Göğüs Pompası İle Süt Sağımı

14.12.2014
55
Göğüs Pompası İle Süt Sağımı

Göğüs Pompaları İle Süt Sağımı

Süt pompaları kimsenin ilk tercihi değildir ancak doğumdan sonra gerçekleşen zorunlu nedenler insanları süt pompası kullanımına yönlendiriyor. Özellikle psikolojik açıdan sorun yaşayan annelerin sütü yeterli miktarda gelmiyor olabilir. Bu nedenle süt pompaları ile süt sağımı yapılması bir zorunluluktur. Aksi halde bebeğiniz yeterli oranda beslenemeyecek ve gelişimini tam anlamıyla gerçekleştiremeyecektir. İlk 6 ay boyunca bebekler anne sütü harici başka bir besine ihtiyaç duymadan yaşarlar ve bağışıklık sistemleri başta olmak üzere tüm fonksiyonlarını anne sütünden aldıkları faydalar ile gerçekleştirebilirler. Bu nedenle sütünüz gelmiyorsa bile kesinlikle süt pompası kullanılarak süt sağımı gerçekleştirilmelidir.

Sütün yeterli oranda gelmemesi sadece annenin psikolojik durumu ile alakalı bir durum değildir. Bazı durumlarda bebekler yeterli oranda güçlü değildir ve bu nedenle sütü memeden çekecek güce sahip değildirler. Bu gibi durumlarda anne sütün daha rahat akması için çeşitli teknikler uygulasa bile bebek yeterli oranda sütü çekemez ve beslenmesini tamamlayamaz. Bu gibi durumlarda göğüs pompaları ile süt sağımı en iyi yöntemdir ve bebeğin sağlıklı gelişimi açısından önemlidir.

Bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınızda farklı model ve çeşitleri bulunan göğüs pompası modelleri arasından birini seçmek durumundasınız. Kendi fiziksel özellikleriniz ve beklentilerinize göre aşağıda yer alan pompalardan birini seçebilirsiniz.

Avent Isıs Göğüs Pompası

İçeriğine hava almayan bir süt pompasıdır ve özelliği sütünüzü çektikten sonra çok iyi steril ederek dolapta saklanması için gerekli steril ortamı sağlamasıdır.

Ayrıca anne göğsüne benzer ucu ile bebeğiniz göğüs pompasını emerken aradaki farkı ayırt edemeyecektir. Ayrıca süt sağımı sırasında göğüs ucuna masaj yaparak annenin gerginliğini üzerinden atmasına yardımcı oluyor.

Ameda Lactaline Göğüs Pompası

Göğüs pompaları içerisinde neredeyse en profesyonel yapıda olan modeldir. Vakum özelliği ve iki göğüsten aynı anda yarım kg kadar süt çekebilmesi ile çalışan kadınların yardımcısı olabilecek bir ürün gibi görünüyor.

Özellikle bebeklerinin düzenli emmesine alışmış olan anneler için vakumun ağız kısmında derece ayarlama özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde emiş gücünü ayarlayabiliyorsunuz ve bebeğinizin sizi emerken yarattığı etkiyi sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede göğüslerden süt gelirken kasılmaların önüne geçilmiş oluyor.

Bu profesyonel göğüs pompası sayesinde aynı anda iki göğüsten yarım kg süt çekmek neredeyse 10 dakika içerisinde tamamlanıyor.

Tirle Modeli Göğüs Pompası

Kısa süreli süt sağımı için uygun olan pompalardır ve hastaneden çıkma sürecinde olan annelerin sık kullandığı pompa türüdür. Bu tip pompalarda hıçkırık önleyici bulunur ancak süt şişeye akacağı için hızlı şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Aksi halde anne sütü özelliğini yitirebilmektedir. Ancak hızlı tüketim ve pompalama olacağından yukarıdaki yöntemler arasında en hijyenik olandır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.