Dizüstü Çizme Modası ve Kombinleri

20.02.2015
88
Dizüstü Çizme Modası ve Kombinleri

Dizüstü Çizme Nasıl Giyilir?

2015 Yılının en çok ön planda olan kışlık trendlerinden bir tanesi diz üstü çizmeler olarak dikkati çekiyor. Öne çıkan trendler arasında yer alan diz üstü çizmeler doğru şekilde kombinlendikleri sürece çok hoş sonuçlar verebiliyor. Sizler için diz üstü çizmelerin nasıl giyilmesi gerektiğini detaylı şekilde inceledik.

Genellikle soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan bu trend sayesinde bacaklarımız hiç üşümüyor ve trendi sponuna kadar takip etmiş oluyoruz. Üstelik dikkat çekici ve asi bir hava kazandıran diz üstü çizme modelleri özellikle genç kızların gözdesi durumunda. Bizde bu kadar revaçta olan diz üstü çizmeleri sizler için inceleme altına aldık ve çizmeleri seçerken ve kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde inceledik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz stil rehberimiz ile diz üstü çizmeler nasıl giyilir konusunu tüm detaylarıyla inceledik. Öncelikle doğru diz üstü çizme modelini seçerek işe başlayalım.

 

Dizüstü Çizmeler Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle ayaklarınızın rahatlığını göz önünde bulundurmalısınız ve dizüstü çizmelerin rahat ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. özellikle diz üstü çizmeler dizlerin üst kısımlarına katlandığı için hareket kabiliyetimizi engellememeli. Bu nedenlerle diz üstü çizme modellerinin kalıplarının size uygun olup olmadığını detaylı şekild ekontrol edin ve bileklerin iyi şekilde oturup oturmadığını kontrol etmelisiniz.

 

Dizüstü Çizmeleri Kombinlemek

Diz üstü çizme modelleri en uygun şekilde etek ve elbiseler ile kombinlenmektedir. Bu sayede hem diz üstü çiğzmeler ön planda olacak hem de seksi bir görünüm elde edilecektir. Yalnız çok kısa etekler tercih edilecek olursa görünüm açısından basit bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak elbette çizmelerinizi çok fazla kapatacak bir etek boyu tercih edecek olursanız diz üstü çizmelerinizin tüm özelliği kaybolacaktır. Ne kısa, ne uzun orantılı bir ölçü belirlemeli ve şıklığınızı betimlemelisiniz. Bu sayede diz üstü çizme modelleri çok iyi şekilde kombinlenmiş olur.

Etek boyumuzu ayarladığımıza göre artık eteğimizin tarzınıda belirleme zamanımız geldi. Bunun için özellikle en iyi sonucu kalem eteklerle alabileceğiniz gibi bacaklarınızı saran daha farklı etek modelleriyle de şık bir görünüm elde edebileceksiniz. Ancak daha iddialı ve asi bir görünüm istiyorsanız bol ve pileli etekleri tercih edebilirsiniz.

Diğer yandan çizmelerinizin içerisine giyeceğiniz uzun çoraplar ile daha spor bir hava yaratmış olursunuz.

Ayrıca diz üstü çizmeler sadece eteklerle değil aynı zamanda skinny fit dar pantolonlarla da çok hoş sonuçlar sağlayabilmektedir. Eğer bu tarz dar kesim kumaş pantolonlar veya jeans’ler tercih edecekseniz üzerine bol salaş kazaklar ve bol hırkalar tercih edebilirsiniz.

Diz üstü çizmelerin kombinlenebilmesi için diğer en önemli giysi ise taytlardır. Taytlar çok rahat ve trend giyim ürünleri olmakla birlikte 2015 yılının en moda ürünlerinden bir tanesi olarak dikkati çekiyor. Taytlar hem düz çizmeler, hem de topuklu ayakkabılar içe çok şık sonuçlar vermektedir. Ayrıca diz üstü çizmeler ve kışlık taytlar kış aylarının vazgeçilmez kombinleri arasında yer alıyor. üzerine ise yine aynı şekilde bol kazaklar veya sweatshitr’ler tercih edebilirsiniz.

Son olarak diz üstü çizmelerle kombinlenecek giysilerin üzerine seçilecek montlar da çok büyük önem kaznıyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çok uzun paltoların tercih edilmemesidir. Ancak çok kısa montlarda diz üstü çizmelerle iyi durmayacaktır. Bu nedenle çok dikkatli olmak zorundayız ve en şık sonucu elde edebilmek için kalçalarımızın orta kısımlarına inen montlar uygun olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.