce kac haftalik hamileyim ayrica 0.5 cikti

 635. Başak Açıkgöz dedi ki:

  Merhaba, reglim 1,5 ay gecikti kan testi yaptırdım ve HCG 12,17 çıktı. Hemşire pozitif olduğunu söyledi dün gece regl oldum bu değer normalmi

 636. esra dedi ki:

  Test sonucum 0,472cikti hamilemiyim. Kasiklarim gögslerim §iş ve agriyor

 637. sevil dedi ki:

  Merhaba sat 04 03 2016 4+6 günlükken beta HCG yaptırdım 3319 çıktı 2 gün sonra (5+1gunluk )13441 çıktı bebeğin kesesi gözüktü sizce bu kadar artış normal midir.

 638. özlem dedi ki:

  mrb.dış gebelik geçiriyorum.2 ay önce kemoterapi iğnesi vuruldum.beta hcg değerim başta 2600 dü.en son dün ölçtürdüm 10 çıktı.ancak sürekli bir gaz sancısı gibi karın ve kasıklarımda ağrım var.değerin düşmesi sevindirici ancak sürekli ağrılarımın olması normal mi? ve değer sıfırlansa bile kese hala duruyor bu normal mi?

 639. fatma dedi ki:

  Merhabalar. Benim en Son adet tarihim 17mart, adet takvimi tutuyorum 28mart ile 3Nisan arası doğurganlığımın yüksek olduğu günler olarak belirtiyor. 2Nisan ise yumurtlama günü olarak. Afedersiniz Biz 30mart ve 1 Nisan günü beraber olduk. Adetimi 16Nisan olarak belirtiyor. Ve her ay adetim düzenli oluyor. Şuan adetime 4gün var. Sizce şuan gebelik testi yaptırsam kesin belli olur mu.çok merak ediyorum. Çünki psikayatrik ilaçlar prozac, dideral, venegıs xr ve modiwake alıyorum. Doktorum gebelik olduğunu ağladığın an kesersin. Zararı olmaz dedi.sizce şuanne yapmalıyım . Bu arada bes yaşında kızım var. Gebelik istemiyoruz derken anlık böyle bi istek belirdi. Sizce ne yapmalıyım. Teşekkürler.

 640. anneleronline dedi ki:

  adet gecikmesinin devamı halinde doktor kontrolünde tetkiklerin yapılması uygundur.

 641. anneleronline dedi ki:

  beta hcg üst sınıra yakın olması ve adet gecikmesi nedeniyle doktorunuz kontrolünde takibi yapılabilir.

 642. anneleronline dedi ki:

  beta hcg sonucu gebelik lehine olabilir gebelik oluşumu teyidi uzman doktorca yapılmalı.

 643. anneleronline dedi ki:

  Adet döngüsü ve diğer etkenler ele alınarak doktor kontrolünde teyit alınması sağlıklı olacaktır.

 644. anneleronline dedi ki:

  şuan normal değer aralığında gözükse de yeterli veriye sahip olmadığımız için gebelik konusunda bir kanıya varamayız.detaylı bilgi ve sonuç için doktorunuza başvurmalısınız.

 645. anneleronline dedi ki:

  bu şekilde tespiti mümkün değildir, detaylı bilgi ve sonuç için doktorunuza başvurmalısınız.

 646. anneleronline dedi ki:

  Verdiğiniz değer normal beta hcg değeri aralığındadır. adet gecikmesi ve önceki gebelik tecrübenizden yola çıkarak bir kadın doğum uzmanınca kontrolünü sağlamanız net sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

 647. anneleronline dedi ki:

  adet düzensizliği ve şikayetleriniz üzerine kadın doğum doktoruna başvurursanız durumunuzla ilgili net tespite ulaşabilirsiniz.

 648. anneleronline dedi ki:

  doktor kontrolüyle net gebelik haftasına göre beta hcg değerinin uygunluğu değerlendirilebilinir.

 649. Sevil dedi ki:

  Mrb benim bir sorum olacak bugun inseminasyon sonra 11 gun kan testi LH 3.84 doktorum pozitif oldugunu söyledi size danismak istedim tesekur ederim

 650. Sureyya dedi ki:

  Merhaba hocam. Btg degerim 14 56 cıktı hamılelik dedı dokdorum. Dokuz gunluk flanken yaptırdım kan sızce ıyımı

 651. Cc dedi ki:

  Beta hcg 5.66 cikti doktor supheli dedi iki gun sonra tekrar kan testi istedi. Hamilemiyim?

 652. rabia dedi ki:

  iyi günler benim adetim iki gün gecikti klomen kullandim bu ay bugun test yaptrdım 44.05 çıktı gebelik var mi son adet tarihim 15 mart

 653. Selda Dal dedi ki:

  Meraba ben Dun kan testi yaptm 65.6 cıktıj hamılelık var ama net pazrtsi bellı olur dedı benm basima bı kere daha boyle olmustu hastalgmda 10 gun gectı deger sizce azmı \n

 654. Dilekkk dedi ki:

  Mrb,hastalanmama 7 gün var.bugün kan testi yaptırdım .sonuç 0,100 çıkdı..arada pembe renkli kanamalarım var ve sol kasığımda Ağrı\’lar oluyor acaba hamile olabilirmiyim????

 655. Cansu dedi ki:

  Benim hcg sonucum 1,20 cikti hamilelik olup olmadini merak ediyorum

 656. ZakireGök dedi ki:

  Enson adet tarihim 8 Mart günüm 5 gün gecikti ve test yaptırdım değeri 254,24 çıktı bugün 6. Gün gıcık miş oldu aceba kalp atışı başlamış mıdır?

 657. Tuba dedi ki:

  Adetim 9 gün var hcg 9.64 çıktı doktor hamilelik var gibi görünüyor acaba hamilemiyim

 658. Duygu dedi ki:

  1,20 çıktı hamilemiyim acaba

 659. Demet dedi ki:

  Bugun test yaptim 16.67 iki gun sonra tekrar test yapmami soyledi doktorum sikinti mi var acaba

 660. burcu dedi ki:

  merhaba, ben 10.04.2016 da kan tahlili verdim yani adetim 5 gün gecikmişti. tahminen 5 haftalık gebelik vardı bende. beta-hcg sonucum 215.4 çıktı sizce iyi durumda mı bebeğim. acil dönüş yaparsanız çok sevinirim çünkü bugün arkadaşımda 6.haftasında düşük yaptı aynı şey banada olsun istemiyorum çok tedirginim. şimdiden çok teşekkürler

 661. Pelin karadaş dedi ki:

  Merhabalar beta hcg testim 34.43 cikti dr defer yukselmesini bekleyecegiz dedi. Degerin dusme ihtimali var midir ? Tutunma asamasinda midir ? Kasiklarim da agri ve surekli gazim var normal mi yoksa kendo mi psikolojik olarak etkiliyor muyum ? Cok karisigim cok ..

 662. Sena dedi ki:

  Merhaba adetim 10 gün gecti en son 6 martta adet olmuştum test yaptım çife cizgi cıktı ve dün doktora gittim keseyi göremedi kan tahlili istedi kanda hcg 321 cıktı keseyi görememesi normalmi

 663. Tugce dedi ki:

  Merhaba iyi aksamlar. Adetim 4 gün geçiktı . BTHCG değerim 5,8 ? Gebelik yok dediler. Artış olabilir mi . Pek anlayamadim.

 664. anneleronline dedi ki:

  Medikal ortamda yapılan tetkikler en net sonucu vermektedir, fakat gebelik beklentisi var ise doktorunuz kontrolünde test tekrarı istenilebilir.

 665. merve dedi ki:

  27mart son adet tarihim bugun saglik ocaginda beta hcg hormonum 14.42 cikti doktor hamilesiniz ama 4gun sonra gel tekrarlayalim dedi size gore bu deger nasil

 666. Büşraİ dedi ki:

  Iyi gunler.. Ben persembe gunu yani ayin 14unde kasık ve yumurtalik agrisindan doktora gitmistim.Doktor ultrasonla bakti birsey goremedi kan tahlili ve idrar tahlili istedi yaptirdim beta\’m 12.99 cikti,doktor ne var ne yok bisey diyemiyorum belkide tutunmaya calisiyo olabilir o yuZden pazartesi tekrar tahlil yaptir dedi fakat ben yoktur diye yaptirmadim.Bu arada adet görmeyeli 7gün oluyor.Sizce hamilelik varmidir.Teşekkürler

 667. Cyda dedi ki:

  arkadaşlar merhaba, ben son adetimi 34 gün önce gördüm, bugün test yaptırdım ve B-HCG değerim 8012.53 çıktı. bir türlü net bir cevap bulamadım. şimdi ben kaç haftalık hamileyim? veya hamileliğimde bir sıkıntı varmı acaba?

 668. halime dedi ki:

  Merhaba adetime birkac gun var hcg 1.20 cikti durumum nedir anlamadim ben

 669. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değerinize göre durumu değerlendirmek ancak doktor kontrolüyle mümkündür bu nedenle gebelik durumu ile ilgili bu şekilde kanıya varılamamaktadır.

 670. anneleronline dedi ki:

  Doktor takibinde olmaya devam ediniz kesin netice doktor kontrolüyle alınabilir.

 671. anneleronline dedi ki:

  Gebelik oluşumu ihtimali ve beta hcg artışı gözlemlenmek istenebilir, süreç ile ilgili gözlem ancak doktor tarafından yapılabilir.

 672. Kp dedi ki:

  Merabalar benim beta hcgm <0.100 refaransa aralgım 0.1 acaba hamilelik varmıdır

 673. Begooo :) dedi ki:

  Merabalar benim adetim bittikten bi gun sonra beta yaptırdım 4.6 çıktı acaba hamilemiyim ?

 674. Zeynep dedi ki:

  Merhaba hocam en son adetin üzerinden 2 hafta 6 gün geçti mide bulantısı kusma halsizlik sürekli uyku hali var dün beta hcg yaptırdım 1,20 çıktı. Gebelik olabilir mi? Bir dahaki testi ne zaman yaptırmalıyım?

 675. evrem dedi ki:

  iyi günler. son adet tarihlerim şöyle 16 aralık 2015+9 ocak 2016+3 şubat+28 şubat+23 mart beni hesabıma göre 16-17 nisan da regl olmam gerekirdi hala olmadım. az önce idrar testi yaptım negatif çıktı. ilk hamileleiğimde düşük riskim olduğu için eğer hamileysem ve aynı riski yaşarsam diye korkuyorum. sizce hamile olma ihtimalim varmıdır yarın bi kan tahlili yaptırmalı mıyım?

 676. leyla dedi ki:

  Mrb.adetm 4 gun gecikti kan testi yaptrdm sonuc 0.21referans 0_5.0 doktor bi dahaki hafta tekrar gel dedi hamile kalma ohtimalim var mi acaba ne olur bise soyleyin

 677. nurdeniz dedi ki:

  Iyi aksamlar hocam ben yaklasik 2.5 yıl önce over kist ameliyatı oldum ve sag yumurtalıgim alındi.Alınan kistin patolojisi seröz bordurlein tumör olarak geldi Ameliyattan sonra hiç adetim gecikmedi ve sūrekli kontrollerden geçiyorum.En son 9 martta adet gördüm 12 nisanda beta hcg 0.100 dü 15 nisanda 1.9 cıkti hala adet görmedim acaba hamilelik ihtimalim varmı yada diğer rahatsızlığımdanmı kaynaklanıyordur..

 678. damla dedi ki:

  Beta hcg degerim 61323 çıktı gebelik var mi? Son adet tarihim 28şubat -3mart. Teşekkürler

 679. Nihal dedi ki:

  Mhb bugun dr gittim rahim duvarı 16mm kalinlasmis guatir yukselmis dedi beta hcg istedi sonuc 1,20 cikti daha adet olmama 2 hafta var erken gebelik olabilir mi acaba ?

 680. nurdan dedi ki:

  Merhaba bişey sorcam ben beta hcg testi yaptirdim sonuç 6242 çıktı referans 0-5.3 çıktı doktora gittim ama kese var bebeği göremediler geç donlenme olabilir dediler sizce hamilemiyim

 681. Suna_kan dedi ki:

  Merhabalar. Ben ilişkiye 5-6 nisan girdim. 18 nisan kan tahili yaptım. Tetkikadı: Beta HCG(Acil) Sonuç: 14537 Birimi: mlU/ml yazıyor. Hocam Ben şimdi hamilemiyim değilmiyim? Şimdiden teşekür ederim

 682. melek dedi ki:

  Merhaba bana yardımcı olursanız sevinirim.28 mart adet oldum.Yumuratlama tarihim 11 nisan.9 nisan 14 nisan kadar birlikte olduk eşimle korunmasız.14 nisan usuttum galiba kusma ve mide bulantısı şikayeti ile hastaneye gittim.gebelik testi yapıldı 12.75 çıkmış doktor hamile olmadigimi söyledi o gunden bu yana sağ kasrigimda ağır ve ben ağrıları çekiyorum bir kaç gündür beyaz akintim var dün yani 20 nisan eczaneden aldığım idrar testi yaptım ama negatif çıktı ağrılarım siklasti sizce hamile miyim?

 683. anneleronline dedi ki:

  Gebelik üzerine şüpheniz var ise emin olmak için yaptırabilirsiniz.

 684. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabileceğinden en kısa sürede bir kadın doğum uzm. na görünmeniz faydalı olacaktır.

 685. Beril dedi ki:

  Merhaba benim adetime daha var ayrıca bekarım bugun ultrason ve tahlil yaptırdım ultrasonda bişey çıkmadı beta hcg de test sonucu: <2 referans değeri: 0,5-5,3 sonuç durumu da normal çıktı doktorum da gebelik durumu gibi birşey söylemedi değil miyim ?

 686. Zeynep dedi ki:

  Merhaba hocam 1 haftadr hastaneye gdyorum gbelik sonucu353 ultrsynda kese falan grnmuo bebek grnrmu snradan

 687. anneleronline dedi ki:

  Test tekrarına gözlemlenmesi doktorunuzun da belirttiği üzere daha uygundur.

 688. anneleronline dedi ki:

  Gebelik ihtimali olabilir doktor kontrolünde durumun gözlem ve teşhisi gereklidir.

 689. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir fakat kesin olarak hamilelik oluşumunun tespiti ve buna istinaden gebeliğin seyri için doktor kontrolü gereklidir.

 690. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri şuan normal değer aralığında gözükse de kesin sonuç alabilmek için şikayetleriniz üzerine bir kadın doğum doktoruna görünmelisiniz.

 691. anneleronline dedi ki:

  Önceki tecrübeniz de göz önüne alınarak bir sağlık kuruluşuna başvurmanız en doğrusudur.

 692. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun belirttiği gibi test tekrarı ile beta hcg artışı var mı kontrol edilecek ancak bundan sonra gebelik ihtimali konusunda yorum yapılabilir.

 693. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun söylediği belirtiler gebelik ihtimaline işaret ediyorsa olabilir, kesin sonuç için doktor takibinde olmalısınız.

 694. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg test sonucu gebelik lehine gözükse de gebelikten bahsedebilmek için kese oluşumunun görülmesi gerekmektedir. Doktor muayenesi sonucu net bilgiye ulaşabilirsiniz.

 695. anneleronline dedi ki:

  Mevcut rahatsızlık durumunuzdan da kaynaklanabilir, emin olmak için her iki durumda da bir jinekoloğa görünmelisiniz.

 696. anneleronline dedi ki:

  Beta hcg değeri üst sınıra yakın, en iyi sonuç için bir uzman doktor tarafından yapılan testler kontrol edilerek yorumlanmalıdır.

 697. anneleronline dedi ki:

  Değeriniz normal aralıkta gözüküyor,gebelik şüphesi-beklentisi var ise durumunuzdan emin olmak adına uzman hekime başvurmalısınız

 698. anneleronline dedi ki:

  Sonucunuz gebelik lehine gözüküyor, kadın doğum doktorunca kontrol edilerek kesin teşhisi yapılmalıdır.

 699. Fulya dedi ki:

  Merabalar hicam.bnm adetim 6 gun gcti bugun kan testi yptrdim0,100 5,23 cikti sonuc negatif ama tekrardan kan testi yaptrmam gerekirmi.

 700. zeynep dedi ki:

  Merhabalar ben dün beta hcg testi yaptırdım sonuç 83.9 çıktı nezman kadın dogumcu ya gitmeliyim

 701. Seher dedi ki:

  Ben gecen hafta beta hcg yaptirdim 239.7 cikti. Doktorum da decavit verdi onu kullandim 1 hfta sonra tekrar beta hcg yaptilar 937.2 cikti 5 hftalik gebeyim. Ama daha sonucu doktor gormedi sizce sonuc nedir

 702. Belkıs dedi ki:

  Hcg 0.13 hamilelik varmı

 703. nur(gzantep) dedi ki:

  mrblar benim reglim 11 gün gecikti.ama hala adet olmadım.11 gün içinde 2 defa beta hcg yaptırdım.birincisinde sonuç 0,0 referas ağırlığı 0,2 negatif 2cide sonuç 0,4 referas ağırlığı 0,2 negatif diyo sizce 2ci sonuca göre gebe olabilirmiyim yoksa bi uzmanlamı görüşmelim ne dersiniz.

 704. Gül dedi ki:

  Iyi günler dün adet günümdü olmayınca doktora gittim bugün beta hcg sonucumu Laboratuvarı arayarak öğrendim 540.7 yüksek çıkmış dedi dün vajinal ultrason da doktor kese oluşumundan bahsetmedi test sonucum gebelik belirtisi olabilir mi

 705. Hilal dedi ki:

  Mrb adetim 4 gün gecikti. Kan testim 1.20 çıktı. Hamile olma ihtimalim var mı acaba. Adet olma belirtilerim yok denecek kadar az. Normalde adet olmadan üç dört gün önce baslardi

 706. Gul su dedi ki:

  Tahlıl yaptım 349.31 çıktı ama 2 gun oncehastaneye gittim doktor ultrasyonda bişi yok dedi acaba hamılemıyım sonuca gore kaç haftalıgım

 707. mutlu dedi ki:

  Merhaba beta hgc testi yaptirdim ve sonucu 0,0 olarak cikti bu ne demek oluyor anlamadim yardimci olur musunuz?

 708. Sibel dedi ki:

  Merhabalar adetimin başlangıç tarihi 27 Mart ayin 27sinden 2sindede adetim bitti bitiş tarihinin 13.gununde kahverengi akıntı geldi ve 9 gündür çok az miktarda olmakla birlikte bu akıntı devam ediyor adetime 4 gün kala test yaptırdım 140 çıktı sağlık ocagindaki doktor hamilesin dedi kadın doğuma gittim değerler çok düşük dedi kimyasal gebelik olabilir dedi. Olabilir mi? Bu kadar uzun yerleşme kanaması olur mu?

 709. Melis dedi ki:

  0.638 tahlil sonucum.cıktı acaba hamilemiyim

 710. merve dedi ki:

  Tahlil sonucum 79.93 cıktı hamilemiyim adet olucak gibi ağrılarım var adetime iki gün kaldı teşekkür ederim

 711. Gül dedi ki:

  Merhaba hocam benim son adet tarihim 24 mart 20nisan çarşamba günü beta hcg yaptırdım 1340 çıktı sizce bu değer yüksekmi normalmi ilk gebeliğim ikiz olduğu icin bununda ikiz olma ihtimali varmı diye mrk ediyorum teşekürler

 712. Iremmm dedi ki:

  Merhaba..son adet tarihim 22 Mart. 19 nisanda tahlil verdim değeri 98 di. Bugün 25 nisanda 680 çıktı değeri. Bu artis normal mi.doktorum haftaya tekrar gel iç gebelik olabilir dedi. Siz ne düşünüyorsunuz ?

 713. arzu dedi ki:

  Merhabalar regime 20 gün geçti tahlil yaptırdım 0,100 çıktı pozitifmi

 714. Bahar dedi ki:

  Merhaba ben 13 martta son reglim oldum 34 gün sonra olacaktım 6 gün sürüyor 16 nişanda olmam gerekiyordu ama hal olmadım doktora gittim kanda 2,00 çıktı ultrasonda da çıkmadı neden acaba 12 günüm gecti

 715. asd dedi ki:

  Hocam iyi günler bu gün kan testi yaptırdım 0.202 değer çıktı hamile şansım vvar mıdır hocam.

 716. Özlem dedi ki:

  Hocam bu gün kan testi yaptırdım b.hgc değerim 0.202 cıktı. Hamile şansım ne dır hocam.yardımcı olursanız çok sevinirim

 717. Sevgi dedi ki:

  Merhabalar hocam adetime bir gün var beta hcg değerim 65.7 çıktı sizce gebelik var midir? Cevabınız için teşekkürler

 718. Derya dedi ki:

  20 gün adetim geçti ve dün kan testi yaptırdim beta-hCG 5.18 çıktı geçen ay yaptırdığımizda 1.2 çıktı simdi sizce hamilemiyim

 719. Canan dedi ki:

  Merhaba hocam bugün test yaptirdim degerim 4871 cikti doktor olmadigi icin gidemedim sizce de hamilemiyim?

 720. Ada dedi ki:

  Merhaba benm beta 0.19 çıktı bunu yaptırdığımda adettim ondan önceki ay adet olmadım adet olunca doktora gittim tahlil yaptırdı beta 0.19 çıktı bu nedemek oluyor hamilemiyim

 721. aysu dedi ki:

  Merhaba iki gün önce test yaptırdım değerlerinde 30 cikti lakin mide bulantısı kusmaya eğilim çok fazla doktorum hamile değilsin dedi ama ben çok güvenmedim sizce nedir ?

 722. melek dedi ki:

  Merhaba ben dusuk yapiyorum.perşembe günü beta hcg 137.17 bugün 15.6 ya düştü doktor müdahalesine gerek olmadığını söyledi dusugun tamam olması için beta hcg kaç olmalı.

 723. Banu dedi ki:

  Merhaba \n31 Mart son adet tarihi ilişki sonrası 6.gün okuduklarımın ışığında biraz sabırsız davranarak kanda hcg baktırdım ne yazık ki deger 2.00 çıktı. Fakat adetim henüz geçmedi göğüslerde hassasiyet ve karında hazımsızlık ve şişlik oluştuğu için bugün gittim ..\nSonuç olumsuz mudur sizce henüz erken mi ??

 724. nazlı dedi ki:

  Hocam bnm beta 666.5 kac haftalik

 725. anneleronline dedi ki:

  Sonuç gebelik lehine olabilir, gebelik oluşumunun tespiti için bir kadın doğum doktoruna başvurmalısınız.

 726. Meryem dedi ki:

  Mrb iyi günler son adet günüm 25. Mart kan değerimi dün yaptrdim 97.77 ckti kaç haftalık hamileyim

 727. iremm dedi ki:

  merhabalar..benim son adetim 22 marttı. 18 nisanda beta hcg değerim 98 çıktı. doktor çok yeni diyerek ultrasonda bakmadı. 25 nisanda ise değerim 680 olmuştu. doktor dış gebelik ihtimali var çok heveslenme haftaya tekrar bakalım dedi. siz ne düşünüyorsunuz. dış gebelik ihtimali var mı ? teşekkürler….

 728. SEVCAN dedi ki:

  merhaba hocam.GA(LMP)19W5D,GA(AUA)20W3D olarak ölçümü yapıldı.aradaki farkın sebebi erken döllenme olabilir mi?kafamda çok büyüttüm.rica etsem cevap verirmisiniz?

 729. üzgün dedi ki:

  Merhaba adetimden 4 gün geçti test yaptırdım <5.00 <5 böyle bi sonuç çıktı anlayamadım ne olduğunu negatif gebelik yok dediler gebelik olsaydı 4 günlük gecikmade belli olurmuydu teşekkürler.

 730. Kübra dedi ki:

  Hocam merhabalar. 2 gun once evde idrar testi yaptim pozitif cikti. Dun kan tahlilindede pozitif cikti. Son adet tarihime gore 4 haftalik. HCG degerim 792.5. 4 haftalik gebelige gore normalmi yoksa cogul gebelik olabilirmi?

 731. Ayse dedi ki:

  Merhaba hocam adetim 3 gun gecikti tahlil yaptirdim sonuc 0. 67 normal ve bugun 4 gunum hala adet olmadim butun adet belirtilerimde biti vardi biti sizce hamilelik ihtimali varmi ilerliyen gunlerde olabilirmi sadece goguslerde hasasiyet var

 732. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir

 733. anneleronline dedi ki:

  Gebelikte kanamalar çeşitli nedenlerle olabiliyor bu yüzden doktor kontrolünde olmanız faydalıdır.

 734. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine olabilir değerlendirme doktorunuz tarafından yapılmalıdır.

 735. anneleronline dedi ki:

  En doğru tespiti için doktorunuza görünmelisiniz.

 736. anneleronline dedi ki:

  Doktor kontrolü sonucu belirlenecek bir durum olduğundan kontrollerinize devam etmelisiniz.

 737. Busra dedi ki:

  Merhabalar , Ben yurt disinda yasiyorum doktorlar bisey soylemiyor burda 1 hafta beklemem lazim Mis adetim 2 gun gecikti hcg testi yaptirdm sonuc 873cikti sizce normal mi lutfen acil cevap yazin tesekkur ederim .

 738. Sevooo dedi ki:

  Merhabalar lütfen cevap yazın ben dr ye gittim 21 nisan yumurta çatlama günü idi ilişki oldu 27 nisanda beta baktırdım 3 çıkmış netten baktım Regl olmama 4 gün var sizce Ümit varmı referans aralığı 0.5

 739. ayşegül dedi ki:

  Bn gebelik testi yaptim 2kere cift cizgi cikti yani pozitif ama kan dgrim 0.88 cikti hamilemiyim

 740. Ayse dedi ki:

  Kan testi yaptırdım 1.20cikti acaba hamilemiyim

 741. Songul dedi ki:

  Kan testi yaptırdım 1.20 çıktı hamilemiyim acaba

 742. Gamze dedi ki:

  Meraba hocam düzenli adet olmama rağmen en son adetin birinci günü 27 martta idi . Sonra bidaha adet olmadım normal adet günüm 24 nisan olması gerekirken olmadım .kan testi yaptırdım .sonuçlar hcg 0.4 mlU/ml 1.189 olarak çıktı bu ne anlama geliyo hamile kalabilirmiyim

 743. derya bilen dedi ki:

  Bu 1 hafta onve doktora gittim kan testi yaptirdim beta-hCG 5.18 cikti 2 gun sonra yine gel dedi 2 gun sonra yine gittim kan testi yaptirdim beta-hCG 27.81 cikti lutfen cevaplayiniz hamilemiyim acil lutfen teşekkür ederim

 744. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben hormon testi yaptırdım sonuç124.0çıktı doktor çok az yükselmiş dedi hormonların belli değil bi hafta sonra gel dedi hamilemiyim acaba lütfen cevap verin

 745. Fatoş dedi ki:

  Beta hgc 0.124 çıktı gebelik olabilir mi acaba

 746. eda dedi ki:

  Beta hcg 16 hamile miyim ?

 747. eda dedi ki:

  Beta hcg 16 hamile miyim lutfen acil cevap verin

 748. Lale dedi ki:

  Ay lütfen yardım edin kafam çok karışık cuma günü kan tahlili yaptım 3.49 çıktı pazar yine yaptım 3.8 çıktı doktor ihtimal var diyo pazartesi bidaha yap diyo adetim gecikeli 2 gün oldu midem bulanıyor

 749. Bahar dedi ki:

  Merhaba hocam ben cuma günü sağlık ocağına gittim beta hcg değerim 331.90 referans 0.5-5 çıktı hamile miyim acaba

 750. Sari bilal498 dedi ki:

  Ben en son 6 nisan adet oldum 1 mayis kan tahlilim 05 50 acaba hamilemiyim \n

 751. Mmmmelek dedi ki:

  Merhaba hocam bethcg degerim199 enson adet tarhim26 mart2016 29 nisanda gittim doktora kavitede olası kese 3 mm ve 2cm kist var dedi sizce hersey normal mi lütfen cevap bekliyorum

 752. Seldahanim dedi ki:

  Hocam biz tup bebek yaptirdik. Cift embriyo transfer edildi. 28 nisan da 12. Gunumdu. Hcg 11 cikti. Sizce gebelik olustu mu

 753. betül dedi ki:

  Bnm kan tahlil sonucumda B-HCG (COBAS E 411) yaziyo bulguda 402 hamilemiyim

 754. Ayse dedi ki:

  Hayirli akşamlar gebelik için kan testi yaptırdım beta hcg 1014.94 gebelik olusmusmudur acaba

 755. Uysal dedi ki:

  Mrhabalar transferin 12. Gununde hcg 11,5 cikti. Sizce hamile olabilir miyim? Cvp lutfen

 756. anneleronline dedi ki:

  gebelik lehine olabilir doktorunuzun kontrolü şarttır.

 757. anneleronline dedi ki:

  Ölçümler arasında farklılıklar çıkabilir fakat bu ölçümlerin normal değerler içinde olup olmadığı ultrason kontrolü ve doktorunuzun değerlendirmesiyle ortaya çıkar.