Platin Sarısı Saç Bakımı

26.10.2015
248
Platin Sarısı Saç Bakımı

Platin Sarısı Saç Bakımı

Sarı saçlar, kadına cazibeli ve gösterişli bir görünüm kazandırmasının yanı sıra bakımı diğer renkteki saçlara nazaran daha zor olan saçlardır. Bir kadın için saçlar, ruhunu, enerjisini, iç dünyasını yansıtan bir araçtır aslında. Bakımı yapılmış, gösterişli ve sağlıklı saçlar hemen her kadının rüyasıdır.

Saçlarını platin sarısına boyatan kişi için eski saç rengine dönmek biraz zor olacaktır. Çünkü saç rengi özel renk açıcılarla açılmaktadır ve bu süreçte saçın kimyası etkilenmektedir. Bu yüzden platin sarısı bir saç daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Platin sarısı saç bakımına ait püf noktalarını siz platinseverler için bu makalemizde yer verdik..

Eğer açık tenliyseniz platin sarısı saç modeli size oldukça yakışacaktır. Ten rengi buğday tonlarına doğru koyulaşan kadınların daha koyu tonlardaki sarı renklerini tercih etmeleri doğru olacaktır. Sarı saçtaki en doğal görüntü, saç diplerinin koyu sarı; uçlara doğru açık sarı olmasıdır. Ancak platin saç modelinde bu durum daha farklıdır. Platin sarısı saç rengi dipten uca kadar neredeyse aynı tondadır ve bakımı da daha zordur.

Daha canlı, bakımlı, sağlıklı ve gösterişli platin sarısı saçlar için titiz bir bakım planı yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çünkü saç renginin platin sarısı olması için çeşitli kimyasal maddeler kullanılarak pigmentsiz bir saç elde edilmesidir. Özellikle yaz aylarında uygulanması gereken bakım ve titizlik daha da artmaktadır. Çünkü platin sarısı saçlara sahip olan bir kadında protein eksikliği yaşanması söz konusudur. Bu durumda saçların zarar görmemesi içim maksimum titizlik gerekir. Klor ihtiva eden havuzlar ve direkt güneş ışınları platin sarısı saçlarınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun için yapmanız gereken şey ise klora ve güneş ışığına karşı etkili saç bakım ürünleri satın almak olacaktır. Platin sarısı saçlar için üretilmiş olan şampuanlardan, saç kremlerinden, bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Gösterişli platin sarısı saçlarınızın daha uzun süre dayanması için haftada bir kez saç bakım maskesi yapmanızı tavsiye ederiz.

Platin rengi saçlarınızın daha parlak ve daha canlı görünmelerini sağlamak için ılık ya da soğuk suyla yıkamanız gerekmektedir. Saçlarınızda sıcak su kullanmak daha çabuk yıpranmasına neden olacaktır.

Platin sarısı saçların herkese ve her ten rengine uymayacağını belirtmekte de fayda var. Bilmeniz gereken şey, eğer çok açık ten rengine sahipseniz platin sarısı saçlar size çok yakışacaktır. Ancak ten renginiz daha koyuysa uygulamanız gereken sarı saç rengi bal, karamel tonlarında olmalıdır. Eğer renkli gözlere sahipseniz sarı saç size çok yakışacaktır. Bu durumda asıl saç renginizin birkaç açık ton rengini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu hem doğal hem de estetik görünecektir. Çok koyu renkli saçlara sahip olan kişilerin saçlarını platin sarısına boyatması doğal ve estetik durmayacaktır.

Sarı saç tonlarının kişiyi daha genç ve alımlı gösterdiği bir gerçektir. Açık renk saç tonları kişinin cildindeki kırışıklıkları gizler. Ancak bakımı doğru yapılmayan platin sarısı saçlar kişiyi olduğundan daha bakımsız ve yorgun gösterebilir. Bunun için platin sarısı saçlara çok sık fön uygulanmaması daha sağlıklı olacaktır. Bakım kremleri ve bakım kürleriyle canlılığı uzun süre korumak mümkündür. Aşırı sıcağa maruz kalan platin sarısı saçlar kısa sürede yıpranır. Bunun için ılık suyla yıkamak ve güneş ışığına çok fazla maruz bırakmamak gerekir. Güneşin zararlı ışınlarından koruyucu maddeler kullanmak da faydalı olacaktır. Ayrıca saçı çok sıkı toplamak, çok fazla saç modeli yapmak da platin sarısı saçların ömrünü kısaltır. Bunun yerine daha serbest bırakmalı ve gerekli bakım kremlerini uygulamak gereklidir. Düzleştirici gibi doğrudan sıcağa temas eden aletlerin kullanımı sınırlandırılmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. funda dedi ki:

  Platin sarı saçlar için argan yağı bakımı birebir arkadaşlar. ben sürekli bu yöntemi uyguluyorum haftada 1 bazen 2 gün yapmam yeterli oluyor. saçlarım hem parlak hem de canlı duruyor tabii sarımda çokgzl duruyor böyle olunca,aktardan almıştım argan yağını çok memnunum şiddetle tavsiye ediyorum.

 2. Derya dedi ki:

  Argan tartışmasız çok güzel bir bakım yağı. ancak röfl e ve platınde saç açıcıdan yıpranınca ben katkısız keratinbakım yapıyorum saçımı keratınle takviye yapıyorum o kaar güçlü oluyor kı tekrar tekrar renk değişimimde saçım cok dayanıklı olabılıyor ve doğal yapısı korunuyor.

 3. Yeliz dedi ki:

  Saclarinuza cok fazla açma işlemi yapmak zorunda kalırsanız saçınız çok yıpranır. Bunu önlemek için ben katkısız keratin yüklüyorum. Saçlarımı resmen tekrar diriliyor. Yoksa saçlarım kopuyor ve taranmiyor.

 4. Yeşim dedi ki:

  Saçlarım açıcılardan çok yıpranıyor ve çok kuru bir yapıda oldular yıpranmalar için arada ketirsem bile salarım hep güçsüz bu yüzden saçlarım için doğru ve yeterli bakımı yapmadığımı düşünüyordum doktor bir arkadaşım var muhabbet ederken saçlardan konu açıldı ve doğal keratin bularak kullanmam gerektiğini söyledi araştırırken patentli keratin buldum ve aldım saçlarım da yıpranma kuruluk o cansızlık falan hiç kalmadı arkadaşımın tavsiyesi olan doğal keratin benim için çözüm oldu sonunda.