Çekik Göz (Kedi Gözü) Makyajı Nasıl Yapılır?

17.02.2017
109
Çekik Göz (Kedi Gözü) Makyajı Nasıl Yapılır?

Çekik Göz makyajı nasıl yapılır?

Çekik göz makyajı, kedi göz makyajı olarak da bilinmektedir. Birçoğumuz gözlerimizi çekik göstermek için türlü yollar deneriz. Ancak çekik göz makyajı için daha kolay yöntemler vardır bu yöntemleri kullanarak harika bakışlara ve çekik gözlere sahip olabilirsiniz.

Çekik Göz makyajı yapılışı

Çekik göz makyajına başlamadan önce göz kaleminizin ucunu açmalısınız. Çünkü doğru ve net çizgiler çekmeniz gerekiyor. Üst kirpiğinizin dibinden ince olmayan bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kenarınızdan bir miktar taşmalıdır. Alt kirpikten bir çizgi çekecekseniz çok ince bir çizgi çekmeniz gerekiyor ya da alt kirpikten hiç çizgi çekmeyebilirsiniz. Tercih size ait! Bakışlarınızı derinleştirmek için kaşınızın renk tonu ile aynı ya da yakın bir renkte kaş farı ile ortada kalan boşlukları doldurun böylece bakışlarınız daha anlamlı ve buğulu olacaktır. Çok koyu bir far kullanmamalısınız bizim tavsiyemiz füme tonlarıdır. Kaşınıza ve göz altlarına süreceğiniz aydınlatıcı renkler ise ten renginizden 2 ton açık olmalıdır. Eğer aynı renk kullanırsanız 3 boyutlu bir görüntü oluşmasını engellersiniz. Ayrıca aynı renk tonlar sizi daha yaşlı gösterebilir üstelik ifadenizi de değiştirir.

Kirpikler

Sıra geldi kirpiklere… kirpiklerinizi dibinden değil sadece uçlarından kıvırmalısınız. Böylece kirpiklerinizde velev bir görüntü elde edeceksiniz bu da kedi gözü makyajınızı tamamlayıcı bir unsur olacaktır. Kirpiklerinizi maskara ile kalınlaştırın. Tortu bırakmayan maskaralar kullanın.

Makyajın kalan kısmı

Gözlerinizi ön plana çıkarmak istediğiniz unutmayın bu yüzden dikkatleri göz kısmına toplamamız gerekiyor. Bu nedenle seçeceğiniz kapatıcı ten renginiz ile yakın ya da aynı tonda olmalıdır. Ayrıca dudaklarınız için de farklı renkler kullanmanız hiç gerek yok! Dudaklarınıza süreceğiniz ruj dudak renginize yakın olmalıdır. Dudak rengi için pastel renkler tercih edin pembe, turuncu ve kahve tonlarda bir ruj sizi muhteşem gösterecektir. Elmacık kemiklerinizi sade bir allıkla belirginleştirin. Artık tam bir kedi kadın oldunuz. Kedi kadın makyajı yuvarlak yüzlü kadınlar için çok idealdir çünkü kedi gözü makyajı hatları keskinleştirir. Ve sert bir bakış sağlar bu da çok alımlı görünmenize neden olur

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.