Evde Saç Nasıl Boyanır?

03.02.2015
77
Evde Saç Nasıl Boyanır?

Evde Pratik Saç Boyama Teknikleri – Evde Saç Nasıl Boyanır?

Saçlarınızın sürekli olarak bakımlı ve canlı görünmesini istiyorsanız sürekli olarak bakım uygulamak ve boya ile dip boyanızı tazelemek gerekmektedir. Ancak sürekli olarak kuaföre giderek saçlarınızı boyatmak maddi açıcan bir külfet oluşturacağı için bu işi evinizde kolay yöntemlerle halletmek daha ekonomik olacaktır. Özellikle beyazların sürekli kapatılması gerektiğini göz önünde bulundurursak, evde sürekli olarak saçları boyamak gerekecektir.

Bizlerde bu durumu göz önünde bulundurarak evinizde saç boyama teknikleriyle ilgili bir yazı hazırladık. Bu sayede çok kolay tekniklerle ekvde saçlarınızı boyamak mümkün hale gelecek. Sizler için evde pratik saç boyama tekniklerini inceliyoruz.

 

Evde Saç Boyarken Dikkat Etmeniz Gereken Teknikler

* Evde saç boyamak belirli kriterlere uyarsanız keyifli ve basit bir iştir ancak öncelikle saç boyalarına karşı alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Bu testiya uygulamak çok kolaydır, öncelikle saçlarınızda kullanacağınız boyadan bir miktar alarak kulağınızın arka kısmına veya dirseğinizin iç kısmına sürün ve cildinizin kızarıp kızarmadığını kontrol edin. Cildinizin üzerinde herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı olup olmadığını kontrol ediyoruz.

* Öncelikle boyamızı yaparken üstümüze ve çevremize sıçratmamak için baş ve kol kısımlarını delerek bir çöp poşetinden boya önlüğü yapmaktır. Ayrıca eldivenlerinizide giymelisiniz, saç boyaları cilt üzerinde lekeler ve tırnaklarda kalıcı lekeler bırakmaktadır.

* Saç diplerinizin ve kulaklarınızın boyanmaması için saç dipleri ve kulaklarınıza vazelin sürmelisiniz. Bu sayede saç dipleri boya tutmayacaktır.

* Evde saç boyama teknikleri uygulanırken saçlarınızı belirli tutamlara ayırmalısınız, bu sayede saç diplerine uygulanan boya miktarı her bölgeye eşit olarak dağılacaktır. Evde saç boyarken saç diplerinden başlayarak saç uçlarına doğru boya uygulamalıyız. Beyazların yoğun olduğu yerlerden başlamak faydalı olacaktır.

* Boyama işlemi tamamı ile bittikten sonra kesinlikle uzun bir süre bekletmelisiniz, bu süre yaklaşık olarak 40 – 45 dakika kadardır.

* Saçlarımızı boya kalıntılarından arındırmak için ise saçları çok sıcak olmayan ılık sularla yıkamalıyız. Yıkama işleminin tamamlanması için durulama suyunun boyasız olması gerekmektedir.

 

Ten Rengine Göre Saç Renginin Belirlenme İşlemi

* Eğer doğal sarışın bir bayansanız saç renginize yumuşak kestane tonları veya karamel altın rengi çok yakışacaktır.

* Esmer bayanlara ise, daha çok mor tonları ve kızıl saç daha çok yakışır.

* Kızıl saçlı bayanlara ise daha çok bakır tonları ve altın rengi yakışmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.