Kadın Doğum Uzmanı Nasıl Seçilmeli?

16.07.2018
106
Kadın Doğum Uzmanı Nasıl Seçilmeli?

Kadın doğum uzmanınızı seçerken belli başlı yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri değerlendirebilmeniz adına sizlere bu yazıda kadın doğum uzmanınızı nasıl seçebileceğinize dair bilgiler vermeye çalışacağız.

 

Öncelikle günümüzde birçok işlemi internet üzerinden hallettiğimizi göz ardı etmemeliyiz. Bunun için kısa bir internet araması yapabilir ve bulduğunuz hekimleri not edebilirsiniz. Hekiminizin internet sayfasının kendisine ait olduğuna bu noktada dikkat etmelisiniz. Genellikle internet sitesi içerisinde doktorun özgeçmişi, uzmanlık alanları, verdiği hizmetler, iletişim bilgileri varsa uzmanlıkları ile bilgiler hatta videoları olabilir. Dr. Esra Çabuk Cömert kendi internet sitesinde tüm bu bilgilere değinmektedir ve ziyaretçilerine en kapsamlı bilgiyi internet üzerinden aktarmayı amaçlamaktadır.

 

İkinci bir yöntem ise tanıdık tavsiyesi almaktır. Tanıdıklarınızdan daha önce bir kadın doğum doktoruna gitmiş olanlarla mülakat yapabilir onların tavsiyelerini alarak doktorları daha sonra değerlendirmek adına notlar alabilirsiniz. Böylece elinizde bir liste oluşacaktır. Ziyaretlere başlamadan önce söz konusu liste üzerinde sizin kriterlerinize uymayanları eleyebilirsiniz. Örneğin size çok uzak olan bir doktoru eleme yoluna gidebilirsiniz. Erkek veya kadın tercihiniz varsa buna göre hekimleri eleyebilirsiniz. Daha sonra elinize daha öz ve hedefinize uygun bir liste kalacaktır. Listenizi hazırladıktan sonra ziyaretlere başlayabilirsiniz.

 

Ziyaretlerde dikkat etmeniz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Öncelikle muayenehanenin konumu çok önemlidir. Merkezi olması ve toplu taşıma araçları ile ulaşımın rahat olması önemlidir. Dr. Esra Çabuk Cömert Ankara’nın Çankaya ilçesinde oldukça merkezi bir noktada muayenehaneye sahiptir. Ziyaretinizin ardından muayenehanenin fiziksel durumuna ve hijyen koşullarına da bakmanız gerekmektedir. Dilerseniz orada biraz vakit geçirerek yapabilirseniz oradan hizmet alan diğer hastalarla da görüşebilirsiniz ve onlara da danışabilirsiniz. Ayrıca ziyaret ettiğinizde doktora da aklınıza takılan soruları sorabilir ve bir tercih sürecinde olduğunuzu belirtebilirsiniz.

 

Tüm bu süreçleri geçirdikten sonra elinizdeki listede daha az doktor kalacaktır ve tercihiniz kolaylaşacaktır. Listenizde kalan hekimlerden ayrıca bir randevu talep edebilir ve nihai sonuca ulaşabilirsiniz. Hekim tercihinizi takiben onların vereceği plan programlara sıkı sıkıya bağlanmalısınız. Böylece anne adayları rahat bir gebelik süreci geçirebilir.

 

Kadın doğum uzmanınızı belirledikten sonra onunla aklınıza takılan tüm sorular hakkında görüşler almalısınız ve tercihinize kesin olarak güvenmelisiniz ve hekiminizin de güveninin sağlamanız gerekmektedir. Unutmayın hekiminizin tavsiyeleri sizin sağlığınız içindir. Bu kıymetli bilgileri göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

 

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Esra Çabuk Cömert, birçok hastanede uzman olarak çalışmıştır. Böylece bilgi birikimi elde etmiştir. Böylece kendilerine güven hastalara en iyi hizmeti verebilmektedir. Ayrıca hekimin internet sitesinde anne adaylarına yönelik bilgilendirici ve açıklayıcı videolar da bulunmaktadır. Ziyaret ederek siz de bu konuda bilgi alabilirsiniz. Doktorun düzenlemiş olduğu doğum paketleri bulunmaktadır. Doğum paketleri gebelik sürecinin a’dan z’ye yönetilmesini amaçlamaktadır. Hekimimizin anlaşmalı hastaneleri ile ilgili detaylı bilgiyi ziyaret ederek alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.