Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

24.04.2015
80
Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

Kalça ve Basen Eritme Hareketleri

Kalça ve basen bölgesinde yer alan yağlanmalar en zor eriyen bölgeler olarak bilinmektedir. Buna bağlı olarak kilo problemi olan tüm bayanların zayıfladıkları halde kalça ve basen bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmakta zorlandıkları ve pek çok farklı yöntemi denedikleri tespit edilmiştir. Uygulanan diyet programları genellikle kalça ve basen bölgelerinde biriken yağların erimesi için yeterli olmamaktadır, yapılan diyetlere ek olarak aynı zamanda egzersiz programlarının uygulanması basen ve kalça bölgesinde biriken yağların kolaylıkla erimesine yardımcı olmaktadır.

Basen ve kalçalarda bulunan yağları eritmek için uygulanan egzersiz programları setler halinde her gün düzenli olarak uygulanmalıdır ve buna ek olarak günlük 2 litre kadar su tüketilmesi hareketsiz bölgelerde biriken yağlanmaların kolaylıkla parçalanarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Sizler için evde hazırlayabileceğiniz basen ve kalça eritme hareketlerini inceledik.

 

Basen ve Kalça Eritme Hareketleri

* Basen ve kalça eritme hareketlerinin ilki çok kolay bir harekettir ve evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bunun için sırt üstü yatmak ve dizlerinizi kendinize doğru çekerek bırakmak yeterli olacaktır. Bu hareketi 10 tekrar olacak şekilde 3 set olarak yapmanız gerekmektedir. Setler arasında yaklaşık olarak 40 saniye kadar beklemek ve yeni sete başlamak yeterlidir.

* İkinci hareketimiz ise squat hareketi olarak bilinen harekettir. Bu hareketimizi yaparken ayakta duruyoruz ve ayaklarımızı omuz hizasına açıyoruz. Ardından ellerimizi yanlara doğru açıyoruz ve eğilip kalkıyoruz. Squat hareketimizide 10 tekrar olacak şekilde 3 set yapmak yeterli olacaktır.

* Kalça ve basen bölgesi eritme hareketleri arasında bir diğeri ise yan olarak yatıyoruz ve tek bacağımızı kaldırarak indiriyoruz. Bu hareketimizide ayını şekilde 10 tekrar olacak şekilde 3 set olarak uyguluyoruz.

* Bir diğer hareketimizde ise sırt üstü olarak yere yatıyoruz ve iki bacağımızı aynı anda 45 derecelik açı olacak şekilde yukarı doğru kaldırıyoruz ve indiriyoruz. Tüm hareketlerimizde olduğu gibi bu hareketimizde de 10 tekrar ve 3 set uyguluyoruz.

* Kalça ve basen bölgesi eritme hareketleri bir basamak daha zorlanarak devam ediyor ve bu hareketimizde yine sırt üstü yatıyoruz. Sırt üstü yattıktan sonra mekik çeker gibi dizlerimizi çekiyoruz ve ardından tıpkı mekikte olduğu gibi sağ dirseğimizi sol dizimize değdiriyoruz. Aynı işlemi sırası ile sağ dirsek, sol diz ve sol dirsek, sağ diz olmak üzere tekrarlıyoruz.

Bu basit hareketleri uygulamak kısa vadede kalça ve basen eritme konusunda çok olumlu sonuçlar elde etmenize neden olacaktır. Ancak bu hareketleri uygularken düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayarak zayıflama ve hareketsiz bölgelerinizdeki yağları eritme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük 2 litre kadar su içmeyide asla ihmal etmeyin. Su yağların parçalanarak vücuttan atılması için çok etkili bir silahtır, bunu asla unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.