Lohusa Döneminde Kıyafet Seçimi

29.01.2015
93
Lohusa Döneminde Kıyafet Seçimi

Lohusa Döneminde Kıyafet Seçimi

Lohusa döneminde vücudunuz hamilelik gibi ağır bir süreçten geçerek normalden çok daha fazla hassasiyet gösterdiği bir döneme girmiştir. Bu nedenle özellikle yanlış giysi seçimleri vücudunuzda istenmeyen reaksiyonlara neden olacaktır. Hamilelik döneminizde nasıl bu döneme uygun giyiniyorsanız, lohusa döneminizde de aynı şekilde lohusa dönemi kıyafetleri tercih etmelisiniz.

 

Lohusa Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Lohusa döneminizde vücudunuz çok farklı bir yapıya geçer ve normalden çok daha fazla hassaslaşarak bazı kumaşlara karşı alerjik semptomlar gösterebilir. Bu nedenle lohusa döneminde özellikle keten, yün, pamuk ve ipek gibi doğal kumaşlardan üretilen giysilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak naylonlu yapay kumaşlardan ise kesinlikle uzak durulmalıdır. Sadece lohusalık döneminde değil tüm dönemlerinizde sağlığınız açısından doğal kumaşları tercih etmelisiniz. Özellikle terlemeyi önleyen nefes alan kumaşların tercih edilmesi olumlu olacaktır.

* Hamileliğin devam etmesiyle birlikte vücudunuzun pek çok bölgesinde değişimler meydana gelmektedir. Özellikle karın bölgesinin yanı sıra göğüslerde normalden fazla büyümeler gözlemlenir ve bu durum hamileliğin sona ermesinin ardından hemen sonlanmaz. Bu nedenle lohusalık döneminde hemen dar giysilere geçilmemeli ve halen eski haline dönüşmemiş olan vücut hatlarının bir süre daha bu şekilde devam edeceği göz önünde bulundurularak kıyafet seçiminde bulunulmalıdır.

* Açık renk kıyafetler lohusa döneminde farklı psikolojik semptomlar gösteren annelerin üzerinde olumlu psikolojik etkiler yaratmaktadır.

* Lohusa döneminde kıyafet seçimi sırasında dış giyimin yanı sıra bundan daha önemli olan iç giyimide unutmamalısınız. Lohusa döneminde iç giyim seçiminde özellikle sıkı sert sütyenlerin tercih edilmesi, sentetik kumaşlardan naylonlu şekilde üretilmiş iç çamaşırlarının giyilmesi uygun değildir. Lohusa döneminde iç çamaşırı seçimi pamuklu kumaşlardan tercih edilmeli ve dar kesimli iç çamaşırlarının tercih edilmesi yerine bol ve rahat kesimli iç çamaşırlarının tercih edilmesi gerekmektedir.

* Genellikle lohusa döneminde rahat pijama ve gecelikler giyerek bu döneminizi en rahat şekilde geçirmeye özen göstermelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.