Doğal Yollarla Saç Uzatma Yolları

24.12.2014
60
Doğal Yollarla Saç Uzatma Yolları

Saçlarınızı Doğal Yollarla Uzatma Yolları

Saçlar normal şartlarda uzarken pek çok problemle mücadele etmek zorundadır. Gün içerisinde maruz kaldıkları hava kirliliği, aşırı strese bağlı saçlarda incelme ve güçsüzlükler, saç uçlarında kırılmalar, saçlarımız için kullandığımız kimyasal ürünlerin saçlarımıza zarar vermesi gibi pek çok nedene bağlı olarak yıpranız ve sağlıklı şekilde uzama özelliklerini kaybederler.

Sizler için saçlarınızın hızlı uzaması ve gürleşmesine yardımcı olacak doğal bitkisel formüller hazırladık. Bu doğal saç maskelerini uygulayarak saç köklerinizin güçlenmesini ve canlanmasını sağlayacaksınız.

 

Saçlar 1 Ayda Ne Kadar Uzar?

* Yapılan raştırma ve incelemeler sonudu bayanların saçlarının 1 ay içerisinde ortalama olarak 2.5 cm kadar uzadığı tespit edilmiştir. Ancak doğal yöntemlerle desteklenen saçların 1 cm kadar daha fazla uzayabildiği tespit edilmiştir.

* Bunun dışında yaz aylarında saçların kış aylarına oranla daha fazla uzadığı tespit edilmiştir.

 

Hızlı Saç Uzatma Kürü Tarif 1

1 litre kadar suyumuzun içerisine dövülmüş nar kabukları, sinameki ve civanperçemi ekliyoruz ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar bu şekilde kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra süzdürüyoruz ve suyun içerisine çırpılmış yumurta ve susam yağı ilave ederek çırpıyoruz. Saçlarınızı banyo sırasında bu doğal losyon ile yıkayın.

 

Hızlı Saç Uzatma Kürü Tarif 2

Turpu rendeliyoruz ve saçları yıkayacak oranda su ilave ederek kıvamlı bir bulamaç oluşuncaya kadar yumurta ve susam yağı ekleyerek çok iyi şekilde karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu doğal saç losyonu ile saçlarımızı haftada 2 kez ovuşturarak ve masaj yaparak yıkıyoruz ve ardından sıcak su ile duruluyoruz.

 

Hızlı Saç Uzatma Kürü Tarif 1

Bir tülbentimizi tenceremizin üzerine geriyoruz ve karadut üsaresini güzelce süzdürüyoruz. Yumurta ve susam yağı ilave ettikten sonra iyice karıştırıyoruz. tam anlamıyla karıştığından emin olduktan sonra 5 dakika kadar ısıtıyoruz. Hazırladığımız bu doğal saç uzatma losyonu ile 2 günde bir saçlarımızı yıkıyoruz.

Bu doğal saç uzatma kürleri saçlarınıza düzenli şekilde uygulandığında, çok kısa sürede etkili sonuçlar elde edeceksiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.