Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

06.03.2015
56
Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri ve Kuru Saçlar İçin Doğal Kür Tarifi

Tüm saç tipleri kendine göre özel bakım gerektirmektedir. Kuru saç yapısı genel olarak aileden gelen genetik bir yapıdır ve pek çok neden saçların kuru ve cansız olmasına neden olmaktadır. Özellikle yoğun fön, boyama, perma ve röfle gibi pek çok faktör saçların kurumasına yol açmaktadır. Kuru saç tipine sahip olan bireylerin saçlarına özel bakım uygulamaları gerekmektedir.

 

Kuru Saçların Bakımı İçin Öneriler

* Kuru saçlara uygun olan şampuan ve bakım kremleri kullanılarak saçlara bakım uygulamaları gerçekleştirilmelidir. Ayrıca uzun süre aynı şampuanın kullanılması saçların tek düze ve kurumasına neden olabilmektedir.

* Bunun dışında saçları her gün sık sık yıkamak saç diplerinin daha çok kurumasını ve saçların yağ dengesini yitirmesini sağlamaktadır.

* Saçların yıkanması sırasında kullanılan suyun aşırı sıcak olması veya aşırı soğuk olması saçların nem dengesine zarar vermektedir. Bu nedenle saçlarınızı ne soğuk nede sıcak suyla yıkamayın, ılık su saçlar için en uygun olandır.

* Ayrıca saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçların nem dengesini sağlayabilmek için saçlarınıza saç kremi uygulamalısınız.

* Saçlarınızı güçlendirmek için haftada 1 kez olmak üzere saç maskesi uygulamalısınız. Doğal veya kozmetik saç maskeleri işinizi görecektir.

* Saçlarınızı fön makinesi ile çok fazla kurutmayın bu gibi yüksek sıcaklıklar saçların nem dengesini kaybetmesine yol açacaktır.

* Saçlarınızın kolayca kırılmaması için saçlarınızı yumuşak fırçalar kullanarak tarayın.

* Özellikle yaz aylarında fazla güneşin saçlarınıza zarar verebileceğini unutmayın ve saçlarınızı güneşin olumsuz etkilerinden koruyun.

* Saçlarınızı uzatırken bile düzenli olarak kırıkların alınması için devamlı kuaförünüze gitmelisiniz.

 

Saç Kuruluğunu Engelleyici Doğal Maske Tarifi

Kuru saçları canlandırıcı saç maskesi tarifi ile saçların yıpranması ve kırıkların giderilmesi sağlanacaktır.

 

Gerekli Malzemeler:

* 1 Tatlı kaşığı kadar bal ve 1 çay fincanı kadar kaynar su

* 1 Tatlı kaşığı badem yağı

* 1/2 Tatlı kaşığı keten tohumu yağı

* 1/2 Limonun suyu

* 1 Tatlı kaşığı ceviz yağı

 

Saç Kuruluğunu Giderici Kür Tarifi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemelerimizi çok iyi şekilde karıştırıyoruz. Ardından hazırlamış olduğumuz kuru saçları canlandırıcı kürümüzü saç diğlerimizden başlayarak saç uçlarımıza doğru uyguluyoruz. Karışımı saçlarımıza çok iyi şekilde yedirmek çok önemlidir.

Kürümüzü tüm saçlarımıza yedirdikten sonra yaklaşık olarak 1 saat kadar bu şekilde bekletiyoruz ve saçlarımızı ılık su ile yıkayarak duruluyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.