Hamilelik Belirtilerine Göre Bebeğin Cinsiyeti Tahmini

09.04.2015
1.272
Hamilelik Belirtilerine Göre Bebeğin Cinsiyeti Tahmini

Hamilelik Belirtilerine Göre Bebeğin Cinsiyeti Tahmini

Hamilelik sürecini haber alan her çiftin en çok merak ettiği konuların başında bebeğin cinsiyetinin ne olacağı yer almaktadır. Hamileliğin sevinciyle heyecan dolu bir bekleyiş başlar ve bu süreç içerisinde bebek hazırlıkları yaparken en önemli belirleyici faktörlerden bir tanesi bebeğin cinsiyetidir. Günümüz tıp teknolojileri çok ilerledi ve zamanı geldiğinde bebeğinizin cinsiyetini çok kolay bir şekilde öğrenebilmeniz mümkün. Ancak insanlar genellikle bebek cinsiyetini belli edene kadar gelişimini bekleyemiyor ve çeşitli yöntemlerle bebeğin cinsiyetini belirleme yolunda çalışmalarda bulunuyorlar. Gebelik belirtilerine göre bebeğin cinsiyetini belirleme işleminde uyulması gereken en önemli ipuçları ve dikkat edilmesi gerekenleri sizler için maddeler halinde sıraladık. Ancak elbette bu gelişmelerin tıbbi bir geçerliliği bulunmamakta ve bu veriler toplum genelinde yapılan araştırmalara bağlı olarak istatistiksel verilerden elde edilmektedir.

 

Erkek Bebek Sahibi Olacak Kadınlarda Görülen Belirtiler Nelerdir?

* Erkek bebek doğuracak kadınlar genellikle gebeliğin başlangıcında pek bir problem ile karşı karşıya kalmazlar. Özellikle mide bulantısı gibi semptomlar erkek bebek doğuracak annelerde daha az görülür. Ayrıca hamilelik boyunca aşereceğiniz besinler arasında en çok peynir, yoğurt ve süt ürünlerine aşerirsiniz.

* Genellikle kız bebek doğuracak olan annelere nazaran erkek bebek sahibi olacak anneler daha fazla et tüketmekte ve aşermektedir. Ayrıca ekşi ve tuzlu yiyeceklerinde daha fazla tüketildiği görülmektedir.

* Erkek bebek belirtileri arasında bir diğeri ise idrarın koyulaşması olarak bilinmektedir. Ayrıca karın bölgesinin üst tarafı erkek doğuracak annelerde daha belirgin bir şekildedir.

* Bebeğinizin kalp atış hızını siz hissedemezsiniz ve ne kadar attığını bilemezsiniz, ancak doktor kontrolünde elde ettiğiniz verilerden yola çıkarsanız erkek bebeklerin kalp atış hızları 140’ın altındadır.

* Erkek bebek doğuracak olan annelerin hissettiği en belirgin özelliklerden bir diğeri ise ayak bölgesinin normalden daha fazla üşümesidir. Ayrıca bacaklarda bulunan tüylenmenin hızı daha fazla artış gösterir.

* Erkek bebek sahibi olacak anne adaylarında görülen özelliklerden sonuncusu ise hamilelik dönemlerinden önceki hallerine göre çok daha alımlı ve çekici görünmeleridir.

 

Kız Bebek Sahibi Olacak Kadınlarda Görülen Belirtiler Nelerdir?

* Kız bebek doğuracak olan anne adaylarının hamileliklerinin ilk dönemleri daha problemli geçmektedir. Özellikle kusma gibi semptomlar ve buna benzer hastalık ve rahatsızlıklar daha fazla görülür.

* Kız bebek doğuracak annelerde görülen belirtiler içerisinde en dikkat çekici olanlardan bir tanesi ise saçlarda kırmızı lekelenmelerin meydana gelebilmesidir. Ayrıca aşırı meyve tüketimi isteği ve tatlı tüketiminde artış görülür.

* Kız bebek doğuracak anne adayları daha solgun ve bakımsız bir görünümde olurken, çekiciliklerini de bir miktar kaybetmektedirler.

* Kız bebek gebeliklerinde genellikle bebeğin kalp atış hızının 140 civarında olduğu belirlenmiştir. Diğer yandan kız bebeğe hamile olan annelerde genellikle göbek bölgesinden değil kalça bölgesinden kilo alınması söz konusu olmaktadır. Bunun nedeni ise kız bebeklerin karın bölgesinin alt kısımlarına yerleşmesidir. Ayrıca belirtilerden bir diğeri ise sağ göğüse oranla sol göğüsün daha büyük olması söz konusu olabilmektedir.

Bebeğiniz dünyaya geleceği zaman kız veya erkek olması ona karşı yaklaşımınızı ve ilginizi asla değiştirmeyecek olsa bile bu merak insanın heyecan duygusunu daha fazla arttırabilmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz veriler ışığında bebeğinizin cinsiyetini hamilelik belirtilerine göre tahmin edebilme şansınız mümkün olacak ancak bu veriler tıbbi veriler değildir ve doğum yapan anneler üzerinde yapılan incelemeler sonucu elde edilmiştir. Bebeğinizin cinsiyetini en doğru şekilde öğrenebileceğiniz yöntem ultrasonografi yöntemi ile karın içerisindeki bebeğin detaylı şekilde incelenmesidir, ancak bu sayede doktorunuz tarafından yapılan incelemelerle bebeğinizin zamanı geldiğinde cinsiyetini öğrenebileceksiniz. Hamilelik haberinden sonra bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için beklediğiniz dönem içerisinde yaşadığınız heyecanı da hayat boyu hoş anılarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. funda dedi ki:

  erkek bebek belirtileri benimki önceki hamilelik dönemindekiyle aynı

 2. esra dedi ki:

  14 haftalık hamileyim bebeğimin cinsiyeti halen ultrasonda gözükmüyor meraktan çıldırmak üzereyim. bu yöntemlerden başka bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır.

 3. anneleronline dedi ki:

  Merakınızda gayet haklısınız ama inanın bebeğin cinsiyetini öğrenmeniz fazla uzun sürmeyecektir. Bu yöntemlerden hariç bebek cinsiyeti tahmini için Çin Takviminden yararlanabilirsiniz. Çin Takvimi’ne sitemiz Hesaplama Araçlarından veya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
  https://www.anneleronline.com/cin-takvimi

 4. Deren dedi ki:

  Bende bir terslik var galiba bulantı kusmam olmadı diyecek kadar azdı kızım oldu ikincide 4 ay ağzıma doğru düzgün yemek sürmedim bulantıdan oğlum oldu şimdi 14+3 hamileyim ilk 12 hafta bulantı hat safhada idi bu aralar azaldı dr erkeğe benziyor dedi bakalım ne olacak ☺☺

 5. Hasret dedi ki:

  Benim bu hamılelğimden önce bebeğim dört aylıkken karnımda ölmüştu…ve şu anda 7haftalık hamileyim umuyorumki bu bebeğimede bi şey olmayacaktır…

 6. demet dedi ki:

  hamileliğimde normalde sevmeme rağmen tatlı çok istedim ye tatlıyı çıkar Hakkıyı misali ve gerçektende bebeğimin cinsiyeti erkek çıktı 🙂 ayrıca son dönem yoğun tempo yüzünden yüzüm gözüm çok çökmüştü hamilelikten sonra herkes güzelleşmişşin demeye başladı erkek çocuk doğuracak annelerin yüzüne cildine güzellik gelir derler hep

 7. Kader dedi ki:

  17 haftalik hamileyim daha once cin testine baktim yasa gore bide ne zmn hamile kaldigina gore hesapliyosun ne oldugu cikio onceden inanmadim ama dogru sonuc cikti

 8. Güler dedi ki:

  Merhaba ben son adet tarihim 4şubat acaba bebeyim kizmi erkek örene bilir miyim

 9. anneleronline dedi ki:

  Ultrason ortamında bebeğin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

 10. dilan dedi ki:

  Merhaba benim adet başlangıcım 1subat cinsiyetini merak ediyorum ama doktor söylemedi gostermiyormus ama kızım olcak hissediyorum

 11. Esma dedi ki:

  3 haziranda adet oldum. Yumurtlama dönemim 17 haziranda. Beta hcg testini ne zaman yaptırmalıyim ?

 12. anneleronline dedi ki:

  Gebelik şüphesi var ise şimdi de yaptırabilirsiniz çıkan sonuca göre hekiminiz yönlendirme yapacaktır.

 13. Ozlem dedi ki:

  Altı aylık hamileyim acaba kizmi erkek mi merak ediyorum\n

 14. anneleronline dedi ki:

  Ultrason kontrolüyle tahmini 12.haftadan sonra bebeğin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

 15. sevinc memmedova dedi ki:

  Salam 18hefde 6gunluk hamileyem son defe 18fevralda adet gormuwem ama.uzide.gorsedmedi.yatmiwdi.korpemin.cinsiyyeti texmini.nedi?

 16. ayşegül dedi ki:

  Adetim geçikeli 10 gün oldu 6 gün önce test yaptım pozitif çıktı .Kan verdim beta 1901 cıktı 2 gün sonra tekrar kan verdim 3029 cıktı. Bebek ne kadarlıktır ve doktora gittiğimde görünür mü kesede ?

 17. anneleronline dedi ki:

  Bebeğin cinsiyetini öğrenebilmeniz için ultrason ortamında doktorunuzun görmesi gerekiyor, bu nedenle bir sonraki doktor kontrolünüzü bekleyebilirsiniz.

 18. anneleronline dedi ki:

  Tahminen görülebilir, doktor kontrolünde netleşecektir.

 19. anneleronline dedi ki:

  Tahmini 5 haftalık gebelik olabilir, net gebelik haftasını doktor kontrolü sonucu öğrenebilirsiniz.

 20. Bahar dedi ki:

  beta hcg testim 522 cktı hamilemiym

 21. ayşegül dedi ki:

  Doktora gittim. Adetim hamilelikten önce düzensiz olduğu için daha net birşey diyemedi doktor. 1cm anca olmuş bebeği göremedi 1 hafta sonra bir daha gel dedi bir sıkıntı olur mu

 22. anneleronline dedi ki:

  Gebelik lehine gözüküyor, hekiminize başvurmalısınız.

 23. anneleronline dedi ki:

  Doktor kontrollerinizi aksatmayarak takibini sağlamalısınız.

 24. aslıhan dedi ki:

  27 mayıs son adet tarihi tahlil sonucu 3833,7 kaç haftalık hamileyim

 25. Nurcan Bicici dedi ki:

  Slm ben 27 mayısta adet oldum haziranda olmadim test yaptirdim hamileyim kaç haftalik öğrenebilirmiyim

 26. ... dedi ki:

  Bebegime ilk erkek dedi 3 aylikken sonra hep kiz dedi simdi 8 aylik olucak icimden hep erkek geciyor bide kusma hic olmadi ve karnim top gibi sizce cinsiyeti nedir

 27. anneleronline dedi ki:

  Yaptırmış olduğunuz testteki beta hcg hormonu değeri gebelik haftası tayininde göz önüne alınır. Sonuçları hekiminizin yorumlaması en net sonucu verecektir.

 28. sibel dedi ki:

  40 haftalık hamileyim ama hala bebeğimin cinsiyetini bilmiyorum cinsiyet tahminlere göre hem kız hem de erkek bebek özleliklerini taşiyorum acaba hangisi doğru bebebeğim kız mı erkek mi?

 29. anneleronline dedi ki:

  Tahminler üzerinden net sonuca varmak zor, ancak ultrason kontrolü veya doğum yoluyla bebeğin cinsiyetinden emin olabilirsiniz.

 30. Esra dedi ki:

  Merhaba ben esra bende üçaaylıkhamileyim bende aynen sizin ggibi bebisimin cinsiyetini çokmmerak ediyorum ama az sabredin hem size süprizolun ben son iki ay kala oöğrenmek istiyorum cinsiyetini sağolun iyi hamilelikler

 31. pinar dedi ki:

  13 haftalik gebeyim canim daha cok tursu ve tuzlu seyler cekiyo onceki hamileligimde surekli tatli yedim bunda canim istemiyor cinsiyetini gostermedi ultrasonda acaba nedir sizce

 32. anneleronline dedi ki:

  Bazı belirtiler her anne adayında aynı şekilde görülmeyebilir bu nedenle bebeğin cinsiyetinin ultrasonda görünmesi beklemeniz gerekiyor.

 33. aslihan dedi ki:

  Mrblar 27 haftalik hamileyim ve bebegim cinsiyetini gostermedi. Dr kalcasindan kiza benzettim simdiden sonrada gostermez dedi dogru mu acaba? Ben simdi nasil hazirlik yapacagim bilemedim

 34. Ulviye dedi ki:

  Merhaba ben de hamileyim ilk cocugum erkek 3 haftalik hamileyim cinsiyeti ne cok merak ediyorum

 35. Nur dedi ki:

  Mrb. Bende 12 haftalık hamileyim bebeğimin cinsiyeti henüz belli değil. Ben doğumdan çok korkuyorum ve bu korkuyu bir türlü üzerimden atamıyorum ilk hamileliğim önere bileceğiniz bir şey var mı ?

 36. anneleronline dedi ki:

  Hamilelik günlük hayatımızdaki pek çok şey gibi doğal bir süreçtir, bu dönemle ilgili kaygı ve sorularınızı mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca sitemizdeki: https://www.anneleronline.com/dogum-korkusu-tokofobi adlı makaleden de faydalanabilirsiniz.

 37. nurdan dedi ki:

  Ben 3 aylık hamiliyim bebeyim sizce ne olucak idrarım koyu \nMide bulantılarım cok az hatta kesildi

 38. Aysel dedi ki:

  selam.ben 7 haftalık hamıleyim ancak kontrole gittim bebeklerim ikiz.. iki tane bebek beklıyorum. benim aşermelerim cok oluyo. bir acı bide tatli aşeriyorum. meyva tuketıyorum, ve idrarim koyulaştı. sizce cinsiyet erkek ve kız ola bılır mı?

 39. Yeşim pala dedi ki:

  27 hastalandım 3 hafta adet oldum sonra günüm geçti 16 Ağustos da doktora gittim sadece kese göründü acaba 7 haftalık olacağına acaba 4 5 haftalıkmı ondan olabilirmi kalbini duymamak

 40. anneleronline dedi ki:

  Tam olarak tespiti için ultrason kontrolü gerekmektedir, ancak doktorunuzun yapacağı gözlemler ile öğrenilebilir.

 41. pelin dedi ki:

  Mrb anne adaylari bende bi anne adayiyim ve bu 4. Cocugum iki kizim bir oglum var ve suan 19haftalik hamileyim ve hic konrle gtmedim acaba kizmi erkekmi hic bi problm ckmiyorum ama sadece belim cok agryor sizce fikriniz nedir paylasirmisiz?

 42. anneleronline dedi ki:

  Doktorunuzun kontrolü altında gebelik izlemi ve ilgili tetkiklerin yapılması gerekmektedir.

 43. Zara dedi ki:

  Mrb ben 44 yasindayim ve 3 haftalik gebeyim.gittigim dr ilk hamileligimde yasadigim sorunlarin daha fazlasini yasayacagimi (seker ve tansiyon sadece gebeligimde) aynisi olacagini cok abartarak anlatti ve ben su an korkuyorum kizim 10 yasinda ve cok sevinmisti ama benim psikolojim alt ust oldu bu yasta saglikli bir gebelik gecirebilirmiyim ne yapmam gerekiyor cok kotu hissediyorum

 44. zeycan dedi ki:

  Merhaba. Ben geçen hamile kaldım ama öğrendikten 1hafta sonra dûşük yaptım şuan tam 1sene oldu adet düzensizliğim çok doktora gittim ve fazla iltihap olduğunu gördü ilaç yazdı kullandım şuan bebek istiyoruz hamile kalma olasılığım varmı

 45. Merve dedi ki:

  Merhaba ben 19 haftalik hamileyim 1hafta önce doktor kontrolündeydim ve alttan muyane ederken cok kan geldi doktorun üstü bile batmisdi ve hala aciyor doktor bunun normal oldugunu söylesede aklima takildi acaba doktor iyi degilmiydi deyisdirmemmi lazim bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz

 46. Ayça dedi ki:

  Merhaba 16haftalikken Dr bebeğin cinsiyeti için erkek dedi daha sonra 2 kez girdim yine erkek dedi şimdi başka Dr kız dedi ben hangisine inanacam böyle olan varmi

 47. Emine dedi ki:

  Merhaba ben 23 haftalık hamileyim üç buçuk aylık hamileliğimden beri doktorum yüzde elli kiz,yüzde yetmiş kız,yuzde seksen kız diye diye iki hafta öncesine kadar yüzde yüz kız dedi.Bugün rahatsızlandım biraz kontrol amaçlı gittiğimde bana bu sefer erkek olduğunu söyledi şok oldum sizce doğruluk payı ne kadar doğru ne yapmamı önerirsiniz

 48. Arzu dedi ki:

  Beş aylık hamileyim doktora gittim bana muhtemelen kız dedi ve bacakları kapalı dedi ne kadar inanmaliym bilmiyorum cevap verirseniz sevinirim

 49. serap kaya dedi ki:

  Son zamanlarda surekli uyku bas donmesi vardi test yaptik pozitif cikti bulanti olmasada bebek sahibi olma ihtimali dogrumu

 50. ceren dedi ki:

  Cinsiyyeti daha erken nasıl öyrene bilirim. 2 kızım var erkek istiyorum

 51. gulu dedi ki:

  30 heftelik hamileyem bebeyin cinsi bilinir amma inanmiram bir qizim var bunada oglan deyiler gorek ne olur Allah her kesi dar koynekden qorusun amin sag salamat

 52. Arzu dedi ki:

  acaba yazanlarin hepsi cikiyor mu? ben 8 haftalik hamileyim. hamile oldugumu bile bilemedim. tesadufden testle ogrendim. kusma mide bulanmasi bayilma agrilar hic bir sey yasamadim. canim da en cok et cekiyor. acaba bebegimin cinseyyeti ne olur? tahmin eden var mi?

 53. Arzu dedi ki:

  aslinda yil once de hamile kalmisdim. o zaman da ayniydi. hic anlamamisdim. kusma bayilma mide bulantisi falan da olmamisdi ve erkekti. acaba bu sefer de erkek mi?

 54. ayse dedi ki:

  merhaba ben 14 haftalik hamileyim kontrolume gittim bebegin esi rahimin agzina gelmis dedi doktor birde cocuk cinsiyetini gostermiyor dedi cok korkuyorum bu olay dusuge yol acar mi yoksa normal bir durum mu doktorum biraz asabi o yuzden pek bisey soylemedi lutfen bilgi verir misiniz

 55. Sükran dedi ki:

  10haftalik hamileyım ve cinsıyetını cok merak edıyorum iki kizim var bunun cınsıyetını ney acaba . Belirtıler ılk aydan bulantı cektım kesiltı su an da idralim cok koyu belim cok agrıyor ..

 56. semra dedi ki:

  mrb arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz benim iki kızım var şimdi on alti haftalık hamileyim bugün dkr gittim kız dedi yayılma payı varmı benim gimi durumda olan varmı deyisirmi acaba yardımcı olun

 57. Souzan dedi ki:

  4aylık gebe yim ultrason yaptım bebeğin kız dediler ama emin degiliz dediler

 58. Hazer dedi ki:

  Ben. Uç buçuk aylık hamıleyım ve bulantım çok oluyor sızce. Cınsıyet ne olabılır bıde erkek çocuğu sağ da olur dıyorlar kız solda

 59. Hülya dedi ki:

  Ben 28yaşin dayim 3üncü gebeliğin 8 hhaftalık iki olum var onlarda cçok miydem bulanmişti belim cokaridi bu hamileliğincçokrahat ggeçiyora aABAcinsiyeti ffarklı olabilirim tatlidan nefret ediyorum tuzlu ekşi sşeylerdenhoşlaniyorum

 60. Hatice dedi ki:

  Merhaba 3.çocuğuma hamileyim 11haftalik bundan onceki kizdi kutu kutu tatli yiyodum simdi canim hic istemiyor tatli yemek başta çok kusmalarim oluyordu uyuyodum ama şimdi bulanti ve uyuma olmuyo idrarimda koyu acaba erkekmi

 61. Hatice dedi ki:

  Arkadaşlar 7 haftalık hamileyim sol tarafımda bir seyreme oluyor ilk kızımdaki kadar bulantı sıkıntısı yaşamıyorum acaba cinsiyeti ney diye çok merak ediyorum

 62. Halime dedi ki:

  Mrb bende nefes darlığı oluyor ayrica istahimm cok acildi kalp sikismasi ve sabahlari cok az bulanti oluo hamilelik belirtisi olabilirmi yada 1o veya 15 gunluk olursa bu belirtiler olurmu

 63. pınar dedi ki:

  Ben 17 haftalık hamileyım ilk kızım üc aylıkken oynardı ama bu hala oynamıyor ilkıme göre farklı bu hamileliğım doktor erkeğe benzıyor dedi sizce cinsiyeti nedir

 64. Ülkü dedi ki:

  13 haftalık hamileyim en kaç haftalık ken çocuğumuzun cinsiyetini öğreniriz en net hangi ulturasyonda bebegin cinsiyetini öğreniriz

 65. Hatice dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben 11 haftalık hamileyim sol tarafimda çok batmalar var sizce ne olabilir

 66. Hatice dedi ki:

  Benim 14 haftalik hamileligim var 3 oglum var doktor bunada erkek dedi ama bn delicesine kiz istiyordum

 67. Omur dedi ki:

  3 aylık hamileyim eti görmek istemiyorum doğru duruş bişey yiyemiyorum bebeğimin cinsiyeti ne olabilir

 68. Tülin Sadioğlu dedi ki:

  Meraba ben 9 haftalık hamileyim 1 oglan 1 kızım var ne olacagını bilemiyorum çocuk hareket etmiyor

 69. selma dedi ki:

  merhaba lar 3 aylık hamileyim sürekli midem bulaniyo hiç birşey yemek istemiyorum yiyorum ama cok midem bulaniyo cevaplarsaniz sevinirim.Teşekkürler şimdiden

 70. Ayşe dedi ki:

  8 haftalık hamileyim ve çin takvimi rus takvimine göre erkek diyo bakalım öyle çıkarsa yazıcam mutlaka

 71. Gül dedi ki:

  7 haftalik hamileyim ilk çocuğum erkek ilk çocuğumda hamileliğim rahat gecdi bunda göğüs ağrilarim var sabah kusmalarim oluyor midem bulaniyor çok meyve canim istiyor tatli istemiyorum sizce kizmidir

 72. ecrin dedi ki:

  Merhaba ben de bebeğinin cinsiyetini çok merak ediyordum 15 haftalık kan gittim ama bebegim eliyle bacak arasini kapatmış ogrenemedim ama kıza benziyor dedi benim içimede erkek doğuyor 1 ay sonra tekrar gidicim ozaman gösterirm i

 73. gülsüm dedi ki:

  arkadaşlar oğlum olacak tutan şeyleri yazıyorum.16+2\n\nsabah bulantısı olmadı\nkarnım sivri ve popom büyümedi\nçin takvimi tutdu\ntuzlu ekşi aşerdim\nmeme ucum siyahladı\n\n\n

 74. Leyla dedi ki:

  Mrb . 6 haftalık hamileyim . Migde bulantim yok sadece bel ağrısı çekiyorum. Limon ve tuzlu şeyler yemek istyorum hep . Sizce nedir cinsiyeti ?

 75. Elif dedi ki:

  Ben 4 haftalık hamileyim canım sürekli etli yemekler ve portakal istiyor.

 76. Elif dedi ki:

  4 haftalık hamileyim midem çok bulanıyor kusma yok ve sürekli et ürünleri çekiyor canım bide portakal. Bel ağrım ve sancım çok var. Sizce cinsiyeti nedir ilk çocuğum

 77. Gulkiz dedi ki:

  Merhabalar bende 13 haftalik hamileyim aşiri derecede turşu tuketiyorum. Acaba kiz olabilirmi.

 78. Neşe dedi ki:

  Selam ben 9haftalık hamileyim midem cok bulanıyo ama kusmuyorum cok halsiz we yorgunum

 79. Hasret dedi ki:

  Merhaba çok bidem; bulanıyor 18 haftalik doktor gittim erkek; dedi ama beli deyil dedi Hayırlisi; olsun Rabbim herkese Hayırlisini;versin insallah \n

 80. beren dedi ki:

  mrb.kişye göre değişiyor durumlar herkes farklı geçiriyo bencede…ne olcağ hiç belli olmaz 🙂

 81. Berna dedi ki:

  Ya ben 3 haftalık hamileyim çok kusiyorum biley yemiyom yemek yediğim zaman ardından hemen çıkartıyom ne zamana kadar dewam edecek böyle

 82. Hasret dedi ki:

  Merhaba, benim bir sorum var bazı unturasyön tam net göstermiyor bana yardımcı olurmusunuz 5 aylık çok bulantı var ölüyorum çok zor geçiyor Hayır sağlık bir evlat olur inşallah herkeze

 83. Gülüş dedi ki:

  Merhaba. Bende 2798 çıktı testde. Ve 6 haftalık hamile olduğum ortaya çıktı. Sizce doğru mudur?

 84. Kizim dedi ki:

  Merhaba asilamada erkek olmasi daha ni yüksek

 85. Gizem meraloğlu dedi ki:

  Ben 14 haftalık hamileyim bebeğin cinsiyetinin kıza benzediğini söyledi kesin değilmiş mide bulantım çok az sizce cinsiyeti ne acaba

 86. Haru matsu dedi ki:

  Erkek çocugum var o yüzden denilenler biraz saçma geldi ya da istisna hamileliklerden biriydim.\nHanileligin ilk baslarindan sonlarına kadar sürekli mide bulantisi yasadım yemek dahi yiyemez oldugum zamanlar oldu.\nPeynir yogurt süt ne hamilelikte tüketebildim ne de halen tüketebiliyorum öyle böyle tiksinmedim anlayacaginiz.\nTek yiyebildigim birsey varsa pasta sabah aksam pasta yerdim hamileligimde.\nAyaklarımda hiç üsümedi aksine yandılar çorap dahi giyemezdim o kadar rahatsız ederdi.\nSürekli mide yanmam vardı geceleri kabus gibiydi ilaçsız uyuyamazdım.\nBunları yazmamın nedeni hersey nasip kısmet işi bende çok istedim kızım olsun diye ama Allah nur yüzlü maviş gözlü bir evlat verdi kız çocuğunu bile unutturdu\n

 87. Mine dedi ki:

  Merhaba ben 5aylık hamileyim ilk 1-2ayim sabah bulantılarım olurdu hep tatlı aserdiim meyve istedim et de aserdim kalp atışı 140 dan aşağı kalp atışı kalcamin çıktığını soyluyorlaar ve yuzumun güzelleştiğini cinsiyetini sorduğumda kız gibi gözüküyor dediler sizce doğru mudur

 88. Cansu dedi ki:

  Merabalar 25+5 günlük hamileyim doktor kız diyo ama en başından beri kusma çık nadir oluyordu ayrıca Çin ve Rus takviminde erkek çıktı birde Karnım sadce var kalçam yeni biraz büyüdü göğüs uclarimda koyulasti ve hamile kaldıgimda da ayrıca guzelleştim sizce cinsiyet nedir doktor kız diyo ama ben erkek hissediyorum ve en baştan beri sağ kenarimda

 89. Eda dedi ki:

  Adetim 3 gun geçti.doktor ultrason da göremedi keseyi kan testinde 5.50 çıktı doktor hamilesin dedi şimdi ne kadarlık hamileyimdir?

 90. Derin dedi ki:

  Yazılanlara pek inanmayın çünkü ben kızımda hamileyken sabah akşam yoğurt tüketirdim.tatliya hiç asermedim dogru ama coook guzellestim.hep üşüyordum hep.suan hamileyim 8 haftalık bu gebeliğin biraz farklı ama hiçbirşeye asermiyorum bence tamamen kısmet isi

 91. Tudes dedi ki:

  Bebeginizin cinsiyetinin ogrenmesini istiyorsaniz ultrasonda baktirin.Allah hepinize saglikli bebisler versin

 92. esma dedi ki:

  5 haftalik hamileyim cok bulantim var sabahlari cok kusuyorum uykudan kalkar kalkmaz ve 1oglum var oglumda hamileyken yediklerimi simdi yiyemiyorum nefesim daraliyor belim agiriyor acaba cinsiyeti nedir

 93. cemile dedi ki:

  Sekiz haftalik hamileyim ilk kizimda cok bulantim oldu cok kotuydum agzima bisey koymuyodum simdi oyle degilim daha az bulantim var insallah erkektr hep ayva turu cigkofte tavuk vs aseriyorum hamburger cok aseriyorum yiyorumda

 94. Pınar kaya dedi ki:

  15. Haftamda doktora gittim cinsiyetini sordum bacaklarını kapatmış ama kıza benziyor dedi kafamkarıştı ikinci gebeligim kızım var ama kizimda böyle değildim mide bulantimda hiçyok bakalım hayırlısı sizce farklı olabilirmi

 95. Ellada dedi ki:

  6 haftalik hamileyim.. hic bulantim yok,meyve aseriyorum

 96. Sultan dedi ki:

  Aş ermeyle alakalı değil cinsiyet benim iki hamileliyimde çok rahat geçti kızdı ilk kızımda eski yedim ikincisinde tatlı yedim bunda hep eski cnm. Çekiyor ve hep yorgunluk uyku

 97. Melis dedi ki:

  Selamlar benimde iki kızım var ve şimdi 7 haftalık hamileymi biraz bılantım var oda sabahları oluyor bide iki kızında sol güğüsüm büyüyordu şimdi de sağ güğüsüm büyüyor bunu bilen varmı bana cevap versin çok merak ediyorum

 98. Parti Tasarım Organizasyon dedi ki:

  Merhaba eğer bebek cinsiyeti partisi malzemeleri arayışında olanlar var ise paket halinde http://www.instagram.com/partitasarimankara dan temin edebilirler.

 99. Dilan dedi ki:

  Cansu cum bebeginin cinsiyeti ne suan icine erkek doguyordu ya hep . Suan bende 5 aylik hamileyim ve senin yazdiklarini birebir dusunuyorum

 100. Selin dedi ki:

  Butun hamilelikler ayri geciyor ilk hamilelikte 9 ay kustum ve cok cirkinlestim suan 23 haftalik hamileyim Allahin izniyle buda erkek bunda ilk 3 ay kustum kesildi simdi yine kusmaya basladim yukarida bir tek erkek hamileligine Uyan bende ki sut urunlerine duskunluk ve bebegim daha yeni cinsiyetini gosterdi herkeze Allah yardim etsin tek nefeste evlatlarini saglikli kucagina almayi nasip etsin cok zor

 101. Defne dedi ki:

  Merhaba size bir soru soracağım. Bana hamileliğin en büyük belirtilerini söyler misiniz?

 102. Fatos dedi ki:

  Hamileligimde belki ilk olduğundan hiçbir belirti arayışına girmedigimden 2 gün az regl sonrası bi test yapayım diyerek öğrenmiştim aslında aşırı takmiyordum bilmiyordum daha güzel oluyor belkide Önce bunu paylaşmak istiyorum belirtiler \nSağ tarafimdaydi bazen solda gibime geliyodu geziyor sanıyordum