Karbonatlı Su ile Zayıflamak

24.01.2015
50
Karbonatlı Su ile Zayıflamak

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Zayıflatır mı?

Metabolizmanın hızlı şekilde çalışması kilo vermenin altın kuralıdır. Bu doğrultuda metabolizmayı etkili ve nitelikli şekilde çalıştırabilmek çok önemlidir. Metabolizmayı çalıştırırken vücüdun asit baz dengesini koruyabilmek çok büyük önem taşır. Genellikle karbonhidrat, et ağırlıklı beslenen kişilerin kilo vermesini güçleştiren durum budur. Vücudun asit baz dengesi şaştıkça kilo vermek neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Metabolizmamızı düzenli bir şekilde hızlandırabilmek için vücudunuzda bulunan her 20 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek çok faydalı etkiler yaratmaktadır. Bu sayede vücudumuzda bulunan asit baz dengesi düzene girer ve kalıcı şekilde kilo vermek mümkün hale gelir. Yani karbonatlı su ile zayıflamak doğal şekilde mümkün hale gelmektedir.

Ayrıca vücuttaki ödemi atmak, şişkinliği azaltmak ve hazmı kolaylaştırmak için karbonatlı su çok etkilidir.

 

Karbonatlı Su İle Zayırlama Kürü

Metabolizmamız içerisinde yer alan asit dengesini düşüren karbonatlu su kilo vermenişn resmen ilacı niteliğinde bir içecektir. Karbonatlı su hazırlanışı da gayet basit ve kolaydır.

 

Karbonatlı Su Tarifi

* Yaklaşık olarak 1.5 litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ilave ediyoruz ve çok iyi şekilde karıştırdıktan sonra tüketime hazır hale getiriyoruz. (Çok iyi karıştırarak karbonatın su ile tam anlamıyla etkileşime geçmesini sağlamalısınız.

* Günlük 2.5 – 3 litre civarında karbonatlı su tüketimi çok faydalı etkiler gösterecektir.

 

Karbonatlı Su Nasıl içilir?

* Sabah uyandığınızda aç karnınıza yaklaşık olarak yarım litre kadar karbonatlı su içilmelidir. Karbonatlı suyumuzu içtikten yaklaşık olarak yarım saat sonra kahvaltı etmeliyiz.

* Ardından tüm öğünlerin yarım saar öncesinde en az yarım en çok 1 litre kadar karbonatlı su tüketerek güne devam ediyoruz.

* Karbonatlı suyumuzu düzenli şekilde belirttiğimiz oranda tüketecek olursanız 1 ay içerisinde ortalama olarak 5 ile 8 kilo arasında vermeniz mümkün olacak.

 

Not: Karbonatlı suyın içerisine bir miktar limon ilave ederek hem tatlandırabilir hemde etkilerini daha fazla çoğaltabilirsiniz. Bunun için 1.5 litre karbonatlı suyun içerisine yarım limonun suyu şeklinde uygulandığında en etkili sonuçları verecektir.

 

 

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.