Hamilelik ve Lohusa Döneminde Giysi Seçimi

28.12.2014
74
Hamilelik ve Lohusa Döneminde Giysi Seçimi

Hamile Kıyafeti Modelleri

Hamilelik dönemi fiziksel anlamda tüm özelliklerinizin değişime uğradığı bir dönemdir. Bu dönemde doğal olarak alınacak kilolara istinaden buna uygun şekilde giyinmek gerekmektedir. Hamile kıyafeti seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok püf noktası bulunmaktadır ve burada dikkat edilmesi gereken en önemli özellik rahat giysilerin seçilmesi gerektiğidir.

Özellikle hamileliğin ilk dönemlerinde alınan kilolara bağlı olarak psikolojik anlamda bir kaos içerisine girilebilir. Bu nedenle bu dönemde eşlere ve hamilelerin etrafında bulunan insanlara çok büyük görevler düşmektedir. Hamilelerin ilk dönemlerde çok iyi şekilde motive edilmesi ve ona güzel olduğu hissi verilmelidir.

Hamilelik saflık ve tazeliği ifade eder ve kadınlara hiç olmadıkları kadar güzel bir ifade kazandırır. Bu dönemde giysiler rahat ve sade olarak seçilirse, hamilelik dönemi keyifli bir şekilde tamamlanabilir.

Eskiden hamile kıyafetleri çok daha basit modellerde tasarlanırken, günümüz şartlarında pek çok moda markasının çok daha kapsamlı ve özelliklere sahip hamile kıyafetleri ürettiğini görmekteyiz. Hamile kıyafetleri artık kullanışlı ve düz modeller olarak üretilmek yerine, çok daha özellikli modern kesimlere sahip olarak üretilebiliyor.

Hamile kıyafeti üreten markaları inceleme altına aldığımızda pek çok farklı konseptin bulunduğunu görmekteyiz. Özellikle son yıllarda çalışan hamileler için hamile kıyafeti modelleri üretilmeye başladı ve bu modeller son dönemlerde en çok ilgi gören hamile kıyafetlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Bunun dışında en çok tercih edilen hamile kıyafeti modellerinin tulumlar olduğu görülmektedir. Hamile tulum modelleri eski dönemlerde kot kumaşından üretilen sade modeller olurdu, ancak günümüzde pek çok farklı kumaş yapısı kullanılarak, farklı model ve kesimlerde tulum modelleri bulunabildiğini görmekteyiz. Bu nedenle hamilelik dönemi artık görsel anlamda psikolojik tramvaların yaşanmasına neden olmayacak kadar renkli ve canlı geçirilebiliyor.

Özellikle son yıllarda çok fazla dikkat çeken renkli hamile kıyafeti modelleri, çok tercih ediliyor ve hamile bayanlar tarafından çok fazla seviliyor. Hamile kıyafeti üreten markalar da bu tür renkli kumaşlardan hamile kıyafetlerine yöneliyor ve hamilelik dönemini daha eğlenceli bir dönem haline getiriyorlar.

Diğer yandan hamilelik ayakkabı modelleri açısından da hassas bir seçim gerektirmektedir. Ayakkabılar rahat ve ortopedik olmalıdır. Uzun süre ayakta kalmak zorunda kaldığınızda ve yürüdüğünüzde ayaklarınıza baskı uygulamayacak ve size stres yaratmayacak modelleri seçmelisiniz.

 

Hamilelik Sonrası Lohusa Dönemi Kıyafet Seçimi

Hamilelik dönemi sona erdi ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Bebeğinizi günün belirli periyodik saatlerinde emzirmeniz gerekiyor. Bunun için lohusalıkta giysi seçiminizin buna uygun olması gerektiğini unutmayın.

Yukarıdan bir çıt çıt ile açılabilen ve bebeğinizi her istediğinizde kolaylıkla emzirebileceğiniz giysiler seçmekte fayda vardır. Özellikle evde olmadığınız ve sosyal ortamlarda bulunduğunuzda çok kolay şekilde bebeğinizi emzirmek bu sayede çok daha kolay hale gelecektir.

Diğer yandan lohusa döneminde göğüslerinizde sızıntılar görülebilir, bu nedenle göğüs pedleri kullanmak faydalı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.