Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar

09.05.2016
122
Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar

Hamile Kalma Pozisyonları Nelerdir?

Hamile kalmak için en uygun pozisyonu tercih etmek önemli bir konudur. Çünkü çiftlerde herhangi bir sağlık sorunu olmadığı halde yanlış pozisyon nedeniyle hamile kalamama durumu ortaya çıkabilmektedir. Bunun için en sağlıklı ve verimli pozisyon tercih edilmelidir. Burada önemli olan nokta, erkek üreme hücresi olan spermlerin, yumurtaya en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayabilmektir. Spermlerin daha hızlı hareket ettiği ilişki pozisyonlarının tercih edilmesi de hamile kalmayı kolaylaştıran bir durum olmaktadır.

Hamile kalmak isteyen kişilerin bu ilişki pozisyonları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Aşağıda hamile kalmak için pozisyon seçenekleri sıralanmıştır.

 

Daha Kolay Hamile Kalmak İsteyenler İçin En Uygun Cinsel İlişki Pozisyonları

Hamile Kalmak İçin Misyoner Pozisyonu

Misyoner pozisyonu, hamile kalmak için tercih edilen en yaygın pozisyonlardan biridir. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar ve erkek de yüz yüze olacak şekilde pozisyon alır. Bu şekilde sperm hücreleri yumurta hücresine kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Sperm hücrelerinin yumurta hücresine daha kısa sürede ulaşmasına olanak sağlamak için kadının bel altına ince bir yastık koymak doğru olacaktır. Böylece eğim açısı arttığı için sperm hücreleri daha hızlı şekilde yol alabilmektedirler.

 

Hamile Kalmak İçin Parlayan Üçgen Pozisyonu

Bu pozisyon, misyoner pozisyonuyla benzerlik gösterir. Farklı olarak erkek elleri ve dizleri üzerine duruş sergiler. Böylece kadın daha rahat hareket edebilmektedir. Misyoner pozisyonunda olduğu gibi parlayan üçgen pozisyonunda da kadının bel altına yastık koyarak eğimli açı oluşturmak sperm hücrelerinin daha kısa sürede yumurta hücresine ulaşmasını sağlayacaktır.

 

Hamile Kalmak İçin Rock’n Roll Pozisyonu

Bu pozisyon da misyoner pozisyonuna benzemektedir. Çiftler yine yüz yüze olacak şekilde dururlar. Buna ek olarak erkek dizlerinden destek alır. Kadın ise belinin altına daha yüksek bir yastık koyarak daha fazla bir eğim açısı oluşturur. Bu sayede sperm hücreleri oldukça hızlı şekilde yumurta hücresine ulaşabilmektedir.

 

Hamile Kalmak İçin Köpek Pozisyonu

Bu pozisyon üstteki pozisyonlardan daha farklı bir seçenektir. Burada kadının sırtı erkeğe bakar. Kadın dizleri üzerinde durarak yumurta hücresine ulaşılabilirliği artırır. Böylece sperm hücreleri kısa süre içerisinde yumurtaya ulaşabilmektedir. Bu pozisyona ek olarak kadın, daha rahat hareket edebilmek ve yorulmamak için yüksek birkaç yastık üzerine uzanabilir. Böylece daha uzun süre ilişki mümkün olabilmektedir. Bu pozisyon köpek pozisyonuna çok benzer. Ancak sihirli dağ pozisyonu olarak da geçmektedir.

 

Hamile Kalmak İçin Tarsa Sürme Pozisyonu

Bu pozisyon, diğer pozisyonlara nazaran daha fazla güç gerektiren bir pozisyondur. Erkek, kadının bacaklarını tutup kaldırır ve bu şekilde birleşme gerçekleşir. Bu pozisyon, erkeğin çok güç ve efor sarf etmesine neden olur. Bu nedenle çok fazla tercih edilmeyebilir.

 

Hamile Kalmak İçin Kaşık Pozisyonu

Bu pozisyon, romantik ve sevgi dolu bir pozisyon olarak değerlendirilir. Çiftler aynı yöne bakacak şekilde yan taraflarına uzanırlar. Erkek kadına sarılarak birleşme gerçekleşir. Bu pozisyonda çiftler yüz yüze bakmazlar; kadının sırtı erkeğe dönüktür. Bu pozisyonun yüz yüze olan seçeneğine ise zen duruşu adı verilir. Spermlerin yumurtaya kolay ulaşmasına olanak tanıyan bu pozisyon fazla efor da sarf ettirmez. Bu sayede çiftler yorulmadan ilişki gerçekleşmiş olur. Bu da ilişkinin uzun sürmesinde oldukça etkili bir faktördür.

 

Hamile Kalmak İçin Kelebek Pozisyonu

Bu pozisyon için yatak harici bir yerde ilişki gerekmektedir. Erkeğin ayakta olduğu bu pozisyonda kadın oturur şekildedir. Kadının oturduğu yükseklik, cinsel ilişkinin olabileceği bir yükseklikte olmalıdır. Böylece erkek kadına yaklaşarak ilişki gerçekleşir. Bu ilişki pozisyonunda da sperm hücreleri hızlı hareket edebilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.