Evde Platin Sarısı Saç Yapımı

26.01.2015
3.645
Evde Platin Sarısı Saç Yapımı

Evde Platin Sarısı Saç Yapımı

Doğal sarışın olmayan bayanlarda sarışın olmak ve platin sarısı saç boyatmak çok zorlu bir süreç olabilmektedir. Özellikle zayıf saçlı bayanlarda saç tellerinin açırı açılması sonucu yıpranmasıyla birlikte yanması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle sarışın olmak için çok özenli ve detaylı şekilde bir uygulama gerçekleştirmek gerekmektedir. Senelerin tecrübesine sahip kuaförlerin bile saçları yakabildiği bilinmektedir. Evde platin sarısı saç yapımı bu nedenle riskli bir iştir ancak başarıya ulaştığınız taktirde çok hoş sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sarı saç her zaman iddialı ve çekici bir saçtır ve bayanların sarı saçı tercih etme nedenleri arasında en önemlisi hoş bir görünüme sahip olmaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak evde platin sarısı saç yapımı hakkında incelemelerde bulunduk ve en basit yoldan evde platin sarısı saç boyama yöntemlerini inceledik.

 

Evde Platin Sarısı Saç Boyama Uygulanışı

* Evde platin sarısı saç boyamak için öncelikle saç rengi açıcı kullanılması gerekmektedir. Renk açıcılar kullanılmadan platin sarısı renge ulaşabilmek pek mümkün görünmüyor.

* Saç renginizi açabilmek için Koleston marka renk açıcıyı tercih ederek saç renginizi 4 – 5 ton kadar açabilmeniz mümkün. (Koleston saç rengi açıcısı içerisinde oksidan suyu ve mavi pudra yer almaktadır.)

* Saçlarınızın yapısına göre kolay açılabilen saç tiplerinde 20 dakika yeterli olurken, en zor saç tiplerinde ise bu süre 45 dakikaya kadar ulaşabilmektedir.

* Genellikle saç renginiz doğal ve saçlarınız güçlüyse bu işlemi uygulamak daha yerinde olacaktır. Bu işlemin sonucunda başarılı olursa çiğ bir sarı renk elde edeceksiniz ve saçlarınız yumurta sarısı rengine dönüşecek.

* Daha sonra saçlarınızı doğal şampuanlar kullanarak yıkayın ve yumurta sarısı bir saç rengi elde etmiş olacaksınız.

* Son olarak Palette marka açık sarı renkli 10 – 1 numaralı boyayı tercih ederek saçlarınızı boyayın ve evde platin sarısı saç boyama işlemini mükemmel şekilde tamamlamış olacaksınız.

Not: Saç açıcıyı uygularken hızlı bir şekilde sürünüz.Aksi takdirde ilk ve son boyanılan yerlerde bariz renk farkları oluşacaktır.

Açma işleminden sonra saçınız kızılımsı veya bakır tonlarında bir renk almış ise renk açma işlemi gerçekleşmemiş demektir. Platin sarısını elde edebilmeniz için açma işleminin tekrardan uygulanması gerekir. Açma işleminden sonra saçınız çiğ yumurta sarısı görünümünü almalıdır ki böylece uygulacağınız küllü sarıdan sonra platin sarısını elde edebilirsiniz. Saç açma işleminden sonra saçlarınızda hassasiyet, yıpranma oluştuysa veya ikinci bir açma işleminin saçınızı yıpratacağını düşünüyorsanız bir uzmandan yardım almanız saç sağlığınız için daha iyi olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Burcu dedi ki:

  Merhaba bir şey sormak istiyorum.Saçımı bu şekilde boyamayı düşünüyorum ama başka bir markanın platin sarısı boyası var.Acaba saçımı açtıktan sonra bu platin sarısı boya ile gerçekten platin sarısı saç elde edebilir miyim?Lütfen yardımcı olur musunuz???

 2. busemmm dedi ki:

  Saçımın rengini açıcı ile açtım ama rengi çiğ yumurta sarısı gibi olmadı.Ne yapmam lazım?Saçımı tekrar mı açıcam yoksa küllü sarı boyasam platin sarısı renk gelir mi?

 3. violet81 dedi ki:

  bende bu işlemi uygulayacam ama saçlarım uzun yani omuzlarımda falan.hiç açıcı kullanmadım bu saç açıcıdan kaç paket kullanmak gerekir.

 4. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, platin sarısı saç özünde küllü sarı ihtiva ettiği için bu tonu öneriyoruz. Saç renginizi açtıktan sonra diğer sarı renkte boyaları da uygulayabilirsiniz fakat ton olarak daha koyu sarı elde edebilirsiniz. Küllü sarı kullanmaktaki bir diğer amaç ise saç rengi açıldıktan sonra oluşan kızılımsı renk yansımalarını kapatmasıdır. Bu doğrultuda tercihinizi yapabilirsiniz.

 5. anneleronline dedi ki:

  Saç açıcı uyguladıktan sonra platin sarısını elde etmeniz için bahsi geçen ‘çiğ yumurta sarısı’ tonunu elde etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle saçınızı tekrardan açmalısınız. Bu şekilde boya uygularsanız platin sarısını elde edemezsiniz.

 6. anneleronline dedi ki:

  Saç açıcılarının normal saç boyasının 3te 1i kadar olduğunu söyleyebiliriz. Saçınızın uzunluğuna göre kullanmanız gereken miktarı bu şekilde belirleyebilirsiniz.

 7. eda dedi ki:

  Sacimi aciciyla boyadım markette palette 10.1 yoktu bnde doğal platine boyadim. Ki sonuç köyü sarı oldu

 8. meleq dedi ki:

  Slm ark.lar benim saçlarım röfleli diplerim de artık 3-4 parmak kadar çıktı.saçımı komple platin sarı yapmak istiyorum kuaförler güzel olmaz deyip hep röfle yapıyorlar saçımda platin olmuyor tam.dipten itibaren bu şekilde yapsam güzel olur mu,yapan arklar varsa yorum ve yardımınızı bekliyorum

 9. asel dedi ki:

  Slm ben saç uçları sarı diplerinde bir karış kadar kendi saçimdi ben diplerin rengini kirsin diye boya boyadım sarı olmadı ama açık renk oldu.şimdide uçları aynı renk yani sarı olsun istiyorum sizce açmadan platin boyaSam tutamı. Uclarda ki gibi olurmu

 10. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, platin sarısı saçlara sahip olabilmek için saç açıcı uygulamanız gerekiyor. Dipleri Koleston saç açıcı ile açıp ardından Palette Küllü Açık Sarı uygulayarak platin sarısı saç elde edebilirsiniz.

 11. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, tabii ki bu şekilde de platin sarısı saç elde edebilirsiniz.

 12. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, evde koyu renk saçı açmak her zaman için risklidir. Saç renginiz koyu tonda olduğu için tek seferlik açma işe yaramayabilir. Birden fazla saç açma işlemi ise saçınızı çok yıpratabilir. Yanlış bir uygulama ise saç renginizin yeşil olmasına sebep olabilir. İstediğiniz küllü sarı tonlarını elde edebilmek için profesyonel yardım almanızı öneririm.

 13. anneleronline dedi ki:

  Platin sarısı üzerine 11 ve aşağı numaralar uygulandığında saçta yeşillenme yapar. Açma işleminden sonra bu tonu boyamanızı öneriyoruz. Saçınızın yeşil olmaması için küllü sarıyı açılmış saç diplerine uygulayabilirsiniz. Saçlarınızda turunculuk kaldıysa tekrar açmak gerekebilir. Yumurta sarısı gibi çiğ renk bir sarı üzerine ancak platin sarısı elde edilebilir.

 14. alev dedi ki:

  Bende sacimi rengini açtım yumurta sarısına benzedi ama turuncu renge de yakın gibi sanki …daha önceden rofle olduğu için uçları daha beyaz oldu…küllü şarkıyla boya diyorsunuz da daha önce denenmiştir biliyorum…küllü sarı uclardaki beyazı yeşile donduruyor…yeşile dönmemesi için ne yapmalıyım

 15. Rabia dedi ki:

  merhabalar ben birşey danışacaktım. saçlarım kestane rengi ben sarıya dönük Bi renk istiyorum ama tam sarı değil küllü gibi. saç açıcıyla açtıktan sonra açık kumrala boyasam doğal Bi renk elde edebilir miyim? bir de açıcıdan hemen sonrasında saçı boyamak yıpratır mı

 16. sule dedi ki:

  Merabalar benim dogal sacimda ombre vardi dedignz gibi sacimi once actm dogal sac oldugu icn % 6 lik oksidan kullandim sonra küllü platine boyadim ama sacim suan cok kotü insan icine cikamiyorum yeternce acamamisim demekki simdi ne yapmaliyim sacimi griye boyyayacagm bunun icin platinin uzerine boyamam gerekiyomus tekrar küllü platine boyasam Normal bi sonuc alrmiym

 17. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, saçınızı platin sarısı gibi açık sarı tonlarına dönüştürmek istiyorsanız lik (40 vol) oksidan daha çok işinizi görecektir. Tabi bunun seçiminde orjinal saç renginizde önemlidir. Eğer ombre olan yerlerde renk bozulması yoksa ve saçlarınız açma işleminden sonra çok yıpranmamışsa açmaya tabi tuttuğunuz kısımları Koleston açıcı ile bahsettiğimiz sekilde saçınızı açıp boyayabilirsiniz. Fakat saçlarınızda birden fazla tonlar,kızıllık ve yeşillenmeler olduysa profesyonel destek almanız gerekebilir.

 18. Derya dedi ki:

  Merhabalar benim saçım platin sarıydı gri Yaptım biraz aktı şimdi tekrar platin sarı yapmak istiyorum nasıl yapabilirim açıcı kullanmalımıyım hangi boya ? Lütfen yardımcı olabilir misiniz teşekkürler 😉

 19. Derya dedi ki:

  Merhabalar benim saçım platin sarıydı gri Yaptım biraz aktı şimdi tekrar platin sarı yapmak istiyorum nasıl yapabilirim açıcı kullanmalımıyım hangi boya ? Lütfen yardımcı olabilir misiniz teşekkürler 😉

 20. anneleronline dedi ki:

  Gri rengin akıtılıp doğal bir tona döndükten sonra platin sarı saç elde edilmesi daha uygun olacaktır. Saç dönüştürme işlemi süreç gerektirebileceğinden kuaför tarafından yapılmalıdır.

 21. Aysel dedi ki:

  Mrb ben kahve saç rengimi evde platin yapmak istiyorum bana soylenilen koleston açıcı ile aç sonrasında palette 10.1 ile boya ve sonra palette 10.2 platin saç rengini boya dediler bu adımlar doğrumu bilgi verirseniz başlamadan önce:(

 22. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde de deneyebilirsiniz. Önemli olan saç açma işleminin tam olarak ve doğru bir şekilde yapılmasıdır. Ayrıca doğal saçınızın üzerinde yapılacak bu uygulama platin sarısı saç elde etmede daha başarılı sonuç vermektedir.

 23. aylin kaya dedi ki:

  Düz platin sarı saç yapmak istiyorum,Saçım koyu kumral ve uzun bu ekilde platin sarı saç yapmak mümkün mü gerçekten yada düz platin sarı boya falan var mı piyasada ama gerçekten tutan yani bilgisi olan deneyen biri yazabilir mi…

 24. Tuba dedi ki:

  Mrblar benim saçımı kuaför mahvetti platin sarısı istedim bir türlü yapamadı ve üzerine bir sürü para aldı şuan saçım sarı ama ben platin istiyorum sizce ne yapmalıyım açma işlemine gerke varmı yoksa dırek açma işlemsiz mi boya yapmalıyım tesekkurler

 25. anneleronline dedi ki:

  Açma işlemi uygulamadan sarı saç üzerine direk platin sarısı tonları uygulamanız yeşillenmeye sebep olabilir fakat zaten işleme maruz kalmış saçınızın daha çok yıpranma gibi bir riski mevcut bu yüzden platin sarısı uygulamasının yine bir profesyonel tarafından yapılması faydalı olacaktır.

 26. Nurcan dursun dedi ki:

  Mrb bir arastirma sonucu sizin sayfayi buldum siizn yardiminiza ihtiyacim var lutfen yardim.dogumdan sonra yuzumde bsy gorunmedi lakin 8 9 ay sonra yuzumde iki yanagimda kahverengi lekeler belirginlesti cildiyeye mi gitsem napsam bilemedim nasil kurtulucam bu lekelrden beni cok rahatsiz ediyolar ve ruh halim bozuluyo:((

 27. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, gebelik ve lohusalık dönemi büyük hormonal değişimlerin yaşandığı dönemler olduğu için lekeler oluşabilir. Cildiyeye gitmeniz daha doğru olacaktır. Lekeleri gidermek için en uygun tedaviyi yapılacak kontroller sonucu uygulayacaklardır.

 28. Hülya dedi ki:

  Merhaba benim saçlarım şuan bakır griye boyamak istiyorum açmadan boyasam tutar mı?

 29. anneleronline dedi ki:

  Direkt olarak elde etmeniz zor. Turunculuğu kapatamazsınız. Gri saç platin sarısından daha zor bir renktir. Doğal saç üzerinde en iyi sonucu verir. Saç renginizi dönüştürmek için profesyonellerin yardımı daha iyi olacaktır.

 30. MELİKE dedi ki:

  Merhaba..benim saçlarım kizildi, kuaforde açıcı yaptırdım çok cok az bir kaç yerinde pembemsi kizilliklar kalmisti ve üzerine tarçın bakır yaptık bu nedenle. Simdiyse platin saç rengi kullanmak istiyorum. Sizce tutar mı kendim alıp boyasam? Ve hangi marka tonları almayaliyim?

 31. anneleronline dedi ki:

  Öncelikle turuncu-bakır tonların kapatılmış olması gerekmektedir. Direk boyarsanız tutmaz. Saçlarda turunculuk kalmayacak şekilde kumral tonlarına çevirebilirseniz Koleston Yoğun Renk Açıcı yardımıyla önce saç renginizi açıp ardından Palette 10-1 Küllü Açık Sarı ile boyayabilirsiniz. Saçınız daha önceden de açma işlemine maruz kalıp ve zeminde farklı uygulamalar yapıldığından ilk denemelerde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz, birden fazla açma işlemi de gerekebilir bu da saçın biraz daha yıpranması demektir. En güzel sonuç orjinal saç üzerinde alınmaktadır.

 32. anneleronline dedi ki:

  Yazımızda yer alan adımları takip edebilirsiniz. Önce Koleston Saç Açıcı ile saç renginizi açın, platin sarısı elde etmek istiyorsanız saç açma işleminden sonra Palette 10-1 Küllü Açık Sarı uygulayın.

 33. esra dedi ki:

  Mrhb bende bisey danışmak istiyorum ben sacimı 1 yıl önce sarı tonunda boyadım su an açık kahve sarı tonuna nasıl cevirebilirim 🙂

 34. Zuhre dedi ki:

  Merhaba ben kınalı saçımı evde kendim çok güzel açtım ve hafif turunculuk oluştu ve bigun sonra kutlu açık kumral yaptım turunculuk gitti ama sac rengim hafif ķullu yeşillik oldu ama benim istediğim renk platin üstüne ne işlem yaparsam rengi elde edebilirim acil yardım lütfen bide dekolere diye bi işlem var yapsam biraz faydasi olurmu

 35. anneleronline dedi ki:

  Öncelikle platin sarısı elde edebilmeniz için saçtaki yeşillenmenin mutlaka kapatılması gereklidir. Bu yüzden 1-2 ton daha koyu kumral renkleri deneyebilirsiniz ama zemin rengine göre bu işlem 1 den fazla da gerekebilir. Kahve tonlarını kullanmamanızı tavsiye ederiz. Platin sarısı için saçın açıcı yapıldıktan sonra boyanması gerekiyor. Saçınız çok fazla işleme maruz kalmış bütün bunların ardı ardına yapılması saçı fazlasıyla yıpratabilir. Boyama ve saç ama işlemlerini ay bazında saçınızın durumuna göre yapabilirsiniz. Dekolere de çok yıpratıcı bir işlemdir kendi başınıza yapmamanız daha iyi olur isterseniz kuaföre yaptırabilirsiniz.

 36. Ece dedi ki:

  Merhaba ben koleston ile açılmış saçıma palette 10-2 numaralı boyasını uyguladım ama saçım platin olmadı neden olabilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 37. anneleronline dedi ki:

  Zemindeki saç rengi ile alakalı olabilir çok fazla boyanmış işlem görmüş saçlarda bazen iyi sonuç alınamıyor. Açma işlemi tam olarak gerçekleşmemiş olabilir. Bazı saçlar ısıya dirençlidir kolayca açılmazlar renk olarak,bekletme süresi az gelmiş olma ihtimali de var. Saç çok yıpranmış veya hassas değil ise 45dk kadar beklemek daha iyi sonuç veriyor.

 38. anneleronline dedi ki:

  Siyah rengin açılması biraz zahmetlidir. Sürece yaymak en güzelidir. Profesyonel kuaförlerin bile bazen zorlandığı bir durumdur. Saçın aşırı yıpranmadan açma işleminin başarılı olabilmesi için kuaför yardımı almanızı tavsiye ederim.

 39. hale dedi ki:

  merhaba benim saçımda hiç boya yok kendı saç rengim kumral 7 numara ben saçımı platın sarısı yapmak ıstıyorum açıçıyı nasıl uygulucam ve ne kadar süre duracak

 40. anneleronline dedi ki:

  Platin sarısı elde edebilmeniz için komple Koleston Yoğun açıcıyı saçınıza uygulayın, saçınızı yıkayıp kurulayın, açılma işlemi olumlu sonuç verdiyse ardından Palette 10-1 Küllü Açık Sarıyı uygulayın. Her iki boyayı da saçınızda 45dk kadar bekletirseniz daha iyi sonuç elde edebilirsiniz ama bu süre her saça göre farklılık gösterebilir. Bunların haricinde Evde Platin Sarısı Saç Yapımı ile ilgili uygulama önerileri yazımızda mevcuttur, yararlanabilirsiniz.

 41. Selin dedi ki:

  Benim saclarim dogaldan siyah ve ben platin rengine döndürmek istiyorum yoksa saclarimi acik renklere boyayamiyorum siyah saci nasil acabilirim

 42. Cannes dedi ki:

  Saçımi bir ay önce kuaforde açma boyatma yaptım ama dore sarı oldu. Ve hiç beğenmedi saçımin sağlığı açısından ne kadar sure beklemeliyim sacim yiprandi turuncugun kalmaması için ne yapmam gerekiyordu onerdiginiz açıcı boyha varmı?

 43. Azra dedi ki:

  Mrb acil yardım lütfen!! Saclarım siyahtı palette yoğun açıcı ile açtım üzerine küllü açik sarı vurdum fakat diplerim çok güzel açıldı ama saçlarımın uç kısımlarından daha fazlası da diyebilirim turunculuk kaldı platin yapmak istiyorum ama sizden isteğim acilen benim bu turunculukları nasıl gidereceğim hakkinda fikirlerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin saçlarımın çogunlugu kına yakilmis gibi duruyor

 44. anneleronline dedi ki:

  Turunculuğun giderilmesi için saçın açılması lazım. Saçta yıpranma çok fazla ise 1 ay sonra tekrar denemeniz gerekebilir. Yeni bir saç açma işlemi saçın biraz daha yıpranmasına neden olacaktır mutlaka. Koleston Yoğun Renk Açıcı kullanmanızı öneririm.

 45. anneleronline dedi ki:

  Turunculukların giderilmesi için saçın açılması gerekiyor. Yumurta sarısı halini alması lazım saçın ki platin boya tutmalıdır. Siyah saçı tek seferde açmak zordur bu nedenle süreç gerektirebilir.

 46. Pelin Celer dedi ki:

  Mrb benm sacm rofle platin yapicam bu dediginizi uygularsam olurmu sizce. Birde diplerim 3parmak kadar cikti onlari uclardan 25 dk sonra falanmi acmam gerekiyor. Yani 20 dk falanmi vekletmem lazm tsk ederim

 47. anneleronline dedi ki:

  Bu şekilde yapabilirsiniz. Saçı bekletme süresi saçınızın rengi ve dayanıklılığı ile de alakalı o yüzden direkt yönlendirmek yanlış olur. Saç uçlarından diplere doğru işlemi uygularsanız uç ve dipler arasındaki ciddi anlamda renk farkı olmayacaktır.

 48. Pelin Celer dedi ki:

  Mrb ben size gecen haftada yazmistim. Ben koleston acici aldm 2kutu ve sacimi actim ilk once alt Dipleri sonrabyukari dipleri yaptim cunku yukarisi daha cabuk acildigi icin sonradan sürdum oraya toplam 45 dk bekledim ama sacim turuncu gibi oldu sonradan 2kutu palette 10.2 plarin yaptim 40 dk bekletim ama cok az bi degisme oldu yani her gören turuncu gbi olmus diyo inanin bole yaptigima pişman oldum ne yapabilirim bana yardimci olabilirmisiniz.

 49. anneleronline dedi ki:

  Turunculuk maalesef açma işleminin tam olarak gerçekleşmediğini gösterir bir de küllü renk önermemizin sebebi açılmadan kaynaklanan hafif turunculuklara rötuş yaparak kapatmasıdır. Her saç tipi için aynı sonuç elde etmek mümkün olmayabilir saç boyalı ise bu da ayrı bir belirleyicidir. Saçta çok fazla turunculuk yok ise bir de Pallette 10-1 küllü açık sarıyı deneyebilirsiniz.

 50. Hilal Göktaş dedi ki:

  Benm saçlarım uçları platin sarısı ama diplerim ve diplermden aşağı kismina doğru inerken de bi turunculuk var yüz de hiç gitmior o turuncu kırmak istiyorm coleston çok açık sarı aliorm saç dip siyah olmasına ragmen turuncu giriyor. Bende diormki coleston platin sarı alsam boyasam nasıl olur

 51. anneleronline dedi ki:

  Turunculuğu kapatmak için duruma göre turuncu alanları tekrardan açma gerekebilir, yoğun turunculuk yok ise küllü tonlar kapatmada yardımcı olacaktır.

 52. asli dedi ki:

  Mrblar dun saclarima dip boyasi yaptrmk icin kuafore gittim ve sacimin rengi platin sarisiydi ama ayni rengi yapamadilar kuaforum memlekette burda ilk defa boyattim ve pismanim.acil yardima ihtiyacim var sacimn ustleri cig sari oldu altlarida turuncu napabilirm lutfen yardm

 53. gülşen dedi ki:

  Merhaba benim sorunum saçımı kuaförde platinsarı yaptıttırdım fakat bazı yerler çok beyaz bazı yerler hafif turuncu sonuç içime sinmedi benim saçım normalde çok çabuk açılıyor sanırım bunu ayarlıyamıyorlar ben şimdi bu açılmış saçımı hangi boya ileboyarsam temiz güzel bir sarı elde edebilirim şimdiden çok teşekkürler

 54. biricik dedi ki:

  mrb ben bşey srmak istiyorum da ben saçımı platin sarısı yaptım ve hiç begenmedim saçım uzun oldğu için kestremyorum akar mı yada kuafre srdm fındık kabuğu yap bal köpüğü olur dedi sizcede olur mu

 55. anneleronline dedi ki:

  Saç çok fazla deforme olmamış ise açma işlemi uyguladıktan sonra küllü sarı ile boyamayı deneyebilirsiniz böylece renk farkı ve turunculuklar tamamen olmasa da büyük ölçüde giderilecektir.

 56. anneleronline dedi ki:

  Akma olmaz sadece renk matlaşabilir, kuaförün görsel olarak tespiti daha doğru olacağından deneyebilirsiniz.

 57. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, saç renginin bütünleşmesi açısından turuncu olan yerlerin (çok fazla turuncu ise) tekrardan açılmaya tabi tutulması gereklidir ardından arzu ettiğiniz saç boyasını (Pallette 10-1 Küllü Açık Sarı öneriyoruz) uygulayabilirsiniz. Onun haricinde sadece küllü açık sarı yeterli olabilir.

 58. Su dedi ki:

  Merhaba benim saçım orta kahve açıcıyla evde kendim yapmak istiyorum açıcı markaları neye göre değişiyor acaba daha fazla açma özelliğine mi sahip? Birde neden palette 10.1 daha yüksek mesela koleston 12.1 daha fazla platin yapmaz mı?

 59. Aslı dedi ki:

  Merhaba benimde bir sorum olucak benim saçım boyalı ve karameldi baska hic bir renge boyamamıştım dediginiz uygulamayı yaptım fakat saçım platin olmadı sarı oldu ama küllü sarı oldu platin rengi olmadı 2 kere açtım saçımı ustelik bunun icin ne yapmam gerekiyo

 60. Cns dedi ki:

  Öncelikle iyi akşamlar.bEkim bi sorum olacaktı. Yaklaşık 5 ay önce saçıma ombre yaptırdım fakat istediğim ton değil biraz bakırak çalan sarı.bense uçlarını sadece platin sarısı istiyorum.bunu evde yapmam mümkün mü..koleston yoğun renk açıcı ile uçlarını boyasam istedim sarı elde edebiliçmişim? Şimdiden teşekkür ederim..

 61. anneleronline dedi ki:

  Daha fazla açma işlemi saçınızı çok fazla yıpratacaktır, bu nedenle 10-15 gün sonra sadece küllü sarıya saçınızı boyayabilirsiniz, 2-3 boyamadan sonra boyanın içerdiği açıcının etkisiyle de saç platin rengine dönüşüyor ve renk yerine oturuyor, buna rağmen elde edemezseniz kuaför yardımı alabilirsiniz, daha önce boyanmış saçlarda aynı sonuca ulaşmak bazen mümkün olmuyor.

 62. anneleronline dedi ki:

  Merhaba, Koleston açıcı yardımıyla saç renginizi açabilirsiniz, turunculuk oluşursa (daha önceden açılma işlemi yapıldığı için tahminen olmayacaktır) Palette küllü açık sarı üzerine uygulayabilirsiniz.

 63. anneleronline dedi ki:

  Oryel tarzı saç açıcılar profesyonel kullanım için daha uygundur,açıcı etkisi daha kuvvetlidir fakat yanlış kullanımında saça ciddi zarar verebilir, boya markalarının saç açıcıları ise ev kullanıma daha uygundur. Küllü sarı açma işleminden sonraki turunculuğu alıyor ayrıca açma işlemi tam olarak gerçekleşmişse bu renkle de platin sarısı saçı tam olarak elde edebilirsiniz. İsterseniz farklı sarı tonlarını da deneyebilirsiniz.

 64. nursu dedi ki:

  merhabalar benim saç rengim şuan kızıl, fakat 5 -6 ay önce boyadım şuan solgun bir renkte akmış bir kızıl. diplerim de kendi saç rengim çıktı kumral renk. ve saçlarım çene hizamda kısa bir saç ve ince telli . platin yapmak istiyorum fakat şuan ki akmış kızıl üzerinde nasıl bir işlem yapmam gerekir tam olarak ?

 65. anneleronline dedi ki:

  Kızıl saçtan platin sarıya dönüş süreç ister, evde yapımı da oldukça risklidir bu nedenle bir kuaföre yaptırmanızı tavsiye ederim. Onun haricinde süreç içine yayacak olursak saçınıza küllü kumral tona boyayıp renk oturduktan sonra yazıdaki gibi açma ve boyama işlemi yapabilirsiniz. Tam olarak kumral saç elde edebilmek için 2 ay kadar küllü kumralı boyamanız gerekebilir. Küllü renk kızıllıktan kaynaklanan turuncu yansımaları kıracaktır. Diğer bir yöntem ise saçı oryal ile açmaktır fakat kuaför tarafından yapılması gerekir. Her iki metodda da saçta ciddi yıpranmalar olabilir.

 66. pınar dedi ki:

  Mrb ben çok zor durumdayım saçlarım röfleliydi ve baya bi uzamıştı uzayan yerlerde kumral kuaföre gidemediğim için evde kendim boyamaya karar verdim 2 sefer küllü sarıya boyadım 3.de koleston12/0yaptım sonuç rezillik saçlarım iki renk oldu üstler kızıl altlar sarı ve bi türlü düzeltemiyorum düz sarı istiyorum ama beceremiyorum ne yapmalıyım sizce

 67. anneleronline dedi ki:

  Saçlarınızın tümünü röfleli alanlar dahil koleston saç açıcıyla açın ardından küllü sarıya boyayın. Hem kızıllık hem de renk farklarını ancak bu şekilde kapatabilirsiniz. Bu uygulama renk olarak platin sarısı elde etmenizi sağlayacaktır. İlkinde olmasa bile (tabii ki saçın zemini de önemli) saçınız 2. ve 3. boyamalarda platin sarısı tonlarını almış olacaktır. Saçınız aşırı yıpranmış ise profesyonel destek almalısınız.

 68. Özlem dedi ki:

  Merhabalar. Benim saçım sarıydı fakat biraz turunculuk vardı. Palette saç açıcı kullandım daha sonra saçımda turunculuk çoğaldı bunun nedeni nedir çözemedim platin yapacakken saçma bir renk çıktı açtıktan sonra boya vurmadım dinlensin diye bekledim sizce ne yapmalıyım?

 69. Semra Pekcan dedi ki:

  Ben yanan yıpranan saçıma katkısız keratin kullandım, nereedeyse eski önceki halıne saçlarım yakın bir şekılde dirildiler ve kırıklardan da eser kalmadı, benım gibi saçı perişan olan varsa, katkısız keratin yüklesin, üzerine de katkısız keratin yağı var onu kullansın.

 70. gizem dedi ki:

  Merhaba benim kendi saçım açık sarıydu ama ben siyaha boyadım saçımı. Tekrar sarıya dönmek istiyorum acaba tek seferde dondurebilirlermi? 1 buçuk aydır siyaha boyamiyorum

 71. anneleronline dedi ki:

  Orjinal rengi koyu tonlarda ise veya saçınız açılma işlemlerine karşı dirençli ise ( zor açılıyorsa) bundan kaynaklanabilir boyanın saçta bekleme süresi saç tipine göre kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor, turunculuk oluşması açma işleminin tam gerçekleşmediği anlamına gelir. Aşırı yıpranma yok ise saçınızı 15-20 gün kadar dinlendirip Koleston açıcıyla açmayı deneyip ardından küllü sarı uygulayın buna rağmen elde edemiyorsanız profesyonel yardım alabilirsiniz.

 72. anneleronline dedi ki:

  Siyah saçı sarı yapmak gerçekten kuaförlerin bile zorlanabildiği bir konu bu nedenle evde tek seferde siyahtan sarı saça dönmeniz çok zor, saçın fazla yıpranmaması ve açma işleminin daha başarılı olması için profesyonel destek almanızı öneririm.

 73. Nazli dedi ki:

  Merhaba bana mail atar misiniz birkaç şey sormak istiyorum hepsini buradan sormak uzun sürer

 74. Ayşe dedi ki:

  Saçlarım platin ve dip boyamı evde zarar görmeden kendim boyamak istiyorum ama mavi toz oryal falan kullanmadan sadece oksidanla. 40 lık mavi pigmentli oksidan, 12.00 numara boya ve 022 igora aldim bunlari diplerime uygulasam saclarim yanar mi ? Oksidan 40 volume beni korkutuyor ama boyayla karıştıracağım sonuçta bir zararı olur mu ?

 75. Esra dedi ki:

  Mrb. Bende platin sarisi istiyorum iki hafta once sacimi palette yogun aciciyla actim sacimda ust uste bircok kez yapilmis cikolata kahve vardi ve ona ragmen epey acildi once yogun bi sariydi ertesi gun turuncu bakirgibi oldu.Ustune palette 10.1 yaptim turuncumsu bi sari oldu onun ustune kullu kumralla cok acik sari karistirip uyguladim guzel bi kumral elde ettim. Ondan sonra diplerden biraz birakarak oryalle krepe atarak actim sacimi cig bir sari oldu tabi bu islemlerin arasinda iki gun falan bekledim hic yipranma olmamisti ta ki oryalle acana kadar. Oryallede asiri yipranmadi ama sertlesti biraz.oryalden sonra yine cok acik kullu kumral ve cok acik sariyi karistirip boyadim su anda sacimda ara ara turunculuklar var ve rengi yine turuncu koyu sari karisik bisey.Sorum şu ki sacimi en son oryalle actigim icin tekrar koleston yogun acici kullansam cok zarari olurmu veya renk acisindan bi faydasi olurmu yardimci olursaniz sevinirim.

 76. anneleronline dedi ki:

  Kısa aralıklarla çok fazla açıcı kullanmak saçınızı fazlasıyla yıpratabilir ve saç kaybına da neden olabilir istenilen sonucu alabilmeniz için profesyonel destek almanızı ve saçınızı dinlendirmenizi tavsiye ederiz.

 77. anneleronline dedi ki:

  Oryalin bilinçsizce kullanımı hem saçın niteliğine hemde görsel anlamda fazlasıyla zarar verebilir bu nedenle sitemizde belirttiğimiz şekilde bir yol izlerseniz saçınız için daha sağlıklı olabilir. Ayrıca saç boyalarıyla da karışsa normal boyalarda da açıcı özellik olduğundan saçın oryalli karışımdan zarar görmesi muhtemel.

 78. Melis dedi ki:

  Merhaba saclarim koyu kahve dogal rengi hic boyamadim. evde kendi kosullarimla açıp kırmızı yada koyu kirmizi rengine boyamak istiyorum. Nasil bir yol izlemeliyim?

 79. betüş dedi ki:

  mrb bende bir sey sormak istiorum bundan 4 gun once kuafore gittim ve saclarimi platin sarisi istiorum bana yakisirmi dedim kuaforde sen beyaz tenlisin mavi gozlusun yakisir dedi ama saclarin platin sarisi olmaz.cunku saclarinda kina ve boya var dedi akmasi cok zor dedi savlarini sifir vuralim yeni cikacak saci yapalim dedi ben kendim evde yapmak istiorum benom kendi orjinal sacim turuncu renk acici vursam sonra boya vursam platin sarisi olirmu

 80. deniz dedi ki:

  Merhaba:\nSaçlarımın sadece uçlarında turunculuk kalmıştı diğer tarafları çiğ sarıydı palette nin pilatin sarısına boyadım 15 dk tutmama rağmen çok hafif yeşilimsi bir ton oldu hepsi değil ama ara ara sadece.Sizce bu yeşilliği gidermek için bir dahaki sefere aynı renge mi boyamalıyım yoksa palette 10.1 mi boyamalıyım.Ben böyle çiğ sarı değil de beyaza yakın bir sarı istiyorum.\nSon bir sorum daha olacak her seferinde saçımı boyamadan önce oriyelle açacakmıyım yoksa bundan sonra sadece boyamı yapacağım çünkü kocaman teneke kutuda toz oriyel aldım elimde mi patladı yani bu

 81. Maviş dedi ki:

  Mrb. Acil cevabınıza ihtiyacim var yardimci olursaniz cok sevinirim. Bundan 6 ay oncesne kadar sacimin rengi kahveydi. Siyaha boyattim. Ve boya aktikta uclarindaki renk sariya döndü. Saclarimi yeniden sariya veya karamele cevirmek istedim. Kuaforum tek seferde olmuycagini soyledi . oryalle sacimi actiktan sonra turk kahvesi ve toprak kahvesi karışımını uyguladi. Ama suan fazla birrenk farkı yok. Oryalle acilinca direk karamele boyanabilirmiydi? Hatta ikinci seferdede ayni rengin oturmasi icin ayni renge boyucagini soyledi. İkinci sefere boyatmasam sacimin kahveligi akip altindaki oryalin rengi ortaya cikarmi.? Suan karamele cevirmek istiyorum fakat açıcı kullanmadan nasil yapabilirm. 1 hafta once kuafor acici kullandi ama kahve tonlarina boyadi direk karamele boyamadi. Yani anlamiyorum sacı actiktan sonra yine karamel-sarı tonlari olmazmiydi. Neden kahve gibi bi renkle basladi anlamiyorum. Ne yapabilirm simdiden teskkrler.

 82. Maviş dedi ki:

  Ayrica saclarimi actiktan sonra kahve tonlarina boyattigim halde kafamin icinde kabuk gibi yara cikmaya basladi. Yardima ihtiyacim var lutfen bana yardimci olun.

 83. Yagmur dedi ki:

  Merhaba benım saçlarım kumraldi uclar turuncu gibiydi ama yani güneşten falan açılmıştı. Saclarimi mor yapmak için kolestonla açtım. İki kutu yetmedi diplerinı boyayamadim ama uclar turuncu oldu. Bugün tekrar açıcı alıp diplerini boyayacagim. Sizce uçlarına da sureyim mi tekrar biraz daha açılır mı sarı gibi ve ne kadar bekletmeliyim

 84. anneleronline dedi ki:

  Saçta renk farkları oluşup yeşillenme de yapabileceğinden koyu renge boyanmış olabilir zemin rengi düzeltmek istemiş olabilirler. Kuaförünüzün tavsiyesine uymanız en iyisi, saç rengi yerine oturduktan sonra saçınızın da durumuna göre kumral tonlarına boyayıp daha rahat karamel renkte saç elde edebilme ihtimali olabilir.

 85. anneleronline dedi ki:

  Alerjik reaksiyon olabilir cildiye uzmanına başvurmalısınız bu dönem boya ile işlem yapmamanız sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

 86. anneleronline dedi ki:

  Açılmanın gerçekleşmediği alanlara açıcı sürüp deneyebilirsiniz, saç tipine-rengine göre elde edilmek istenen sonuç farklılıklar gösterebilir.

 87. anneleronline dedi ki:

  dip boya yapacağınız zaman sadece boya kullanın ama onun haricinde saçın bütün olarak platin sarı görünmesi için 3 ayda bir veya zamanlama size kalmış saçı açıp ardından boyamalısınız. Saçınız çok yıpranmışsa aradaki süreyi uzatabilirsiniz. Genelde açıldıktan sonra saçta yeşillenme fazla olmuyor akabiliyor da zamanla,siz aynı rengi deneyin ama renk yansımalarını önlemek için Palette 10-1 tavsiyemizdir. Düzenli bir şekilde uygularsanız beyaz sarı tonunu elde edebilirsiniz.

 88. Maviş dedi ki:

  Oncelikle yardimci oldugunuz icin cok tesekkurler sitenizi cok begendim. Benim suan sacimdaki renk kahverengi. Oryalle actiktan snra bu renge boyandi. 3 hafta sonra boyama yaptircam Ben ikinci boyamada oryal kullanmadan karamele donebilirmiyim. Bu sefer 3 haftada boya akicagi icin yeniden oryalle actirmak istemiyorum. Evde kendim boyama yapicam. Cunku daha once oryalle acilinca direk boyama yapilmisti cok begenmistim bu kouforum direk yapmadi her aşamada para istiyorlar saclarimda uzun kendim o tonlara boyama yapmam icin nasil bi renkle tutturabilirim. Simdiden tskkrler.

 89. anneleronline dedi ki:

  Kuaföre danışmanız daha sağlıklıdır saç tonuna göre elde etmek istediğiniz renkler farklı işlemler gerektirebilir.

 90. anneleronline dedi ki:

  Saçta kına varsa riskli olabililir bir uzmanın saçınızı boyaması en iyisi olur ama orjinal renkte ise saçınız saç açıcı+boyama işlemini deneyebilirsiniz.

 91. anneleronline dedi ki:

  Koyu tonlar üzerine karamel tonun elde edilmesi mümkün olmayabilir koyu kumral tonlarına 1-2 kere boyadıktan sonra eğer daha açık renk elde edebiliyorsanız karamel rengini deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra saçın durumunu tam olarak bilmediğimiz için kuaförünüzün dediği gibi saç açma işlemi de gerektirebilir, seçim size kalmış.

 92. su dedi ki:

  Merhaba , saçlarım platın sarısı gıbı . Dip boyası yapmak için açık küllü sarı aldım. Saclarımın sarı olan yerlerı yeşil oldu 🙁 nasıl akıtabılırım acık sarı boyayla boyasam yeşiller kapanır mı yardımcı olurmusunuz 🙁

 93. anneleronline dedi ki:

  Dip boyası için sarı olan yerleri değil sadece çıkan dipleri boyayacaksınız aksi takdirde platin saçın üstüne sarı tonları boyarsanız saç yeşillenir. Açıcı ve ardından boyama yapılan yerlerde yeşerme olmaz. Yıkadıktan sonra akmaz ise 10-15 gün sonra tekrar aynı renge boyayın fakat hala geçmiyorsa o zaman sadece yeşillenme olan alanlara açıcı uygulayıp ardından küllü sarıya boyayabilirsiniz.

 94. Şeyma dedi ki:

  Merhaba saçlarım bakır rengiydi. Evde kendim açtım dipleri tam açıldı uçları açık bakır gibi kaldı ben 1 hafta bekletip tekrar açacağım ama istediğim renk gri nasıl bir yol izlemem gerek. Teşekkürler

 95. anneleronline dedi ki:

  Her iki saç rengi de iddialı renkler olduğundan evde mükemmel griyi elde etmek zor olabilir, duruma göre saç açma veya boya akıtma da uygulanabilir bu nedenle kuaför desteği daha iyi olacaktır.

 96. Ayse seyitali dedi ki:

  Merhaba ben sürekli garnierr 111 yogun acici gümüş sarisi ve palette 10.0 papatya sarisi ikisini karistirip kullanıyorum … sorup şu diplerim Kumral oluyo ben sarı olmasını istiyorum nasıl elde edebilirim uçları sarı oluyo ama dipleri koyu düşüyor illa yardimci olurrsaniz sevinirim

 97. anneleronline dedi ki:

  Kullandığınız boyalar hakkında tecrübe edinmediğimiz için onlar üzerinden yönlendiremeyiz ama koleston saç açıcı ve palette küllü açık sarı platin saç sarı elde edebilmek için uygun ikilidir. İstenilen sonucu elde edebilmenizde saç rengi ve yapısı da önemlidir her saçta farklı sonuçlar alınabilir. Bazı saçlarda istenilen renk ancak 2. veya 3. boyamadan sonra elde edilebiliyor.

 98. havva dedi ki:

  merhaba benim sacim sariydi ustune tarcon bakiri vurdum sacim kizil oldu sonra ustune neva color bronz kahve vurdum ve degisik kizil oldu tekrardan acmak istiyorum yardimci olurmusunuz

 99. blgn dedi ki:

  merhaba benim saç rengim siyah vede siyaha boyardım ama bu yaz saç rengimi daha açık kahve yapmak istediğimden siyaha boyamıyorum 3 aydır falan ama saçlarımda özelliklede önlerde beyaz olduğu için boyamam gerekti bende kestane tonları boyadım siyaha boyamak istemedim ve saçımı 1-2 aydır boyamıyorum aksın diye saç açıcı kullandım saçıma bilinen marka değil toz açıcı önce uçlardan başlamama rağmen saçımın diplerini açtı turuncu uçlarıda biraz kızılımsı oldu yani saçım çok tuhaf 🙂 tekrar açıçı kullanmam lazım istediğim saç da çikolata kahve tonu şimdi hangi açıcıyı almam lazım ve açtıktan sonra boyasam tutarmı ? tutması için açılan saç renginin hangi renk olması gerekir cvplarsanız sevinirim bu arada saçımda öyle çok yıpranmadı.

 100. anneleronline dedi ki:

  saçınız çok fazla işlem görmüş riskli olabilir, profesyonel yardım da alabilirsiniz. Kızıllığı giderip bir süre kumral tonlarında boyarsanız daha sonra açıcı+boya formülüyle tekrardan sarı tonları deneyebilirsiniz. fakat zeminin kızıl olması istediğiniz sonucu almanızı engelleyebilir.

 101. b.ak dedi ki:

  platin saçı bebek sarısı / çevirebilen var mı?

 102. Naz dedi ki:

  Beyaz tenli yesil gozlu biriyim kilom var yani kiloluyum.. yuz yapim yuvarlak saclarim dogal renginde kumral sarisin denilebilirim.. kuaforde sacimi.boyatmayi dusunuyorum hangi renk yapima uygun olur 19 yasindaym ve evliyim yasimi buyuk gostermesini istemiyorum. Her kez farkli birsey diyor sizce nasil bir.model uygulamaliyim

 103. Nur dedi ki:

  merhaba bayanlar benim saçım az bişey koyu sarı ben onu az bişeyliğine açık sarı yapmak istiyorum ne yapmam gerek teşekkürler…

 104. Merve dedi ki:

  Mrb benim sacim suan sari fakat cok canki bi sari degil daha koyumsu ben bu sacimi renginden 2.3 ton daha acmak.istiyorum daha yogun bi sari yani bunun icin ne o erirsiniz ve acici kullanmadan boyayla olurmu.

 105. anneleronline dedi ki:

  Genelde açık tenli ve renkli gözlerde sarı ve açık kumral tonları daha çok tercih edilir, saçınızı boyayacak olan kuaför mutlaka bu konuda sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.

 106. anneleronline dedi ki:

  4-5 ton kadar açılması yeterli olacaksa Palette gibi içinde açıcı özelliği bulunan boyalardan deneyebilirsiniz. Saç renginizi ne kadar fazla açmak isterseniz önce saç açma ardında boyama işlemini yapmanız gerekir. Saç rengi durumuna göre iki yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

 107. anneleronline dedi ki:

  Açıcı özelliği içeren ve saçı 4-5 tona kadar açabilen saç boyalarından uygulamayı deneyebilirsiniz.

 108. tuba dedi ki:

  merabalar bugun sacimi actim ve tonlamak icin ev yapımı toner diye bisey vardi ben de denedim (sac kremine mor boya kitilip yapiliyodu) sacimdaki turunculuklari alir diye dusundum ama sacim morumsu pembemsi oldu.Simdi asil sorum şu sacimi tekrar açıp daha sonra platine boyarsam bu platinin ustune gri boya tutar mi? biraz hizli cevaplarsaniz sevinirim cunku mezuniyetten once 3 gunum var bu sacla gidemem

 109. Melek dedi ki:

  Merhaba.ben soru sormaq istiyorum. benim qasim siyah. kasima boya istemiyorum. tenim beyazdi hangi boyani sacima kullana bilirim. simdiki sacimin boyasi kave.lutfen yardimci olun\n

 110. anneleronline dedi ki:

  Saç çok fazla işlem gördüğünden ayrıca özel bir gün de söz konusu olunca kuaför tarafından yapılması daha iyi olacaktır.

 111. Bilş dedi ki:

  Merhaba saçlarım beyaza dönük platin sarısı oldu fakat hic alışamadım ve çok çiğ duruyor ton olarak kendim degistirmek istiyorum. Saçımın bu tonunu en az hasarla evde nasıl degistirebilirim

 112. anneleronline dedi ki:

  Saç rengi çok açık olduğundan diğer renkteki boyalarda saçta yeşillenmelere sebep olabilir, aşamalı olarak fazla numara farkı olmadan koyu ve küllü sarı tonları deneyebilirsiniz ama istediğiniz sonucu elde edememe durumu da var..

 113. nur dedi ki:

  Merhaba. Saçlarım siyah renk ve platine yakın bi sarıya açmak istiyorum. Oryalle açtığımda turuncu olacak diye korkuyorum. Turuncu mu olur acaba

 114. anneleronline dedi ki:

  Evet böyle bir risk var oryalin volumu ve bekletme süresi önemlidir, saçınız siyah renk olduğundan açılma işlemi tek seferde gerçekleşmeyecektir. En azından saç açma işlemi tamamlanana kadar kuaför tarafından yapılması daha iyi sonuç almanızı sağlar.

 115. tuba dedi ki:

  peki.ben civciv sarısını nasıl elde ederim.tekrar açmalımıyım.(Beyaz tenliyim)

 116. tuba dedi ki:

  merhaba ben saçlarımı açıçı ile açtım ve ciyak bir sarı oldu yani eşit oldu bu renk benim hoşuma gitti üstüne boyama yapmadım öyle kullandım..şimdi ben civciv sarısı İstiyorum üstüne hangi tonu vurmalıyım..

 117. Defne dedi ki:

  Kızlar sakınnn açıcı ve boyayı karıştırıp sürmeyinnn farklı sonuç çıkıyor platin sarı istiyosanıZ önce açın sona boyayın ben denedim çünkü

 118. anneleronline dedi ki:

  Tam olarak boya rengi öneremiyorum fakat civciv sarısı saç elde edebilmek için içinde gri ve küllü renkler bulunan 10 ve üzeri numaralardan uzak durmalısınız. Garnier markasının bir dönem papatya sarısı vardı belki o renk beklentinizi karşılayabilir ama en güzeli ve doğrusu renk kartelasından saç zemini ve ten renginize göre size en uygun olan sarı saç tonunu seçmenizdir.

 119. Duru dedi ki:

  Merhaba benim saçlarım kumraldı doğal saç acıcı sprey PAULINE EXTRA BLOND ile saçımı açtım sarı oldu biraz ve ben tam olarak platin sarısı yapmak istiyorum saçlarımı beyaza çok yakın şekilde sadece üstte belirttiğim ürün ile açabilirmiyim ?

 120. Nisanur dedi ki:

  Merhaba ben üç yıldır platin sarısı kullanıyorum sırf acıcı ile saçlarım çok güçlüydü ve ben hata yaptım perma yaptırdım yandı kestirdim ama geçmiyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun artı diplerim çıkınca boyuyorum buda mahvetti acıcı olmadan sarı olmak mümkün mü

 121. anneleronline dedi ki:

  Konu ile ilgili tecrübeli bir kuaför veya kozmetik uzmanına danışmalısınız.

 122. anneleronline dedi ki:

  Açıcı kullanmadan platin sarısı elde etmek maalesef mümkün değil. Daha koyu tonlarda sarı renkler ancak elde edebilirsiniz.

 123. Hulya dedi ki:

  Merhaba benim saçlarım şuan küllü sarı hafif grilik var platin yapmak istiyorum sadece boyayla olur mu hangi boyayı tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler:)\n

 124. Berna dedi ki:

  Merhaba benim diplerim açık kahve ve uçlarım sarı lakin ben platin sarısı istiyorum ilk açıcı ile diplerimi açmam mi lazım

 125. anneleronline dedi ki:

  Tahminen Palette 10-1 Küllü sarı veya 10.2 yardımcı olabilir fakat 10.1 yani küllü açık sarı zaten grilik olan saçlarınızın daha da gri-fildişi tonlarına bürünmesine sebep olabilir

 126. anneleronline dedi ki:

  İlk etapta ton farkı olabilir eğer saçınız çok yıpranmış değilse 1 kereye mahsus tüm saça açıcı uygulamayı deneyebilirsiniz,

 127. anneleronline dedi ki:

  Saç açıcı kullanmadan direk siyah saç üstüne açık renk elde edemezsiniz, siyah açı açma işlemi uğraşlı ve zor bir süreç olduğundan bir kuaföre yaptırmanız daha iyi olur.

 128. Özleö dedi ki:

  Merhaba benım saçlarım sarı dipten cıktı ben sadece dıp boyası yaparak devam etmek ıstıyorum ıstedıgım renk bebek kumralı nasıl elde ederım dıp rengim kumral ama sarının yanında koyu gıbı kalıyor 7.1 8.1 karıstırsam tum saca yapsam koyu mu cıkar yada sadece dıplere yapsam

 129. Gaye dedi ki:

  Merhabalar benim saç rengim karamel renklerinden biraz daha sarı gibi bunun üzerine açıcı platin saç boyalarından kullansam acaba platin gibi renkler olurmu ?

 130. emine dedi ki:

  merhaba saclarim platin sarisi kuafore gitmeye zamanim hic yok zaten olsada istedigim renk hic olmuyor. sorum su saclarimin dip boya zamani gelmisti bende market boyalarindan en iyisi loreal olur dusuncesi ile gidip 01 cok cok acik sari olan boyasini alip dip boyami yaptim (diplerim koyu kestane) yalniz buda istedigim renk olmadi altin sarisina benzer koyu bir sari oldu ben daha acik bekliyordum sizce tekrar ayni boyadan alip dip boyamin ustunden bi daha boyasam biraz daha acilir mi ? varsa baska oneriniz onu uygulayabilirim … tesekkurler

 131. anneleronline dedi ki:

  Boyaları karıştırmak bazen riskli çünkü karteladaki renkler her markada tutmuyor bu nedenle birebir renk seçimini renk kartelası üzerinden yapmanız daha iyi sonuç almanıza yardımcı olur.

 132. anneleronline dedi ki:

  Sarıya dönük bir tonsa olabilir fakat platin sarı elde edebilmek için saçın zeminindeki renk ve önceden geçirdiği işlemlerde etkili oluyor. En azından ilk seferde olmasa bile 2 ve 3. boyamalarda platin sarısını elde etme imkanı olabilir.

 133. anneleronline dedi ki:

  Platin sarısı saçlarda daha çok Palette 10-1 veya 10-2 tonlarını bu gibi durumlarda tavsiye edebilirim, küllü olan tonu seçerseniz saçtaki kızıllanmadan kurtulabilirsiniz.

 134. Tuba &emrah; keskin dedi ki:

  Mrhb saçlarımı açık sarı yaptırdım Evde dip boyamı PALETTE 10.0 AÇIK PAPATYA İLE YAPSAM OKSİDASYONLA KARIŞTIRIP OLUR MU SAÇLARIM AÇIK SAPSARI OLMASI İÇİN TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN ..^^

 135. Hilal dedi ki:

  Merhaba ben 13 haziranda yaklasik 10 cm dibi gelmis saclarima rofle yaptirdim roflelerimi platin istedim asla kizillik olmasin dememe ragmen sadece ust kisimlari kizil oldu ama alt dibi gelmislerde hicbir sikinti yok sadrce ust bolumde var bu kizilligi yok etmek platine donmek istiyorum platin yapsam iki renk olurmu ondan cok korkuyorum tek renk yapmam mumkunmu sizce

 136. anneleronline dedi ki:

  Saç zemini-rengi müsaitse elde edebilirsiniz, kullanacağınız sarı tonuna göre ister açık ister koyu sarı tonlar elde edebilmek mümkün. Sapsarı saçlar için saç açıcı vazgeçilmez tabii ki.

 137. anneleronline dedi ki:

  Saçın zemini çok önemli çok fazla işlem görmemiş,çok koyu renk veya farklı renk katmanları yer almıyorsa olabilir fakat tek seferde ve evde röfle ile aynı tonu elde etmek mümkün olmayabilir, iki renk olma gibi bir riski de var.

 138. Bensu dedi ki:

  Benm saçım çok uzun komple platin sarisi dibi geldiğinde az daha koyulastrmak istiyorum dibi platin olsun istemiyorm evde ne renkkutu boya alıp boyamaliym abzurt bsy olmamasını istyrm. Daha doğal durmasını istyrm dibimin

 139. anneleronline dedi ki:

  Platin sarısı saça dip boya olarak Palette 10.1 Küllü Açık Sarı kullanabilirsiniz, küllülük saçtaki kızıllaşmayı da almaktadır. Bunun haricinde renk kartelasından saç renginize en uygun olanı seçebilirsiniz.

 140. elmina dedi ki:

  Mrb benm saclarm 3 senedir sariya boyuyodum ve deyisiklik olsun diye saclarimi turuncu bakira boyadm ve pismanim zaten yikadikca akiyo uclari sari oldu diblerde turunculuk var tekrar sari yapmsk istiyorm platin sarisi acmadan boyayla yapmak mumkunmu acaba

 141. anneleronline dedi ki:

  Tekrardan platin sarısı elde edebilmek için açıcı kullanmak gerekiyor. Turunculuk kalmayacak şekilde direk açıcı ve ardından boya uygulayarak sarı saça dönüş veya turunculuğu alacak tonlara saçı boyayıp zemini oturtup ardından saç açıcı ve sarı boya yardımıyla bakır tonlarından sarıya dönüş sağlayabilirsiniz. Saçın gördüğü işlemler ve zeminde yer alan renkler farklı sonuçlar alınmasına sebep olabilir. Ton farkı fazla olduğu için bu işlemler saçı fazlasıyla yıpratacaktır bu nedenle kuaför desteği saçınız için daha sağlıklı olabilir.

 142. Mlk dedi ki:

  Mrb bnm saçım ombre platin diplerim 3 Cm uzadı komple açık kullu sarı yapsam yeşerme olur mu

 143. Srmn dedi ki:

  Merhabalar sacim platin sari yillardir baska renge gecemiyorum cok fazla aliskan oldugum icin sacimin araasina baska bir renkle rofle havasi vermek istiyorum paket atarak hangi rengi kullanabilirm istedigim islem mumkun mu acaba tesekkurler

 144. burcu dedi ki:

  selam..platine yakın saç rengi ne diye geçer yani açık civciv tonları

 145. anneleronline dedi ki:

  Sarı saç üzerine direkt kendinden koyu tonlar boyarsanız yeşerir, saçı açıp ardından sarı renk kullanırsanız yeşerme olmaz.

 146. anneleronline dedi ki:

  Çok riskli bir işlem saçınızda yeşillenmeye neden olabilir bu nedenle kuaföre yaptırsanız daha iyi olur.

 147. Seval dedi ki:

  Merhabalar ben saçımı koleston çok açık doğal sarı 12 boyuyorum hafif kızıllık oluyor üstüne palettenin küllü sarı 10.1 boyasam nasıl olur yardımcı olurmusunuz.

 148. Sema dedi ki:

  Merhaba benim saç rengim koyu renk ve üzerinde boya var boyanın rengide koyu ve saçlarımı sarıya boyamak istiyorum kuaforede tonlarca para saymak istemiyorum. Evde saclarimi kolestonun açıcısı ile açıp dore sarıya falan boyasam tutarmı acaba cesaret de edemiyorum ne yapabilirim

 149. Cmr dedi ki:

  Merhaba benim saclarim bakirdi bir ay önce actirdim istedigim renk sari idi kuaforum diplerime acici surmedi sadece diplerdeb asagiya surdu rengi beyaz sari oldu cok begendim ama diplerim kahvemsi duruyor ben evde kendim palette 10.1 ile dip boyasi yapsam renk acilir mi ne yapmam gerekiyor ben tum sacimi ayni renk istiyorum kuaforlere para yedirmekten cok sikildim yardimci olursaniz cok sevinirim

 150. Cmr dedi ki:

  Merhaba saclarim bakir renkteydi platin istiyordum actirdim ama kuaforum diplerime acici surmedi dipten asagi surdu civciv sarisi gibi bir renk oldu sonra boyadi ve beyaz sari oldu rengi cok begendim ama diplerim koyu kahve duruyor cok cirkin hic hosuma gitmedi ben tum Sacimin platin olmasini istiyorum ne yapabilirim lutfen yardimci olun hamileyim 6 aylik bir ay oldu sacimi boyatali

 151. anneleronline dedi ki:

  Saçınızda kızıllık kalmayacak sekilde koleston açıcıyla açarsanız ardından sarı boyayla sarı renk elde edebilmeniz mümkün. Dore tonlar içinde bakırlık barındırır. Kızıl yansımaları önlemek istiyorsanız küllü sarı tonları seçmelisiniz.

 152. anneleronline dedi ki:

  Boyaların renk kartelasından bakmanız daha iyi olur her marka farklı isimler kullanabilmektedir.

 153. anneleronline dedi ki:

  Tahminen kızıl yansımaları kapatacaktır, palette 10.1 bu anlamda başarılı bir renk.

 154. anneleronline dedi ki:

  Hamilelik döneminde amonyak içerdiğinden saç boyası kullanımı önerilmemektedir. Öncelikle doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır.

 155. burcuu Bq dedi ki:

  Benim saçlarım açık sarı evde dip boyamı…palettenin 10.0 açık papatyası Var 12 lik oksidasyonla karıştırıp yapsam açık sarı olur mu sapsarı,,, beyazımsı olsun istemiyorumm

 156. Berna dedi ki:

  Slm sarı saça dip boyası nasıl yapılır evde ..12 lik oksidasyonumuz varr daha açık yapabilir miyim diplerini bu şekilde

 157. anneleronline dedi ki:

  Kendi saçınız sarı tonlarındaysa açık sarı olma ihtimali yüksek.

 158. halise dedi ki:

  Bugun sac açıcı kullandim sacralarim turuncu gibi oldu.sarisa dönmesi icin nerenk boya kulanmam gerek pltin sarisi olabilirmi

 159. anneleronline dedi ki:

  Sarı saç dip boyası için eğer saç platin tonlarındaysa Palette 10.1 Küllü açık sarı güzel oluyor. Küllü olmayan açık sarı tonları hafif turuncu yansımalar bırakabiliyor. Saç tonunuza göre seçim yapabilirsiniz.

 160. anneleronline dedi ki:

  Saçta çok fazla turunculuk var ise açma işlemi tam gerçekleşmemiştir tekrar saçı açmak gerekebilir bunun haricinde saç açma işleminden sonra hafif turunculuklar saçta olabilir bunu da gidermek için küllü tonlar (Palette 10.1 Küllü açık sarı) kullanabilirsiniz. Direk platin sarı boya saçtaki turunculuğu almayabilir.

 161. anneleronline dedi ki:

  Saçınız sarı tonlarındaysa tahminen istediğiniz rengi elde edebilirsiniz rahatlıkla. İlk seferde olmasa bile 2. boyamada renk konusunda daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Platin adı altında satılan boyalarda hafif turunculuk olabiliyor ama saçınız küllü tonlardaysa, küllülük turunculuğu dengeleyebilir, deneyerek tecrübe etmeniz gerekiyor.

 162. ZeyneL dedi ki:

  çok açık saçlar da sarı gibi En uygun dip boya süresi kaç dakikadır ..?

 163. bengü dedi ki:

  Meraba benim saclarim platin sarisi diplerim acik küllü sari diplerimede platin boyasam sonuc ne olur rica etsem cevaplarmisiniz simdiden tesekkürler

 164. Esra dedi ki:

  Merhaba. Benim saçlarım siyahtı açıcı uyguladık saçım acildiktan sonra turunculuk kapansın diye küllü renge boyadık hemen arkasından tabi yıkadıkça aktı ve suan saçım bakır karamel gibi ne açık ne çok boyu bal köpüğü saç rengini nasıl elde edebilirim acaba

 165. Melek dedi ki:

  Merhaba ben sacımı açıcıyla rengını actım ve baya sarı oldu o boyayı akıtıp sac rengıme donusturme ihtimalım var mıdır

 166. anneleronline dedi ki:

  Kullandığınız boya markasının talimatlarını uygulamanız daha doğrudur, genellikle dip boyası bekleme süresi 30 dk olarak önerilir.

 167. anneleronline dedi ki:

  Evde bakır tonlardan açık renklere geçişte yapılan uygulamalar her saçta farklı sonuç verebileceğinden bir uzman yardımı almak çok daha iyi sonuç verecektir.

 168. Mine dedi ki:

  Merhaba, benim sacim koyu civciv sarısıydi platin olmasi icin garnier\’ın 111 numaralı boyasini kullamdim ve istedgim sonucu elde edemedim sac rengim acildi fakat platin olmadı. Platin olması icin hangi boyayı önerirsiniz? Ve daha yeni boyadigim icin arkasindan tekrar boyamamın sakıncası olurmu?

 169. anneleronline dedi ki:

  Olumlu sonuç alınması için işlem profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

 170. anneleronline dedi ki:

  Platin sarısı saç elde edebilmek için öncelikle saç açıcı ardından çok açı tonlarda sarı saç boyası kullanmak gerekiyor. Saç açıcı olarak Koleston Yoğun Renk Açıcı boya olarak da Palette 10-1 Küllü açık sarı kullanabilirsiniz. Saç rengi ve zemine göre elde edilecek sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yakın aralıklarla saç boyamak özellikle de saç açma işleminin yapılması saça zarar verebilmektedir.

 171. Ceren dedi ki:

  Merhabalar saçlarım eskiden çok güzel bir sarıydı ama evde hep kendim açıcılı dip boyası yapa yapa saçlarım çok güçsüzleşti seyrek oldu çekince uzuyodu aşırı derecede koparak döķülüuordu bende kuaför e gidip kahverengi ye boyattim kendine gelsin diye ama sarı saç o kadar bağımlılik yaptı ki bende çok pişman oldum şimdi tekrar dan sarı istiyorum ama bu seferde saçlarımın eline gelmesinden korkuyorum ama böyle kahverengi de olmak istiyorum ne önerirsiniz

 172. anneleronline dedi ki:

  Maalesef bu şekilde yapılan ani renk değişimleri saçı fazlasıyla yıpratıyor, tavsiye olarak şu anki saçınızı bir süre kullanıp saçı dinlendirmeniz ve bakım yapmanızdır ama değişime gitmek istiyorsanız, güvendiğiniz bir kuaför tarafından yapılması saçınızda minimum hasara sebep olacaktır

 173. melek dedi ki:

  sarı saç dip boyası evde nasıl yapılırr süresi Ne kadardırr

 174. anneleronline dedi ki:

  genellikle önerilen dip boya süresi 30dk dır, kullanmış olduğunuz boya markasının talimatlarına uyabilirsiniz. Dip boya daha önceden boyamış olduğunuz saçlarınızın diplerden uzayan boyasız alanların boyanmasıdır.

 175. beren /Öcan dedi ki:

  saçlarımı…palettenin 10.0 açık papatya boyası var Ben bu boyayo 12 lik oksidasyonla karıştırıp yapsam civciv sarısı elde edebilirmiyim

 176. Cıgdem dedi ki:

  Merhaba,ben sacıma bır ay önce röfle yaptırdım fakat rengı altın sarısı oldu hıc hoş durmuyor sacımda kı sarıları daha cok açmak ıstıyorum ne tavsıye edersınız.Tesekkurler.

 177. anneleronline dedi ki:

  Zemindeki saçta istediğiniz sonu elde etmenizde etkili olacağından ancak deneme yoluyla tecrübe edebilirsiniz.

 178. anneleronline dedi ki:

  daha açık sarı saçı elde etmek için açıcı ve ardından istediğiniz tondaki saç boyasını deneyebilirsiniz. istediğiniz rengin ton farkı çok fazla değil ise açıcı kullanmadan da sarı boyayı direkt olarak uygulayabilirsiniz.

 179. sedef dedi ki:

  Merhaba dogal sacim koyu kahve saclarim suan platin dipleri ise hafif karamel duruyo ust kisim dogal rengim olsun istiyorum koyu kahve.boyayla ust kismi boyasam gecisler absurt durur mu keskin bi gecis olmamasi icin nasil bi teknikle boyamaliyim

 180. anneleronline dedi ki:

  Bahsettiğiniz geçişin evde yapılması riskli bu nedenle kuaföre yaptırmanızı tavsiye ederim aksi taktirde sarı alanların yeşillenmesine ve boyanılan hatların bozulmasına sebep olabilir.

 181. ışıl dedi ki:

  merhaba… saçlarım sarı dip boyamı kendim yapcamm Daha Açık sarı nasıl yaparım dibini

 182. demett dedi ki:

  Sarının en açık tonu hangisidir Numara olarakk kaçtır Acabaa

 183. Gamze dedi ki:

  merhaba ben sacimi yaklasik 1.5 ay once siyaha boyattim simdi ise sacimi platine kadar acmak istiyorum kuafore gitmeyi dusunuyorum acaba benim sacim acilir mi platine kadar ve tahmini ucret ne kadar tutabilir

 184. anneleronline dedi ki:

  Saç boyası markasına göre farklılık gösterebiliyor, genellikle 12.0 ve 12/1 serileri en açık sarı saç boyası tonlarıdır.

 185. anneleronline dedi ki:

  sarı saç tonuna göre değişebilmektedir, saç boyası kartelalarından kendi saç tonunuza uygun bir renk seçimi yapabilirsiniz. Platin tonlarındaki sarı saçlar için dip boya olarak Palette 10-1 veya 10-2 kullanılabilir.

 186. Aysima dedi ki:

  Merhaba size bikaç sorum olacak; \n-Küçük bi yerde oturuyorum, bulamazsam palette dışında hangi markaları önerirsiniz?\n-dipleri koyu, uçları platin renk bi ombre yaptırmak istiyorum. Kuaföre gitmeden önce , saçımı evde kendim açsam diye düşündüm, bu anlattığınız yöntemle etkili bi sonuc alır mıyım? Ya da evde kendim bu yöntemle ombre yapabilir miyim? \n-platine boyanan saçın dip boyası gelse tüm saça uyguladığımız açma ve üstüne boya atma işleminini diplere tekrar uygulayacak mıyız?\n- saçlarım omuzlarımın bir karış aşağısında kaç kutu açıcı ve boya gider?\n\n

 187. anneleronline dedi ki:

  9 vol. yerine 12vol. oksidan kullanımı daha fazla açıcı etki yaratır fakat bilinçsiz kullanım saçta turunculaşmaya neden olabileceğinden profesyonel kişilerin bu işlemi yapması sağlıklıdır.

 188. anneleronline dedi ki:

  açıcı olmadan direkt platin sarı elde edemezsiniz, fakat palette 10.1 platin sarı saçların dip boyası olarak uygun bir renktir. Elde edilecek sonuç her saç rengine göre farklılık göstermektedir.

 189. anneleronline dedi ki:

  Siyah saçtan platin sarıya dönmek zor bir süreçtir, bu nedenle yaptırmayı düşündüğünüz kuaföre danışarak saç açma işlemi ve ücretlendirme konusunda bilgi alabilirsiniz.

 190. Melek dedi ki:

  Mrb ben saçım ombre platin dı baya akti extra açık küllü platin é boyadım uçlarım da sıkıntı olmadı fakat diplerim turuncu oldu bunun üstüne açık küllü sari veya 12.1 sarı sandre boyasam sarı olur mu

 191. azra dedi ki:

  bişe sorabilirmiyim sarı saçı evde boyarken içine ne katarsam saçlarım daha açık olur …Sizce..*?*

 192. berna dedi ki:

  palette 10.1 açık küllü sarı ile dip boyası yapsam açıçı vurmadan platin olmaz mı kötü mü durur

 193. anneleronline dedi ki:

  Turunculuk çok fazla değilse küllü sarı turuncu yansımaları alacaktır.

 194. anneleronline dedi ki:

  Evde ombre riskli olabilir, fakat tüm saça önce açıcı ardından boya ile platin sarı elde etmek mümkün. Sonuç zemindeki saç rengine göre farklılık gösterebilir. Her marka aynı performansı gösteremeyebilir bu yüzden markalar hakkında yorum yapamıyoruz, Her defasında açıcı ile dip boya yapmak saçı fazlaca yıpratabilir, saç açıcı+boya şeklinde de devam edebilir veya sadece küllü açık sarı ile yapabilirsiniz dip boyasını. Açıcı normal boyanın yarısı kadar olduğundan ihtiyacınız olan miktarı buna göre hesaplayabilirsiniz.

 195. anneleronline dedi ki:

  Yapılacak işlem sonrası alınacak sonuç saç açılma direncine ve zemin rengine göre farklılık gösterebilir.

 196. Derya k dedi ki:

  Selam …ben evde dip boyası yapçam…diplerimin civciv sarısı olması için..10.0 acık papatya İle boyayıp dibini …bu sekilde 45 dakika bekletsem poşet bone İle bekletsem acılma olurmu Kuaförden duymuştum…

 197. feyza dedi ki:

  dip boyamı yaparken..koyu düşmemesi için ne yapmalıyım.. sizce..??

 198. Dilek dedi ki:

  Mrb benim saçlarım şuan bakir sarisi ve platine donmek istiyorum nasıl döneceğim lütfen yardımcı olurmususnjz tskker

 199. anneleronline dedi ki:

  Saçınızda turunculuk kalmayacak şekilde açıcı yardımıyla saçınızı açıp ardından küllü sarı deneyebilirsiniz, saçta birden fazla ton var ise, önceden zeminde farklı renkler önceden uygulanmış veya bakır tonlar yoğunlukta ise tek sefer açıcı yeterli olmayabilir, yapacağınız açma uygulaması bu etkenlere göre farklı sonuç almanıza neden olabilir, ayrıca saç açma işleminden kaynaklanan saçta yıpranmalar olacağından profesyonel yardım almanız daha yararlı olacaktır.

 200. Betul dedi ki:

  Merhaba sacima yeni cooookkk sık rofle yaptirdim ama beyaz gibi oldu ustune ne renk boyarsam tatli civciv sarisi olur acaba tesekkur ederim\n

 201. anneleronline dedi ki:

  Papatya sarısı tonlar kullanılabilir fakat saçınız çok açık renk olduğundan daha koyu tonlara boyamak saçta yeşillenmeye sebep olabilir, bu nedenle ilk etapta bir kuaföre yaptırırsanız daha iyi olacaktır.

 202. Didem dedi ki:

  Saçlarım koyu sarı ama beyaza dönük bir platine döndürmek istiyorum boyadan önce açıcı kullanmalımıyım

 203. Jale dedi ki:

  Benim sacim kumral boya . platine nasil donebilirim..

 204. Helin dedi ki:

  Merhaba kolestonun açıcısından sonra neden 10.1 yerine 12.0 veya 12.1 kullanmıyoruz?

 205. Emn dedi ki:

  İyi günler benim saçım kahverengi iken palettenin 9-0 boyasi ile boyadim şuan saçım bakır rengini aldı ikinci boyamada sarı rengi alırmı? Birde ikinci boyayı nekdr sürede uygulamaliyim??

 206. sevim dedi ki:

  sıcak ısı Saç rengi açar mı sarı tonlarını. Önerirmisinizzz\n

 207. Kubra dedi ki:

  Merhaba ben iki hafta önce ombre yaptırmak ıstedım sacıma kuafor bana röfleli gıbı bışe yaptı saclarım bıraz yandı ve bu rengı pek begenmedım tamamen sarı yapmak ıstıyorum evde Nasıl yapabılırmı saclarım daha çok yanarmı

 208. anneleronline dedi ki:

  Önce saç açıcı ardından boya uygulaması yoluyla saç yapısı müsait ise platin sarı elde edebilirsiniz, makale içeriğinden yardım alabilirsiniz.

 209. anneleronline dedi ki:

  Aynı boyayı 2. ve 3. kez uygulamakta fayda olabilir, açıcı kullanmıyorsanız 10-15 gün ara vermeniz saç yapısı için daha sağlıklıdır.

 210. anneleronline dedi ki:

  Profesyonel kişiler tarafından uygulanması gerekir, saç yıpratma etkisi yüksektir.

 211. anneleronline dedi ki:

  isteğe bağlı kullanabilirsiniz, palette 10.1 platin sarısı tonlarını verebilmekte ve ayrıca içindeki bitkisel saç maskesi boya sonrası saçı nemlendirme açısından tercih edilebilir bir üründür.

 212. anneleronline dedi ki:

  Saçınızın önceden görmüş olduğu işlemlere istinaden yanma riski fazla bu nedenle uzman bir kuaföre yaptırmanız daha iyi olur.

 213. Leyla erdogan dedi ki:

  Merhabalar benim bi sorum olacakdı ben iki hafta önce sacımı karamele boyadım adını hatırlamıyorum ama renk bildiginiz karamel ve sorum şu ki üzerine sarı boyamak istiyorum acıcısız acaba sonuc ne olabilir

 214. Ulviyye dedi ki:

  Merhaba benim saclarin siyah bikac sefer mavi isiltili siyah boya kullandim boya sacimdan gittikten sonra sac rengi gunese ciktiginda koyu kahverengi gibi gozukuyo ama siyah sac rengimi evde acmak istiyorum rus markali bir sac acici boya aldim kullanmadim daha ama kullanmak istiyorum uzerinde 4 ton acabiliyor saci yaziyor kendim yapsammi diye karardizim

 215. anneleronline dedi ki:

  Karamel saçtan sarı saça dönmek için açıcı kullanmanız gerekiyor, karamel saçın üzerine direkt olarak sarı boya yapılırsa karamelin içerdiği kızıl tonlar itibariyle istenilen sonuç alınamayacaktır.

 216. anneleronline dedi ki:

  Siyah saçın açımı riskli ve zahmetli bir süreç hele ki yurtdışından gelen yabancı bir boyayı kullanmak alınacak sonucu bilemediğimizden ayrıca bir risk. Saçınızı fazla yıpratmamak adına ilk açma işlemlerinizin bir kuaför tarafından yapılması daha sağlıklı olur.

 217. Buket Ünal dedi ki:

  Merhabalar saçım kendi ana rengim hiç boya kına vs. Yok saçım koyu kumral platin yapmak istiyorum dediğiniz gibi önce saçı açıp boyasam elde edebilirmiyim istediğim platini.?

 218. E dedi ki:

  2 hafta önce saçlarıma omre ile röfle arası bişey yaptırdım. Platin sarı olsun istemiştim fakat normal sarı oldu. Saçlarımın platin olması için ne yapmalıyım?\nBir de saçlarımda keskin geçişler var. O geçişleri nasıl düzeltebilirim?\nŞimdiden teşekkür ederim.

 219. anneleronline dedi ki:

  Bahsettiğimiz yöntemle platin sarısı elde edebilmek mümkün. Turunculuk kalmayacak şekilde saç renginin açılması platin renk saç elde edilmesinde önemli bir etkendir.

 220. anneleronline dedi ki:

  Saçınızın ev yerine kuaför ortamında tekrar boyanması daha uygundur aksi takdirde saçınızda yer yer farklı tonlar oluşup saç rengenin estetik görünümünün bozulmasına sebep olabilir.

 221. gulcan dedi ki:

  meraba sacim rofleli ama platin sarisi aldim olurmu acaba

 222. sema dedi ki:

  Merhaba saçlarımm açık platin sarısı belime kadar uzundu fakat farklı şehirlerde boyatmak zorunda kaldığım. İçin açıçıyla doğru açamadılar ve zamanla kopmaya başladı şimdi omyzlarımda ve hala. Kopuyo ıte yandan diplerim 2 aydır gelmiş ne yapabilir açıçı kullanmadan dip boyası mummkunmu platin sarısı için

 223. anneleronline dedi ki:

  Röfleli alanlar açılarak platin sarısı halini alabilir fakat saçta röfleden kaynaklanan daha koyu tondaki alanlar platin sarısı kadar açılamayabileceğinden renk farklılıkları oluşabilir.

 224. anneleronline dedi ki:

  Platin sarısı için açıcı kullanmadan Palette 10-1 küllü açık sarı ile dip boyası yapabilirsiniz. Saç diplerinizi dinlendirmek adına bir süre bu şekilde dip boya yapıp ardından yine açıcı+boya şeklinde gidebilirsiniz.

 225. mine dedi ki:

  mrb arklar ben bir tecrübemi paylaşmak istiyorum, çümkü hepimiz platin sarı olabilmek için dünya kadar kozmetiğe para harcayıp duruyoruz. ben her iki markanın saç açıcısını kullandım, Pallette mi Koleston saç açıcı mı derseniz ben Palette yoğun saç açıcıyı tercih ediyorum şöyleki palette mlzsi kolestona göre daha fazla açıcı yetmiycek derdi yok koleston yetmiyor hep fazladan paket almak gerekiyor ve aralarında da ciddi bir fark yok.

 226. Belma dedi ki:

  Merhaba derdim çooook büyük yrdmcı olursanız sevinirim. Saçlarım komple platin sarıydıyanlış bir uygulamadan dolayı saçıım fildişi beyazı gibi oldu ve bnde dayanamayıp sarıyı kapattım platin sarı üstüne karamel boyadım.2-3 kez boyadım dipler ve eski platn yerler hep farklı duruyor ve ben tekrar platin sarısı istiyorum Tekrar Karamelden sarıya nasıl dönülür ltfn yrdmcı olur msnz?

 227. derya dedi ki:

  Merhabalar. Benim saçlarımda siyah hint kınası vardı. Ama saçlarımın uçlarını gri yapmak istiyorum. Oryalle saçlarımın uçlarını açtım, kına olmayan yerler açık olmayan bir sarı oldu fakat kına olan yerler kızıl oldu. Tekrardan açma işlemi uygulamalı mıyım? Kuaföre gitmeden yapmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

 228. Jale dedi ki:

  Selam…platin icin hep 10 .1 demissiniz…fakat ben surekli 10 ile 9 u degisimli kullaniyorum…ne zaman 10.1 i denesem yesillenme oluyor sebebi nedir…

 229. Derya dedi ki:

  Merhaba sacimi 9 cok acik kumral \n9.32 cok acik bal kumralla boyadim . Aralara pilatin omre yapmak istyorum. Bugday tenliyim. Nasil olur.ya da ne onerirsiniz

 230. anneleronline dedi ki:

  Renk geçişlerini sağlamak ev ortamında zor olacaktır ve saçta farklı renk tonları oluşacağından ilk etapta kuaför yardımı almalısınız.

 231. anneleronline dedi ki:

  Karamelden sarıya geçiş mümkündür, fakat saçınızın bu kadar boyaya maruz kalmasından sonra yıpranma riski de yüksek. Uzun vadede kumral tonlarına dönüp renk oturduktan sonra açıcı ve boyaile platin sarı elde edebilirsiniz. Eğer amacınız hemen karamelden sarıya dönüş yapmak ise saçta kızıllık-turunculuk kalmayacak şekilde önce açıp ardından küllü açık sarı uygulayabilirsiniz. Önceki platin sarısı alanlar kolayca açılıp eski halini alacaktır, dipleriniz koyu ise bir süre hafif renk farkı oluşabilir fakat 1-2 boyamadan sonra aynı tonlara boyarsanız renk yerine oturacaktır. Saçta daha önceden açıcı kullanıldığından saçta kırılma,kopmalar yaşanabilir isterseniz uzman desteği alın.

 232. anneleronline dedi ki:

  Orjinal saçın üzerine işlem yapılmayacak olması renk farklılıkların oluşmasına kolayca zemin hazırlar, bu nedenle hem renk uyumluluğu hem de ombre işleminin daha estetik görünebilmesi için ilk etapta kuaför desteği almanız daha uygundur.

 233. anneleronline dedi ki:

  Küllü renklerin özelliği içinde yeşil ton içeren rengin bulunmasıdır, bir nevi küllüğü veren boyanın özelliğindeki yeşilliktir.

 234. Mina dedi ki:

  Merhaba ben uzun bi sure röfle kullandim ve kuaforlere verdim parayamı yanayım istedim renk olmadiginami.baya bi kizdim bende gittim kozmatik yerine tarcin bakir aldim fakat boyadim zaman guzel oldu yikandikca saclarimdaki röfleler görünuyor.bu renktende sıkıldın bende platin sariya donüs yapmak istiyorum saclarimda yipranma yok gayet iyi. Nasil yaparim simdiden tesekkur ederim istedim rengi yani sariya gecis

 235. Dilek dedi ki:

  Merhaba ben saçlarımı griye boyamak istiyorum fakat bu kuaförlerde oldukça pahalıya mal oluyor üstelik üniversite öğrencisiyim. 6 ay önce falan saçlarımı evde açıp maviye boyadım. Açma işleminde turuncu elde ettim. Boya sonucuda koyu bir mavi elde etmiştim istediğim renk olmadı. Boyalar aktı ama hala turuncu saçlarım . Tekrar açıp 10.1 veya 10.2ye boyamayı düşünüyorum ama sanki 10.2 beyaza daha yakınmış gibi. Sizin bir öneriniz olur mu

 236. Ezgi dedi ki:

  İyi günler ben saçımı açıcıyla açtım fakat turunculuk var bunu 01 platin sarısı boyayla yok edebilir miyim

 237. Elif dedi ki:

  Merhaba benım saclarım kahverengı dogaldı. Ombre yaptrdım kuaforde. Diplerım kendı sacımın rengı ucları ıse sarı yaptrdm. Suan aktı ve komple guzel bır sarı ıstıyorum. Hangı boyayı ve nasıl boyamamı önerırsınız

 238. Derya dedi ki:

  Açıcıdan yanan saçları kurtarmak artık kolaylaşmış, ben de moral olarak çökmüşken katkısız keratınle tanıştım, saçlarım yenıden canlandılar, arkasından da keratin dip bakım yağını kullandım dökülme sorunum da durdu.

 239. Cansu dedi ki:

  Merhaba. Ben bundan 2 ay kadar önce saç uclarima sarı balyaj attirdim. Çok kotu olmasida ten rengim esmere yakın ve sacim simsiyah . Kuaför rengi tutturamadi ve sarı oldum. Şu an dip rengimi pek açmayacak ve sarıyı turunculastirmayacak bisey arıyorum yardımcı olabilir misiniz hangi renk yapabilirim ?

 240. Burcu dedi ki:

  Merhaba saçım acık sarı dip boya mı platin e yakın nasıl yapabilirim Hangi boya ile karıştırmalıyım hafif beyazımsı için

 241. inci dedi ki:

  mrb iyi yakşamlar açıcıyla saçlarımı açtım altın sarısına boyattım arasına yogun platin sarısı yapmak istiyorum nasıl yapabilirim yada hangi boyayı numarayı kullanmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 242. anneleronline dedi ki:

  Yapmak istediğiniz işlem röfle tarzı bir uygulamaysa estetik ve başarılı olması açısından kuaföre yaptırmanızı öneririz. Bunun haricinde Palette 10-1 veya 10-2 kullanarak altın sarısı üzerine platin elde edebilirsiniz. 10-1 Küllü açık sarıdır kullandıkça platin sarısı halini alıyor turuncu yansımaları önler 10-2 Platin sarı diye geçer hafif turunculaşma yapabilir renk olarak da sürekli uygulandığında daha beyaz-gri bir sarıdır. İstediğiniz rengi etmede saçın önceden geçirmiş olduğu işlemler etkili olacaktır.

 243. MELTEM dedi ki:

  Koyu kahve renk saçı nasıl kumral tona dōnüștürebilirim.

 244. ayşe mercantepe dedi ki:

  merhabalar palette saç acıcı ile saçlarımı açtım çiğ sarı oldu ama yıprandığından 10.1 yerine açıcısı olmadığından 9.1 le boyadım yıkadıkça küllükte azaldı şimdi isebu rengi dahada açmk istiyorum 10.1 boyarsam yeşillik olurmu korkuyorm platin elde edebilmem için 10.1 ,10.2 ,12.1 hangisini tavsiye edersiniz teşekkürler

 245. Dilara dedi ki:

  Merhaba saçlarım bal köpüğü 8.3 e boyadım ve pilatin sarı yapmak istiyorum ne gibi işlemlerle evde pilatin sarisi elde edebilirim şimdiden çok teşekkür ederim

 246. Dilara dedi ki:

  Merhaba öncelikle sabriniza hayran kaldım okadar soru sorulmuski bende bu Bilginize dayanarak birsey danışmak istiyorum saçlarım orjinal sarıydi ben maf ettim siyah yaptım kızıl yaptım heer seferinde sariya dönemedim geçen kuaför kızıl in üstüne koyu kumral yaptı ama aralarında kızıl kaldi yani yapamadı bende marketten toz açıcı alıp bide bal köpüğü 8.3 boya aldım evde kendim açtım sonra boyadım ve hiç kizillik kalmadı sacimda şimdide pilatin sarı nasıl yapıcam yardimci olurmusunuz şimdiden çok teşekkür ederim

 247. anneleronline dedi ki:

  Saç üzerinde siyah-kızıl gibi iddialı ve kalıcı saç tonları geçişleri olduğundan zemindeki renkler nedeniyle ilk etapta istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu yüzden profesyonel yrd almanız saç sağlığı için daha faydalı olacaktır.
  Açıcı yardımıyla platin sarısı elde edebilmeniz için yazımızda da belirtildiği gibi saçınızı yumurta sarısı elde edinceye kadar açıp ardından Palette küllü açık sarıya boyayabilirsiniz. Saç açma işlemi başarıyla gerçekleşir, renk farklılıkları oluşmaz ise tekrar sarı saçlara kavuşabilirsiniz.

 248. sinem dedi ki:

  Merhaba benim sac uclarim acildi fakat belli kısmında hala koyuluk var nasıl yapcgm cünkü sac uclarm iyice yprndi

 249. Sevgi dedi ki:

  Merhabalar,saclarim platin sarisi gibi ama ombre yaptirmistim zemini sari degil,boyle cok acik.kahve gibi.Ben zemini de paletteyle acmak istiyorum ustune boya geceyim diyorum bebek sarisi tonlarinda siz ne onerirsiniz ?olur mu yani yalniz zemini actiktan sonra tamamini sari yapmak icin ne yapmaliyim?? Hangi numaralari onerirsiniz?

 250. Sevgi dedi ki:

  Merhabalar,saclarimin zeminini actim baya turuncu oldu acma islemi basarili olmamis anlamina mi geliyor bu sekilde turunculuk oldugu icin? Smdi ustune 10.01 yapicam turunculuk gitsin diye.Sizce kuafore gitsem acma islemi yapmadan yalnizca boyayla tek renk platin yapabilir mi? Uclar zaten platine yakin bu arada.Cok tesekkur ederim ilginiz icin bu arada cok saolun

 251. Yeter dedi ki:

  Merhaba benimde bir sorum olacaktı lütfen yardım edermisibiz.saçlarımı uzun süre platin sarı olarak kullandım daha sonra biraz daha açıp bebek sarısı gibi bir renk kullandım daha sonra o rengin üzerine büyük bir hata yaparak kumral boya attım.ve saçım haliyle yeşillendi.bende bu süre zarfında saçıma sürekli bakım yaptım 4 ay geçti yeşillenme aktı ortaya sarıya yakın bit renk çıktı.benim sorum sadece çok açık sarı boya ile sarıya dönebilirmiyim.yoksa yine fatklı birşeyler çıkarmı ortaya.yardımcı olursanız sevinirim.

 252. anneleronline dedi ki:

  Tamamen Platin sarı saç elde etmeniz için saçın tamamının aynı şekilde açılması gerekiyor ve maalesef sizde de olduğu gibi açılma işlemi tam gerçekleşmediği takdirde evde platin sarısı saç yapımında saçta çok fazla yıpranma görülebiliyor.
  İsterseniz zemini hazır hale getirmek için ilk etapta kuaför yardımı alın, fakat kendiniz yapmak istiyorsanız saçınızın açılmayan bölgelerini tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Uçları tekrar açmaya çalışırsanız daha fazla kırılma-kopma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

 253. anneleronline dedi ki:

  Ombredeki renk geçişlerinden ötürü açma işleminden sonra farklı tonların oluşma riski var fakat saç açma işlemini tam olarak gerçekleştirebilirseniz istediğiniz tonu elde edebilirsiniz. Evde platin sarısı veya bebek sarısı elde etmek isteyenler için açıcı+Palette 10-1 Küllü Açık Sarı idealdir. Sık işlem görmüş ve açıcıya maruz kalmış saçlarda yıpranmalar hatta kopmaların görülebileceğini de unutmamak gerekiyor. İlk etapta kuaför yardımı almak saç için daha sağlıklı olacaktır.

 254. anneleronline dedi ki:

  Saçınız turuncu,bakır-turuncu bir hal almışsa evet saç açma işlemi tam anlamıyla olmamış demektir. Saçın turuncu olması nedeniyle tekrardan açma işlemi yapılması gerekir fakat üst üste açıcı saçı yıpratmaktadır bu nedenle kuaför desteği daha iyi olabilir.

 255. defne dedi ki:

  İyi günler BNm saçlarım siyahtı evde 3kutu yogun acı surdm sonuc sarıya yakın turuncu ne sarı ne turuncu bi arkadasım küllü sarı ve yarım paket küllü kumral sur dedı bunları surersem platn sarı olurmu? Bu arada saclarm omuzlarda ama cok kalın ve gur

 256. anneleronline dedi ki:

  Bu karışımla direkt olarak platin sarı elde edemezsiniz sadece saç durumunuza göre turunculukları kapatmış olursunuz.
  Platin sarı elde etmek için saçta turunculuk-kızıllık kalmayacak sekilde açma işleminin yapılıp ardından küllü açık sarıya boyanması gerekmektedir.
  Fakat arka arkaya yapılan saç açma işlemleri saçı fazlasıyla yıpratmaktadır.

 257. İrem dedi ki:

  Merhaba benim sacım altın sarısı ve platin yapmak istiyorum. Ve saçımı kolestonun saç acıcısıyla boyasam saçım platin sarısı olur mu sizce ? Yardımcı olur musunuz?

 258. anneleronline dedi ki:

  açıcı kullandıktan sonra turunculuklar oluşabileceğinden sadece saç açıcı kullanmak yeterli olmayabilir, daha güzel sonuç almak için açma işleminden sonra Palette 10-1 Küllü Açık Sarı kullanmalısınız.

 259. Zeynep dedi ki:

  Benim saçım yandı ve turuncu sarı gibi Bi renk aldı aradan 6 ay geçti saçımı Bi daha boyamak istiyorum Bi sorun olurmu Bi da hangi renkler tutar

 260. Derya dedi ki:

  Merhaba size mesaj atmıştım ama kullandigim boyanın adini vermeyi unutmusum saçım kumraldi palette dore sarı 10.5 kullandım saçım turuncu bakır sarı karisimi bişey oldu özellikle diplerim baya açıldı şimdi tekrar aynı boyayla boyasam sarı elde edebilirmiyim veya neler yapabilirim sarı olması için lütfen yardiminizi bekliyorum

 261. anneleronline dedi ki:

  Dore içinde kızıllık barındırdığından tekrar boyasanız da kızıl tonlar kapanmayacaktır. Platin sarısı elde etmek istiyorsanız turunculuklar gidecek şekilde açıcı ve ardından 10-1 Palette küllü açık sarı uygulamanız daha yerinde olur. Açıcılar saçı yıpratabileceğinden daha sağlıklı sonuç için kuaför desteği de alabilirsiniz.

 262. Ceylan dedi ki:

  Merhaba Sacima lilafixsin 911/1 ekstra acik küllü sari surdum 3 defa ilk ikisinde guzeldi ama ben cok acmak istiyordum istedigim sari degildi 3.üncü sürüşümde açiçi ekledim boyaya sacim cok kotu oldu kirmizilik var sacima bakmak bile istemiyorum napmam lazim pilatin sari istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim

 263. Zehra dedi ki:

  Selam,ben saçımı oriel ile açtım.çiğ bir sarı oldu,üstüne igora 12.1 ve 9.5-1 karıştırp boyadım çiğlik gitmedi.istediğim renk küllü sarı,yardım lütfen.ne renl boyamalıyım üstüne ?

 264. Gamze dedi ki:

  Dun saçlarını boyadım platin sarısı bı kutu boya alarak ama dıblerı turuncu gibi arkası kahve tonu oldu bugün düzeltmek için yine 10.3 boya alıp kullandım yine isteğim sarıyı elde edemedim kahve tonuyla sarı arası bı renk aldı nasıl sarı yapabilirim lütfen yardım edin:(\n

 265. canan dedi ki:

  Merhaba , ben saclarimin dip boyasini surekli koleston 12.0 ile boyuyordum. Ilk zamanlarda bayagi acik sari tonlarda renk yakaladim ve cok guzel duruyordu.saclarimin uclarinda bu arada rofle var.son 3 boyamamda sac diplerimde turunculasma oldu .cok moralim bozu. Acaba ustune hangi boya ile boyasam platine yakin olur. Yada bu turunculuklar gider.yardim edin lutfen

 266. Buse dedi ki:

  Merhabalar dün saçıma ombre işlemi yaptırdım fakat kuaför gri şampuanla az ışıltı katalım dedi şuan saçlarımın uçları beyaza dönük bir gri rahatsız oluyorum görüntüden. Bu işlemin üzerine Hangi boya ile güzel bir sarı elde edebilirm

 267. Tutku dedi ki:

  Merhaba, benim saçım beyaz platin sarısı ama aralıklı yaptırdım röflemi, kendi saçımda açık kahverengi renginde. Diplerim yaklaşık 10 cm kadar geldi ve röfle yaptırmadan doğal bir renk elde etmek istiyorum, bahsettiğiniz palette 10-1 alsam ve boyasam nasıl olur sizce?

 268. Nur dedi ki:

  İyi günler saç açıcıyla saçımı açtım üstüne karamel olsun diye marketten aldığım karamel boya yaptım istediğim gibi olmadı bu yüzden kendi saç rengime aynı olan kahve renk alıp boyadım şimdi ombre yaptırmak istiyorum bir sorun olur mu

 269. anneleronline dedi ki:

  Kısa sürede ardı ardına yapılan boyamalar saçlarınızda yıpranmaya sebep olacaktır ayrıca zemindeki saç tonları istediğiniz tonu elde edememenize neden olabilir. Bir süre boyanın akmasını beklemeniz veya profesyonel bir kuaföre yaptırmanız saç sağlığı ve estetiği açısından daha iyi olacaktır.

 270. arzu dedi ki:

  mrb sacima komple açma işlemi yapıldı ve ombre yapıldı.dipleri yesil duruyor uclari sari.dore sari direk boyasam renk tutarmi acaba?yesillikten nasil kukurtulabilirim.koyu olan dipleri açıp tekrar mi boyamaliyim

 271. Sumeyra dedi ki:

  Benim sacim suanda acık altın sarısı ust taraflari sari oldu ama alt taraflari koyu bi sari oldu sacimin iyice sari olmasini istiyorum nasil acabilirim

 272. huri dedi ki:

  Ya ben 10.1 bulamadim cok hafif kizillik var 9.1 aldim palettete kullu sari olmazmi

 273. Semi dedi ki:

  Merhaba, saçımı koleston 12 ile boyuyorum genel olarak, iç kısımları altları dorelik var yer yer. Dış görünüm ise açık sarı bazı yerleri tam istediğim renk özellikle. Daha önce direkt acıcı hiç uygulamadım. Platin sarısı istiyorum. Sarı ve 2 cm dipleri cıkmıs saça 15 dk kadar acıcı uygulasam yanma olur mu ardından palette küllü açık sarı uygulasam elde eder miyim?

 274. Merve dedi ki:

  Merhaba ben yazınızı yeni okudum çünkü bir aydır platin sarısı istiyorum. Saçıma ilk açıcı uyguladım ve bakır renginde uç kısımları sarı renkte kaldı bugün ikinci açıcıyı uyguladım yoğunluk sarı oldu ama bir iki kısımda kaldı o çok hafif bakırlık. Üstüne nevacolor 11.10 extra açık küllü platin boyasını cila olarak mı yoksa boya olarak mı uygulasam istediğim rengi Elde ederim?

 275. Şebnem Yürekli dedi ki:

  Ben saçlarıma işlem yaptırdıktan sonra evde katkısız keratin yüklemesi yaparak hem onarıyorum hemde güçlü kalmasını sağlıyorum üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen etkisini kaybetmiyor çok memnunum

 276. macide dedi ki:

  Öncelikle merhaba saçlarımı civciv sarısına boyattım saçlarım boyadan sonra lastik gibi uzayıp kopmaya başladı tabi anlayamadım ne olduğunu ne kullandıysam düzelmedi kestirmekte istemedim saf keratin serumu diye bir ürün aldım yanmış saçlar için özellikle 3 seanslık bir tedavide saçlarımın yanıklarını düzeltti kuruluk gibi bir durum da olmadı

 277. adana lı dedi ki:

  merhaba beyaz saçlar platine boyanırken saçtaki beayzlar nasıl kapanır

 278. Feride dedi ki:

  İlk defa evde boya yapmayı denedim onu da gidip en zor şekilde seçmişim koyu renkten direk platin sarıya geçmeyi deneyince yandı saçım bir kısmı koptu falan kuaföre gittim kesip düzeltsin diye belimin altında olan saçlarımı küt yaptırmayı göze alarak gittim ama saolsun kuaför çok iyi biriymiş saçlarımı birazcık kesti uçlardan kopan yerleri falan düzeltmek ayarlamak için ondan sonrası için liquid keratin kullan saçların toparlar kesmeyelim zaten toparlaması çok uzun sürmüyor toparlayınca da gel güzel bir şekilde boyayalım dedi kullandım saçlarımı düzelttim ve yine o kuaföre gidip saçlarımı platin sarı boyattım çok güzel oldu liquid keratin önermese şuan küt saç ve yine de kötü saçlarım olacaktı artık daimi kuaförüm orası ve tabi saç bakımım için de artık liquid keratinden vazgeçmem.

 279. Gamze dedi ki:

  Saçlarımı aslında hep bu kadar olmasa da açık renk boyatan birisiyim ama platin için yine de açılması gerekti ve saçlarımı boyatmak için yine kuaföre gittim ama normalde hep boya yaptırdığım kişi yoktu vazgeçmek üzereyken birisi hazır her şey ben boyarım dedi keşke kabul etmeseydim yaktı mahvetti güzelim saçları belimin altında olan saç kopanlar yüzünden kısaldı daha banyo yaptıkça dokundukça bile tutam tutam dökülüyordu normalde hep benimle ilgilenen kişi ile görüştüm bana liquid keratin aldıklarını geldiğinde saçlarımın toparlayacağını sonra da uzatma için yine liquid keratin den sipariş vereceklerini söylediler ürünler geldi kullandım ilk kullanımı göstermek için kuaför yaptı sonrasını evde kendim yaptım şuan uzatmaya geçtim ve uzuyor saçlar gerçekten bu liqud keratin ürünleri ile şuan eski saçlarıma kavuştum daha da uzatıyorum artık sitelerini falan da öğrendim arada bakım için alacağım bütçem yetse hep kullanacağım neredeyse ama kalıcı etki olduğu için kullanmasam da oluyor zaten 🙂 biraz uzun oldu ama çok sorun oldu benim için aynı sorunu yaşayan varsa diye yazıyım dedim kestirmekten başka çözüm de varmış.

 280. Yeşim dedi ki:

  Arkadaşım ile birlikte saçlarımızı aynı renge boyattık ama benim için sonuç pek olumlu olmadı arkadaşımın çok güzel platin saçları oldu benimkiler ise yandı 4 parmak kadar uçlardan koptu ve sünmeler başladı saçlar kazık gibi oldu çık çıt koptu sürekli arkadaşımla baya araştırdık napalım nasıl düzeltelim saçlarımı en son bitti zaten saçlar kısacık kestirsem dedim ama uzamayacak ve kopma devam edecek her yer kazık gibi oldu ama karar verdim kestirmeye gidicem arkadaşım canım kuzum hala araştırıyormuş geldi aman kestirme buldum dedi sana doğal keratin alıcaz dedi araştırdık iyice patentli olan varmış güvenerek aldık patenli ve doğal olunca ilklerde yok dedim olmıycak umudu kaybetmeyip devam ettim bu sırada aldığım yerle irtibatı da hiç kesmedim sürekli sorular soruyorum en son saçlar toparladı canlı parlak yumuşacık saçlar oldu ve istediğim platin rengine de boyattım şimdi bakım için kuzum da bende patentli keratinlerimizi kullanıyoruz.

 281. feridenaz dedi ki:

  saclarımı bir kuaför yuzunden sarıya boyattım fakat oyle bir yandı ki ve esimde saçımın uzun olmasına cok önem veriyordu nasıl kesebilirdim.Eve döndugumde esim evdeydi dedim byle böyle oda eczacı bi arkadasını aradı önerisiyle aldıgım doğal keratin cok işime yaradı sabah kalktıgımda yada dustan cıkınca kece gibi olan saclarım şimdi iste güçlü parlak ve sıfır döküntü. Gayet kaliteli ve verimli aldıgım bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim özellikle sarı saç seven hanımlara ama alırken dikkat edilmeli biz patentli olanı aldık güvenilir olması için.

 282. Derya dedi ki:

  Saçlarımı boyattıktan sonra dökülmelerim başladı ama kopma falan değil diplerden dökülüyordu doğal keratin kullandım saçlarım da dökülme durdu uçlarda da yıpranmalar vardı onlar için de kullanmaya başladım patentli lan keratinden saçlarım her konuda düzeliyor.

 283. Galyna dedi ki:

  Merhabalar,ben bi ay önce koyu sarı 8.0palettenın boyadım,şümdi 10.1 palettenın boyadım ve 2ton yaklaşık açıldı ama ben Lorealin 9.1açık külü sarı gibi renk istiyorum.Palettenin titan sarısı 12.2+koleston8.1karıştırsam acaba benziyen renk elde edebilirmiyim?Çok teşekkurler

 284. Ceren dedi ki:

  Öncelikle merhaba saçım şuanda sarı ve ben tipim geldiği için saçıma gidip platin sarısı 10.2bir boya aldım ve daha dipini boyamadan sarı olan yerine az bişey sürüp açılıyormu diye bakarken saçım griye döndü sarı olan kısmı sizce nedenn

 285. Ceyda dedi ki:

  Merhabalar tarçın bakır saçımı palette açıcıyla açtım üzerine palette 10.1. 12.4 nolu boyaları karıştırıp uyguladım sonuç çook iyi palette 12.4 boyanın rengi mavi açma özelliği yüksek hiç turuncu kalmadı hagtada 1 kez mor şampuanla yıkıyorum palette güzel

 286. Doga dedi ki:

  Mrb ben sacimi actirmistim sacimda baya turunculuk vardi ondan sonra 9.1 cila yaptik sacimin turunculugu baya gitti saçlarim ise küllü renk aldi ama rengini biraz daha açik küllü istiyorum 10.1 boyasam olurmu acaba