Hamilelikte Oluşan Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

04.04.2015
102
Hamilelikte Oluşan Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Hamilelikte Oluşan Cilt Lekeleri ve Lekelerden Kurtulma

Hamilelikte aşırı kilo alımı ve doğumun gerçekleşmesi ile bu kiloların hızlıca geri verilmesi cilt yapısı üzerinde bazı deformasyonlara neden olabilmektedir. Bunun dışında pek çok hormonel nedene bağlı olarak cilt yapısı üzerinde istenmeyen lekelenmelerin görülmesi çok normal bir durumdur. Hamilelik sürecinde oluşan lekelerden doğal yollarla kurtulabilmek mümkün. Doğum lekeleri genellikle açık kahverengi olarak görülür ve en sık olarak karın ve yüz bölgelerinde görülebilmektedir. Bu lekelere zamanında müdahale edilmediği durumlarda izler kalıcı hale gelebilmektedir.

 

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

Sizler için hazırlamış olduğumuz hamilelik lekeleri nasıl geçer konumuz içerisinde madde madde belirtilen doğal yöntemler uygulandığında doğum lekelerinden kolay ve hızlı şekilde kurtulabilirsiniz.

* Kesilmiş süt ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde çok etkili bir yöntemdir. Özellikle peeling etkileri ile bilinir ve lekelerin azalmasına yardımcı olur. Özellikle kuru cilde sahip hamilelerde çok etkili bir nemlendiricidir. Kesilmiş sütü akşam yatmadan önce cilt lekelerinize uygulamalısınız.

* Limon suyu ciltte lekelenme olan bölgelere düzenli şekilde uygulandığında cilt lekelerinin yok olmasına ve azaltılmasına neden olur ve çok etkilidir.

* Eczanelerde bulunabilen E vitamini ve aktarlarda bulunabilen hint yağı aynı oranlarda karıştırılır. Elde edilen karışım ciltte lekelenmeler oluşan bölgelere her gün düzenli şekilde uygulayın. Özellikle gece yatmadan önce cilt lekelerinize uygulayın ve sabah uyandığınızda ılık su ile cildinizi arındırarak temizleyin.

* Bir diğer yöntemde ise, kayısı suyu, salatalık suyu ve çilek suyu aynı oranlarda karıştırılır ve elde edilen karışım cilt lekelerinin olduğu bölgelere uygulanır. Çok iyi karıştırmak gerekmektedir. Bu karışım özellikle yüz bölgesinde oluşan lekelere karşı çok etkili bir yöntemdir.

* Yulaf ezmesi ve elma sirkesi karıştırılır ve elde edilen kremimsi bir karışım ile cildimizde leke oluşan bölgelere uyguluyoruz. Bu karışım cildinizde yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadar bekletildikten sonra oda sıcaklığında ılık su ile arındırılır.

* 2 yemek kaşığı kadar süt ile aynı oranda sarı hardalı karıştırıyoruz ve gece yatmadan önce cildinize uygulayın. Haftanın her günü uygulamanız gerekmektedir.

* Soğandan 1 dilim kesin ve cildinizde lekelenmelerin görüldüğü bölgelere sürün. Kısa sürede lekelerin yok olmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulamayı gün içerisinde 2 kez gerçekleştirebilirsiniz.

* Nişasta tozu ve susam tohumu çok iyi şekilde karıştırılır ve krem kıvamına geldiğinde cilt lekelerine düzenli olarak günlük uygulanır.

 

Hamilelikte Oluşan Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çözümler

Cilt Lekelerine Karşı Doğal Çözüm

* Bu tarifimiz haftanın 3 günü düzenli olarak uygulandığında çok etkili sonuçlar yaratacaktır. Bunun için yarım limonun suyunu sıkıyoruz ve içerisine 1 çay kaşığı kadar şeker ilave ederek karıştırıyoruz. Elde edilen karışımımızı ciltte lekelenmelerin olduğu bölgelere peeling yaparak uygulayın. Elde edilen bu karışım hassas ciltlerde yaklaşık olarak 4 – 5 dakika bekletilirken, hassas olmayan ciltlerde ise 10 dakikaya kadar bekletilebilmektedir. Düzenli kullanımında çok etkili sonuçlar vermektedir.

 

Cilt Lekelerine Karşı Bitkisel Çözüm

* Cilt lekelerine karşı bitkisel çözüm ile haftanın 3 günü uyguladığınız bu karışım ile hamilelikte oluşan cilt lekelerinden çok kısa sürede kurtulabilmeniz mümkün olacak. Bunun için 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı portakal suyu ve 1 yemek kaşığı maydanoz suyunu eşit miktarlarda karıştırıyoruz. Lekelere gece yatmadan önce uygulayacağınız bu karışım sayesinde çok kısa sürede hamilelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulacaksınız. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Cemile dedi ki:

    8yıl oldu doğum yapalı ama hala yüzümdeki lekeler geçmedi

  2. Nergiz Malik dedi ki:

    Dogum yaptim cooook kotu bir lekeler oluştu yuzumde hiç bişey yardim etmiyor lutfen yardimci olun.