Evde Manikür Nasıl Yapılır?

26.12.2014
58
Evde Manikür Nasıl Yapılır?

 

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Bir kadının ellerinin bakımlı olması çok önemlidir. Her gün kuaföre gidip ellerinize manikür yaptırmak, hem zaman açısından hem de ekonomik açıdan size zor gelebilir. Bu nedenle sizler için evde manikür yapmak ile ilgili bir yazı hazırladık. Bakımlı ellerle güzelliğinizi tamamlayın ve tırnaklarınızı törpüleyerek bakımlı ellere kavuşun.

 

Evde Manikür Yapma Teknikleri

* Ellerimizi yıkayarak yumuşamalarını sağlıyoruz. Ardından iki taraflı törpü kullanarak tırnaklarımızı çok hafif darbeler ile törpülüyoruz. Çok sert şekilde törpülemek tırnaklarınızı zayıflatabilir bu nedenle sadec tırnak köşelerinize çok hafif darbelerle törpü işlemi uygulayın.

* Tırnaklarınıza dilediğiniz manikür şeklini verebilirsiniz, ancak en yaygın kullanılan manikür modeli oval manikürdür. Burada seçeceğiniz manikür şeklinin el yapınıza göre belirlenmesi en doğrusudur. Elinize en çok yakışacağını düşündüğünüz modeli seçiniz. İyi bir manikür test edilerek anlaşılır. Tırnaklarınızı pamuğun üzerinde gezdirin, tırnaklarınız pamuk parçalarına takılmazsa doğru şekilde manikür uyguladınız demektir.

* Daha sonra tırnaklarınızın yumuşaması için deriye yumuşatıcı uygulamanız gerekmektedir. Yumuşatıcı uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bekleyin ve sıcak su dolu bir kabın içerisinde ellerinizi 2 dakika kadar bekletin. Bu sayede tırnaklarınız yeteri kadar ıslanacak.

* Ardından ıslanarak yumuşayan tırnak diplerinizde bulunan ölü deriyi hafifçe ileri doğru itin. Size acı vermeyecek şekilde bir işlem olmalı, acı çekiyorsanız bir yerlerde hata var demektir ve sadece ölü deriyi almadığınız anlamına gelir. Bu işlemleri uygularken şeytan tırnakları çıktıysa onlarıda almalısınız.

* Ellerinize el losyonu uygulayın ve ellerinize hafif dokunuşlarla masaj yapmaya başlayın. Bu masaj işlemi ellerinizde kan dolaşımını arttıracaktır.

* Evde manikür işlemimiz tamamlanmış oldu. Şimdi boya işlemine geçmeden önce tırnaklarımızı aseton ile güzelce ovarak tırnaklarda kalıntı kalıp kalmadığını kontrol edin. Tırnaklarınız pürüzsüz durumdaysa oje için hazır demektir.

* Evde manikür işlemi tamamlandığında göre oje sürme işlemine geçebiliriz. Bunun için ojeyi tırnağınızın tam ortasından sürmeye başlayın. İlk katı sürdükten sonra 2 dakika daha bekleyin ve ikinci katı sürün. Son olarak 3. katı sürdüğünüzde tırnaklarınız pürüzsüz olacaktır.

 

Not: Evde manikür yapma işlemi tamamlandıktan sonra, kullanılan tüm malzemeler alkol ile silinmeli ve bir sonraki manikür işlemi için kaldırılmalıdır. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.