İshali Geçiren Bitki Çayları

14.01.2015
87
İshali Geçiren Bitki Çayları

İshale İyi Gelen Bitki Çayı

İshal insan anatomisinin karşılaştığı en denge bozucu rahatsızlıklardan bir tanesi olarak bilinmektedir ve vücudun su kaybetmesine neden olarak pek çok hastalığa sebep olabilir. Çeşitli nedenlere ve beslenme şekillerine bağlı olarak görülebilen ishal doğal yollarla kolaylıkla atlatılabilecek bir rahatsızlıktır. Ancak ishal gibi rahatsızlıklar başlangıç seviyesinde kolay tedavi yöntemleriyle atlatılabilirken, ilerleyen aşamalarda daha ciddi tedavi yöntemleri uygulanması gerekebilir. Bu nedenle ishalin ilk başlangıcında tüketilecek olan ishale iyi gelen bitki çayları tedavide kesin sonuçlar vermektedir.

İshal için doğal çözüm olan bitki çayı tarifimizi her gün düzenli olarak tüketmelisiniz ancak günlük 1 fincandan fazla içmek önerilmemektedir.

 

İshale İyi Gelen Bitki Çayı Tarifi

Gerekli Malzemeler:

* 1 su bardağı kadar su

* 1 çay kaşığı siyah çay

* Dilediğiniz kadar doğal limon suyu

* İsteğe bağlı olarak şeker

 

Hazırlanışı:

Suyumuzu bir kap içerisinde kaynatıyoruz ve su kaynadığında içerisine çay ve isteğe bağlı olarak şekeri ilave ediyoruz. Bu şekilde bir süre kaynattıktan sonra dilediğimiz kadar limon suyunu içerisine ilave ediyoruz. Çayın rengi açılana kadar limon eklemek en faydalı etkiyi sağlayacaktır.

 

İshale İyi Gelen Zencefil Çayı

* Zencefil neredeyse insanlık tarihiyle eşit bir bitkidir ve tarihte pek çok hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılmıştır. Özellikle mide rahatsızlıkları ve ishale iyi geldiği bilinen bir bitkidir.

* Zencefil mide bulantısı ishal ve kusma gibi pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır.

 

Zencefil Çayı Tarifi

* İshale en iyi gelen zencefil çayı bitkinin taze yaprakları kullanılarak hazırlanandır.

* 1 Büyük fincan zencefil çayı hazırlamak için 20 gram kadar zencefil yeterli olacaktır.

* Hazırlanışı sırasında zencefilin kabuklarını iyice temizliyoruz ve ince ince dilimleyerek kaynar suyun içerisine atıyoruz. Yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde zencefil çayımız hazır hale gelecektir.

* Suyunu süzdürerek servise hazır hale getiriyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.