Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

29.01.2015
57
Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

Cilt Sarkmalarını Önleyen Doğal Maske Tarifleri

Cilt sarkmaları yaşın ilerlemesiyle birlikte hızlanan bir durumdur ve bunu yavaşlatarak cilt yapısının daha genç bir şekilde görülmesini sağlayabilmek için doğal yollarla cilt sarkmalarını önleyen cilt maskeleri uygulanmaktadır. Sizler için bir kaç cilt sarkması önleyici doğal maske tarifini inceleme altına aldık. Öncelikle cilt sarkmalarının nedenlerini incelemeliyiz.

 

Cilt Sarkmaları Neden Oluşur? Nedenleri Nelerdir?

* Yaşa bağlı olarak görülebilen doğal bir durumdur. Bu durum cilt yapısı içerisinde yer alan kalojen liflerinde ve elastin miktarındaki azalmaya bağlı olarak gevşemesi sonucu oluşmaktadır.

* Ayrıca yine yaşa bağlı olarak cildin alt tabakası altında yer alan yağ tabakasında meydana gelen yağ tabakasının altında yer alan hücrelerde ki azalmaya bağlı olarak görülebilmektedir.

* Cilt sarkmalarının bir diğer önemli nedeni ise, yer çekiminin cilt yapısının elastikiyeti üzerinde oluşturduğu basınç ve baskıdır.

 

Cildi Sıkılaştırıcı Maske Tarifi ve Uygulanışı

* Kıvamlı olacak miktarda gül suyu

* 2 Yemek kaşığı kadar un

* 2 Yemek kaşığı kadar yoğurt

 

Uygulanışı:

Yoğurdumuzu ve unumuzu karıştırıyoruz. (Çok iyi karıştırmalısınız içerisinde topaklanma olmaması çok önemlidir.) Ardından bir miktar yumuşaması ve kıvamlı hale gelebilmesi için içerisine az miktarda yumuşayana kadar gül suyu ilave ediyoruz. Karışımımız krem kıvamına geldiğinde hazır hale gelmiş demektir.

Cildi sıkılaştırıcı maske tarifimizi cildimizin şikayetimiz olan bölgelerine uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletiyoruz ve bol miktarda ılık su ile durulayarak cildimizden arındırıyoruz. Maskemizi haftalık olarak 3 kez uygulamak gerekmektedir.

 

Kırışıklık Önleyici Doğal Maske Tarifi

* 1 Şişe kadar aktarlarda bulunan biberiye yağı ve 1 şişe kadar gliserin

* 5 Tane limonun suyu

* Yarım kg kadar kırmızı acı biber

 

Uygulanışı:

Kırmızı biberimizi bir miktar suyun içerisine alarak kaynayana kadar haşlıyoruz ve içerisine limonumuzu ekleyerek biberlerin etkilerinin azalmasını sağlayarak biberlerimizin bir miktar ölmesini sağlıyoruz. Daha sonra bu suyun içerisine gliserin ve biberiye yağımızı ilave ediyoruz. Tam anlamıyla karışmamış olan bu karışımımızı robottan geçirerek çok iyi şekilde parçalanmasını sağlıyoruz. Hazırladığımız kırışıklık önleyici karışımı dinlendirmemiz gerekiyor ve bunun için güneş almayan bir noktada karışımımızı yaklaşık olarak 3 gün kadar bekleterek dinlendiriyoruz.

Kırışıklık önleyici doğal maske tarifimizi haftada 1 kez uygulayarak 1 ay içerisinde gözle görülür şekilde toparlanmalar görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.